Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Baldur`s Gate Enhanced Edition kupicie tylko w sklepie Beamdog; druga część dopiero w 2013 roku

59 postów w tym temacie

Co tu dużo gadać - skok na kasę, przynjamniej jeśli chodzi o wersję PC. Nie dodają nic, czego gracze by już nie mieli dawno temu dzięki modom. Nie, rpzepraszam, już zapowiadają płatne DLC - czyli typowy sposób wydymania graczy z $. Szkoda, bo po ogłoszeniu EE liczyłem na coś naprawdę fajnego, a tak okazuje się, że równie dobrze mogę sobie za darmo* odpalić starą wersję BG i kompletnie nic nie stracę.

* - mam oczywiście oryginalne wszystkie BG, stąd za darmo, bo nic za to nie muszę dopłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steama używam od początku istnienia, mam tam ładną kolekcję gier, ale jeszcze w życiu nie widziałem tekstu "gra jest w tej chwili niedostępna". Fakt, jak jest jakiś boom na daną grę to może być problem z jej pobraniem (ale co za problem poczekać 1 dzień?). Z tym Steamem robią się takie stereotypy, że to aż robi się śmieszne. Może czas zrobić porządek w systemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 15:40, maggit napisał:

Nie sprawdzałem dokładnie, ale myślałem, że platforma Beamdoga polega na tym, że nie
ma instalatorów i innych bzdetów? Coś takiego wyczytałem, gdy przeglądałem informacje
o MDK2HD.

Chyba jednak nie. Mają jakiegoś swojego klienta.
http://www.beamdog.com/about/us

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 16:24, TobiAlex napisał:

Steama używam od początku istnienia, mam tam ładną kolekcję gier, ale jeszcze w życiu
nie widziałem tekstu "gra jest w tej chwili niedostępna". Fakt, jak jest jakiś boom na
daną grę to może być problem z jej pobraniem (ale co za problem poczekać 1 dzień?). Z
tym Steamem robią się takie stereotypy, że to aż robi się śmieszne. Może czas zrobić
porządek w systemie?


Steam jest programem jak każdy inny i nie jest doskonały. Jeśli uważasz że wszelkie problemy z nim związane są wyssane z palca to gratuluję... W nagrodę dostaniesz różowego kucyka. Który tak naprawdę jest zardzewiałym rowerem. No co, pewnie i tak będziesz zadowolony, przecież wszelkie problemy z zardzewiałymi rowerami to tylko wymysł głupich ludzi.

Tak, miałem problem z "gra jest w tej chwili niedostępna" w przypadku Supreme Commandera na laptopie z Vistą. Na PC z Win7 chodził jak złoto.
Podobnie Vtm:Bloodlines który nie wykrywał Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to plus zapowiedziane płatne DLC oznacza jedynie, że "nie kupimy" tego "dzieła".
Płytki pierwotnych/oryginalnych wersji leżą sobie spokojnie na półce (fakt, że już przykurzone), i "nie widzimy" powodu płacić za lekki lifting + mody (czyli DLC)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakładanie konta na kolejnym bzdecie z powodu jednej gry ... no nic ja to odczytuje jako "nie chcemy twojej kasy", starczy mi, ze jest steem i musiałem dodać do listy origin, grr ... starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łudziłem się, że to będą fajne wakacje z Baldurem. Jestem wielkim fanem tej serii, ale nie zamierzam kupować tego na jakiejś dziwnej platformie studia, które nie ma na swoim koncie wielu spektakularnych sukcesów. Jeżeli będzie na Steamie, to kupię. Ten serwis przynajmniej nie padnie bo kilku miesiącach. A podejrzewam, że z tym serwisem Beamdoga szybko zacznie się coś dziać. Zresztą, wszyscy pewnie zbojkotują ich za to, co robią. Tak czy sak nie będzie to ultra HD edycja, więc nie ma aż tak znacznego powodu żeby to kupować. A ci co zamierzali to zrobić, też zrezygnują , bo mają swoją starą edycje (jak ja) i nie będą widzieli sensu, żeby wydawać jeszcze raz kase, na ten sam produkt, i to jeszcze niepewny. Nie dośc, że nie będzie pudełka, to tylko na jednej platformie. A co z innymi językami? Też nie wiadomo. jak powiedział ZubenPL - żerowanie na legendzie Baldura, byleby się nachapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co, jedyne info o BG: EE to to, że będą płatne DLC i to, że będzie aby na jednej platformie. Jak na grę która ma premierę w te wakacje, to niezby dużo. Póki co, wygląda to na skok na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem wprawdzie zobaczymy co z tego wyjdzie, ale część tych zarzutów jest przesadzona.
Będą podjęte starania o integracje różnych tłumaczeń w tym polskiego.
Nie będą wymagać instalacji osobnego klienta ich platformy - tylko zakupu przez nią. Zapewne liczą na rozreklamowanie swojego sklepu i ciężko się im dziwić, że coś takiego robią.
Będzie nowy content, który ma być zintegrowany z grą na premierze. Ewentualne DLC zawierające inny nowy content pojawią się później - nie będzie day 0 DLC. Jest to chyba akceptowalne - mamy dostać grę wraz z dodatkiem po lekkim liftingu z nowym contentem, a więc więcej niż aktualna wersja.
Oczywiście pytanie czy uda im się spełnić te obietnice, ale trochę idiotyczne jest wyzywanie studia od idiotów i jechanie po tytule(reedycji) która jeszcze nie wyszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę lepiej nam wyjdzie, jak będziemy mieli pierwotne wersje gry z tonami modów.
Taniej na tym wyjdziemy, a i tak to samo będzie.

Swoją drogą, kiedyś raz natknąłem się na świetną stronę, gdzie zostało ładnie wypisane w punktach, jakie mody zainstalować, żeby mieć obydwa Baldury połączone, z masą nowej zawartości, aktualizacji, itp.
Wraz z tym, żeby jak najmniej się ze sobą gryzły.

Niestety teraz nie mogę tego za Chiny znaleźć, czego w tym momencie bardzo żałuję. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 08:38, Cygi napisał:

Niestety teraz nie mogę tego za Chiny znaleźć, czego w tym momencie bardzo żałuję. :|


Gdzieś to rzeczywiście wcięło (bo mówisz prawdopodobnie o liście Megainstalacje BGT K4thosa). Znalazłem tylko takie coś, ale za jakość nie ręczę, nie przejrzałem dokladnie.
http://baldur.cob-bg.pl/bg2-mody?pg=2,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem dokładnie tego samego, co wtedy, ale też jest olbrzymią kompilacją modów:

http://www.reddit.com/r/moddingguides/comments/hzuxv/updated_baldurs_gate_1_2_works_w_gogcom_versions/


Jedno ale: link do BiG World Project podany na ww. stronie nie działa, więc proszę się posiłkować tym linkiem:

http://www.shsforums.net/files/category/72-big-world-project/


Enjoy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam mieszane uczucia, ktoś wyżej słusznie zauważył, że w zasadzie nie udostępnili żadnych materiałów z gry. Poczekam do dwójki i najwyżej wtedy kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu kupiłem od CD Projektu Legendy RPG (45 zł z wysyłką :D) i z róznych przyczyn w BG jeszcze nie grałem. Polska wersja językowa i żadnych bzdurnych klientów do uruchamiania gier nie potrzeba. Niech się gonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 14:30, ZubenPL napisał:

Coraz bardziej przypomina mi to żerowanie na legendzie Baldura.

Raczej nie przypomina - po prostu to już jest żerowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować