Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat ogólny, pytania, odpowiedzi i ciekawostki

2011 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2007 o 22:31, Ziomós napisał:

A co mama nie kocha to sie morderatorami broni?

Człowieku, naprawdę, istnieje granica, której nie wolno przekraczać. Robisz zamieszanie, niesmak no i offtopy. Nie wiesz, że jest czas, kiedy trzeba siedzieć cicho?
Żeby nie robić absolutnego offtopa to napiszę coś o DSII:
DSII to naprawdę udana gra. Jednak brakuje jej coś z jedynki. Może to przez to zawyżoną trudność. W jedynkę grało się przyjemnie, bo można było wybrać poziom łatwy i było łatwo, lub trudny i było trudno. Tutaj jak wybierzesz łatwy, to jest trudny, a jak trudny, to jest niemożliwy. :)
Mógł być lepszy. Jednak dalej to ten sam DSII w którego kocham grać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 22:55, Rusty Mike napisał:

W jedynkę grało się przyjemnie, bo można było wybrać poziom łatwy i było łatwo, lub trudny
i było trudno. Tutaj jak wybierzesz łatwy, to jest trudny, a jak trudny, to jest niemożliwy.


Jaki tam trudny... Dla przeciętnego lekko doświadczonego gracza, który ma na koncie kilka cRPG lub hack&slash (choćby Diablo), nie powinno być w tej grze nic trudnego. Rozrywka jest przecież banalnie prosta, opiera się tylko na wymaksowaniu odpowiednich skilli i używaniu ataków specjalnych w odpowiednim momencie. Tu nie ma żadnej skomplikowanej strategii działania.
Jakiś czas temu miałem do czynienia tylko z DSII w wersji podstawowej i wydaje mi się, że poziom trudności w Broken World został podniesiony, ale i tak nie jest to gra trudna. Do ciała biegłem do tej pory zaledwie 2 razy, a kończę powoli 1 akt i raczej nie spodziewam się nagłego wzrostu poziomu przeciwników. A nawet gdyby tak miało się stać: to bardzo dobrze! Bardzo brakuje mi gier, które byłyby prawdziwym wyzwaniem dla gracza (niby jest ten wyższy poziom trudności, ale na razie zablokowany), trybów rozgrywki ala Serce Furii w Icewind Dale z możliwością uruchomienia od samego początku przygody.
Nie zmienia to faktu, że choć gra nie jest zbyt wymagająca, to gra mi się w nią bardzo przyjemnie. Tak powinno wyglądać Diablo, dużo questów (jak na hack&slash), sekretów, bardziej rozwinięta fabuła i npc, podane w ładnej oprawie graficznej. Z kolei Sacred, które też jest typowym hack&slash, przynajmniej mnie, jakoś tak nie przyciąga, wręcz nuży. Może to z powodu trochę innego sposobu prowadzenia walk, ten w DS2 jest bardzo dynamiczny i momentami widowiskowy. Summa summarum, kupiłem sobie osobno Czarną Edycję i dodatek i jestem zadowolony. Nawet nie chce mi się na razie wracać do NWN2, choć w końcu wyszedł z dawna oczekiwany patch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 11:36, Mroczny Elf99 napisał:

halo halo ma ktoś jakieś wskazówki??


rozwal te jego malachity co przywoluje a potem lej go w mo.....
i tak w kolko - malachity i w mo......., malachity i w mor...., az go pokonasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 13:09, ceSSar napisał:

> halo halo ma ktoś jakieś wskazówki??

rozwal te jego malachity co przywoluje a potem lej go w mo.....
i tak w kolko - malachity i w mo......., malachity i w mor...., az go pokonasz:)


ok dzieki aczkolwiek to chyba nie będzie za łatwe ponieważ on je przywołuje tak raz na 10 sekund:P jednak spróbuje zastosować tę taktykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: exp dzieli się np jak ma się 2 osoby w drużynie to na 2, a trzy to na 3??
np potwór dał 300 exp to jak ma się trech ziomków to dostaje każdu z nich poi 100 exp, a jak dwóch to dostaje każdy po 150??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 13:09, ceSSar napisał:

> halo halo ma ktoś jakieś wskazówki??

rozwal te jego malachity co przywoluje a potem lej go w mo.....
i tak w kolko - malachity i w mo......., malachity i w mor...., az go pokonasz:)


ok dzieki dałem radę w ten sposób choć lekkko nie było zwłaszcza gdy ktoś z druzyny padł:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 13:53, piero92 napisał:

Mam pytanie: exp dzieli się np jak ma się 2 osoby w drużynie to na 2, a trzy to na 3??
np potwór dał 300 exp to jak ma się trech ziomków to dostaje każdu z nich poi 100 exp, a jak
dwóch to dostaje każdy po 150??

Tak. Ponad to, jeśli masz 2 ludzi i jednego zwierzka, to exp dzieli się tak jak byś miał tylko tych dwóch ludzi, czyli oni i tak dostają 150expa, mimo, że w drużynie są 3 postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.
PS A ja gram ciągle 2 postaciami w drużynie, a zwierzaka może na wyższym poziomie trudności wezmę, albo gdzieś pod koniec gry na najemniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:18, piero92 napisał:

Sory za spam> Jak uwolnić tego Arintha Szalonego. Mam już jego kostur i chciałbym rzeźnie
zrobić małą :P??


o ile dobrze pamietam to nie kosturem.....sie uwalnia Arintha
idz do niego, wez do reki odpowiednie narzedzie (moze i kostur) rozwal sciane....ale on i tak ci ucieknie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2007 o 16:03, PsychoMan napisał:

Tak. Ponad to, jeśli masz 2 ludzi i jednego zwierzka, to exp dzieli się tak jak byś miał tylko
tych dwóch ludzi, czyli oni i tak dostają 150expa, mimo, że w drużynie są 3 postacie.


dosc odwarzna teoria :)
gdzie jest napisane o tym ze doswiadczenie zdobywa sie rowno dla kazdej postaci??
przciez nigdzie nie jest pokazane ile zdobyles doswiadczenia za danego przeciwnika i ile otrzymalem za to pkt

uwazam z wlasnego doswiadczenia ze pkt sa przyznawane nierownomiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:48, witos92 napisał:

Na czy polega gra w DS 2 przez internet bo nie wiem o co chodzi ? I co muszę zrobić żeby móc
grać ?


polega na graniu w ds2 :) tylko ze ze znajomymi badz nie :)
jeden jest magiem inny wojownikiem a ty np lucznikiem
a co potrzebujesz ? gre i dostep do sieci
w instrukcjji jest zreszta to opisane
naprawde nie wymaga to duzo zachodu
kliknij gra wieloosobowa i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie musze robić sobe żadnych kont itp. tylko po prostu gra wieloosobowa i będę se chodził tam i co widział innych ludzi czy co ''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:56, witos92 napisał:

Czyli nie musze robić sobe żadnych kont itp. tylko po prostu gra wieloosobowa i będę se chodził
tam i co widział innych ludzi czy co ''?

bedziesz gral sam albo widzail innych
ale ilosc graczy jest ograniczona
zalezy czy sie przylaczysz do innych czy sam ustawisz parametry gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:51, ceSSar napisał:

dosc odwarzna teoria :)
gdzie jest napisane o tym ze doswiadczenie zdobywa sie rowno dla kazdej postaci??
przciez nigdzie nie jest pokazane ile zdobyles doswiadczenia za danego przeciwnika i ile otrzymalem
za to pkt

uwazam z wlasnego doswiadczenia ze pkt sa przyznawane nierownomiernie

Gdzieś to czytałem, poza tym zauważ, że postacie przyjęte do drużyny w tym samym czasie, awansują też prawie w tym samym momencie. Wszystkim postaciom exp przyrasta dosć równo i da się to łatwo zauważyć.
Natomiast to, że zwierzaki nie dostają expa, to wiadomo chociażby po tym, że nie mają paska wskazującego jego ilość.
Wartości liczbowych użyłem tylko w celu łatwiejszego zobrazowania sytuacji. One rzeczywiście nie są nigdzie podawane. Chociaż zdaje sie, że w poradniku Czarnej Edycji są podane szacunkowe ilosci doświadczenia za potwora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować