Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cyberpunk, czyli nowa gra cRPG od CDPR

117 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2012 o 22:43, Martimat napisał:

A będzie zgodne z licencją, znakami towarowymi właściciela marki CP?


Nie wiem dokładnie o co pytasz, ale sam fakt, że na konferencji był twórca CP, który blisko współpracuje z twórcami gry świadczy, że pewnie wszystko będzie tak jak być powinno, no chyba, że za jakiś czas panowie się posprzeczają co do wizji gry (tak jak ostatnio Cenega z twórcami gry o Powstaniu warszawskim) i CD Projekt z posługiwania się znakami towarowymi CP będzie zmuszony zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już po wczorajszych przeciekach i plotach wiedziałem, że będzie dobrze. Ale, że aż tak, to nie podejrzewałem... Cyberpunk... i to TEN Cyberpunk... no kurde no. Trza będzie odłożyć kasę na kolejną kolekcjonerkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja kopii jedynki na gogu nie działa niepoprawne kody, nie dotyczy to tylko mnie, ale wielu innych osób również, próbowałem wiele razy z myślnikami i bez i nic, zróbcie coś z tym REDzi zdjęcie z moją grą już wysłałem, czekam na szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 23:36, PowrotBialegoWilka napisał:

Aktywacja kopii jedynki na gogu nie działa niepoprawne kody, nie dotyczy to tylko mnie,
ale wielu innych osób również, próbowałem wiele razy z myślnikami i bez i nic, zróbcie
coś z tym REDzi zdjęcie z moją grą już wysłałem, czekam na szybką odpowiedź.

Napisz jeszcze kilka razy, na pewno odpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że miałeś nosa z Cyberpunkiem. :)

Dnia 30.05.2012 o 21:15, Nagaroth napisał:

Liczę że komputerowy CP zostanie zmodernizowany bo szlag by mnie trafił
jakbym się włamywał do korpa ukraść dyskietkę 1,4 MB. :P


No z tą dyskietką to trochę przesada (zalatuje steampunkiem w świecie nanotechnologii), ale coś na kształt Blade Runnera? Jestem ZA. Tam chyba w ogóle nie ma komórek. Deckert mógłby przecież mieć jakieś mikrowszczepy albo pracować na interfejsie holograficznym - a tymczasem korzysta z wideomatu, czy z tak archaicznych rozwiązań jak telewizor sprzężony z komputerem (Esper). Lubie ten retro-feeling. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ukochanych systemów, w który grywam od lat (ostatnio nawet próbuję rozbujać forumową gre w tym systemie zakorzenioną - chętni mogą się śmiało kontaktować ;) ) i wielce sobie cenię. Mechanikę pomijam, bo dla mnie takie rzeczy maja minimalne znaczenie. Co istotne to potraktowanie cyberpunk''a jako pewnego stanu postaci, charakteru i osobowości które stanowią o byciu prawdziwym fixer, solo lub netrunner''em. Tu nie chodzi o latajace samochody, nie o wszczepy, czy net - cyberpunk to stan i sposób myślenia, a jednocześnie środowisko życia i wyzwanie rzuczone człowiekowi. System w formie V.3 jest pomyłką, ale w podręczniku zawiera jeden świetny motyw - przedstawienie uniwersalnego archetypu postaci cyberpunk''owej: Rick z Casablanci :]

Przełożenie tego na komputery... ekstremalnie trudne, a wykorzystanie samego CP2020 to wielkie ryzyko. Oczekiwania purystów i hardcore''owych MG/graczy będą ogromne, a to i tak chyba niedopowiedzenie. CDP-R musi naprawdę dokonac tutaj cudu.

W kwestii mechaniki w grze... fantastycznie gdyby do walki przeniesiono (imho) najbardziej wyjątkową cechę papierowego systemu - wstrząs. Nie ma chyba drugiego main-streamowego PnP RPG które tak bardzo kładzie nacisk na wstrząs urazowy/hipowolemiczny/neurogenny. Coś fantastycznego, jak juz ktoś wspomniał: jedna kula i śmierć.

Wielka sprawa, wielkie obawy i oczekiwanie. Powodzenia CDP-R, przed wami ogrom pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super :D cyberpunk to chyba jeden z bogatszych i ciekawszych settingów na gry a w sumie to nie ma za wiele dobrych gier cyberpunkowych, czy cyberpunkowych w ogóle.

-edit-

Swoją drogą to aż serce się ciekszy kiedy oglądam sukcesy CDpr i jak zmierza w stronę światowej czołówki. Chyba wielka to zasługa sukcesu Wiedźmina. Ludzie na zagranicznych portalach piszą że nową cyberpunkową grę CDpr kupią chętnie w ciemno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 22:20, michal_w napisał:

Od siebie dorzucę jeszcze przygodówki od Quantic Dream (Fahrenheit i Heavy Rain), pod
względem wyborów i konsekwencji zjadają (chyba) każdego cRPG. :-)


Nie grałem w HR, ale Fahrenheit na pewno nikogo/niczego nie zjada (pomijam że nie jest to przygodówka). Niszczy go już w przedpokoju Blade Runner, gdzie jest bodajże 12 zakończeń. Fabuła przebiega inaczej w zależności od stylu gry i na bieżąco podejmowanych decyzji (bądź też zaniechań). Fahrenheit mógłby być świetną grą, gdyby nie fabuła, która mniej więcej od połowy zaczyna stopniowo acz konsekwentnie obniżać loty.

Dnia 30.05.2012 o 22:20, michal_w napisał:

aRPG - delikatnie mówiąc. Dla mnie Wiedźminy to action-adventure z zaledwie elementami
RPG.


Wiedźminy są hybrydami, które z klasycznymi RPG-ami w rodzaju BG czy PT nie mają wiele wspólnego - i nikt przy zdrowych zmysłach chyba nie podejmie się porównywać całości. Ale też nie zakwalifikowałbym gier CDPR do gatunku action-adventure, bo istnieje tu bardzo wiele różnic technicznych. Tym niemniej istotnie Wiedźminy są o wiele bliżej spokrewnione w przygodówkami (klasycznymi, niehybrydowymi) niż inne erpegi. Takie wrażenie miałem grając i w jedynkę, i dwójkę (przygodówki są u mnie w czołówce ulubionych gier). Zresztą oba gatunki są siostrzane - w obu fabuła jest podstawą, choć w adventure znacznie bardziej.

Dnia 30.05.2012 o 22:20, michal_w napisał:

Już sam fakt, że muszę grać odgórnie narzuconą i już zdefiniowaną postacią skutecznie
uwala jakiekolwiek odgrywanie.


Niby dlaczego? Przecież twórcy dokładnie definiując postać mogą graczowi lepiej ją opisać, jej przeszłość, charakter itd. Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość wyboru wielu różnych zdefiniowanych bohaterów, a nie stworzenia jednego no-name''a, z którym na ekranie nie można zidentyfikować się tak, jak z wyraźnie określoną postacią. Tu wyłazi na wierzch zasadnicza różnica między RPG komputerowym, a tradycyjnym - w elektronicznej wersji musisz się mniej lub bardziej przyzwyczaić do tego, co stworzyli twórcy np. do wizerunku postaci (nawet jeśli go sam tworzysz w kreatorze), do animacji, wyglądu świata i wielu innych rzeczy, które są tworami wyobraźni deweloperów. W papierowym RPG dużo większą rolę odgrywa Twoja wyobraźnia i fakt, że to TY stajesz się bohaterem, a nie jakiś ludzik biegający na ekranie. Moim zdaniem ściśle zdefiniowany bohater w grze zapewnia o wiele lepszą immersję ze światem przedstawionym niż bohater, którego można sobie dowolnie zdefiniować. Jedyny problem jest taki, że jeśli ci ten zdefiniowany nie podejdzie, to czar pryska jak bańka mydlana. Wybór niemal zero-jedynkowy. Idealną sytuacją byłoby stworzenie kilku ściśle określonych postaci do wyboru, oczywiście z różnym życiorysem, startem, fabułą itd. - to byłby kosmos, taka gra miałaby olbrzymie replayability, ale dobrze wykonana, stałaby się pozycją kultową, nie mam wątpliwości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspomniał o Blade Runnerze - tak... do takiej produkcji (chodzi mi o kaliber i wyjątkowość) chciałbym aby po premierze CP był porównywany.
Kamień milowyod CDP, większy niż Wiesiek zapewne byłby ...ups "Yoda style" mi się włączył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem BARDZO na tak :)

Klimat, założenia, mechanika, etc. - wszystko mi odpowiada, trzymam kciuki żeby tego nie spieprzyli (chodzi też o stronę techniczną). Jestem optymistą do tego stopnia, że wierzę iż przeskoczą Deus Ex: Human Revolution. Z mojej strony to największy komplement jaki polska ekipa może dostać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy, dobrych gier cyberpunkowych nigdy za wiele, a poza Blade Runnerem i Deus Exem, w ostatnich latach naprawdę nie było tego wiele...

Natomiast... Błagam, CDPR, niech tym razem krawężnik nie będzie przeszkodą nie do przeskoczenia dla naszego bohatera, dobrze? Wiem, że proszę o wiele, ale może się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

genialna wiadomość, spełnienie moich cichych małych marzeń, świetne studio, świetny świat do przedstawienia. Ech wróciły wszystkie nieprzespane noce spędzone w świecie papierowego CP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"kilka klas postaci do wyboru" - tylko to mi się nie podoba wolę luźny rozwój postaci niż ograniczony klasami.

RED powinno jeszcze stworzyć marki w klimatach: steam-punk, post apokaliptycznych, space opera i mieli byśmy fajny komplecik. Inne firmy mogły by wtedy przestać robić RPG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że poszli w nowy tytuł a nie kolejnego wiedźmina, nic do niego nie mam po prostu jest już za dużo kontynuacji. . . Tak czy inaczej pomysł z daleka wygląda fajnie i czekam na więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 08:34, Fang napisał:

"kilka klas postaci do wyboru" - tylko to mi się nie podoba wolę luźny rozwój postaci
niż ograniczony klasami.

Jeśli to jest oparte na systemie Cyberpunk to od klas się nie opędzi. Każda z nich jest bardzo unikalna i zwyczajnie mało mają ze sobą wspólnego taki Solo, Fixer czy Technik Medyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nawet hipsterzy się zbiegli... (Reszta milczenie).
Mimo, że jestem cholernie szczęśliwy, że nowa gra CDP będzie w klimatach cyberpunk, które uwielbiam, to jednak podejdę do gry ostrożnie. Kilka gameplayi pokażą, kilka wywiadów z twórcami, którzy komentują co się dzieje na ekranie, niech powiedzą trochę o mechanice i mają ode mnie kolekcjonerkę z miejsca ;)
Powodzenia CDP! Aha. I o ile będziecie robić kreator bohatera to dodajcie naturalne siwe pasma, dobrze? Nie wiem, jakoś słabość mam do lekko podstarzałych bohaterów ;) Tak, wiem, że to nie jest koncert życzeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 09:54, Hulk131 napisał:

Flaga USA. Znowu. Odpuszczę sobie tą grę. Tak, tylko po tym jednym concept-arcie ;)


Znaczy denerwuje Cię już sama obecność flagi, czy fakt, że akcja będzie się rozgrywać w USA? Bo jeśli to drugie, to zapewne Blade Runnera też nie lubisz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować