Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uplay instaluje szkodliwe oprogramowanie

41 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Pracownik Google, Tavis Ormandy, opublikował niedawno informacje o znalezionym w Uplay rootkicie. Za pomocą odpowiednio przygotowanego kodu atakujący mógł wykonać dowolne polecenie na komputerze ofiary.

Przeczytaj cały tekst "Uplay instaluje szkodliwe oprogramowanie, Ubisoft wydaje łatkę" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Assassin’s Creed II
Assassin’s Creed: Brotherhood
Assassin’s Creed: Project Legacy
Assassin’s Creed Revelations
Assassin’s Creed III
Beowulf: The Game
Brothers in Arms: Furious 4
Call of Juarez: The Cartel
Driver: San Francisco
Heroes of Might and Magic VI
Just Dance 3
Prince of Persia: The Forgotten Sands
Pure Football
R.U.S.E.
Shaun White Skateboarding
Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic
The Settlers 7: Paths to a Kingdom
Tom Clancy’s H.A.W.X. 2
Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier
Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction
Your Shape: Fitness Evolved

Lista gier które są problematyczne.

Źródło : http://www.rockpapershotgun.com/2012/07/30/psa-possible-security-risk-in-some-ubisoft-pc-games/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crackowanie oryginalnych gier do czego tu doszło :)

@lis_23

Mi tak samo(pewnie antywirus zablokował) ale dla pewności odinstalowałem uplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie mam tego cholerstwa we wtyczkach, może dlatego że ostatnio żadnej gry od Ubi nie uruchamiałem. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 21:37, dariuszp napisał:

Dlatego nawet jak macie legalną grę z DRM, lepiej zapodać crack.

Yup, pomyślę o tym następnym razem jak zainstaluję Windowsa.
Ludzie, dziury umożliwiające instalację rootkitów zdarzają się dużej liczbie firm (m.in wspomnianemu MSowi). Nie mówię, że to dobrze, ale ilość hate''u, jaka się tu pojawia jest chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 21:37, dariuszp napisał:

Dlatego nawet jak macie legalną grę z DRM, lepiej zapodać crack.

To system też crakuj bo M$ przepuścił wadliwe certyfikaty dla stron co jest potencjalnym zagrożeniem. Adobe nadal ma problemy z plikami pdf i ich bezpieczeństwem. O wielu wtopach nikt nie wie i może się nie dowiedzieć bo są szybko wyłapywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że dochodzi do tego typu sytuacji... Ubik był jednym z lepszych wydawców, którym ufałem. Jakby jeszcze się do tej sprawy odnieśli to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o tych crackach to mam wrażenie, że osoby "teraz cracki bezpieczniej pobierać" nie wiedza w ogóle o czym piszą. To o czym jest news, to błąd w oprogramowaniu. Błędy się zdarzają i sa naprawiane. Ot, normalna sprawa. Tymczasem niektórzy "geniósze" pisząc o crackach chyba nie zdają sobie sprawy z tego, jaką głupotę reprezentują. A więc aby rozjasnić nieco tzw. "poradzaczom" - ściagając "cracka" wrzucacie do systemu coś, o działaniu czego nie macie pojęcia, coś, co nie jest w żaden sposób analizowane, co nie ma supportu i co z pewnością posiada znacznie większe luki niż Uplay czy jakikolwiek inny system kontroli. Nie wiecie czy przypadkiem "cracki" nie wysyłaja w sieć jakiś waszych danych, czy nie pełnią roli backdoora do systemu operacyjnego, czy nie posiadają "gratis" funkcji keyloggera itd. itp. Innymi słowy - cholernie ryzykujecie i nie ma szans, abyście dostali jakiekolwiek wsparcie. A teraz proszę, napiszcie jeszcze coś jak to źle, że znaleziono błąd w oprogramowaniu i jak to dobrze wrzucić sobie "cracka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować