Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Magiczna bariera pękła. Facebook z miliardem kont

38 postów w tym temacie

Tylko co mi z istnienia jakiegoś tam pajaca z Utah, albo innego klauna z Szanghaju? Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nie muszą zwierzać się publicznie ze swojego żałosnego żywota, ani żywić się statystykami swojej wirtualnej "popularności" i dzięki Bogu za nich ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę stereotypy pełną gębą ;-) Należy pamiętać, że Facebook to nie tylko "zwierzanie się", ale też świetny system do gromadzenia informacji - zamiast wchodzić na 100.000 różnych stron, wchodzę na jedną i mam najważniejsze informacje z tych 100.000 w jednej tabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaistniałem tydzień temu. Nie mam tam żadnych danych oprócz imienia i nazwiska. Wszystko, co się dzieje w mojej grupie dziekańskiej tam się pojawia, więc zostałem zmuszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 12:46, TobiAlex napisał:

Widzę stereotypy pełną gębą ;-) Należy pamiętać, że Facebook to nie tylko "zwierzanie
się", ale też świetny system do gromadzenia informacji - zamiast wchodzić na 100.000
różnych stron, wchodzę na jedną i mam najważniejsze informacje z tych 100.000 w jednej
tabeli.

Wzłaszcza, że można zawsze jednak łamać regulamin podająć błędne dane osobwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest stereotyp, to jest prawda. A że jakiś odsetek osób znajduje na FB coś, czego nie potrafi znaleźć gdzie indziej albo musi tam być (niektórzy producenci zamieszczają na FB katalogi swoich produktów) to inna historia;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 13:10, kodi24 napisał:

To nie jest stereotyp, to jest prawda. A że jakiś odsetek osób znajduje na FB coś, czego
nie potrafi znaleźć gdzie indziej albo musi tam być (niektórzy producenci zamieszczają
na FB katalogi swoich produktów) to inna historia;


Znaleźć gdzie indziej? Zamiast wchodzić na:
gry-online.
gram.pl
grasz24.pl
gaminator.tv

wchodzę na jedną stronę i mam listę np. newsów z tychże stron. To jest ułatwienie. Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 13:26, EmperorKaligula napisał:

my używaliśmy poczty grupowej i własnego forum ;)

Forum nie ma, poczty grupowej też, w sumie nic się nie rusza w kwestii poznawania się. :P Podobnie jak kolega MrGregorA, ja mam tam tylko imię i nazwisko. Nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, gdy z czystej ciekawości założyłem tam konto w okolicach maja 2010, gdy Polaków było tam jeszcze jak na lekarstwo. Potem zaczęła się masowa migracja z Naszej Klasy na FB i przybyło ich jak grzybów po deszczu, a tym samym debilnych fanpage''ów, opierających się nierzadko na jednym "śmiesznym" tekście. W sumie po roku od tamtej pory większość moich znajomych figurowała już na facebooku, dziś osoby które znam, a które nie mają tam konto (wliczając antyspołecznych typków) mogę policzyć na palcach jednej ręki.
Dziwią mnie wypowiedzi co poniektórych. Co chcecie powiedzieć? Że nie mając tam konta jesteście bezpieczniejsi/bardziej indywidualni/samowystarczalni od innych?
Tak jak już wspomniał TobiAlex - facebook to przede wszystkim potężne źródło informacji. Nie muszę krążyć po Internecie i odwiedzać dziesiątek stron, bo wszystko mam podane na tacy. I nie chodzi tu nawet o głupie gry, a o rzeczy tak odrębne jak daty koncertów interesujących mnie zespołów, informacje o serialach, wydarzeniach kulturalnych i całej masie innych rzeczy. Ułatwia to także kontakt ze znajomymi (a w wielu przypadkach w ogóle go umożliwia) jako, że gadu-gadu już niemalże nikt z nich nie używa.
Poza tym, czerpię stamtąd informację o studiach/kolokwiach/wydarzeniach na uczelni, często jakaś dobra dusza wrzuca notatki czy inne dobra gdzieś do neta i daje o tym znać właśnie na FB, jako, że każdy ode mnie z grupy z niego korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz problemy z ogarnięciem kilku stron o gierkach i potrzebujesz do tego FB, luz. Może lubisz mieć te parę pierdół w jednym miejscu- luz. Może to wygodniejsze i lepsze- luz. Mnie to nie przeszkadza, nie śmieję się z tego, ewentualnie z tych, którzy wpisują się w tzw. stereotyp, więc nie wcinaj się w coś, czego kontekstu w ogóle nie łapiesz, my tu nie jesteśmy dziećmi, nie musimy się rozdrabniać żeby się wzajemnie rozumieć;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 11:38, kodi24 napisał:

Tylko co mi z istnienia jakiegoś tam pajaca z Utah, albo innego klauna z Szanghaju? Na
szczęście są jeszcze ludzie, którzy nie muszą zwierzać się publicznie ze swojego żałosnego
żywota, ani żywić się statystykami swojej wirtualnej "popularności" i dzięki Bogu za
nich ;))

Facebook nie tylko do tego służy. Ale co tam, lepiej hejtować zasłyszanymi od innych informacjami :) Ignoracja, jakoś tak to się nazywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 15:13, kodi24 napisał:

Rozumiem, że masz problemy z ogarnięciem kilku stron o gierkach


Jezu chłopie, to był przykład, a jak masz do przejrzenia 200 stron??? Też taki mądry jesteś?

Dnia 05.10.2012 o 15:13, kodi24 napisał:

potrzebujesz do tego
FB, luz. Może lubisz mieć te parę pierdół w jednym miejscu- luz. Może to wygodniejsze
i lepsze- luz. Mnie to nie przeszkadza, nie śmieję się z tego,


Ja się śmieję z ludzi, którzy mogą sobie ułatwić pewne rzeczy, ale tego nie robią lub nie potrafią. Dla mnie to są nieudacznicy.

Dnia 05.10.2012 o 15:13, kodi24 napisał:

ewentualnie z tych, którzy
wpisują się w tzw. stereotyp, więc nie wcinaj się w coś, czego kontekstu w ogóle nie
łapiesz, my tu nie jesteśmy dziećmi, nie musimy się rozdrabniać żeby się wzajemnie rozumieć;


Jeżeli nie rozumiesz tak prostych rzeczy, że trzeba ci szczegółowo wypisywać, co miałem na myśli, to jednak jesteś dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować