Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Interaktywne demo Crysis 3 trafiło do sieci

22 postów w tym temacie

Dobrze, że wrócił Psychol, ale szkoda, że nim nie gramy tylko... Sam nie wiem kim. Prorokiem, Alcatrazem czy Nanosuit 2.0? Ciekawe czy Nanosiut 3.0 będzie też zmieniał płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 18:53, Dante-Sparda napisał:

Dobrze, że wrócił Psychol, ale szkoda, że nim nie gramy tylko... Sam nie wiem kim. Prorokiem,
Alcatrazem czy Nanosuit 2.0? Ciekawe czy Nanosiut 3.0 będzie też zmieniał płeć.


Nie NS3.0 raczej nie powstałby w takich warunkach. To w książce "Legion" była mowa o wersji 2.5, ale nowy skafander - kolejna ulepszona wersja? Nie sądzę.

Co do tego kim gramy

Spoiler

Jakby to powiedzieć - fizycznie no to wiadomo Alcatrazem jednak chyba z podświadomością Proroka***.To co się uaktywniło pod koniec w gnieździe obcych to było w głowie Alcatraza, choć nagranie było jakby w skafanderze. Prorok zastrzelił się, bo nie chciał stać się zakażonym. Podobno NS2.0 przechowywał wspomnienia, nagrania.

***Nanoskafander przyjął, jako iż ma świadomość Laurance, jest nim. Dlatego też Prorok zabija się na początku gry, aby jego dane genetyczne zapisane w skafandrze nie przeszkadzały kostiumowi w asymilacji DNA nowego użytkownika, Alcatraza.

TAKICH CIEKAWYCH TEORII JEST MNÓSTWO:
a) a może Alcatraz już po wyłowieniu z wody nie żył?
b) wgl nie za bardzo wiadomo jak obcy "weszli" w Proroka - ale objęli i tak chyba nad nim kontrolę - spójrzcie na jego oczy w jednym z przerywników



O i znalazłem jeszcze sporo tego z takiej strony
Spoiler

Prorok został zainfekowany wirusem manhattańskim. Wolał popełnić samobójstwo niż męczyć się z bolesną zmianą kodu genetycznego ,oznaczającą śmierć. Ziemia potrzebowała ratunku , którą umożliwiał jej nanoskafander. Postanowił przekazać go umierającemu Alcatrazowi. Można śmiało nazwać go żywą śmiercią bowiem ma przestrzelone płuca, serce oraz liczne złamania kości min. żeber. W niewyjaśniony sposób dla umysłu ludzkiego w roku 2012, nanoskafander pobrał DNA Proroka. Nathan Gould ciągle powtarzał ,że w głębszych warstwach nanoskafandru coś się dzieje - prawdopodobnie przyswaja nowe dane. Tymi danami oczywiście były komórki DNA dowódcy oddziału Raptor z wyspy Lingshan. Po skończeniu "przyswajania Proroka" nanokombinezon można powiedzieć ,że stał się właśnie nim! Zapewne chcecie dowodów? Już wam je podaje:

Pierwszą oznaką częściowego opanowania kombinezonu jest moment ,w którym Nathan Gould dowiaduj się ,że wewnątrz niego nie ma Proroka, lecz siedzimy MY=Alcatraz. Nanokombinezon "sam" włącza zapisany rejestr - nagrany przez Proroka. Tak na prawdę uruchomił go On nasz stary znajomy z Crysis, będąc jednością z naszym kevlarem.

Po nieudanym skanowaniu na Wall Street oraz krytycznych uderzeniach od Cepidów ,po którym zemdleliśmy ukazuje nam się podsumowanie misji. Po zakończeniu ględzenia wyłania nam się twarz z połączonych kropek. Jeśli dobrze się przypatrzeliście zauważyliście podobieństwo do Proroka!

Na końcu gry, mamy cutscenkę gdzie znowu spotykamy Proroka. Wielu z was zastanawiało się "Czy on zmartwychwstał?!". Otóż moi mili - NIE. W tamtym momencie albo Prorok wszedł do naszej głowy, albo nanoskafander w jakiś sposób stworzył nowe nagranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi to wygląda nie jak Crysis 3, ale co najwyżej Crysis 2.5?

Jako, że niedawno wreszcie skończyłem dwójkę, od razu rzucił mi się tu w oczy w 100% tak samo wyglądający HUD, interfejs, wygląd broni, a i w grafice w ogóle kolosalnej różnicy nie widzę, jak na razie. Ba, nawet dźwięki wybuchów i wystrzałów brzmią dziwnie znajomo. Tak więc już od obejrzenia pierwszego trailera "trójki" jestem lekko zniesmaczony i rozczarowany. Wygląda mi to bardziej na rozbudowane DLC do Crysisa 2, niż na jego pełnoprawny sequel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, kto siedzi w skafandrze to

Spoiler

sądzę, że świadomość Proroka stała się częścią AI skafandra, ale dalej znajduje się w nim ciało Alcatraza. Raczej ma on też swoją świadomość (wskazuje na to końcówka Crysisa 2 kiedy to Prorok zwraca się bezpośrednio do niego, mówiąc "Ty i ja marine, nie możemy jeszcze umrzeć...", w końcu gdyby nadpisał świadomość Alcatraza, to by do niego nie mówił, bo już by go nie było), tyle że nie może mówić z powodu uszkodzeń strun glosowych, płuc itp. Inna sprawa, że Prorok mówi raczej swoim ludzkim głosem, a nie sztucznie generowanym przy użyciu systemów skafandra, ale pewnie pozostanie to niewyjaśnioną dziurą fabularną.

Mozliwe też, że przed samobójstwem, gdy Prorok mówił "Zapamiętaj mnie" zwracał się do skafandra, a nie do alcatrza i dzięki temu zapisał on kopię jego podświadomości. To już jednak teoria, na której poparcie jest znacznie mniej dowodów.


Dnia 26.07.2012 o 20:09, FranTic_69 napisał:

Jako, że niedawno wreszcie skończyłem dwójkę, od razu rzucił mi się tu w oczy w 100%
tak samo wyglądający HUD, interfejs, wygląd broni, a i w grafice w ogóle kolosalnej różnicy
nie widzę, jak na razie.

To akurat ma sens, bo HUD zapewnia nam niby Nanosuit (w jedynce po uderzeniu w ziemię i jego tymczasowym wyłączeniu nie było celownika itp), więc skoro wciąż biegamy w Nanosuit 2, to nie ma powodu, by HUD się zmienił.

Oczywicie widać, że gra jest bardzo podobna do Crysisa 2 i będzie to po prostu nowa kampania oparta na tej samej mechanice, ale może chociaż będzie dłuższa i bardziej otwarta, dzięki temu, że nie muszą już tworzyć na nowo silnika,i wielu obiektów itp.

Widać też, że Crytek chce szybko wypełnić zobowiązania wobec wydawców i zająć się tymi swoimi grami F2P. Jak wyjdzie gra, to dowiemy się, czy zyska na tym, że sporo było już gotowe i mozna było ją bardziej dopracować, czy też będzie to tytuł zrobiony trochę "na odwal się" (mam nadzieję, że nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak mappack do dwójki... Poza łukiem i róznymi rodzajami amunicji nie dostrzegłem żadnych zmian (pomijam jakieśtam filtry graficzne bo to już nie robi takiego wrażenia jak przy premierze pierwszej części).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ten "stealth" to taki "stealth 3/4", ale osobiście gameplay przypadł mi do gustu. Ciekawa, naprawdę ładna lokacja, znany bohater, hacking jak w "Syndicate", i kilka ścieżek dotarcia do celu. Mi to pasuje. :)

A tak przy okazji, może to kwestia braku dostatecznego doświadczenia osoby grającej w tym filmiku, że "stealth" nie wyszedł jak należy... Są ludzie, którzy w "Crysis''ie 2" naprawdę potrafili się skradać i cichcem eliminować przeciwników! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 19:15, piorko90 napisał:

Strzał z łuku nie niweluję kamuflażu ale już gdy się trafi łukiem w beczkę to co innego
:D ciekawe

No, coś im nie wyszło

Ten Crysis wygląda zupełnie jak poprzednik, a 2 nie przypadła mi do gustu, więc raczej nie dl mnie ta gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeez, ale zcasualowało tą grę, w jedynce ostrzał dłuższy niż 3s wysysał energię do zera i kończył się loadem. W dodatku Koreańce to nie był banda kretynów idących w ilość a nie jakość, nie było tak łatwo ich ubić a już na pewno nie można było sobie ot tak wejść naprzeciw całemu plutonowi wojska.
Maximum fail.

BTW 3:50, gdzieś mu zniknął licznik energii? God mode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 21:04, Jikex napisał:

Co do tego, kto siedzi w skafandrze to

Spoiler



Mozliwe też, że przed samobójstwem, gdy Prorok mówił "Zapamiętaj mnie" zwracał się do
skafandra, a nie do alcatrza i dzięki temu zapisał on kopię jego podświadomości. To już
jednak teoria, na której poparcie jest znacznie mniej dowodów.



No ta teoria na końcu bardzo ciekawa w sumie :D

PS Czego wy ludzie płaczecie przy każdym newsie dt Crysis 3? SKORO JEST TEN SAM SILNIK to logiczne, że gra wygląda tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadymek ale przecież jest licznik energii to, że zmienił kształt i kolor po podniesieniu broni obcych to nie znaczy, że go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spinać narazie to i tak wersja Pre-Alpha więc jeszcze kilka rzeczy muszą dopracować. :)
Końcówka wyglądała naprawdę wyśmienicie, istnieje również duże prawdopodobieństwo że sobię nowego Crysisa zamówię ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować