Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

No life - masz wybór: TVP Łódź o złu tego świata, czyli grach i innych uzależnieniach

86 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Z wczorajszego programu TVP „No life – masz wybór” widzowie mogli dowiedzieć się, że młodzi ludzie szukają w cyberprzestrzeni ucieczki od smutnej rzeczywistości, a gry poza brutalnością nie mają wiele do zaoferowania.

Przeczytaj cały tekst "No life - masz wybór: TVP Łódź o złu tego świata, czyli grach i innych uzależnieniach" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby do tych ciołków, trzeba było by szykować kolejną petycję?Nie wiem czy oni się zamienili mózg z dupą, ale chyba tak jest.Jak coś, to przepraszam za słownictwo, ale nie wiem jak to inaczej skomentować;/

PS:A jakis czas temu, mówili o Wiedzminie 2 i smarowania miodem nie zabrakło.Na to wychodzi, że niezli z nich hipokryci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając aspekty społecznościowe, itd. gry to sama brutalność. Mówią to osoby nie mające z tym nic wspólnego... Gry mają odrywać od rzeczywistości, to że ktoś wyjdzie mordować, bo grał w "brutalne" gry, nie czyni z tego powodu. Równie dobrze mógł wziąć "przykład" z książek, czy filmów, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiechem, żartem... ale po kliknięciu na okienko (nie wiem dlaczego nie chciał mi się otwierać film...) wyskoczyła mi strona reklamująca prezerwatywy ;)

Ale tak naprawdę to nie wiem czy lecieć teraz z tym jakie to TVP jest złe i tak dalej... czy po prostu tą sprawę zlać. Z jednej strony fakt- siedzieć cały czas przed kompem to nie jest życie i tutaj plus 100%. Z drugiej po raz kolejny same gry są pokazane jako właśnie zło świata, które trzeba tępić. Czyli po prostu: zdrowia życzę ludziom z telewizji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu opisywać "wielkiej dziury" i rzetelności ludzi, którzy pracują w TVP i to w tym właśnie wątku o grach. Uczepili się opinii ludzi, którzy z grami raczej nie mają dużo wspólnego a swoją wiedzę czerpią z kosmosu, tak samo jak swoje wykształcenie socjologiczne, które pewnie dostali z litości albo za ładną buzie. Skoro widzą w grach, tylko negatywne skutki i zdarzenia to nie ma czego komentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 20:45, albX napisał:

Jak zwykle jakaś mundra baba nie wie co gada. Widzę nic się nie zmieniło ;/.


Zaraz będą mówić też, że w GTA można być pedofilem.Jak po tych hipokrytach spodziewam się wszystkiego-,-

PS:A najlepiej, to chyba będzie ich zlać i nie komentować tej błazenady jaką oni odstawiają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 20:49, EmperorKaligula napisał:

a ja w spokoju, na luzie dalej czekam na upadek TVP, dla mnie nie istnieją.


Już coraz bliżej;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 20:48, Kajmal napisał:

Zaraz będą mówić też, że w GTA można być pedofilem.Jak po tych hipokrytach spodziewam
się wszystkiego-,-

Jakby ogarniali temat, to by wylecieli z bardziej wymyślnymi tytułami, a bycie pedofilem byłoby tylko jedną z opcji* :]
Także ja się cieszę, że aż tyle ogarniają :P

* - jednak dalej zero obiektywizmu.

PS. Znowu dzieci i gry +18 WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie pieklić, jakaś banda pseudo-specjalistów jak zawsze nie wie oczym mówią.
Lepiej olać.
Swoją drogą tekst w stylu - "oblewa samozapalającą cieczą" da fuq? są takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 20:55, Zgreed66 napisał:

Jakby ogarniali temat, to by wylecieli z bardziej wymyślnymi tytułami, a bycie pedofilem
byłoby tylko jedną z opcji* :]
Także ja się cieszę, że aż tyle ogarniają :P

* - jednak dalej zero obiektywizmu.

PS. Znowu dzieci i gry +18 WTF?


I nie będzie lepiej, dopóki ludzie bez wyobraźni i podstawowej wiedzy o grach idą na studia. Potem wybierają takich "przypadkowych" ludzi i zapraszają na konsultację do telewizji. Z czego robi się reportaż i dowala się graczom. Bardziej mnie to irytuje niż śmieszy. A do tego można dodać fakt, iż sami w swojej ramówce mieli swojego czasu program o grach komputerowych - "Gamebox" chyba ? Parodia z uśmiechem na ustach. Wtedy gry były dobre i wpływały na młodych ludzi w dodatni sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja naszczęście nie oglądam żadnych programów gdy w prawym górnym rogu widnieje TVP. A to że kilku "specjalistów" znających gry chyba tylko z książek i nonsopedii pieprzą coś o szkodliwości gier obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny snieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telewizja, ktorej nikt nie oglada wsadza kij w mrowisko- najwieksza dla nich kara bedzie brak zainteresowania tym teatrzykiem, niech sie sami babraja we wlasnych brudach;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały temat kręci się o nie udostępnianie takich gier dzieciom i większą kontrolę tego co robią w sieci. Kto twierdzi że od kompa nie można się uzależnić jest idiotą a co do pokazanych gier to pokazali najlepsze przykłady. Prezentacja miała dać ludziom do myślenia gdyby zaprezentowali coś mało krwawego to nie osiągnęli by tego celu.

I tak pozatym już dawno nie było gier typu postal 2, carmageddon gry już nie są tak chore więc nie ma się o co spinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 20:59, vegost napisał:

I nie będzie lepiej, dopóki ludzie

Nie będzie lepiej dopóki ludzie będą chcieli dowalać branży growej ;)
Argumenty, nawet najgłupsze znajdą się zawsze ;p

Dnia 02.10.2012 o 20:59, vegost napisał:

Bardziej mnie to irytuje niż śmieszy.

Mnie tam to bawi. Hipokryzja tych od poprawności absolutnej szczególnie ;)

Dnia 02.10.2012 o 20:59, vegost napisał:

sami w swojej ramówce mieli swojego czasu program o grach komputerowych - "Gamebox" chyba ?

Fajny program był ^^

Dnia 02.10.2012 o 20:59, vegost napisał:

Wtedy gry były dobre i wpływały na młodych ludzi w dodatni sposób :)

Nee. Mortale, Hitmany, GTA, Postale itd już wtedy powychodziły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to o tyle, że część tytułów rzeczywiście nie może pochwalić się niczym innym niż sporą dawką wysublimowanej brutalności. Trzeba tylko mieć na uwadze to, że jest to, jak to zwykle, jakiś procent całego rynku, na którego podstawie nie można wydawać sądów na temat charakteru całego medium. Przez analogie: to tak, jakby ktoś po przeczytaniu książki "120 dni Sodomy" markiza de Sade (któremu zawdzięczamy słowo sadyzm) nakazał spalenie wszystkich bibliotek i skończył z taką obrzydliwością jaką jest lista lektur (fu! w Krzyżakach trup ściele się gęsto, zresztą nie tylko w nich). Gry mają i dobre, i złe strony, jak wszystko, z czym człowiek może mieć styczność. Lampka wina do obiadu jest korzystna dla organizmu, ale to nie znaczy, że posłuży mu wlewanie w siebie dwóch butelek tego trunku dziennie. Chciałbym, żeby ktoś wreszcie przedstawił naszą branżę z obydwu tych stron. Ale nie sądzę, żeby zrobili to w TVP. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zwrócić uwagę nie tylko na szkodliwy wpływ gier. Dużo niebezpiecznym zjawiskiem jest kupowanie skarpetek. Najnowsze badania jakie wykonałem wykazują że każdy masowy morderca kupował w ciągu ostatniego roku kilka par skarpetek. Przypadek ? Myślę że kupowanie skarpetek i skłonności do przemocy są ze sobą powiązane. Może dlatego armia oferuje żołnierzom skarpetki ? Żeby obudzić w nich mordercze instynkty ?

Wszystkie ewangelistyczne głupoty na temat gier są robione przez starych zacofanych capów którzy z grami nigdy nie mieli wiele wspólnego. Szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować