Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: DOTA 2 - betatest

100 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2012 o 19:21, SiDi napisał:


Akurat to był przykład ( niekoniecznie zgodny z aktualnymi przedmiotami w sklepie ).
Bynajmniej po 4 miesięcznej przerwie w LoL''a pamięć odnośni konkretnych zakładek zawodzi, ale jeżeli tak naprawdę chcemy porównanie - można porównać screenshoty 2 sklepów .
Z LoLa i z DOTA 2. Wtedy niech każdy wybierze który sklep jest bardziej przejrzysty.

Nie ma kuriera, czyli tracisz linię na kupno przedmiotów i część Magi MOBY odpada.

DOTA 2 sprawia przyjemność, dajmy przykład Mercurora ( bez obrazy ) - od początku kiedy gra, narzeka na ten czy inny element DOTA 2 - w zamian w odpowiednik topicu go ,,uświadamiamy" i wyprowadzamy z ignorancji.

Mimo tych narzekań on nadal gra. Masochizm ? Nie, po prostu to właśnie jest DOTA 2 - jeżeli przebijesz się przez poziom żółtodzioba, DOTA 2 będzie stanowiła dla ciebie najlepszą grą MOBA na rynku.

Pod każdym względem jest lepsza od konkurencyjnych gier MOBA ( oprócz ilości kont w LoLu - wkońcu ta gra ma już kilka lat, a DOTA 2 nadal jest w fazie Closed BETA ), dodatkowo niedługo po wydaniu będzie ukłon w stronę mniej ogarniających graczy czyli wprowadzenie trybu casual - bez utraty złota przy zgonach , kurier będzie kupiony etc... etc...

Zresztą każdy gra w to co woli - kwestia gustu. (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam się przeniosłem do dwójki zaraz po otrzymaniu klucza i nie wróciłem już do LoLa na stałe, więc nie musisz mi to tłumaczyć. Tylko dla nowego gracza w tym momencie LoL jest bardziej przejrzysty i przyjazny. Nie skupiam się na tym co będzie, bo do tego czasu może wszystko ulec zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 19:26, Madoc napisał:

> Segregowanie bonusami byłoby faktycznie przydatne, ale tylko na początku, bo potem
wprowadziłoby
> chaos.
Chaos? W jaki sposób?


Przez ilość modyfikacji oraz ilość rzeczy jakie w Docie występują.

Ale dobra załóżmy, że robimy segregowanie wg. bonusów.

Zacznijmy:
Zakładka Lifeasteal
Zwiększająca prędkość
Spowalniająca
Dająca stuna
Pozwalająca znikać
Pozwalająca rozbrajać przeciwnika
Zakładka z bronią
Zakładka z bronią posiadająca dodatkowy efekt
Zakładka z bronią posiadająca dodatkowy efekt który jest lifeastealem
Zakładka z bronią posiadający dodatkowy efekt który jest stunem
Etc... Etc...

Można by stworzyć ich grubo ponad 30 - obecnie masz 4 + 4 składające się z przedmiotów do złożenia + 2 sklepy specjalne.

--------
Tak ciężko własny ,,build" przedmiotów ustawić? Przecież można go zapisać - wtedy wystarczy 1 kliknięcie i przedmiot gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 19:36, SiDi napisał:


Hey, a czy ja twierdzę, że mechanika LoL''a jest trudniejszy niż Doty? Nie, LoL jest prostszy, mniej wymagający i gry są krótsze.
Jest to idealna gra na wykłady, na przerwę w wykładach, na rozegranie partyjki w samochodzie czy ( o zgrozo ) w pracy.

DOTA 2 zdecydowanie bardziej woli, jak człowiek rozsiądzie się nad nią z herbatą / kawą / piwem w domowym zaciszu w którym nic mu nie przeszkadza i skupi się na tym, żeby nie popełnić błędu, jednocześnie czekając na błąd przeciwnika.
To jest ta podstawowa różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 19:09, Neleron napisał:

Po I - sklep zlewa się z tłem. Ok, ktoś może się przyzwyczaić, komuś może to pasować
- jednakże fakt ilość ,,słodkich" kolorów pojawiających się na ekranie jest dla mnie
dobijająca .

To kwestia designu gry, nie organizacji sklepu.

Dnia 16.10.2012 o 19:09, Neleron napisał:

Lecimy dalej, chcę kupić przedmiot dający mi LifeSteala - co widzę?
Masę niepotrzebnych przedmiotów, bez ładu i składu, jedne w tej zakładce inne w zupełnie
innej.
Świetnie, dla gracza który już przesiedział te 40-50h, to nie stanowi problemu, jednak
dla innych jest to dosyć problematyczne.

Hm? Z tego co pamiętam, to klikając zakładkę "Health", wyświetlają ci się w jednym oknie wszystkie przedmioty, które dają bonus do życia, w jednym oknie, od góry najtańsze, od dołu najdroższe.

Dnia 16.10.2012 o 19:09, Neleron napisał:

Natomiast w DOTA 2 masz przedmioty w prostych zakładkach - kwestia wiedzy jaki przedmiot
co daje.

I tu jest właśnie ten pies czy tam diabeł jest pogrzebany. Jasne, można się domyślić, że w broni są przedmioty dające obrażenia (ale jest tam też Ethereal Blade, który obrażeń bezpośrednio nie daje). Ale jeśli gram czwarty raz i chcę kupić jakiś przedmiot, który da mi na przykład manę i wejdę w zakładkę "Caster", to nie pokaże mi Bloodstone''a, który dla wielu magów cierpiących na niedobór many jest bardzo przydatne. Wchodząc w zakładkę z bronią nie znajdę Mjollnira, o którym nawet mogę nie wiedzieć, ani Heaven''s Halberda.

To są szczegóły, wiadomo, ale złoto w Docie jest cenniejsze niż w LoLu i nie ma recalla, więc trzeba szybko wybierać przedmioty. Ja sam, mimo że rozegrałem już około 200 meczy w Dotę 2 i niezliczone ilości w pierwszą cześć, czasem w ferworze walki gubię się, szukając w sklepie jakiegoś przedmiotu, bo nie jest proponowany.

Myślę, że Valve mógł to dużo lepiej rozwiązać, szczególnie że widać, że mają wiele udanych pomysłów. Szybka obsługa muła na przykład jest bardzo dobrze zrobiona, do tego możliwość tworzenia własnych buildów dla postaci (szkoda, że nie można tego robić poza grą, chyba że o czymś nie wiem), albo wyświetlane przedmioty, które można stworzyć z aktualnie wybranego, czy okienko do umieszczania przedmiotów które chcemy szybko kupić.

Brakuje mi też w Docie mocno specjalnych kursorów przy rzucaniu różnych czarów w stylu podmuchu czy ściany (jak zdolności Jakiro). Przez to nie wiem, jak rzucić czar, by uderzyć jak nawięcej przeciwników. Znikające zaznaczenie zasięgu czaru przy wybraniu go też nie jest trafionym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 19:34, Mercuror napisał:

Naucz się czytać więcej niż pierwsze zdanie komentowanego posta, to poznasz odpowiedź
na swoje pytanie.

Spokojnie, przeczytałem, ale nie bardzo rozumiem to zdanie "W przypadku wyszukiwania dostałbyś masę dodatkowych rodzajów sortowania przedmiotów do zapamiętania. ". Rodzaj sortowania jest jeden- sortowanie. Wyszukujesz odpowiedniego przedmiotu, potem go zapamiętujesz, a jak nie, to go wyszukasz sobie znowu. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież można by było zrobić tak jak w LoLu: jasno pogrupować bonusy w podgrupy. Nie musisz mieć od razu wszystkich opcji na ekranie, można na przykład stworzyć grupę Atak i umieścić w niej podgrupy Obrażeń, Szybkości Ataku, Obrażeń Krytycznych i Orbów.

Poza tym- pomijając nawet to, że przedmiot dający niewidzialność jest jeden, nie licząc Smoke''a- w jaki sposób go wyszukasz przy aktualnym systemie? A Artefaktach, bo to przecież dodatkowy efekt. Ale go tam nie ma. Szybkość ruchu? Nie licząc butów, trzy różne przedmioty, każdy w innej grupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>"...i jak wiele czasu zajmują wycieczki do bazy na zakupy i z powrotem na linię, ale tak właśnie jest..."
Po screenach zauważyłem, że autor grając ani jednym hero nie kupił couriera. Pewnie o Town Portal Scroll też nie słyszał.l To tylko pokazuje, że nie zna mechaniki gry, przez co zamiast na nią narzekać powinien się jej nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W LoLa gram od miesiąca w DOTA od dwóch tygodni z czego mam nabite 24 godziny. I powiem, że trudno mi się zdecydować, którą grę wybrać.
Co do dyskusji wyrzej. Sklep w DOTA jak dla mnie zasya. Całkowicie nieczytelny i nie wiadomo co do czego sluży dopóki nie naczy się człowiek na pamieć atrybutów. A wystarczy połączyćsegregowanie z LoLa z możliwością tworzenia właśnego buildu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 19:54, Madoc napisał:

dostałbyś masę dodatkowych rodzajów sortowania przedmiotów do zapamiętania. ". Rodzaj
sortowania jest jeden- sortowanie.

Ta? A ja myślałem, że jest wiele różnych rodzajów sortowania, np. alfabetycznie, według daty, według długości nazwy, czy według cech, które opisał Neleron. No ale jak według ciebie sortować można tylko na jeden sposób to ja podziękuję za dalszą rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 20:38, Mercuror napisał:

Ta? A ja myślałem, że jest wiele różnych rodzajów sortowania, np. alfabetycznie, według
daty, według długości nazwy, czy według cech, które opisał Neleron. No ale jak według
ciebie sortować można tylko na jeden sposób to ja podziękuję za dalszą rozmowę.

Od początku piszę o sortowaniu według cech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 20:09, Fimbulvinter napisał:

W LoLa gram od miesiąca w DOTA od dwóch tygodni z czego mam nabite 24 godziny. I powiem,
że trudno mi się zdecydować, którą grę wybrać.
Co do dyskusji wyrzej. Sklep w DOTA jak dla mnie zasya. Całkowicie nieczytelny i nie
wiadomo co do czego sluży dopóki nie naczy się człowiek na pamieć atrybutów. A wystarczy
połączyćsegregowanie z LoLa z możliwością tworzenia właśnego buildu.


Wychodząc z tego założenia, jeżeli nie znasz atrybutów takich jak AP w LoLu - też nie masz czego szukać, prawda?

Build można własny przygotować, dla tych którzy nie zadali sobie tyle trudu, żeby kliknąć w ołówek, lub poczekać na samouczek który wyjdzie w momencie wyjścia gry - krótki poradnik

---
Gra trwała 68 minut, decydował 1 błąd - nasz enigma nie złapał w ulti naixxa, a reszta... cóż.

20121016210232

20121016210239

20121016210243

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym budowaniu własnych buildów to wiem tylko zbyt nowy jestem by sobie build ułożyć. Nie wiem, po prostu bardziej mi się podoba LoLowy sklep. W innych aspektach DOTA przypadła mi do gustu bardziej. Dużo bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 21:08, Fimbulvinter napisał:

O tym budowaniu własnych buildów to wiem tylko zbyt nowy jestem by sobie build ułożyć.
Nie wiem, po prostu bardziej mi się podoba LoLowy sklep. W innych aspektach DOTA przypadła
mi do gustu bardziej. Dużo bardziej.


Od siebie mogę poradzić, oczywiście jeśli Ci na tym zależy, żebys spędził trochę czasu poza grą na poznanie ważniejszych itemów i róznych buildów - te domyślnie proponowane nie zawsze są najlepsze (a nawet jeśli to warto wiedzieć dlaczego). Po pewnym czasie przez sklep będziesz już leciał intuicyjnie. Ja np. dość często wyszukuję itemy po nazwie bo tak jest dla mnie najszybciej.

Przydatne linki:
http://www.dota2wiki.com - olbrzymia baza wiedzy na temat mechaniki, itemów i herosów
https://dotabuff.com - strona ze statsami - warto sprawdzić jakie itemy najczęściej są używane przez danych herosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety moim zmartwieniem ostatnio nie są buildy, a to że spotykam w każej grze prosów (historia gier - wszystko wygranie miazdżącym wyniekiem) przez co jestem zrównywany z ziemią. Irytuje mnie to bo przez cały mecz razem z drużyną padamy i nic zrobić się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 21:41, Fimbulvinter napisał:

Niestety moim zmartwieniem ostatnio nie są buildy, a to że spotykam w każej grze prosów
(historia gier - wszystko wygranie miazdżącym wyniekiem) przez co jestem zrównywany z
ziemią. Irytuje mnie to bo przez cały mecz razem z drużyną padamy i nic zrobić się nie
da.


Ja mam nabite 25 godzin i ostatnio dobiera mi często noobków , ostatnio miałem drow rangerem staty 25 do 4 i wybity 25lvl gdy najlepszy z przeciwników miał 16lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem narzekania na sklep. Sam w sobie jest zrobiony świetnie, a graczy odstrasza nie tyle wygląd co ilość itemów i kombinacji. W LoLu składasz 5 takich samych itemów na każdą postać, więc nawet nie ma co pamiętać. Jeżeli masz problem ze znalezieniem konkretnego itemu to nie bawisz się zakładkami tylko wpisujesz pierwsze litery w wyszukiwarkę i od razu ci wyskakuje. Do większych itemów masz quickbuya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL Normalnie ta recenzja jakbyś czytał mi w myślach. :D robiłem 4 podejścia do DOTY 2. I za każdym razem moja drużyna COOP vs AI dostawała od botów około 30: 0, czasem lepiej. 28:4. Wracam do lola, chociaż chciałbym mieć tyle zapału, żeby się nauczyć grać w DOTĘ 2. Myślę, że jedynym sposobem jest siedzenie przy wytrawnym graczu i pytanie o każdą rzecz,którą robi.Mam takiego weterana, który grał w DOTE 1 od początku, więc może uda mi się przy nim nauczyć. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować