Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows Vista - co nowego?

60 postów w tym temacie

Zassałem betę z torrenta i moim zdaniem poza dodaniem aplikacji do palmtopów i zmianie nazw głównych aplikacji to jest tylko winXP ze zminionym menu start i czarną skurką fuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak w polsce malo kto posaida orginalnego wina wiec dla tych ktorzy maja piraty scigna sobie z netu nowy sys i tez bedzia gralo ja nie wydaj klejnej kupy kasy na nowy sytem operacyjny bo sadze ze straszie zdzieraja. A vista pewnie bedzie na pcztaek kosztowala dobre 1500 czyli prawie tyle co nowy blaszak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 10:44, radeon2 napisał:

Zassałem betę z torrenta i moim zdaniem poza dodaniem aplikacji do palmtopów i zmianie nazw głównych aplikacji to jest tylko
winXP ze zminionym menu start i czarną skurką fuuuu


Zapewniam Cie, ze zmian bedzie sporo. (samo zarzadzanie userami bedzie zupelnie inne) Czy tylko wyglad ma sie zmieniac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na XP tez wiele osob (w tym ja) zapalu nie mialo, a okazalo sie ze jest o stokroc lepszy od 98se :D
a tak na powaznie to na razie zapowiada mi sie to jako system ktory zrobi wiecej zlego niz dobrego (jak niektore funkcje sp2 do xp) tzn ''ulatwienia'' dla ludzi ktorzy nic na kompie nie potrafia, a tona utrudnien dla zaawansowanych. no i jak zwykle bede musial pare godzin/dni po instalce zmarnowac na wylaczenie 3/4 funkcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc innowacji jakie zostaly wprowadzone w nowym systemie ms dotyczy rozwiazan biznesowych i szary uzytkownik nie znajdzie tam wiele ciekawego - co innego duze firmy, korporacje i instytucje rzadowe - dla nich to bedzie naprawde swietne narzedzie pracy. w skrocie to troche jaby taki nowy NT :)
zreszta powiedzmy sobie szczeze - co zwyklemu uzytkownikowi jeszcze jest potrzebne z bajerow w systemie, oprocz tego co jest w win xp? chyba oprocz nowych wersji pasjansa to niewiele ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 11:57, Keiran napisał:

na XP tez wiele osob (w tym ja) zapalu nie mialo, a okazalo sie ze jest o stokroc lepszy od 98se :D
a tak na powaznie to
na razie zapowiada mi sie to jako system ktory zrobi wiecej zlego niz dobrego (jak niektore funkcje sp2 do xp) tzn ''ulatwienia''
dla ludzi ktorzy nic na kompie nie potrafia, a tona utrudnien dla zaawansowanych. no i jak zwykle bede musial pare godzin/dni
po instalce zmarnowac na wylaczenie 3/4 funkcji :D


jesli jestes zaawansowany, to powiniens docenic te zmiany i umiec je wykozystac a nie traktowac je jako utrudnienia ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bajerów to już jest o wiele za dużo. za to przydała możliwość wyłączenia tych wszystkich przemądrzalych automatów i kreatorów (z autostartem na czele naprawde sam potrafie uruchomić potrzebny mi program), a także pożadna tekstowa powłoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 12:08, penny napisał:

jesli jestes zaawansowany, to powiniens
docenic te zmiany i umiec je wykozystac a nie traktowac je jako utrudnienia ;P

problem w tym że windows zakłąda że użytkownik ma ujemny iloraz inteligencji i sam nie wie co chce własciwie zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 12:08, sig. napisał:

bajerów to już jest o wiele za dużo. za to przydała możliwość wyłączenia tych wszystkich przemądrzalych automatów i kreatorów
(z autostartem na czele naprawde sam potrafie uruchomić potrzebny mi program), a także pożadna tekstowa powłoka


obecny shell nie jest zly - trzeba umiec z niego kozystac. to nie bash ale dla windy wystarcza. winda to nie unix. a jak ci malo to sobie mozesz zainstalowc unixTools skoro takie "zaawansowane" funkcje ci sa potrzevne.
z automatow i kreaorow kozystac nie musisz. one sa dla ludzi, ktorzy nie radza sobie z komputerem i nie chce im sie myslec nad tym co maja do zrobienia. jak ci autostart przeszkadza to mozesz z niego niekozystac, nikt ci nie kaze. jednym taka funkcja wydaje sie przydatna innym nie. nie jestes skazany na jej uzywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 12:09, sig. napisał:

> jesli jestes zaawansowany, to powiniens
> docenic te zmiany i umiec je wykozystac a nie traktowac je jako utrudnienia
;P
problem w tym że windows zakłąda że użytkownik ma ujemny iloraz inteligencji i sam nie wie co chce własciwie zrobić


ujemnego nie zaklada. czy widziales kiedys jak trudne jest kozystanie z komputera dla osob ktore do niego siadaja majac dopiero 40-50 lat?
system musi zalozyc, ze uzytkownik jest nieobeznany w temacie, dlatego ze jesli tego nie zrobi, to osoba nie majaca pojecia o komputerze nie bedzie mogla z niego kozystac. a skoro ty jestes takim wielkim informatykiem, to nie powinno ci wcale przeszkadzac to ze po zainstalowniu systemu powiniens poswiecic z pol godzinki zeby sobie w nim wsyztko skonfigurowac tak zeby ci odpowiadalo. jak ci nie pasi winda to sobie uzywaj linuxa - nikt ci nie broni. i taniej bedzie.
chyba naprawde nie zdajesz sobie sprawy z tego czym jest cos tak zlozonego jak system operacyjny i ile pracy wymaga stowrzenie czegos takiego jak win xp.

i zeby nie bylo watpliwosci. ja uzywam i windowsa i linuxa. te systemy to nie sa zamienniki. jedne sie nadaja do pewnych zeczy bardziej niz inne. to normalne. nie ma sznasa na totalnie uniwersalne rozwiazanie, bo zawsze znajdzie ktos taki jak ty, kto stwierdzi ze ikonka ma zly kolor, w zwiazku z tym caly system jest do dupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przejdziecie na Viśtę? - ależ przejdziecie ludziska i to szybko, tak szybko jak Bill przestanie wypuszczać poprawki do Win XP...stary numer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

radeon napisal "Zassałem betę z torrenta i moim zdaniem poza dodaniem aplikacji do palmtopów i zmianie nazw głównych aplikacji to jest tylko winXP ze zminionym menu start i czarną skurką fuuuu"

Zapewniam Cie ze zmiany sa choc niewidoczne. Przbudowano miedzy innymi i co chyba jedno z wazniejszych caly stos TCP/IP. Oczywiscie zmiany kosmetyczne sa i widoczne beda najbardziej dla posiadaczy naprawde dobrych kart VGA i monitorow. Najwazniejsze nie jest w systemie to jak wyglada ale by dzialal stabilnie. Ja juz na XP nie narzekalem. Mam XP zainstalowany od ponad roku, dobrze zabezpieczony, zaktualizowany, sluzy do pracy, nauki, jest podlaczony do netu, sluzy takze do grania. XP mam rowniez na notku od prawie 8 miesiecy i naprawde nie mialem z zadnym z nich zadnych problemow. MS skupil sie ostatnio na bezpieczenstwie i wiem ze Vista bedzie pod tym wzgledem dopracowana. Oczywiscie mozna ganic MS za ceny produktow ale coz zrobic. Poza tym z 7 wersji Visty kazdy wybierze cos dla siebie dostosowanego do swojego portfela. Aczkolwiek wersja basic (na tzw wschodzace rynki ?) ma fajne ograniczenie. Mozna na niej uruchomic max 4 programy jednoczesnie :) Tyle ze moim zdaniem Polska nedza to wschodzacy rynek :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować