Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA: wydawanie nowych marek nie jest opłacalne w tym momencie

33 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2012 o 14:22, vegost napisał:

Części fify można wymieniać na palcach jednej ręki.

Dużo palcow u tej ręki masz :)
Jeżeli nawet będe liczyć rok w rok od '94.To i tak wyjdzie mi dużo wiecej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 14:12, pawbuk napisał:

A nie próbowali jeszcze z Kingdoms of Amalur?

Amalur był wydawany przez EA na zasadzie EA Partners, w dodatku część budżetu nie pochodziła od nich tylko od władz stanowych. Tak więc ta pozycja się nie liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 14:36, Henrar napisał:

> A nie próbowali jeszcze z Kingdoms of Amalur?
Amalur był wydawany przez EA na zasadzie EA Partners, w dodatku część budżetu nie pochodziła
od nich tylko od władz stanowych. Tak więc ta pozycja się nie liczy :)


Można by to ostatecznie uznać za wprowadzanie nowej marki, tylko robili to tak nieudolnie, brak kampanii reklamowej...szkoda gadać...w sumie i sama gra też wybitna specjalnie nie była :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem EA myli się, bo wydanie nowej marki pod koniec cyku życia konsol może faktycznie się nie sprzedać w dużych ilościach, lecz jeżeli nowa marka wychodzi na konsolę starej generacji, ma możliwość zagrać w niż ten który nowej generacji konsoli nie ma. Wystarczy że tytuł ten będzie bardzo ciekawy, a kolejna część wyjdzie na konsolę nowej generacji i już ma więcej nabywców. Ja przynajmniej grając na ps2 w gry które były kontynuowane na ps3 miałem wielką ochotę na kupno ps3, aby tylko zobaczyć kontynuację, lecz niestety cena mnie skutecznie odstraszyła od tego pomysłu. Więc myślę, że na krótką metę to EA może i ma racje, ale patrząc szerzej to grubo się myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 14:11, DonOskar napisał:

> therione mylisz się pisząc, że nie wszyscy deweloperzy podzielają ten pogląd. Zapominasz,

> że cykl powstania gry to około dwóch, trzech lat, czyli gry o których piszesz zaczęły

> powstawać w 2009/2010 roku. Natomiast FB ma zapewne na myśli zaczynanie nowych projektów

> na stare konsole w roku 2012, czyli że efekty tych prac przyjdzie nam zobaczyć najwcześniej

> w pod koniec 2014, a to już zupełnie inna bajka.

Dude, ale idąc tym tropem nie powinni zaczynać produkcji żadnych nowych gier, a oni mówią
tylko o nowych markach.



Ale dlaczego żadnych? Ludzie są przyzwyczajeni do wyglądu i mechaniki obecnych serii, natomiast nie ma sensu wciskać nowych pomysłów w starą architekturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nowe gry, które wychodzą teraz, zaczęły produkcję gdzieś w ~2009 roku, czasem wcześniej. Ja to odbieram jako informację, ze nie będzie rozpoczynania produkcji nowych marek z myślą o PS3. EA zapewne wie, kiedy może spodziewać się nowych konsol i nowe marki mają trafić już na nie. Większość z nich jest już nawet zapewne w produkcji, jeśli chcą zmieścić się w szeroko pojętym "launch window".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 13:00, Geeko napisał:

Świetnym przykłądem na podparcie tej tezy jest God of War, którego pierwsza część powstała
pod koniec panowania PS2. Tak, ta marka w ogóle się nie przebiła :P.

A druga część wyszła na sam koniec życia ps2, miażdząc wszystkie inne gry z tej platformy (i sporo z tzw nextgenów :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Zawsze łatwiej trzepać kasę na starych, sprawdzonych tytułach. Tylko ile czasu minie, nim graczom się to znudzi? Jak dla mnie to raczej nowe, lub względnie nowe (w sensie krótkie serie , jak Wiedźmin, Batman, o ile zrobią ich kontynuacje, AC) tytuły są fajne. Komu się chce kupować 20-tą wersję tej samej gry? Tym bardziej jesli chodzi o gry, w których praktycznie nie ma fabuły i każda kolejna to to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować