Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fani pytają DICE: Dlaczego Battlefield 4, a nie Bad Company 3?

18 postów w tym temacie

BF3 się dobrze sprzedał, to trzeba korzystać z okazji. Jak kiedyś zainteresowanie zacznie spadać, wrzucą Bad Company jako "nowe doświadczenie". ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt że również chciał bym BC3 zamiast BF4 to fakt faktem - Gry z serii BF zawsze wychodziły co 2 lata więc gdzie jest problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 14:12, dariuszp napisał:

Pomijając fakt że również chciał bym BC3 zamiast BF4 to fakt faktem - Gry z serii BF
zawsze wychodziły co 2 lata więc gdzie jest problem ?


Battlefield 2 a Battlefield 3 - sześć lat
Battlefield 3 a Battlefield 4 - dwa/dwa i pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 14:22, pepsi napisał:

Battlefield 2 a Battlefield 3 - sześć lat
Battlefield 3 a Battlefield 4 - dwa/dwa i pół roku


Battlefield 1942 - 2002
Battlefield Vietnam - 2004
Battlefield 2 - 2005
Battlefield 2142 - 2006
Battlefield: Bad Company - 2008
Battlefield 1943 - 2009
Battlefield: Bad Company 2 - 2010
Battlefield 3 - 2011
Nie liczymy tutaj dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 14:22, pepsi napisał:

Battlefield 2 a Battlefield 3 - sześć lat
Battlefield 3 a Battlefield 4 - dwa/dwa i pół roku

Bad Company. Darujmy sobie gadanie, że BC nie jest częścią serii BF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 14:44, Dared00 napisał:

> Battlefield 2 a Battlefield 3 - sześć lat
> Battlefield 3 a Battlefield 4 - dwa/dwa i pół roku
Bad Company. Darujmy sobie gadanie, że BC nie jest częścią serii BF.

dzieki bogu dice stara sie robic to w czym jest najlepsze i w każdej części technologicznie jest coraz lepiej. w przeciwienstwie do CODa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 14:50, 34all napisał:

dzieki bogu dice stara sie robic to w czym jest najlepsze i w każdej części technologicznie
jest coraz lepiej. w przeciwienstwie do CODa ;)

Co mi po technologii, skoro gameplay praktycznie nie został zmieniony?
Zresztą próbuję sobie przypomnieć, co takiego w technologii zostało zmienione od czasu Bad Copmany 1 i jakoś nie mogę sobie niczego przypomnieć. A teraz EA jeszcze wrzuca MoHy na FB, więc wychodzi na to samo, co CoD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 14:52, Henrar napisał:

Co mi po technologii, skoro gameplay praktycznie nie został zmieniony?

Właśnie został i to mocno, ale niekoniecznie na lepsze. W BFach do 2142 włącznie najważniejsza była współpraca, a akcja była, jakby to powiedzieć, uporządkowana. W Bad Company 2 (może już w jedynce, nie wiem, nie grałem) współpraca wciaż była ważna, ale wszystko stało się bardziej chaotyczne, a w Battlefieldzie 3 wygląda to tak, jakby został już tylko sam chaos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tego Twojego chaosu nie widzę. Współpraca klas nadal jest wymagana by osiągnąć sukces. Chcesz zablokować uliczkę ? Rozstaw support, chcesz skutecznie atakować ? Musisz to zrobić assaultem. Chcesz pomoc z dystansu ? Nikt nie zapewni lepszej jak snajper. Trzeba zrobić dziurę, wysadzić pojazd albo coś w tym stylu ? Nikt się tu lepiej nie sprawdzi jak inżynier. Ktoś leży i kwiczy ? Assault medic jest potrzebny. Wróg sie okopał ? Trzeba go ostrzelać. Zbyt duży dystans do bazy wroga ? Recon musi rozstawić nadajnik. Sprzęt się psuje ? Krzycz na inżyniera ze spawarką.

Itp itd etc... Nic nie zrobisz w tej grze samemu i basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 15:03, Jikex napisał:

> Co mi po technologii, skoro gameplay praktycznie nie został zmieniony?
Właśnie został i to mocno, ale niekoniecznie na lepsze. W BFach do 2142 włącznie najważniejsza
była współpraca, a akcja była, jakby to powiedzieć, uporządkowana. W Bad Company 2 (może
już w jedynce, nie wiem, nie grałem) współpraca wciaż była ważna, ale wszystko stało
się bardziej chaotyczne, a w Battlefieldzie 3 wygląda to tak, jakby został już tylko
sam chaos...


Muszę się z Tobą zgodzić. O ile w BC2 grałem z wielkim zapałem kupę czasu, bo był to taki "uporządkowany chaos" (niby chaos, ale jednak z pewną metodą jako kręgosłupem), o tyle BF3 bardzo szybko mnie znudził Częściowo przez kiepsko imho zaprojektowane mapy (w zasadzie jedynie te z BTK reprezentowały jakiś sensowny poziom), cześciowo przez niesamowicie upierdliwy Battlelog, który nie dawał nic specjalnego (a już na pewno niewiele ponad to, co było w BC2) a wymagał uruchomienia w przeglądarce, co powodowało nieraz problemy z łączeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 15:27, Tenebrael napisał:

Muszę się z Tobą zgodzić. O ile w BC2 grałem z wielkim zapałem kupę czasu, bo był to
taki "uporządkowany chaos" (niby chaos, ale jednak z pewną metodą jako kręgosłupem),
o tyle BF3 bardzo szybko mnie znudził Częściowo przez kiepsko imho zaprojektowane mapy
(w zasadzie jedynie te z BTK reprezentowały jakiś sensowny poziom), cześciowo przez niesamowicie
upierdliwy Battlelog, który nie dawał nic specjalnego (a już na pewno niewiele ponad
to, co było w BC2) a wymagał uruchomienia w przeglądarce, co powodowało nieraz problemy
z łączeniem.

Mapy z Back to Karkand dają więcej możliwości taktycznych, bo są bardziej podatne na zniszczenie (przypłacają to gorszą jakością tekstur itp, ale moim zdaniem to uczciwa wymiana). Poza tym, są też lepiej zaprojektowane niż te z podstawki, bo bazują na swietnych mapach z dwójki.
Dobrze okresliłeś ten rodzaj chaosu w BC2, bo rzeczywiście, mimo że akcja była bardziej chaotyczna niż w poprzednich BFach, to też bardziej uporządkowana niż w BF3.
Ten cały Battlelog to w ogóle jakieś nieporozumienie. Rozumiem, że ostatnio opcje społecznościowe są bardzo w modzie i EA chciało mieć coś takiego też w swojej grze, ale mogli chociaż zrobić to tak, żeby to battlelog był odpalany przez grę, a nie odwrotnie. Za każdym razem gdy chcę wejść na jakiś serwer muszę czekać aż na pasku pojawi się ikonka BF3 (a czy to zrobi, czy też będzie trzeba wyłaczyć i od nowa wlaczyć battleloga to już loteria) i kliknąć na nią, bo gra odpala się automatycznie zminimalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować