Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

2649 postów w tym temacie

Super a możecie mi coś napisać po angielsku
o polskich świentach !!!!!!!!!!!!!!!!
help!!!!!!!!!!!!
bo ja tylko mówie a napisać umie m tylko podstawowe słowa takie jak help cat play

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Shayne Ward - Lepszy Człowiek"

Dopóki wszystkie oceany wysychają
Dopóki gwiazdy spadają z nieba
Nawet jeśli słowa nie zdają się rymować
Będę uzależniony od twojego uśmiechu

I jeśli wiatr zdmuchnie słońce
Wciąż będę wierzył, że jesteś tą jedyną
Nieważne przez co przechodzimy
Będę planował spędzenie moich nocy z tobą

Obiecuję ci, że moje serce nie zgaśnie
Zawsze obiecuje ci moją duszę
To nie jest trudne, by zrozumieć
Że czynisz mnie lepszym człowiekiem

Kochanie, moja miłość to wszystko powie
Zawsze kiedy spadasz ja łapię cię
A jeśli czasy staną się zbyt ciężkie
Wciąż będę się czołgał dla twojego dotyku

Obiecuję ci, że moje serce nie zgaśnie
Zawsze obiecuje ci moją duszę
To nie jest trudne, by zrozumieć
Że czynisz mnie lepszym człowiekiem

Dedykuję mój świat
Dedykuje mój cały
Dla każdego momentu
Twoje zapieranie mi tchu

Dedykuję mój dotyk
Wieczność nie wystarcza
Chcę trzymać się
Po prostu chcę trzymać się ciebie

Obiecuję ci, że moje serce nie zgaśnie
Zawsze obiecuje ci moją duszę
To nie jest trudne, by zrozumieć
Że czynisz mnie lepszym człowiekiem

To nie jest trudne, by zrozumieć, że czynisz mnie lepszym człowiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 16:09, boduczek napisał:

Jeszcze raz wielkie dzięki :)) Na razie wystarczy mi tych tłumaczeń ;p

albert.jarema

Tobie również dziękuje ;-)


Zawsze do usług :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi o sprawdzenie. Myslenie mi dzisiaj w ogole nie idzie i z tego powodu pisze byle jak...

list pisany jest do szkoły letniej w oksfordzie. mam powołac sie na ogłoszenie, wyrazic swoje zianteresowanie, zapytac o liczbe godzin w tygodniu i czy lekcje odbywają sie sobote, , poprosic o oinformacje na temat wycieczek i gdzie sa one planowane, upewnic sie czy moge wziac kumpli i podziekowac za poswiecony mi czas. styl formalny, 120-150 słow

Dear Sir/Madame

I am writting to response to yours advertising in newspapers about language course. I am intereseted to take part in this course.

To begin with, I would like to know how many hours it will take per week and also does lessons take place in Saturdays?

Seconldy, Please, send to me an additional informations about trips. For example, I want to know where exacly we go?

There is one more thing about I would like to ask. I want be sure that is possibility to take my friends with me fore those trips?

I am very gratefull for spending your time for me. I look forward to receiving your response in the near future.

Yours truly,
XYZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dear Sir/Madam,

I am writing to respond to your advertisement in the newspapers about language course. I am interested in participating in it. To begin with, I would like to know how many hours it will take per week and will the lessons take place on Saturdays? Secondly, please send me additional information about excursions. For instance, where exactly will we go? Last but not least, I would like to ask if there is such a possibility to take my friends with me for these excursions? Thank you in advance for replying to my letter in the nearest future.

Yours faithfully,
XYZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 19:41, KoLoS napisał:

Dear Sir/Madam,

I am writing in response to your newspaper advertisement about language course.
I am interested in participating in it. To begin with, I would like to know how many
hours will it take per week and will the lessons conducted on Saturdays? Secondly, please
send me additional information about excursions. For instance, where exactly will we
go to? I would like to ask if there is such a possibility to bring ("take" - używamy dla przedmiotu,
dla czegoś co można wziąć" w rękę) my friends with me for these excursions? Thank you in advance for
replying to my letter in the nearest future.

Yours faithfully,
XYZ


Kurczę, gdzieś posiałem moje listy z kursu. Pisałem coś takiego. Jak znajdę to dam znać jeśli będziesz dalej zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 19:13, Pysiak77 napisał:

Byłbym wdzieczny jakby mi to ktos na angielski przetlumaczył z góry dzieki:P
"Serdecznie zapraszamy do naszego obiektu przez cały rok"

Cordially we invite to our object during throughout the year

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 15:13, albert.jarema napisał:

Cordially we invite to our object during throughout the year

...?
Nie jestem żadnym "szpecjalistom" ale jak już, to wg mnie powinno być "We cordially invite to our object throughout the year", chociaż wyrażenie "cordially" widzę pierwszy raz i nie mam pojęcia, czy go dobrze użyłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym BARDZO wdzięczny, gdyby ktoś to, przynajmniej pobieżnie, sprawdził. (a" oznacza a umlaut i tak dalej)

Metallica ist eine amerikanische Metal-Band. Das Band ist hochberu”mt. Es wurde begro”ndet im 1981 Jahr von James Hetfield und Lars Ulrich. Hinter der Aufnahme von ihr erste Album, “Kill’em All”, Metallica wurde gehalten fu”r den Scho”pfer von dem neue Sorte von Metal-Musik – Thrash-Metal.
Der Wendepunkt im ihre Karriere war das Sterben des Cliff Burtons, ihre Bassist. Viele Menschen sagt, dass ihre Musik ist schlechter hinter ihm. Das letze Album aufnahm mit Cliff Burton, “Master of Puppets”, wurde geholten fu”r die Beste Album von Metallica.
Im 1991 Jahre Metallica hat veröffentlicht ihre fu”nftene Album, “Black Album”.
Sie ist am meisten popula”r CD von die Gruppe. Sie ist die diamenten-CD in Amerika durch Verkauf 15-Million Exemplaren.
Im 2003 Jahr, die Band aufnahmt “St. Anger”, aber es war nicht gut. Metallica sagt, dass die na”chste Album a”hnlich wie “Master of Puppets” oder “Kill’em All” wird.
“Death Magnetic” hat im September 2008 veröffentlicht. Nicht alle glaubt an es.
Die Band gehört zu den erfolgreichsten Rockbands der Welt und hat bislang über 100 Millionen Alben verkauft. Metallica wurde insgesamt sieben Mal mit einem Grammy Award ausgezeichnet. Neben Slayer, Megadeth und Anthrax zählte Metallica in den Achtziger Jahren zu den „großen Vier“ des Thrash Metals.
Die aktuelle Beseztung ist James Hetfield, Kirk Hamett, Lars Ulrich und Robert Trujillo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 16:47, szypek26 napisał:

wyrażenie "cordially" widzę pierwszy
raz i nie mam pojęcia, czy go dobrze użyłeś :P


Wg mnie nie, bo w takim kontekście zapraszania pasuje po prostu słówko "welcome" a nie "to invite cordially".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metallica ist eine amerikanische Metal-Band. Diese Band ist weltberühmt und wurde
in 1981 von James Hetfield und Lars Ulrich gegründet. Nach der Aufnahme
von ihrem ersten Album “Kill’em All” Metallica wurde mit der neuen Sorte von Metal-Musik – Thrash-Metal verbunden.
Die Wendepunkt ihrer Karriere war der Tod von Cliff Burtons, ihrem Bassist. Viele
Menschen behaupten, dass ihre Musik nach seinem Tod schlechter ist. Das letze Plattenaufnahme mit
Cliff Burton “Master of Puppets” wurde als das beste Album
von Metallica bezeichnet.
Im 1991 hat Metallica ihr fünftes Album “Black Album” aufgenommen .
Es ist die populärste CD von die Gruppe. Sie hat dank dem Verkauf von 15-Million Exemplaren Diamant-CD in Amerika bekommen.
In 2003 wurde von Metallica “St. Anger” veröffentlicht, aber es war nicht gut. Metallica
sagt, dass die nächste Album ähnlich “Master of Puppets”
oder “Kill’em All” werde (mowa zależna więc zamiast wird- werde) .
“Death Magnetic” haben sie im September 2008 veröffentlicht. Nicht alle haben
an es geglaubt.
Diese Band gehört zu den erfolgreichsten Rockbands der Welt und hat bislang über 100 Millionen
Alben verkauft. Metallica wurde insgesamt sieben Mal mit einem Grammy Award ausgezeichnet.
Neben Slayer, Megadeth und Anthrax zählte Metallica in den Achtziger Jahren zu den „großen
Vier“ des Thrash Metals.
Die aktuelle Besetzung ist: James Hetfield, Kirk Hamett, Lars Ulrich und Robert Trujillo.

Ogólnie nieźle wyszło, translator nie zawsze jest jednak dobrym rozwiązaniem... Wikipedii też się to tyczy^^ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w zadaniu na maturze mieliśmy coś takiego"
Będziesz gościć u siebie koleżankę z zagranicy, ale jesteś zajęty/a w dniu jej przyjazdu.
Napisz do niej wiadomość, w której
• wyjaśnisz, dlaczego nie możesz jej odebrać z dworca,
• poinformujesz, kto ją odbierze,
• napiszesz, gdzie dokładnie ta osoba będzie na nią czekała,
• poprosisz koleżankę o przysłanie swojego aktualnego zdjęcia.

Zamiast "Will" używałem "going to", bo uznałem, że to jest zaplanowane. Ale w odpowiedziach były zdania z Will. Czy mogą mi nie zaliczyć jeśli pisałem przez "going to"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie uczą tak że sprawdzający muszą się trzymać klucza i tylko klucza, więc raczej wątpie żeby zaliczyli.

PS: Jeśli sprawdza komputer to nie łódź się że Ci zaliczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować