Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nieoficjalny mod do Dark Souls pozwala na zmianę rozdzielczości

70 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2012 o 14:36, Ifym napisał:

A czego brakuje konsolowej wersji oprócz polskiej wersji, hm? Grałeś że tak gadasz? Kolejny
zakompleksiony pecetowiec który z całych sił próbuje udowodnić wyższość PC nad konsolami.

Ifym, tu nie ma co udowadniać, wiadomo, że pecety są lepsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 14:36, Ifym napisał:


> Co nie przeszkadza mu być jednocześnie najlepszą wersją gry (po wgraniu moda, rzecz
jasna).
> :)
A czego brakuje konsolowej wersji oprócz polskiej wersji, hm? Grałeś że tak gadasz? Kolejny
zakompleksiony pecetowiec który z całych sił próbuje udowodnić wyższość PC nad konsolami.


No proszę, uderz w stół... Słowem nie wspomniałem o konsolach, więc łaskawie wracaj do piaskownicy albo udzielaj się na forum, gdy dorośniesz.
Jeszcze jedno, rada na przyszłość - nie zadawaj retorycznych pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 14:42, pawbuk napisał:

Ifym, tu nie ma co udowadniać, wiadomo, że pecety są lepsze :D

No to chyba możemy zakończyć dyskusję...

Principes
Napisałeś że wersja na PC jest najlepszą wersją, a na co innego gra jeszcze wyszła jak nie na konsole, na telefony? Na PC nie powinny wychodzić gry inne niż strategie, może wtedy byście nie byli tacy ślepi. Połowa w życiu pada od PS3 nie trzymała w rękach, nie mówiąc o inny konsolach, a szczekacie najgłośniej o tych waszych komputerkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 14:14, ZubenPL napisał:

@Lailonn W Minecraftcie jest wyższa rozdzielczość.


Super tylko kwestią, która oburza gimbuski, to rodzielczość tekstur. Sama niska rozdzielczość gry nie ma NIC w sobie złego. Praktycznie wszystkie gry na konsole są w ''HD Ready" i jakoś ludzie się cieszą.

Problemem jest to, że aktualny rynek gier ale i fora jak to tu, zdominowała dzieciarnia, która gapi się tylko na grafikę. Starsi gracze jak ja, którzy wychowali się na grach z fabułą, nieliniowością etc zostali zepchnięci w kąt. Widać to po coraz krótszych i prostszych grach.

Na szczęście starsi gracze maja tę przewagę and gimbusami, że zarabiają i mają karty kredytowe. Wystarczy zobaczyć co finansowane jest na kickstarterze a szybko będzie jasne, że są ludzie stawiajacy na klasyczne wartości(Wasteland 2, Ouya) a nie tylko graficzkę :)

ps. Nie mam i nie grałem w Dark Souls ani poprzednika ale znam te gry z recenzji i od znajomych, którzy grali. Nie jestem więc żadnym fanatykiem serii a po prostu zażenowany gimbusami wieszczącymi "oficjalnie najgorszy port roku" gry co ma 1 dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 14:44, Lailonn napisał:

Problemem jest to, że aktualny rynek gier ale i fora jak to tu, zdominowała dzieciarnia,
która gapi się tylko na grafikę. Starsi gracze jak ja, którzy wychowali się na grach
z fabułą, nieliniowością etc zostali zepchnięci w kąt. Widać to po coraz krótszych i
prostszych grach.


Przecież gimbusy kochają minecrafta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat zdziwisz się ale Minecraft ma specyficzną klientelę. Z jednej strony dzieciaki z podstawówki a z drugiej dorośli, którzy docenili oryginalność i relaks dla mózgu.

Od razu uprzedzę. Tak mam "dane", które pozwalają mi określić "wiek" gracza tej gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 14:51, Lailonn napisał:

Akurat zdziwisz się ale Minecraft ma specyficzną klientelę. Z jednej strony dzieciaki
z podstawówki a z drugiej dorośli, którzy docenili oryginalność i relaks dla mózgu.

Od razu uprzedzę. Tak mam "dane", które pozwalają mi określić "wiek" gracza tej gry ;)


Nie twierdze że wszyscy gracze minecrafta to gimbaza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 14:11, ZubenPL napisał:

To chyba najgorszy port z konsol jaki powstał.

Saints Row 2 i GTA IV pozdrawiają (choć GTA IV jest teraz całkiem grywalne, ale SR2 na Win 7...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 14:44, Ifym napisał:

> Ifym, tu nie ma co udowadniać, wiadomo, że pecety są lepsze :D
No to chyba możemy zakończyć dyskusję...

Brak wyczucia ironii to cechy graczy konsolowych? :D nigdy nie widziałem sensu tych wszystkich wojen pomiędzy konsolowcami, a pecetowcami ;) o co tu się kłócić, wiadomo, że...pecety są lepsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 14:55, Lisun napisał:

GTA IV pozdrawiają (choć GTA IV jest teraz całkiem grywalne, ale SR2 na
Win 7...).


Mój kolega mi mówił że po wgraniu paru modów i zabawie z plikami gry jest już dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SR2 do dzisiaj tnie sie nawet na dobrych komputerach (Pozdrawiam oszołomów wychwalających PC :)), GTA IV na początku było prawie niegrywalne na niektórych komputerach, ale to nie przeszkadza gadać o tym jaki to PC jest wielki i lepszy od konsol... :) I nie, nie zależy mi na wywoływaniu wojny PC - Konsole, bo to debilizm, ale wkurzam się jak banda kretynów się zejdzie, i mimo że konsoli na oczy nie widzieli, nie przeszkadza im to w gadaniu o tym jakie to one nie są ubogie, biedne, badziewne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 15:01, Ifym napisał:

SR2 do dzisiaj tnie sie nawet na dobrych komputerach (Pozdrawiam oszołomów wychwalających
PC :)), GTA IV na początku było prawie niegrywalne na niektórych komputerach, ale to
nie przeszkadza gadać o tym jaki to PC jest wielki i lepszy od konsol... :) I nie, nie
zależy mi na wywoływaniu wojny PC - Konsole, bo to debilizm, ale wkurzam się jak banda
kretynów się zejdzie, i mimo że konsoli na oczy nie widzieli, nie przeszkadza im to w
gadaniu o tym jakie to one nie są ubogie, biedne, badziewne itp.

Ale to ty właśnie rozpoczynasz znowu wojnę przez jeden post, który słowem o konsolach nie wspominał. Chcesz wiedzieć dlaczego ta wersja może być uważana za najlepszą? Cały ten news jest przykładem. Gra wyszła dziś i już mamy pierwszego moda, jak się ludzie zbiorą to takich modów może być dużo więcej. Nikt tu na razie nie mówił, że konsole to złomy a PCty królują.
Co do nazywania tego portu "najgorszym jaki powstał". Czy gra się tnie? Czy gra wywala do systemu? Czy gra ma masę błędów, wpadanie w tekstury, wymagania z kosmosu? Jeśli na te pytania odpowiedź będzie brzmiała TAK, to owszem, wtedy, po doliczeniu ubogich opcji będzie można uznać konwersję za jedną z gorszych. Pewnie na dniach zobaczymy recenzje, zresztą pewnie znajdą się zaraz na gram.pl ludzie którzy grę kupili, od nich się dowiemy jak to działa. Jeśli płynnie, to good luck, narzekajcie dalej marudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiedziałem się że błaganie i argumentowanie kupna tej gry (bądź co bądź padre wciąż zarządza kieszonkowym) było bez sensu to mnie szlag trafił. Wszystkim mówić że gry nie będzie na PC i kupić na Xklocka młodszego brata, po to by dowiedzieć się że jednak będzie na PC...

Jak jest okazja to gram na blaszaku, jest wygodny i ma multum funkcji poza graniem, ale powiem szczerze że przy Catherine, Shadows Of the Damned i właśnie Dark Souls doceniłem komfort grania na konsoli. To jak przesiąść się z PC na OSa, na początku czujesz się jakbyś zatracił wszystkie wartości a potem cieszysz się jak dziecko ze względu na wszystkie udogodnienia których nie ma inna platforma. Według mnie to nie platforma jest tutaj problemem, a exclusive''y na platformy, gdyby wszystkie gry były wydawane na wszystkie platformy to nikt by się nie sadził, a tak mamy tylko flame. Konsole są spoko, i nie kupię Dark Souls na PC tylko poczekam na DLC do Xboxa, no, chyba że scena moderska się naprawdę popisze to wtedy może zmienię zdanie, nie to że czekam aż zrobią coś z tym koszmarnym ciałem kobiet w grze czy coś... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 15:01, Ifym napisał:

ale wkurzam się jak banda
kretynów się zejdzie, i mimo że konsoli na oczy nie widzieli, nie przeszkadza im to w
gadaniu o tym jakie to one nie są ubogie, biedne, badziewne itp.


A mnie wkurza obrażanie innych tylko dlatego że mają inne zadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 14:44, Ifym napisał:

> Ifym, tu nie ma co udowadniać, wiadomo, że pecety są lepsze :D
No to chyba możemy zakończyć dyskusję...

Owszem, bo pawbuk ma rację :). Jakem posiadacz psone, ps2 i (były) xbox''a 360 - prawda li to ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SR2 to podziękować CDP bo to oni konwersję robili(co tym bardziej dziwi jak im dobrze Wiedźmin 2 wyszedł). A na kiepskawą konwersję GTA4 wyszło to że gra została wydana wtedy gdy większość twórców nie ogarniała wielu rdzeni. Bo nawet na konsolach wtedy potrafił chrupnąć.

Co do Dark Souls to nie ważne czy konsola czy PC bo od strony technicznej w każdym przypadku to techniczny bubel.

PC - wymagania jak z roku 2012, grafika jak z przed roku 2003 a rozdzielczość to była przeżytkiem nawet w 1997 więc jedyna zaleta to że gra ma te stałe 30 fps i nie ma unput laga ale i tak optymalizacja leży i kwiczy przy dzisiejszych standardach.

konsole - jeszcze lepiej obecna generacja a gorzej wygląda niż God Of War 1 na PS2 (wiem bo mam gierkę). A jak z działaniem no cóż wszyscy wiemy jak to przyrównać z God Of War 1 też za dobrze nie wygląda. No i w God of war nie było input laga. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 14:32, TobiAlex napisał:

Boguslav4 w takie gry i tak się gra padem czy to na PC czy to na konsoli.


Mam konsolę, to wiem :). Zwyczajnie chodziło mi bardziej o symbol kiepskiego przeniesienia tytułu- brak możliwości zmiany ustawień.

@Ifym
Dlaczego nabijanie się z innych ktokolwiek jeszcze uznaje za dobry sposób udowodnienia swojej racji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony żal mi From Software, które zostało poniekąd zmuszone przez Namco do zrobienia tego portu, mimo, że nie mają żadnego doświadczenia w robieniu gier na PC (a pamiętajmy, że to jest małe studio).

A zostało zmuszone przez internetowych szczekaczy, którzy pewnie i tak grę spiracą, albo stwierdzą, że nie tego oczekiwali więc jednak jej nie kupią, bo przecież to miała być "absolutnie najlepsza i jedyna słuszna wersja gry, w rozdzielczości 4K, z 200 klatkami animacji na sekundę i wsparciem dla modów dzięki, którym będzie można grać w Dark Sould w FPP"


A z drugiej strony cała sytuacja bardzo mnie bawi, bo to owym szczekaczom utrze nosa. Jak widać jednak teoria, że na PC jest zawsze najlepsza wersja nie zawsze jest prawdziwa. I jeszcze do tego wymagane Games for Windows Live co jest wisienką na tym paskudnym torcie.


Wyszło jednak z tego też coś dobrego, bo gracze, którzy nie mają żadnej konsoli będą jednak mogli zagrać w Dark Souls, a gracze konsolowi dostaną w zimie DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować