Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III - Walutowy Dom Aukcyjny rusza w piątek, poznajcie regulamin

87 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2012 o 17:17, gadula4 napisał:

Ciekawi mnie, czy będzie popyt na te przedmioty. Wiele osób na forach już snuje plany
ile to nie będą tego sprzedawały, każdy chce by "chociaż" za grę mu się zwróciło, ale
jakoś nikt nie chwali się, że zamierza coś kupować za prawdziwą kasę.


dokładnie, ja wiem że nic nie kupie za prawdziwe pieniądze i już - farmie dla przyjemności farmienia, ale pokusa jest żeby coś przyzwoitego dla innej klasy opylić nawet za grosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2012 o 16:38, Pile napisał:

W normalnym wolnorynkowym systemie monopole są ograniczane
przez konkurencję a nie uprzywilejowane względem innych firm.

i właśnie dlatego wszystkie największe powstały wtedy, gdy nie było żadnej większej biurokracji ze strony rządów, a całość opierała się na walce firm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił, ale jeśli naprawdę dobry przedmiot, jakiś set''owy na 60 kosztował w granicach 5zł, ba jak patrze na ceny sklepów z przedmiotami do diablo to oni tam dają ceny za setowe/legendarne w granicach 50-200 euro IMHO żeby zapłacić 200euro za przedmiot do gry to naprawdę trzeba nie mieć na co kasy wydać

ps. Na stronie sklepu który usilnie spamuje na polskim czacie można kupić golda - 350kk za skromną sumę 3tyś. $
tak.. to na pewno nie jest wyfarmione przez bota

a taka słaba kusz na 59lv 270dps +str,+ int - 6$

ceny z kosmosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 18:00, gracz_155 napisał:

ps. Na stronie sklepu który usilnie spamuje na polskim czacie można kupić golda - 350kk
za skromną sumę 3tyś. $
tak.. to na pewno nie jest wyfarmione przez bota


niby dlaczego ? 7 osób zrzuta, każda po 50 milionów (w zasięgu kwota jak najbardziej na obecnym etapie) i proszę.

że ceny z kosmosu to normalna rzecz, ale są też ludzie z nieograniczonym portfelem - czyli zarobić na D3 ma szanse każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wpadł z blizza na to by dać szansę przeczytać cały regulamin zanim nastąpi dc i błąd oczekiwania. Założyli że i tak nikt nie przeczyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 17:44, dark_master napisał:

i właśnie dlatego wszystkie największe powstały wtedy, gdy nie było żadnej większej biurokracji
ze strony rządów, a całość opierała się na walce firm?


Nie dlatego ale to nie zaprzecza temu co powiedziałem. Duże firmy powstawały bo mogły się rozwijać nie będąc ograniczonymi przez rząd. Problem powstaje kiedy już dane firmy dorosną. W wolnorynkowej gospodarce muszę strzec się mniejszych "wyjadaczy" a w socjaliźmie dają w łapę komu trzeba i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 16:33, Tenebrael napisał:

Zaznaczę, że nie oceniam, czy to dobrze. Zobaczymy, jak RMAH będzie funkcjonował w rpaniu,
i czy nie podzieli graczy na bogatych i tych mniej bogatych.

A żebyś ty wiedział, że podziały będą...
Będzie tak jak kiedyś: Chłopi, Szlachta i Magnaci/Arystokracja

Nie demonizuję RMAH ale ja coś czuję, że to zniszczy i tak kulawą już ekonomię tej gry MAŁO tego. Czuje, że zostanie całkowicie "rozdupcona".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w grę i nie wiem na czym będą polegać te aukcje, ale jeśli przykładowo 20mln. graczy da po jednym przedmiocie na aukcję, a bawić w kupowanie będzie się 1mln. graczy to czy ten sklepik się zaraz nie zapcha i szansa na sprzedaż przedmiotu po dobrej cenie spełznie na niczym.I czy Blizzard nie będzie wrzucał własnych ,wygenerowanych jednym naciśnięciem guzika przedmiotów żeby się jeszcze dorobić? Może się mylę bo w tym nie siedzę więc mnie poprawcie jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz będę cool, że kupiłem przedmiot za prawdziwą kasę, a nie wyzywany od lamerów i noobów jak w innych grach :D
Super:) Jednak co blizz to blizz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały hell i inferno to tylko przedmiotami można sobie postać pakować, tu widać że uproszczenie systemu levelingu posłużyło zwiększenia popytu na przedmioty ze sklepu przez co 15% dla Blizza może być kopalnią złota. Jestem w 1 akcie na piekle i nie znalazlem ani jednego legendarnego przedmiotu, a co dopiero takiego który byłby użyteczny... Ciężko znaleźć w ogóle przedmioty którymi na takim poziome można by powalczyć choćby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 19:13, Dariusvictour napisał:

Nie grałem w grę i nie wiem na czym będą polegać te aukcje, ale jeśli przykładowo 20mln.
graczy da po jednym przedmiocie na aukcję, a bawić w kupowanie będzie się 1mln. graczy
to czy ten sklepik się zaraz nie zapcha i szansa na sprzedaż przedmiotu po dobrej cenie
spełznie na niczym.I czy Blizzard nie będzie wrzucał własnych ,wygenerowanych jednym
naciśnięciem guzika przedmiotów żeby się jeszcze dorobić? Może się mylę bo w tym nie
siedzę więc mnie poprawcie jakby co.


Tak może być, ceny polecą na pysk byle by ktoś kupił. Poza tym Blizz obiecał, że nie będzie wstawiał przedmiotów do RMAH, będą tylko te które znajdą gracze.
Jednak coś mi mówi, że może być tak jak w WOW i na święta jakaś czapka mikołaja np. zawita do domu aukcyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 19:14, maniekk napisał:

To teraz będę cool, że kupiłem przedmiot za prawdziwą kasę, a nie wyzywany od lamerów
i noobów jak w innych grach :D
Super:) Jednak co blizz to blizz :)


troll harder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 19:13, Dariusvictour napisał:

Nie grałem w grę i nie wiem na czym będą polegać te aukcje, ale jeśli przykładowo 20mln.
graczy da po jednym przedmiocie na aukcję, a bawić w kupowanie będzie się 1mln. graczy
to czy ten sklepik się zaraz nie zapcha i szansa na sprzedaż przedmiotu po dobrej cenie
spełznie na niczym.I czy Blizzard nie będzie wrzucał własnych ,wygenerowanych jednym
naciśnięciem guzika przedmiotów żeby się jeszcze dorobić? Może się mylę bo w tym nie
siedzę więc mnie poprawcie jakby co.


to teraz wyobraź sobie, że te 20milionów może wystawić 200 milionów przedmiotów jednocześnie - bo na AH za złoto zdobywane w grze możesz wystawić 10 przedmiotów - i mimo tego AH jako tako działa ;) Na real money chyba tylko 3 można wystawić jednocześnie, ale nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 19:22, EmperorKaligula napisał:

troll harder


Czyżbym nie powiedział prawdy? W jakiejkolwiek innej grze multi kupienie postaci/przedmiotów które zrobią z ciebie prawdziwego twardziela jest potępiane ( chyba, że to pay 2 win), a tutaj jest gloryfikowane.
Zrobi się podział na tych którzy mają pieniążki, żeby sobie kupić przedmiot i pograć na inferno bez problemów i takich, którzy będą mozolnie farmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 19:27, maniekk napisał:

ciach


i takich którzy przy pomocy samego złota z gry będą wymiatać i już wymiatają na inferno... obecnie jest dużo łatwiej na inferno niż tydzień czy dwa temu - coraz więcej dobrego sprzętu w obiegu i coraz niższe ceny na AH. Idąc dalej: za jakiś czas za grosze (minimalny farming złota) kupujesz sobie luźne granie na początku inferno w porównaniu do tych, którzy byli na inferno jako pierwsi i bili głową w mur ;) To Cie nie boli ? Nie oburza ?

i najważniejsze inferno jest na tyle wymagające, że bez skilla, pełnej znajomości klasy i ogarniętego party to sobie nie powymiatasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 16:15, thiefi napisał:

Blizzard to korporacja, a korporacje (napiszę brzydko) dają graczom jedno prawo czyli:
"płać i zawżyj ryj"


Sprawdź najpierw znaczenie słowa korporacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 16:41, ZubenPL napisał:

Przecież GW2 to czysty przykład PAY2WIN :)


Tak? A to ciekawe. Zagrałem już drugi beta weekend i jakoś tego P2W nie widzę. Bo co, bo można kupić boost XP? No jeżeli to dla Ciebie jest P2W...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować