Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat ogólny, pytania, odpowiedzi i ciekawostki

2011 postów w tym temacie

Też zbieram sety i dodatkowo unikaty. Ale mimo to mam 4 zwierzaki siebie (woja z dwoma mieczykami :)) i Sartana (też woja i też dwa mieczyki) i wypada mi średnio jeden przedmiot z zestawu na 2 godzinną sesję gry. Nie zauważyłem, żeby poziom na którym gram miał jakieś znaczenie dla wypadania przedmiotów unikalnych.

Zebius -> Dokładnie, powtarzam to od dawna, ale i tak niektórzy chcą zrobić z tej gry D2 (tam umiejętne dodawanie punktów umiejętności było bardzo ważne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 16:47, PsychoMan napisał:

wypada mi średnio jeden przedmiot z zestawu na
2 godzinną sesję gry.


Ooo, no to wszystko gra. U mnie częstotliwość jest większa, można rzec znacznie większa (na ok. pół godz gry 1 item - unikat lub setowy). Problem w tym, że rzadko "wypadają" artefakty adekwatne do mojego poziomu :) przeważnie gierka częstuje mnie zbędnymi simieciami.

Dnia 07.12.2006 o 16:47, PsychoMan napisał:

Zebius -> Dokładnie, powtarzam to od dawna, ale i tak niektórzy chcą zrobić z tej gry D2
(tam umiejętne dodawanie punktów umiejętności było bardzo ważne).


To chyba o mnie mowa ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 16:54, Mudra napisał:

przeważnie gierka częstuje mnie zbędnymi simieciami.

Bo większość setów jest przeznaczona na pierwszy poziom trudności.
Zajrzyj na www.gamefaqs.com tam jest kozacki poradnik z wypisanymi wszystkimi setami :)

Dnia 07.12.2006 o 16:54, Mudra napisał:

> Zebius -> Dokładnie, powtarzam to od dawna, ale i tak niektórzy chcą zrobić z tej gry D2
> (tam umiejętne dodawanie punktów umiejętności było bardzo ważne).
To chyba o mnie mowa ;))

Nie tylko. Mnóstwo ludzi zadaje pytania o rozwój postaci.
A więc pamiętajcie! To nie D2! Nie da się spartaczyć swojej postaci, można zawsze bezproblemowo stworzyć wieloklasowca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 16:47, PsychoMan napisał:

Zebius -> Dokładnie, powtarzam to od dawna, ale i tak niektórzy chcą zrobić z tej gry D2
(tam umiejętne dodawanie punktów umiejętności było bardzo ważne).

O, fajnie że ekspert od DS2 mnie poparł ;)
Ja dopiero raz ukończyłem grę i jakoś nie sprawiła mi problemów, żadnych porad odnośnie inwestowania punktów nie czytałem, zaglądałem do instrukcji tylko w sprawie niektórych skomplikowanych questów. Następnym razem spróbuję przyjąć do ekipy zwierzaki, bo teraz miałem tylko ludzi. Ale to za parę miesięcy, jak już zdążę co nieco z DS2 zapomnieć. No i na pewno zagram na wyższym poziomie, żeby nie było za łatwo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 17:04, Zebius napisał:

O, fajnie że ekspert od DS2 mnie poparł ;)

A co! :)

Dnia 07.12.2006 o 17:04, Zebius napisał:

Ja dopiero raz ukończyłem grę i jakoś nie sprawiła mi problemów, żadnych porad odnośnie inwestowania
punktów nie czytałem, zaglądałem do instrukcji tylko w sprawie niektórych skomplikowanych questów.
Następnym razem spróbuję przyjąć do ekipy zwierzaki, bo teraz miałem tylko ludzi. Ale to za
parę miesięcy, jak już zdążę co nieco z DS2 zapomnieć. No i na pewno zagram na wyższym poziomie, żeby nie było za łatwo. ;)

Też żadnych poradników nie czytałem. A problem to miałem tylko 2 razy, z Arcymagiem na 2 i 3 poziomie trudności, to jest najtrudniejszy przeciwnik w całej grze IMO.
Co więcej, walka z nim na 3 poziomie trudności zajęła mi prawie 3 godziny i to walki non-stop, bo ma on taki atak który kładzie twojego gościa trupem na miejscu, tak że trzeba Wskrzeszena używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 17:10, PsychoMan napisał:

A problem to miałem tylko 2 razy, z Arcymagiem na 2 i
3 poziomie trudności, to jest najtrudniejszy przeciwnik w całej grze IMO.
Co więcej, walka z nim na 3 poziomie trudności zajęła mi prawie 3 godziny i to walki non-stop,
bo ma on taki atak który kładzie twojego gościa trupem na miejscu, tak że trzeba Wskrzeszena
używać.

No to trzeba będzie na koleżkę uważać, bo na pierwszym poziomie jakoś nie był szczególnie trudny. Ale 3 godziny? Chyba po pół godzinie bym już wymiękł.
Mi największy problem sprawił.... smok, do którego strzelało się z balisty, ale to dlatego, że moja drużyna za bardzo podatna była na ogień i trochę za bardzo mi się rozbiegała po placu. No i sterowanie balistą na początku sprawiało mi kłopot, bo trochę nie wiedziałem w którą stronę celować albo za późno strzelałem, jak smok zdążył właśnie odlecieć.

Muszę przyznać, że "dwójka" dała mi znacznie więcej satysfakcji od jedynki, gdzie praktycznie cały czas parło się do przodu. Jak dodatek do DS2 wskoczy do jakiejś taniej serii, to na pewno go kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 17:02, PsychoMan napisał:

Nie tylko. Mnóstwo ludzi zadaje pytania o rozwój postaci.
A więc pamiętajcie! To nie D2! Nie da się spartaczyć swojej postaci, można zawsze bezproblemowo
stworzyć wieloklasowca!


No tak :)... Ale cała frajda w tym by stworzyc postać idealną - nie hybrydę zrodzoną z braku doświadczenia tudzież przypadku. Na tym polega cały urok gier typu rpg lub h & s. Co z tego, że to nie Diablo? Dopóki nie gra się na BN to w D2 tez można partolić. Ja jestem skrupulatny i błędów popełniać nie lubię. Zwłaszcza, że gierką mam się cieszyć od początku do końca, a nie chodzić jakimś tam "przypadkowcem" i udawać, że sprawia mi to przyjemność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dodatku jest NPC u którego można cofnąć przydziały wszystkich punktów umiejętności i rozdać na nowo. Powiem ci, że zrobiłem to i okazało się, że może 3 punkty z jakiś 90paru zostały przydzielone inaczej.

Zebius -> 1,5mln punktów życia robi swoje, połączone z taką osłoną z trzech kryształów, które trzeba rozwalić żeby atakować gościa (a on je przywołuje średnio minutę po rozwaleniu poprzednich) i cieszę się że poszło tak szybko :) Zresztą jaka jest potem satysfakcja :D Dodatkowo powiem, że Valdis też ma 1,5 pkt życia i jego rozwaliłem w niecałe pół godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

To przechodze do rzeczy:
Mam pytanie dotyczące ''tajemniczego zadania'', mam wszystkie potrzebne itemy i wiem co nalezy zrobic by udac sie do ''tajemniczej'' lokacji. Moje pytanie o informacje z jakimi powinienem sie zapoznac przed podjeciem tej wyprawy. Za wszelkie rady i linki do rad z gory szczere dzieki.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi pomocnych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 20:18, D.U.O. napisał:

Mam pytanie dotyczące ''tajemniczego zadania'', mam wszystkie potrzebne itemy i wiem co nalezy
zrobic by udac sie do ''tajemniczej'' lokacji. Moje pytanie o informacje z jakimi powinienem
sie zapoznac przed podjeciem tej wyprawy. Za wszelkie rady i linki do rad z gory szczere dzieki.


Nie łapię. Co dokładnie chcesz wiedzieć? Skoro masz co trzeba i wiesz jak przejść questa, to nic więcej ci nie potrzeba. Poprostu idź i baw się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwile dziesiejsza... np. jak przejsc jedna z mini-gier. bo zwiazana z Kolumbia byla banalna... ale ta druga.. no coz. =/ Bylbym wdzieczny za jaka mala podpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 23:12, D.U.O. napisał:

Na chwile dziesiejsza... np. jak przejsc jedna z mini-gier. bo zwiazana z Kolumbia byla banalna...
ale ta druga.. no coz. =/ Bylbym wdzieczny za jaka mala podpowiedz. Pozdrawiam.

Hmm, w sumie to jej nie pamiętam. Ale jeśli to jest quiz taki jak o Kolumbii, no to poprostu strzelaj aż trafisz.

BTW, aby odpowiedzieć na czyiś post kliknij przycisk Odpowiedź pod jego avatarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 23:20, PsychoMan napisał:

> Na chwile dziesiejsza... np. jak przejsc jedna z mini-gier. bo zwiazana z Kolumbia byla
banalna...
> ale ta druga.. no coz. =/ Bylbym wdzieczny za jaka mala podpowiedz. Pozdrawiam.
Hmm, w sumie to jej nie pamiętam. Ale jeśli to jest quiz taki jak o Kolumbii, no to poprostu
strzelaj aż trafisz.

BTW, aby odpowiedzieć na czyiś post kliknij przycisk Odpowiedź pod jego avatarem.

No wiec... niby juz przeszedlem to ''tajemnicze zadanie'', niestety dowiedzialem sie ze ominalem 2 jego ''elementy''.
Pierwsza to nie rozwiązana zagadka z jaskinią i polowaniem jakiegos tam potowora (forma quiz''u powiedzmy)
Dwa, dowiedzialem sie ze tym lepszym ostrzem Hak''u da sie rozpruc poduche.

Okazalo sie ze stracilem wszystkie itemy z tajemniczego zestawu. Po otwarciu drzwi.

Wiec moje pytanie sa nastepujace:
-W Weteranie bede mogl podejsc do zadanie drugi raz? Jesli tak czy itemy sie zmieniaja?
-Ten zielony Ziomek znika.. i juz? Koniec?
-Slyszalem ze istnieje jeszcze jedno tajemnicze zadanie, czy to prawda?

To wszystko, za odp wielkie dzieki. Pozdrawiam. CU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 09:13, D.U.O. napisał:

-W Weteranie bede mogl podejsc do zadanie drugi raz? Jesli tak czy itemy sie zmieniaja?

Możesz robic zadanie jeszcze raz, przedmioty się nie zmieniają i zdobywa się je w ten sam sposób.

Dnia 19.12.2006 o 09:13, D.U.O. napisał:

-Ten zielony Ziomek znika.. i juz? Koniec?

Nie łąpię, masz go poprostu zatłuc, jeśli ci się to uda, to wypada z niego ten medalion. Z tego co wiem, to on znika po trzech ciosach, więc w tylu atakach trzeba go zabić, aczkolwiek nie sprawdzałem tego doświadczalnie.

Dnia 19.12.2006 o 09:13, D.U.O. napisał:

-Slyszalem ze istnieje jeszcze jedno tajemnicze zadanie, czy to prawda?

Nic na ten temat nie słyszałem.

Dnia 19.12.2006 o 09:13, D.U.O. napisał:

To wszystko, za odp wielkie dzieki. Pozdrawiam. CU

Ozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś gra w Broken World? A jeśli tak to czy w multi poajwiło sie może rezerwowanie wypadających przedmiotów. Nistety gra łucznikiem lub innym dystansowcem w podstawkę wkurzała przez podbieranie itemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zagoscil u mnie DS2 w ramach prezenciku swiatecznego...ale mniejsza z tym przechodze do sedna sprawy...:

Mam problem z multi ( nie tak sobie to multi wyobrazalem;/ ) a mianowicie wyswietla mi bardzo mala aktywnych gier ze 2 max 3 czasami zadnej w krainie gdzie jest i gra ponad 60 osob...widzac co chwile na chacie jak ktos zakalada czy dolaczas ie do gier...ktorych przegladfarka mi nie wyswietla:/ Dowiedzialem sie na czacie w grze od jakiegos typka ze to moze byc przez to ze mam wersje 2.20 a ona gryzie sie z jakimis modami i wiekszosc gra na nie satchowanej! Sprobowalem przeinstalowalem nie patchowalem i dalej lipa...O GameSpy nie wspomne tam gra kilku graczy na krzyz;/ Czy ktos moze mi cos poradzic??
To nie to samo co stare poczciwe diablo gdzie zalozenie gry czy dolaczenie jest ekspresowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że gra niewiele osób. Aczkolwiek ja nie zagłębiałem się, jaka jest tego przyczyna. Może popróbuj instalować jakieś mody. Być może jest tak że gra nie wyświetla ci rozgrywek z jakimiś modami. Parę stron wcześniej ktoś dał link, do stronki z paroma modyfikacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie apropos mislji z kosturem arintha, nei moge za cholere zjechac na dol ta winda w piczeczarach isteru, tam gdzie mamy znalezc kamien ogniskujacy, nie widze nigdzie przelacznika, pootwieralem okoliczne ukryte lokacje, i nic, nie widze an przelacznika ani niczego innego co moglo by uruchomic to cholerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować