Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra o Tron - pierwsze 20 minut z polskiej wersji językowej

48 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2012 o 15:25, Strider napisał:

Opamiętajcie się ludzie i zanim kupicie sprawdźcie najpierw jakie oceny gra dostaje na
portalach i gazetach branżowych. Warto to zrobić, bo recenzje ma BARDZO KIEPSKIE. Szkoda
pieniędzy. Jeśli ktoś szuka klimatów Martina, to niech lepiej jeszcze raz przeczyta książkę.


braża już nie raz się popisała 10/10 dla średniaków z potężnym marketingiem - mam do niej ZERO zaufania. Lepiej poszukać wpisów na forach zwykłych graczy - wielu sobie chwali i jednocześnie jest świadoma błędów i niskiego budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 17:17, EmperorKaligula napisał:

a jaki to ma związek ? oni oceniają gry na podstawie hype''u a nie gameplaya. Sama gra
jest przyzwoita, ma dużo niezłych dialogów, ciekawą fabułe, fajne postacie, bardzo dużo
lore i wybory. Ale graficznie jest brzydka, audio jest bardzo nierówne, a gameplay taki
sobie. Coś za coś. Fani będą bawili się świetnie inni już nie bardzo. Grę w akcji można
zobaczyć na YT, jest chyba już przejście całości wrzucone przez kogoś.

Pytam się z czystej ciekawości.

Co, do samej gry, już na starcie jestem jej w stanie wiele wybaczyć. W końcu to Westeros(odwiedzenie miejscówek znanych z książki- bezcenne). Jeżeli fabularnie daje radę, to będę w siódmym niebie. Mechanika walki zdaję się przypominać trochę tą znaną z KOTORa. W czasach gdy z RPGów robi się zręcznościowe strzelanki lub slashery, jest to całkiem miła odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co zabiorę się za książkę, bo jakoś nie specjalnie mnie ciągnie do jej growego odpowiednika. Całkowicie zjechany system walki, słaba grafika. Całkiem nieźle prezentuje się spowolnienie czasu w trakcie używania specjalnych umiejętności - za to wygląda jakby całkowicie zerżnięty z Wiedźmina 2. Podobnie się prezentuje chodzenie, co niespecjalnie mi się nie podoba. W każdym razie kto wie, może po udanej lekturze zechcę sięgnąć po grę. Ale to już zależy na ile dobrze zostanie poprowadzony wątek fabularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 19:29, Minsc_i_Boo napisał:

Co, do samej gry, już na starcie jestem jej w stanie wiele wybaczyć. W końcu to Westeros(odwiedzenie
miejscówek znanych z książki- bezcenne). Jeżeli fabularnie daje radę, to będę w siódmym
niebie. Mechanika walki zdaję się przypominać trochę tą znaną z KOTORa. W czasach gdy
z RPGów robi się zręcznościowe strzelanki lub slashery, jest to całkiem miła odmiana.


System walki to raczej Dragon Age 1 - skille za wytrzymałość, odnawiająca się w czasie się wytrzymałość, aktywna pauza - ale tylko góra 2 postacie prowadzone jednocześnie. System rozwoju może lepszy niż tam, ale i tak mogli go zrobić lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo dla fanów książek i serialu pozycja obowiązkowa.
Mroczny i ponury klimat jest, fabuła intryguje, a grafika poza słabymi teksturami wcale nie straszy tak bardzo, co więcej, zdarzają się nawet urokliwe widoczki.
Nie wiem, czemu niektórzy wieszają psy na systemie walki - jest bardzo podobny do tego z Dragon Age, uzupełniony o aktywną pauzę. Oczywiście troszkę uboższy ze względu na mniejszą ilość umiejętności (czasem zaklęć) i przez możliwość posiadania maksymalnie dwóch towarzyszy w drużynie.
Generalnie grę sporo łączy z Dragon Age i Wiedźminem 2. Z pierwszego tytułu czerpie: ekwipunek i rozwój postaci typowo RPGowy, system walki. Do drugiego jest podobna pod względem klimatu, podejmowania decyzji mających pewien wpływ na rozwój wydarzeń (no i nabywania unikalnych perków dzięki nim), widoku zza pleców i aktywnej pauzy, no i całkiem dojrzałej fabuły, do której przyzwyczajeni są fani serii.
Gra póki co (mam za sobą pewnie 10 lub kilkanaście godzin rozgrywki) wciągnęła mnie dużo bardziej niż mierny moim zdaniem Risen 2, który w momencie podróżowania pomiędzy wyspami z własną załogą mnie znużył. Podczas gdy tam miało się do czynienia z miałką fabułą typu "zbierz artefakty, rozdupcz zło", nijakimi bohaterami i ubogą ilością sprzętu, tak tutaj sama chęć poznania dalszych losów protagonistów i rozwikłanie uknutych spisków wystarczająco mocno trzymają przy grze. Dlatego tak jak wspominałem na początku, dla fanów świata stworzonego przez G. R. R. Martina to niezła gratka. Jest też spora ilość lore''u do przeczytania, ale w to póki co się nie zgłębiałem, bo większość rzeczy wiem z książek.
Są też pewn ciekawe rozwiązania jak wcielanie się w skórę ogara i tropienie zapachów.
Jeśli chodzi o ewidentne wady gry to moim zdaniem leżą one głównie w warstwie technicznej: nie do końca intuicyjne sterowanie i interfejs, wariująca momentami kamera, niektórzy powiedzą, że grafika - ale moim zdaniem nie są to rzeczy, które popsułyby radość z rozgrywki.
Moje 3 grosze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 20:46, Harrolfo napisał:

A jak optymalizacja i czy tytuł działa bez płyty? :)


Chodzi bez płyty, ale tytuł trzeba po instalacji aktywować przez internet. Optymalizacja, przynajmniej na moim nieco leciwym sprzęcie, jest całkiem w porządku. Gra tylko czasem się wysypuje podczas zrzucania do paska, a delikatne ścięcia pojawiają się w zatłoczonych miejscach podczas gwałtownych ruchów kamerą, przez co czasami traci się orientację w terenie, ale ten mankament w zasadzie wrzuciłbym do wspomnianej przeze mnie "wariującej momentami kamery".
Myślę, że na tę chwilę grze wystawiłbym ocenę 8/10, a gracze, którzy nie są fanami Westeros mogą od oceny odjąć jeden punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 21:50, IMPARTIAL92 napisał:

Grafika za słaba, system walki cienki, pierwsze 20 skryptu słabe. Nie zapowiada się dobrze
według mnie, nie zagram bo szkoda czasu.

Słyszałem, że tradycyjne systemy RPG są jeszcze gorsze, bo tam nie ma żadnej grafiki. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 23:01, Sandro napisał:

Nie orientujecie się może czy wersja na X360 też jest spolszczona?

W sklepie gram.pl i na empik.com jest podane, że to też lokalizacja z napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisy to jedyne zbawienie dla naszego kraju . Beznadziejne dubbingi i lektory nie jedną grę spieprzyły i nie jedną jeszcze spieprzą za pewne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 23:26, Panor napisał:

Beznadziejne dubbingi i lektory nie jedną grę spieprzyły i nie jedną jeszcze spieprzą za pewne .


I niejedną uratowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: gram w wersję na PS3 i jak dla mnie, po wielu doświadczeniach z grami cRPG (a mam na karku już trzy dychy), takimi jak - Baldur''s Gate I i II, Icewind Dale, saga Fallout, Planescape Torment, Dragon Age, TES III, IV i V, Gothic I i II, Two Worlds II, saga Might & Magic itp. - Game of Thrones zasługuje na mocne 8/10. Przede wszystkim za nieszablonową i diabelnie wciągającą fabułę. Technikalia w postaci grafiki i innych wodotrysków nie są najważniejsze (czy ktokolwiek zagrywający się w Baldura, Fallouta albo Planescape''a swoje zamiłowanie do tych tytułów uzależniał od oprawy graficznej?). Dla miłośników klasycznego RPG tytuł warty polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2012 o 01:14, Cadderly napisał:

(czy ktokolwiek zagrywający się w Baldura, Fallouta albo Planescape''a
swoje zamiłowanie do tych tytułów uzależniał od oprawy graficznej?). Dla miłośników klasycznego
RPG tytuł warty polecenia.


Tak, ja. Do dziś zachwycają mnie malowane lokacje z Baludra i Icewind Dale. Już nie mogę doczekać się, kiedy zobaczę je w odświeżonej wersji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2012 o 01:33, Ziw napisał:

Tak, ja. Do dziś zachwycają mnie malowane lokacje z Baludra i Icewind Dale. Już nie mogę
doczekać się, kiedy zobaczę je w odświeżonej wersji;)


Ok, miały swój urok, jeśli tak to potraktować :-) Podobnie Pool of Radiance. Ale wracając do tematu - gra jest po prostu dobra jak na niewielki budżet, jakim operowali twórcy.

(Ps. dawno tu nie byłem - widzę, że każdy użytkownik ma swoją rangę. Można gdziekolwiek znaleźć informacje na temat tego, od czego / jakiej ilości postów jest zależne przypisanie danej rangi? Pytam z zupełnej ciekawości.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2012 o 01:37, Cadderly napisał:

(Ps. dawno tu nie byłem - widzę, że każdy użytkownik ma swoją rangę. Można gdziekolwiek
znaleźć informacje na temat tego, od czego / jakiej ilości postów jest zależne przypisanie
danej rangi? Pytam z zupełnej ciekawości.)


Tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87

Ciekaw jestem gry, nie zwracam zazwyczaj specjalnie uwagi na grafikę, więc muszę przetestować GoT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 17:26, Sandro napisał:

Niekoniecznie o walkę chodzi, ale domyślam się, że stanowi ona lwią część gameplay''a?

Walki jest sporo. Co do pozostałej mechaniki, to świat jest mocno ograniczony i to niestety dosyć sztucznie (jakieś powalone drzewo skutecznie blokuje drogę naszej nie umiejącej skakać ani kucać postaci). Menu ekwipunku też chyba najgorsze jakie widziałem. Brakuje czegoś tak podstawowego jak porównywanie z obecnie noszonym w danym slocie przedmiotem po najechaniu na inny w ekwipunku.

Dnia 13.06.2012 o 17:26, Sandro napisał:

Obejrzałem sobie te pierwsze 20 minut i mimo, że grafika potrafi czasami dźgnąć w oko
to największą bolączką jest dla mnie voice acting. Trzeba się będzie uzbroić w zapas
cierpliwości, żeby tego słuchać.

Fakt, voice acting rzeczywiście jest dość kiepski, ale ciezko wymagać więcej przy takim budżecie. Gra nie jest z najwyższej półki, ale jak będzie za 39,99zł, to możesz już się zastanowić nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować