Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dishonored będzie dostępny w polskiej wersji językowej

71 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2012 o 14:40, aope napisał:

Jak rozumiem, Cenega jest po prostu PL oddziałem 1C?


W takim razie namawiam do bojkotowania gier oddziału C1 nazywanego na rynku polskim Cenegą dotąd aż nie wycofają się z blokad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 14:35, piotrusw napisał:

pawbuk ma rację!
Steam czy GamersGate bardzo chętnie sprzedawałby gry w Polsce (i na nich zarabiał), ale
CENEGA dogaduję się z wydawcą w tym wypadku Bethesdą co do wyłączności na pewne rynki,
a Steam czy inni dystrybutorzy niestety muszą to akceptować. Takie te ruskie już są,
gdy nie mogą konkurować ani jakością, ani ceną to starają się wykluczyć konkurencję i
zmusić nabywców do kupowania tylko od nich tj Cenegi. Właśnie z uwagi na tę monopolistyczną
politykę namawiam do nie kupowania gier od Cenegi.

ps. jest na szczęście alternatywa i można kupować w sklepach wysyłkowych np w UK żeby
nie dawać zarobić takim niemilcą jak CENEGA.


Cóż, ciekawe skąd masz takie informacje? Bierzesz udział w negocjacjach? ;)

Oczywiście nie musisz kupować gier od Cenegi, możesz je sprowadzać z innych krajów, nie mniej trzymajmy się faktów. Cenega nigdy nie blokowała żadnych gier na Steamie, więc o ile nie masz jakichś dowodów na takie praktyki, to twoje oskarżenia są bezpodstawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 11:27, Ekonochrist napisał:

Ale przecież ludzie swoje wiedzą. To ONI mają racje nie Pan Kenshin.
Bardzo mnie cieszy polityka Cenegii, dd jakiegoś już czasu notuję poprawę.
To nie jest ta Cenega co dawniej. I cieszy mnie to niezmiernie.

W czym cie cieszy ta polityka? Że raczą gry w Polsce wydawać po polsku? To wręcz ich obowiązek, a nie jakaś dodatkowa zasługa.

A co do negocjacji Steama z Bethesdą - nie uwierzę w to, może tutaj przedstawiciel Cenegi po prostu nie wie, że "góra" maczała w tym palce. Chcecie mi wmówić, że cudownie akurat gry Cenegi i tylko Cenegi są blokowane na Steamie? To prawda, nie wszystkie, ale większość, szczególnie tych AAA i wydawanych ostatnio.

Zresztą, sam fakt, że tutaj Cenega zdaje się emanować arogancją jest powodem do wstydu. Panowie, to skandal, że te gry są blokowane, a nie jakiś tam mały epizodzik w wielkim cyklu wydawniczym waszych gier. Jeśli naprawdę nic nie możecie zrobić to przynajmniej powinno wam być z tego powodu przykro i powinniście próbować coś z tym zrobić, a nie na odwal się rzucać tekstami w stylu "to nie nasza broszka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 14:40, aope napisał:

Panie Kenshin - Dishonored będzie steamworks? :]

Odpowiem za niego - będzie. Bethesda potwierdziła to w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 15:02, Henrar napisał:

> Panie Kenshin - Dishonored będzie steamworks? :]
Odpowiem za niego - będzie. Bethesda potwierdziła to w maju.


Dzięki, masz u mnie piwko na steam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2012 o 14:55, Kenshin_Cenega napisał:

Oczywiście nie musisz kupować gier od Cenegi, możesz je sprowadzać z innych krajów, nie
mniej trzymajmy się faktów. Cenega nigdy nie blokowała żadnych gier na Steamie, więc
o ile nie masz jakichś dowodów na takie praktyki, to twoje oskarżenia są bezpodstawne.


Masz ludzi za idiotów?
Oczywiści że nie Cenega blokuję gry na Steamie bo tylko pracownik Steama może to zrobić lol.
CENEGA czy jak wolisz C1 tylko dogaduję się z wydawcą aby "nakazał" Steamowi zablokować dostęp na pewnych rynkach i Steam czy inny dystrybutor nie ma tu nic do gadania tylko blokuje, a C1/Cenega zarabia na polaczkach i się cieszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 15:21, piotrusw napisał:

Masz ludzi za idiotów?
Oczywiści że nie Cenega blokuję gry na Steamie bo tylko pracownik Steama może to zrobić
lol.
CENEGA czy jak wolisz C1 tylko dogaduję się z wydawcą aby "nakazał" Steamowi zablokować
dostęp na pewnych rynkach i Steam czy inny dystrybutor nie ma tu nic do gadania tylko
blokuje, a C1/Cenega zarabia na polaczkach i się cieszy :-)


Cenega i 1C to nie są te same firmy, więc nie można ich w ten sposób w wypowiedzi zamieniać. My nigdy nie "nakazywaliśmy" czegokolwiek steamowi, dlatego dalej będę trzymał się mojej wypowiedzi, że to oskarżenie jest całkowicie bezpodstawne, niemające pokrycia w faktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro przedstawiciel Cenegi tak uparcie twierdzi, że Valve (Steam) i Bethesda same sobie odcięły dodatkowe kilka euro/dolarów to może niech ktoś kto zna angielski na tyle dobrze, żeby wytłumaczyć całą sytuacje, wyśle mail''a do Bethesdy/Valve z pytaniem jak wygląda sytuacja z ich perspektywy (najlepiej do Beth).

Swoją drogą czy takiego Skyrim''a albo RAGE''a można aktywować w Polsce za pomocą kodu sprowadzonego zza granicy? Jeśli nie to za to będzie można pomęczyć przedstawiciela Cenegi, skoro wprowadza ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 16:03, Aqrelon napisał:

Skoro przedstawiciel Cenegi tak uparcie twierdzi, że Valve (Steam) i Bethesda same sobie
odcięły dodatkowe kilka euro/dolarów to może niech ktoś kto zna angielski na tyle dobrze,
żeby wytłumaczyć całą sytuacje, wyśle mail''a do Bethesdy/Valve z pytaniem jak wygląda
sytuacja z ich perspektywy (najlepiej do Beth).

http://pastebin.com/wsXFyZk5
Znalazłem swego czasu, jak dyskutowałem z przedstawicielami Cenegi na GOLu.

Dnia 24.07.2012 o 16:03, Aqrelon napisał:


Swoją drogą czy takiego Skyrim''a albo RAGE''a można aktywować w Polsce za pomocą kodu
sprowadzonego zza granicy?

Podobno możesz. Na 100% pewnym ominięciem blokady jest kupienie gry na Steamie przez osobę z zagranicy i wysłanie go giftem. Oczywiście dostaniesz wtedy zachodnią wersję, więc takiego np. RAGE''a będziesz miał po angielsku i nie będzie możliwości wyboru polskiego języka. Ale coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się wierzyć że Beth sama sobie odcina potencjalne zyski. Coś tu delikatnie mówiąc śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na taką informację właśnie czekałem! Brawo Cenega! Nie wiem czemu wszyscy atakują tą firmę zamiast cieszyć się, że możemy w Polsce kupić prawie wszystkie najnowsze tytuły i w dodatku w większości po polsku! Dodatkowo w atrakcyjnej cenie jak Alan Wake czy Alan Wake''s American Nightmare. Cenega przykłada też coraz bardziej wagę do jakości wydawanych gier czego przykładem jest seria Premium Games oraz wydania premerowe takich gier jak Risen czy Alan Wake.
Powracając do Dishonored jest to aktualnie mój "must have" i bardzo cieszę się, że wyda go właśnie Cenega i w polskiej wersji językowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ogarnijcie się, skąd te zachwyty nad czymś tak oczywistym jak spolszczenie gry wydawanej w Polsce?

Lokalizacja gier to psi obowiązek wydawcy i to nie chwała tym, którzy lokalizują, ale wstyd dla tych, którzy tego nie robią. Dopiero jeżeli np. standardowe wydanie będzie w rozsądnej cenie (99-129 zł) i to w dodatku z jakimiś fajnymi gratisami, jakąś mapą, poradnikiem, etc. to możemy chwalić Cenegę, bo zrobiła coś ponad normę. Ale za wykonywanie normy chwalić nie będę, mało tego, news uważam za zbędny. To oczywista oczywistość i jakby Cenega to nie spolszczała, to taka informacja zasługuje na upublicznienie.

@KrisN1 - pozdrów szefa i zapodaj mu linkiem do swojego posta, na pewno dostaniesz bon na święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 16:41, L33T napisał:

Jakoś nie chce mi się wierzyć że Beth sama sobie odcina potencjalne zyski. Coś tu delikatnie
mówiąc śmierdzi.

Wystarczy dobrze skonstruowana umowa na wyłączność i później nie trzeba niczego "nakazywać". ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 17:05, Mercuror napisał:

Ludzie, ogarnijcie się, skąd te zachwyty nad czymś tak oczywistym jak spolszczenie gry
wydawanej w Polsce?

Lokalizacja gier to psi obowiązek wydawcy i to nie chwała tym, którzy lokalizują, ale
wstyd dla tych, którzy tego nie robią. Dopiero jeżeli np. standardowe wydanie będzie
w rozsądnej cenie (99-129 zł) i to w dodatku z jakimiś fajnymi gratisami, jakąś mapą,
poradnikiem, etc. to możemy chwalić Cenegę, bo zrobiła coś ponad normę. Ale za wykonywanie
normy chwalić nie będę, mało tego, news uważam za zbędny. To oczywista oczywistość i
jakby Cenega to nie spolszczała, to taka informacja zasługuje na upublicznienie.

@KrisN1 - pozdrów szefa i zapodaj mu linkiem do swojego posta, na pewno dostaniesz bon
na święta.


He,he. Niestety nie pracuję w Cenedze, ale kupje ich gry i nie należę do malkontentów, którzy wszędzie widzą rosyjski spisek! Doceniam ich rozwój na przesterzeni ostatnich kilku lat i mój post jest jak najbardziej obiektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, super, to teraz jeśli krytykuję Cenegę, pisząc konkretne fakty i argumenty to "widzę rosyjski spisek", a jeśli piszę pochwalne poema to jestem obiektywny? Ale ok, wierzę, nie pracujesz w Cenedze, albo jesteś wyjątkowo nadgorliwym pracownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 17:15, Mercuror napisał:

O, super, to teraz jeśli krytykuję Cenegę, pisząc konkretne fakty i argumenty to "widzę
rosyjski spisek", a jeśli piszę pochwalne poema to jestem obiektywny? Ale ok, wierzę,
nie pracujesz w Cenedze, albo jesteś wyjątkowo nadgorliwym pracownikiem.


Naprawdę nie pracuję w Cenedze,ale jestem zadowolony jako klient z produktu, który kupuję i nie mam podstaw żeby ich krytykować. Jeżeli uważasz inaczej, masz do tego prawo. Nie lubisz Cenegi, kupuj na Stemie albo Origin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie lubisz Cenegi, kupuj na Stemie albo Origin.
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!


No leżę i kwiczę po prostu w tym momencie, leżę i kwiczę. Skoro nie wiesz, czemu ludzie krytykuję Cenegę, to się nie odzywaj, bo się kompromitujesz. Tym komentarzem to już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 18:01, Kafar napisał:

niech cenega doda że także nie pozwoli na udostępnienie produktu na steamie dla Polski..
szuje ;/

Cicho, cicho, nie widzisz, że ich przedstawiciel uważa, że nie ma problemu, bo oni "nic nie mogą z tym zrobić"? To nie ich wina, więc nie jeździj po nich, jak w ogóle śmiesz mieć własne zdanie, powinieneś dawać im jak największe pieniądze za jak najmniejszą robotę i jeszcze całować po stopach i pierścieniach, że łaskawie przetłumaczę grę na polski język.

Oj, Kenshin, ty raczej w dziale PRu Cenegi nie robisz, bo ci wyszło to tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować