Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W DLC Hearthfire do The Elder Scrolls V: Skyrim zbudujemy dom i adoptujemy dziecko

48 postów w tym temacie

Mateusz Stanisławski

Bethesda oficjalnie zapowiedziała DLC Hearthfire do The Elder Scrolls V: Skyrim. Znamy pierwsze szczegóły i dzienną datę premiery, mamy również trailer prezentujący rozgrywkę.

Przeczytaj cały tekst "W DLC Hearthfire do The Elder Scrolls V: Skyrim zbudujemy dom i adoptujemy dziecko" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzecz, ale już jest taki mod. Co prawda bez aż tylu opcji jak zapowiadają tutaj, ale jak ktoś nie chce płacić a nie musi mieć wszystkiego co w DLC to zapraszam na TES Nexus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny "ficzer" ale nie zasługuje to na miano osobnego dodatku a raczej łatki jak ktoś słusznie wcześniej powiedział. W porównaniu z Dawnguardem wypada trochę blado choć bez wątpienia jest to dla mnie must have bo domek to rzecz zacna, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to tylko 400 MSP. Dzieciak to już przekombinowana sprawa. Dobrze mieć Xboxa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2012 o 17:23, DonOskar napisał:

Fajny "ficzer" ale nie zasługuje to na miano osobnego dodatku a raczej łatki jak ktoś
słusznie wcześniej powiedział. W porównaniu z Dawnguardem wypada trochę blado choć bez
wątpienia jest to dla mnie must have
bo domek to rzecz zacna, zwłaszcza biorąc pod uwagę,
że jest to tylko 400 MSP. Dzieciak to już przekombinowana sprawa. Dobrze mieć Xboxa ;-)

Jakby się ktoś jeszcze kiedyś pytał, czy wprowadzenie konsol i specyficznych dla grających na nich zachowań miało negatywny wpływ na gry to zacytujcie ten fragment.
Zamierzasz zapłacić za coś co jakieś 10 lat temu nie zyskałoby miana dodatku do gry. W czasach wydawania dodatków dających 20-30h gry (tyle co pełna gra dziś) takie pierdoły jak to co wydaje Bethesda mogłyby być co najwyżej kolejną pozycją na bardzo długiej liście zmian i nowości. Katastrofa co się dzieje z przemysłem... i to nawet nie dodali zbroi dla konia. Ale może chociaż będą małe rozmiary dla dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie kupiłem ładną chatkę Windhelm, wyremontowałem ją, wystawiłem swoje miecze i zbroję i było fajnie. Dodatkowo Aela została moją żoną i było fajnie. Jedyne czago brakowało, to jakiś głębszej interakcji międzi małóżonkami. Jeśli to DLC by coś dodało, to może byłby to dobry powód żeby znów wciągnąć się do gry znów i porobić trochę questów dla frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ten facet opowiadał to mnie pusty śmiech zebrał xD
Dla konsolowców dobra rzecz gdyż nie mają dostępu do modów, dla PCtowców niekoniecznie gdyż mamy mody...
Jak na razie dodatki zawierają pomysły twórców wymyślane przez tydzień po statusie gold... Ciekawe co dalej dodadzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2012 o 18:03, Sanders-sama napisał:

Jak ten facet opowiadał to mnie pusty śmiech zebrał xD
Dla konsolowców dobra rzecz gdyż nie mają dostępu do modów, dla PCtowców niekoniecznie
gdyż mamy mody...
Jak na razie dodatki zawierają pomysły twórców wymyślane przez tydzień po statusie gold...
Ciekawe co dalej dodadzą...


Zbroję dla konia. Ha ha ha ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyszedł Dawnguard sięgnąłem znowu po Skyrima i niedawno skończyłem grać. I znowu instalowąc gre dla domku ? Ja czekam na nastepne DLC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2012 o 17:40, Graffis napisał:

Jakby się ktoś jeszcze kiedyś pytał, czy wprowadzenie konsol i specyficznych dla grających
na nich zachowań miało negatywny wpływ na gry to zacytujcie ten fragment.


Jakby się ktoś jeszcze kiedyś pytał co to jest piramidalne niezrozumienie tekstu to zacytuje twoją odpowiedź.
:-)

Dnia 28.08.2012 o 17:40, Graffis napisał:

Zamierzasz zapłacić za coś co jakieś 10 lat temu nie zyskałoby miana dodatku do gry.
W czasach wydawania dodatków dających 20-30h gry (tyle co pełna gra dziś) takie pierdoły
jak to co wydaje Bethesda mogłyby być co najwyżej kolejną pozycją na bardzo długiej liście
zmian i nowości. Katastrofa co się dzieje z przemysłem... i to nawet nie dodali zbroi
dla konia. Ale może chociaż będą małe rozmiary dla dzieci...


W zupełności zgadzam się z tym, że doszło do znacznego popsucia rynku, ale niestety nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Zdecydowanie podtrzymuje to co wcześniej powiedziałem, to mały dodatek jakby porównywać go z Dawnguardem ale czego najwyraźniej nie załapałeś mały nie znaczy kiepski. Chodzi o to, że mimo iż oferuje niewiele to oferuje coś co mi się podoba i dla tego kupię to. Nie ma on zatem absolutnie charakteru zbroi do konia bo trudno spierać się, że oferuje "mniej za drożej".

Aby ułatwić ci zrozumienie posłużę się prostym przykładem. Wyobraź sobie grę o smokach w której opcję latania należy zakupić jako dlc. Można mówić, że takie dlc to ''gófno i wogle jest nie fajne fcale'' i pewnie nie będzie to całkiem bezmyślne stwierdzenie gdyż nie można się sprzeczać, że każą nam płacić za relatywnie niewielki content, bo jedną umiejęność. Jednak nie można zaprzeczyć, że dla kogoś komu bardzo spodobała się gra i chce sobie polatać jest to must have.

Zwróć proszę uwagę na to, że praktycznie przy każdym TESie ktoś robił mod z domem i wychodziło to dość chałupniczo więc ze względu na dwa fakty - profesjonalne wykonanie i niemożliwość korzystania z modów na xboxie jest to dla mnie must have.

Odrębną kwestią jest w ogólności problem DLC. Oczywiście generalizując należy stwierdzić, że jest to bezczelna, chamska i nad wyraz ordynarna próba ''złupienie'' biednego gracza. Zasadniczo sam jestem zdania, że powinni za to karać co najmniej więzieniem. Jednak w obliczu polityki Ubisoftu czy zwłaszcza EA w tym temacie uważam, że Bethesda jest jednak trochę dalej w kolejce do medialnego linczu. Biorąc zaś pod uwagę jakim contentem jest sam Skyrim oraz to, że nie jestem aż taki ortodoksyjny, DLC to zamierzam kupić. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że cena 400MSP jest do przełknięcia.

Na koniec zaznaczyłeś boldem kwestię : ''Dobrze mieć Xboxa.'' Rozumiem, że dla Ciebie jako "twardego pecetowca" jest to swoisty policzek i poczułeś się tym zdaniem zniesmaczony. Na swoją obronę dodam, że jeszcze do niedawna również taki byłem (nigdy wcześniej nie grałem na żadnej konsoli), jednak po zakupie 360-tki biorąc pod uwagę wszelkie przeciw : nadchodząca nowa generacja, słabsza grafika, mniej gier etc. etc. muszę przyznać, że zakup ten oceniam zdecydowanie pozytywnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę politykę związaną z takimi grami jak Skyrim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne : czy w tym DLC przewidziano związki/małżeństwa homoseksualne i adopcje przez nich dzieci i jak to się ma do polskiego prawa, gdzie zabroniona jest adopcja dzieci przez pary tej samej płci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować