Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

tylko ze biblia była napisana długo przed chrystusem dlatego ludzie znali tą historię już wcześniej i mogli to napisac na grobie kazdego kto np byl dobry dla ludzi albo kogo skazano a ludzie uwazali go za niewinnego. dzisiaj ludzie mogli by napisac takie cos nagrobie naszego papieza albo np jurka owsiaka ktory tez pomaga ludziom. tylko ze wtedy byl jakis taki człowiek i ten motyw zostal juz wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biblia była znana przed Chystusem? Gdzieś Ty takie bzdury wyczytał? Stary Testament to pewnie tak, ale Nowy to gruba przesada. Zresztą grób ten pochodził z czasów już po Chrystusie. Takze zostały opisane wydarzenia autentyczne, których ludzie piszący inskrypcje na grobie byli świadkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeciez w nowym testamencie jest napisane ze chrystus zawsze mówił ze tak bedzie jak jest zapisane w pismie czyli jego zycie bylo spisane jeszcze przed jego narodzinami a on niby zyl wg tego co bylo spisane w pismie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe nieźle. Tak w Starym testamencie są zapiski o Zbawicielu ale bardzo ogólne. Nie ma przecież Jego imienia nawet. A Jezus żył tak jak to nakreślił Jego Ojciec. Życie kazdego z nas zostało juz wcześniej spisane przez Boga.
Polecam dokładną lekturę Biblii. Nie mówię tego ze złośliwości, w zdanym razie. Ppo prostu polecam dokładną znajomośc faktów. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 11:48, janusz82 napisał:

przeciez w nowym testamencie jest napisane ze chrystus zawsze mówił ze tak bedzie jak jest
zapisane w pismie czyli jego zycie bylo spisane jeszcze przed jego narodzinami a on niby zyl
wg tego co bylo spisane w pismie


Wierzysz czy nie i tak wejdziesz do Królestwa niebieskiego albowiem tak jest napisane. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 11:18, janusz82 napisał:

wg mnie religia katolicka tak jak każda inna została wymyslona przez ludzi. przecież taki
islam powstał dlatego ze mahomet studiował dwie religie i stworzył z nich dwóch swoją. a ludzie
wymyślili sobie boga zeby nie czuć sie samotnie na świecie.przecież historie o hrystusie były
spisane wiele lat przed jego narodzinami. a może hrystusa wcale nie było tylko ludzie tak mysleli
bo czytali te księgi. i nie rozumiem ludzi którzy twierdzą zę np. cywilizacje pozaziemskie
są tylko wymysłem bo nie widzieli jeszcze żadnego kosmity. to dlaczego tak wierzą w boga skoro
jego tez nie widzieli. ja bardziej wierzę w istnienie obcych cywilizacji niż w boga.


Daj sobie spokój, szkoda klawiatury, z niereformowalnym betonem nie wygrasz, do nich nic nie dociera poza tym co chcą aby dotarło...;)
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 11:18, janusz82 napisał:

wg mnie religia katolicka tak jak każda inna została wymyslona przez ludzi. przecież taki
islam powstał dlatego ze mahomet studiował dwie religie i stworzył z nich dwóch swoją.

Widzisz, ja zadałem sobie nieco trudu i przeczytałem i Biblię i Koran. Prawda, że wielu rzeczy nie pamiętam, ale i z tego, co pamiętam, wychodzi mi, że ani całego Pisma Świętego, ani Koranu nie przeczytałeś.
Wię po raz cgyba już dwudziesty wypiszę to co już pisałem na starym forum i na nowum:
Są dwa możliwe stany:
1. Bóg istnieje
2. Bóg nie istnieje
Jak dotąd wszyscy sie zgadzają.
ad 1. Istnienia Boga nie udało się dowiść w stopniu zadowalającym. Mamy wprawdzie świadectwa ludzi, ale skąd mamy wiedzieć, że sobie tego nie wymyślili? Cuda? Sceptyk zawsze powie, że to zgodne z nieodkrytymi jeszcze prawami przyrody. A jak ktoś widział cud, to pewnie mu sie przywidziało. Tak więc są pewne przesłanki, ale dowodu nie ma i istnienie Boga trzeba przyjąć na wiarę.
ad 2. Nieistnienia Boga nie udało się dowieść. Za taką hipotezą jest jeszcze mniej przesłanek. Zatem, skoro nie ma dowodu, nieistnienie Boga trzeba przyjąć na wiarę.
Rzeczą, która najbardziej złości ateistów jest to, że są ludźmi wierzącymi. Wierzącymi w nieistnienie Boga. Tacy mądrzy, tak kierujący się rozumem z którego są tak dumni, za podstawę światopogladu też maja tylko wiarę.Nic więcej, tylko wiarę.
I z tym im jest się najtrudniej pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 12:26, T34 napisał:

>/.../
Pozdr.

Nie do mnie to było, ale proponowałem Ci, abyś zechciał udowodnić nieistnienie Boga. Ja jestem otwarty na argumenty, może mnie przekonasz? Nie odpowiadając, okazujesz niemożliwość takiego dowody, czyli przyznajesz mi rację. Jesteś zatem człowiekiem wierzącym. Wierzysz w nieistnienie Boga.Mając do wyboru dwie wiary:
1. Wiarę w istnienie Boga
2. Wiarę w nieistnienie Boga
Ja wybrałem wiare w istnienie Boga, Ty wybrałeś wiarę w nieistnienie Boga. No i dobrze, różnimy się w tej kwestii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2005 o 12:50, KrzysztofMarek napisał:

Ja wybrałem wiare w istnienie Boga, Ty wybrałeś wiarę w nieistnienie Boga. No i dobrze, różnimy
się w tej kwestii...


I w jeszcze jednej. Ja nic nie wybierałem, bo nie musiałem i jak już wcześniej wspominałem, nie zaprzątam sobie głowy bzdurami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 13:10, T34 napisał:

/.../
I w jeszcze jednej. Ja nic nie wybierałem, bo nie musiałem i jak już wcześniej wspominałem,
nie zaprzątam sobie głowy bzdurami...

Skoro deklarujesz się być ateistą, to dokonałeś wyboru, jeśli negujesz dokonanie wyboru, to Twoja negacja jest nielogiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to może wyjasnisz mi taką sprawę. a mianowicie w bibli jest napisane ze bóg stworzył adama i ewę. to skąd wzięli sie inni ludzie? chyba kain nie robił tego ze swoja siostra skoro tego zabrania religia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm tego nie wiemy. Jest tylko napisane, że "Kain poznał żonę swą". Pozostaje się domyślać co się wydarzyło od zamordowania Abla do dotarcia Kaina do ziemii Nod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 13:32, janusz82 napisał:

to może wyjasnisz mi taką sprawę. a mianowicie w bibli jest napisane ze bóg stworzył adama
i ewę. to skąd wzięli sie inni ludzie? chyba kain nie robił tego ze swoja siostra skoro tego
zabrania religia.

Pozwolę sobie wtrącić się do dykusji. Stworzenie Adama i Ewy jest tylko sposobem przedstawienia wielkości Boga. Problem polega na tym, że wielu ludzi zbyt dosłownie odbiera słowa Pisma Świętego. Biblia jest księgą uniwersalną, pełną symboli. Adam i Ewa symbolizują wielkość Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak samo było z potopem. skoro ci ludzie nigdy nie opuszczali swoich rodzinnych stron to skąd mogli wiedzieć że została zalana cała ziemia.to tylko była wersja noego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak samo wiele innych rzeczy w bibli mogło zostać wymyslonych przez ludzi którzy nie wiedzieli tyle o otaczających ich świecie co my teraz. dla nich zwykła burza była gniewem boga a dla nas jest zwykłym zjawiskie atmosferycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 13:43, janusz82 napisał:

no właśnie "domyślać" więc czemu to nie jest w bibli konkretnie napisane jak to było jeśli
ktos chciał żeby ludzie w to wierzyli.

Widziałeś na pewno wiele podręczników historii. Wiesz jak wyglądają. Ale czy jesteś w stanie wyobrazić sobie kronikę opisującą wszystko? Bo ja nie bardzo. Tym samym masz odpowiedź, dlaczego w Biblii nie ma odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 13:45, janusz82 napisał:

tak samo było z potopem. skoro ci ludzie nigdy nie opuszczali swoich rodzinnych stron to skąd
mogli wiedzieć że została zalana cała ziemia.to tylko była wersja noego


I do tego jeszcze cała ta przypowieść jest zerżnięta z eposu o Utnapusztinie z Mahabharaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować