• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Driftwood

Porada dot. kupna mikrofonu

Pytanie

Jeszcze kilka miesięcy temu byłem posiadaczem słuchawek (głównie amatorki za kilka groszy z marketów). Jednak po jakimś czasie postanowiłem zakupić porządne głośniki. Jestem z nich bardzo zadowolony, ale przez to ucierpiał trochę mój wirtualny kontakt ze znajomymi. Tutaj z ratunkiem zjawia się mój brat, który proponuje mi zakup samodzielnego mikrofonu. Niestety, ani ja, ani mój brat, za bardzo nie mamy pojęcia, jaki mikrofon byłby dobry. Osobiście wolałbym coś porządnego, a nie kilkugroszową popierdułkę. Natomiast chciałbym, żeby cena wahała się w okolicach 100 zł. Macie jakieś propozycje? Najlepiej, gdyby ktoś od razu wytłumaczył, dlaczego ten majk, jest lepszy od tego itp. Rzucajcie linkami, na pewno wszystkie sprawdzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Zwróć uwagę, że odgłosy z głośników będzie wyłapywał mikrofon więc może lepiej do gadania zestaw słuchawek z mikrofonem? Można wyjście podłączyć przez rozdzielacz do słuchawek i głośników. Są też takie z osobną kartą dźwiękową i wtedy można ustawić takiego Skype czy Teamspeaka na słuchawki, a reszta dźwięków z głośników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2012 o 19:24, Volvox napisał:

Zwróć uwagę, że odgłosy z głośników będzie wyłapywał mikrofon więc może lepiej do gadania
zestaw słuchawek z mikrofonem? Można wyjście podłączyć przez rozdzielacz do słuchawek
i głośników. Są też takie z osobną kartą dźwiękową i wtedy można ustawić takiego Skype
czy Teamspeaka na słuchawki, a reszta dźwięków z głośników.


Ogólnie, to zdecydowałem się na zakup głośników z tego powodu, że doświadczenia ze słuchawkami są z mojej strony niezbyt miłe. Zależało mi na komforcie, bo dzięki głośnikom nie muszę zakładać niewygodnego ustrojstwa na głowę. Jeśli jednak pomysł z samodzielnym mikrofonem i głośnikami nie jest do końca trafny, to będę musiał zdecydować się na słuchawki (choć bardzo chciałem tego uniknąć). Pytanie tylko, czy kupując słuchawki z mikrofonem w tej samej cenie, nie stracę na jakości któregoś sprzętu (słuchawek/mikrofonu). Jeśli nie, to czy mógłbyś podrzucić mi kilka propozycji ze sklepu na Gramie? Albo dać mi wskazówki, czym kierować się przy doborze słuchawek/mikrofonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2012 o 19:54, Driftwood napisał:

Ogólnie, to zdecydowałem się na zakup głośników z tego powodu, że doświadczenia ze słuchawkami
są z mojej strony niezbyt miłe. Zależało mi na komforcie, bo dzięki głośnikom nie muszę
zakładać niewygodnego ustrojstwa na głowę. Jeśli jednak pomysł z samodzielnym mikrofonem
i głośnikami nie jest do końca trafny, to będę musiał zdecydować się na słuchawki (choć
bardzo chciałem tego uniknąć). Pytanie tylko, czy kupując słuchawki z mikrofonem w tej
samej cenie, nie stracę na jakości któregoś sprzętu (słuchawek/mikrofonu). Jeśli nie,
to czy mógłbyś podrzucić mi kilka propozycji ze sklepu na Gramie? Albo dać mi wskazówki,
czym kierować się przy doborze słuchawek/mikrofonu.


Zapomnij o połączeniu głośników z wolno stojącym mikrofonem. Będzie nie przyjemny komfort grania. Najlepszy wybór to oddzielne słuchawki + mikrofon. Albo gotowy headset z mikrofonem. Nie kupuj w żadnym wypadku czegoś co nazywają "słuchawkami dla graczy" bo to bullshit. Słaba jakość słuchawek i do dupy mikrofon, który zbiera szumy ze wszystkiego co się da. Najlepszy wybór to jakieś dobre jakości słuchawki np od Shinshainera. Albo CALI - Creative Aurvana live, które są co prawda po 180 zł, ale rozwalają słuchawki z wyższych półek. Do tego mikrofon po 30 zł i to jest najlepsza opcja. Nie stracisz na jakości a pewnie zyskasz. Oczywiście o ile masz dobre źródło dźwięku. Bo jak integra to słuchawki nie dadzą ci dobrej jakości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, to chyba zdecyduję się na te słuchafony Creative Aurvana live. Natomiast chciałbym, żebyście podrzucili też więcej info, co do mikrofonu. Również chciałbym, żeby nie był najgorszy. W okolicach 50zł da radę taki kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do Skype czy innych rozmów to oddzielny mikrofon, czy przypinany o koszuli czy stojący, to pewnie może być. Ale nie wyobrażam sobie grania nie mając mikrofonu przed ustami, niezależnie od tego jak siedzę w stosunku do biurka. Przechodziłem już przez używanie wolnostocjącego mikrofonu po tym jak słuchawki poszły do serwisu, i to była katorga. Szczególnie dal kogoś, kto gra w symulatory bojowe, i na TeamSpeaku siedzi naraz 10+ osób. Mam Creative Fatal1ty HS-800 i poza uszkodzeniem potencjometru nie miałem z nimi złych doświadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2012 o 23:27, Minamir napisał:

Do Skype czy innych rozmów to oddzielny mikrofon, czy przypinany o koszuli czy stojący,
to pewnie może być. Ale nie wyobrażam sobie grania nie mając mikrofonu przed ustami,
niezależnie od tego jak siedzę w stosunku do biurka. Przechodziłem już przez używanie
wolnostocjącego mikrofonu po tym jak słuchawki poszły do serwisu, i to była katorga.
Szczególnie dal kogoś, kto gra w symulatory bojowe, i na TeamSpeaku siedzi naraz 10+
osób. Mam Creative Fatal1ty HS-800 i poza uszkodzeniem potencjometru nie miałem z nimi
złych doświadczeń.


Wiadomo, że bardziej wygodnie będzie mieć mikrofon przy ustach. Ale jeśli zależy ci na jakości to raczej zapomnij o takim rozwiązaniu w tanich headsetach. Jeśli chodzi o Creative to najlepszy mikrofon ponoć jest w wersji Creative Fatal1ty HS-1000 gdzie najlepiej ze wszystkich radzi sobie ze zbieraniem dźwięku z otoczenia i nawet niezłe jakości mikrofonem. Reszta to szmelc + marketing + nazwa gracza "fatal1ty", która ma niby wspomóc sprzedaż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na jakości mikrofonu też mi bardzo zależy. Przeglądałem trochę allegro, ale za bardzo nie wiem, czym się kierować przy wyborze. Przy każdym mikrofonie jest napisane, że redukuje szumy itp. Także jestem trochę zakłopotany.

Vegost, pisząc "tanie headsety", jaką cenę masz na myśli? Zmieści się w 3 stówach?

http://allegro.pl/mikrofon-komputerowy-w-stylu-retro-nauka-i-zabawa-i2424004689.html
To jest najdroższy mikrofon, jaki znalazłem do w zakładce dla komputerów. Co o nim powiecie? Choć wolałbym zmieścić się w 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.06.2012 o 09:47, Driftwood napisał:

Vegost, pisząc "tanie headsety", jaką cenę masz na myśli? Zmieści się w 3 stówach?


Tutaj masz idealny poradnik dla ciebie: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Sluchawki_-_poradnik_jak_wybrac-3791.html. Jest tam napisane czym się kierować w trakcie zakupów i na co uważać i czego nie kupować. Jeśli chodzi o pełny headset z mikrofonem za 300 zł to nie wiem. Może coś u Shinshainera znajdziesz. Ale tak jak mówiłem, lepiej kupić wszystko oddzielnie, żeby nie było potem przykro, że mikrofon albo słuchawki są kiepskiej jakości. Ja bym kupił CALI + mikron wolno stojący. Możesz zakupić ten co proponował @Laid_back. Logitech jako peryferia do kompów robi całkiem niezłe. Na pewno lepsze niż A4 tech.

No i przede wszystkim zmieścisz się w 300 zł za wszystko. Będziesz miał rewelacyjne słuchawki, które biją na głowę markowe słuchawki do 600 zł albo i lepiej (po wymianie fabrycznego kabla) + mikrofon w jak widać dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam pytanie w sumie podobne. Chciałabym zaczać nagrywać let''s playe, jednak ogranicza mnie skromny budżet. Chcąc okazać potencjalnym odbiorcom trochę szacunku i zaoszczędzic bólu glowy poszukuję dobrego, taniego mikrofonu (cena w okolicach 30-60 zł). Nie musi być jakiś świetny, bo nie wiem na ile starczy mi zapału i nie chcę w związku z tym wyrzucać kasy w błoto. Wiecie, nic super wymyślnego, tylko żeby odbiór był w miare przyjemny.
Dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.03.2013 o 12:50, niasza napisał:

Ja mam pytanie w sumie podobne. Chciałabym zaczać nagrywać let''s playe, jednak ogranicza
mnie skromny budżet. Chcąc okazać potencjalnym odbiorcom trochę szacunku i zaoszczędzic
bólu glowy poszukuję dobrego, taniego mikrofonu (cena w okolicach 30-60 zł). Nie musi
być jakiś świetny, bo nie wiem na ile starczy mi zapału i nie chcę w związku z tym wyrzucać
kasy w błoto. Wiecie, nic super wymyślnego, tylko żeby odbiór był w miare przyjemny.
Dzięki z góry za odpowiedź.


Nie ma tanich dobrych mikrofonów. Tak samo jak nie ma tanich i dobrych zarazem słuchawek z mikrofonem. Zawsze jest coś kosztem czegoś. Od 30 zł to są takie mikrofony jakie widujesz w marketach typu saturn czy media markt. Taki drąg z podstawką. W sumie jest dobry o dziwo. Ale do let''s playów może nie wystarczyć. Do tego typu praktyk potrzeba dobrego dźwięku w którym nie będzie słychać szumu. Zapewne oglądałeś nie jednego let''s playa, gdzie oprócz dźwięku z gry i komentarza, jest ten tragiczny szum. Można go redukować za pomocą karty muzycznej, ale znów kosztem głośności dźwięku.. Nie wiem co ci polecić. Spróbuj zobaczyć poradnik do którego podałem link. Kilka postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować