Zaloguj się, aby obserwować  
chickenVIP

Ati vs. Nvidia

128 postów w tym temacie

Ciągły bój tych dwóch gigantów to bardzo ciekawy temat...kto pierwszy wypuści new karte graficzną z rewolucyjną technologią....szybszą czy bardziej wydajną..... Ciekawe jakie są wasze opinie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje obie firmy :). Jedna może robi coś lepszego, a druga inną lepszą rzecz. Punkt dla Ati i Nvidi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 14:14, Wasizi napisał:

Ja preferuje obie firmy :). Jedna może robi coś lepszego, a druga inną lepszą rzecz. Punkt
dla Ati i Nvidi :D

Hmmmmm.......a tak w większym stopniu to.....lepsza chyba nvidia? Udany 6600GT bardzo bobrze przyjęta seria 7***
no postarali się chłopcy.....wkońcu po niewypałach typu GF4,3,FX.....o MX nie wspominając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 14:44, DoomnY napisał:

Mumin zapomniał, że w kąciku kart graficznych są jeszcze omawiane karty innych firm. Ten dotyczy
tylko ATI i nVidii.

Mumin tylko stwierdził, że temat o kartach graficznych w ogóle już jest. Wiesz - można by zakładać osobno dla kart produkowanych przez Asusa, MSI, Gainwarda, Gigabyte''a, Sapphire''a i całą masę innych producentów, ale po co? Możecie sobie podyskutować tam bo rywalizacja między ATI i nVidią mieści się w temacie kart graficznych.
A ATI i nVidia nie produkują kart jako takich tylko chipsety graficzne.

chickenVIP -> nie jestem moderatorem, nie mnie oceniać.

Dobra, nie mieszam się już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co te pytania wiadomo przeciez Nvidia jest lepsza wygrywa pod kazdym względem.
Jeśli chodzi o osiągi i cene Nvidia jest lepsza bije Ati na łep na szyje.
Sam mam nowego 7600gt 256/128 od Point of View, i musze stwierdzić, że karta jest rewelacyjne.

Polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 14:12, Mumin napisał:

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania) -> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=1434

Wyszukiwarka nie gryzie ;-)

Jesteś jakiś je****** ktoś wystawia nowy temat a ty podajesz linka do jakiegoś innego tematu załozonego przez jakiegoś ziomka. Myslisz że jak podasz jakiegoś linka i podpiszesz się wyszukiwarka nie gryzię to cwaniak jesteś?? Wiem dlaczego tak piszesz bo tamtego odwiedziło ponad 2000 osób ale pamiętaj on też zaczynał od 0..
Ale nie martw się takich Łosiów pancernych jak ty jest wiele.;];]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nVidia nikogo na głowę nie bije... oni płacą producentom niektórych gier za tworzenie ich pod swoje karty... Nawet przy takich praktykach różnica między ATi i nVidią jest znikoma... wychodzi za to przy tytułach "neutralnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to cos jak AMD vs. Tntel tam to tylko bym kupił AMD tak samo tu tylko nVIDIA jest o niebo lepsze niz ATI sama konstrukcja i funkcje rodziny 7*** jest zaje***ta ATI jest dla graczy mniej wymagajacych i z miejszym portwelem ;] kiedys kiedys ATI było lepsze ale to przeszłośc teraz króluje nVIDIA ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2006 o 21:42, Sawi010 napisał:

Jesteś jakiś je******
Ale nie martw się takich Łosiów pancernych jak ty jest wiele.;];]


http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=8119&pid=3

_________

http://www.gram.pl/forum_regulamin.asp
Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie

stosowanie słów uznawanych za niekulturalne we własnych wypowiedziach, a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób
wyśmiewanie się i/lub szydzenie z użytkowników, pracowników firmy lub innych osób
szeroko pojęte odbieranie innym przyjemności korzystania ze strony (a w szczególności grożenie innym wirtualnie jak i w rzeczywistości, pomawianie, obrażanie na tle przekonań, wyznania, rasowym, religijnym, płciowym, przynależności społeczno-kulturowej itp.)
użytkownikowi, który popełni jedno lub więcej z powyższych wykroczeń grozi

słowne ostrzeżenie od moderatora (jeśli wykroczenie było lekkie bądź nie dotykało ani nie krzywdziło w bezpośredni sposób innych osób)
obniżenie statusu na forum (o maksimum 3 poziomy)
tymczasowe lub nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się na stronie gram.pl
powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie
______________________

Dodatkowo, prosze nie umieszczać w poście obrazków bez powodu.

-2 do statusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidia ma problemy z robieniem setup-u do sterów. Wole ATI ( tańsza za duży box z moim kofanym Radeonem 9600XT 256mb dałem 500zł) pozatym smutna prawda jest taka że Nvidia robi przekręty np w testach żeby jej karty był "lepsze" od konkurencji, częśc gier preferuje karty N v co, io, jest polityką monopolistyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 10:41, L33T napisał:

Nvidia ma problemy z robieniem setup-u do sterów. Wole ATI ( tańsza za duży box z moim kofanym...


Pozwole się z tobą nie zgodzić. Nvidia spaprała 4 i 5(FX) serie. To fakt. Ale jóż 6 i 7 są fenomenalne. ATi dostaje po tylku w każdym segmencie (no, może oprócz tego chyba 42 potokowego radzia ale on kosztuje majątek). Grafy od nv są wydajniejsze i tańsze i w porównaniu do ati. A przekręty ze sterydami stosuje każda firma... ;]. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 10:41, L33T napisał:

smutna prawda jest taka że Nvidia robi przekręty
np w testach żeby jej karty był "lepsze" od konkurencji, częśc gier preferuje karty N v co,
io, jest polityką monopolistyczną.

Dokładnie to samo robi ATI. No i jak można mówić o monopolu, jak obie firmy mają mniej więcej równy udział w rynku ;) Wszystko dla nas, tu właśnie jest konkurencja a nie monopol. Im bardziej będą między sobą konkurować, tym mniej my będziemy płacić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, a ja zaczynalem od 3dfx + ati rage2, potem :) potem 2sfx zostalo zjedzone przez nvidie i od TNT siedzie na kartach tylko tej firmy. ale jak dla mnie spor ati vs nvidia nie ma sensu - zwykly zjadacz chleba liczacy kazdy grosz powinien patrzec na cene karty/osiagi bo na unoszeniu sie honorem tylko mozna stracic. do gf4 rzadzila nvidia, potem umoczyli z seria fx ktorej dali za malo wydajne shadery a ati wyskoczylo rad 9800. potem ati zmarnowalo szanse i nie dalo seri x800 ps3.0 a nvidia wprowadzila gf6600gt. w tej chwili imho prowadzi nvidia ale ati siedzi jej na plecach bo seria x1xx ma nowa arhitekture. Konkurencja na rynku jest dobra ALE teraz trzeba wymieniac karte co roku bo firmy obrzucaja sie ciagle nowymi projektami.

VaRIaT - x1900 ma o ile pamietam 16 potokow a 42 jednostki PS. no i jest moim marzeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 10:41, L33T napisał:

Nvidia ma problemy z robieniem setup-u do sterów. Wole ATI ( tańsza za duży box z moim kofanym
Radeonem 9600XT 256mb dałem 500zł) pozatym smutna prawda jest taka że Nvidia robi przekręty
np w testach żeby jej karty był "lepsze" od konkurencji, częśc gier preferuje karty N v co,
io, jest polityką monopolistyczną.


Cóz miałem kartę radeon 9800 pro - na tamte czasy był najlepszy ale przsiadłem sie później na gf6800 bo ATi nie miało nic ciekawego obecnie mam 7900 gt - bo ati nie ma nic ciekawgo :) w tym przedziale cenowym no X1900XTX jest bardzo dobry ale ponad 2500 to za karte nie dam. Za 1200 masz np. GF 7900gt który jest ok 10-15 %mniej wydajny ale za 2400 masz 2 x gf7900 w SLI - i to wymiata. Ati trochę sie zagubiła ostatnio (za czasów RAD 9700 i 9800 była lidererm ) - choć wyszedł okrojony radek x1900gt - porównywalny do 7900 gt - ale firma saphire go wydała - a tej firmy nie trawię. A na 3dmarki nie patrzę - lubię komfortowo grać bez przycięć a czy mam 100 pkt więcej to nie robi na mnie wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować