Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hines: Dishonored wciąż sprzedaje się dobrze

21 postów w tym temacie

No i się cieszę. Dobrze będzie jeśli ten tytuł porządnie się sprzeda. Może faktycznie coś się ruszy na tym skostniałym od pewnego czasu rynku :)
Od początku kibicowałem tej grze i teraz kiedy w końcu do mnie przyszła i zanurzyłem się w świat Dunwall kibicuję jej jeszcze bardziej.
Oby dobra sprzedaż przerodziła się w kolejną część :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę znakomita wiadomość - widać, że ryzyko się opłaciło i nowa marka jakoś sobie radzi na rynku :) Na niezłą sprzedaż wpływ zapewne miało to, że na rynek nie wszedł jeszcze AC3, który jest częściowo konkurentem. Dishonored debiutowało mniej więcej w tym samym czasie co Xcom i FIFA, a to zupełnie inne gatunki gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich 4 tygodniach wydane zostały trzy ciekawe gry, Borderlands 2, X-COM i Dishonored, ale najnowsze dziecko Bethesdy według mnie nie może się równać z produkcjamy 2K Games. Wiem, że są to kompletnie różne gatunki gier, ale BL2 i XCOM zasługują na ocene w granicach 9-9,5/10 a Dishonored jest krótki, nudny i przewidywalny. Poziom grywalności jest znacznie niższy i jakbym miał dać ocene to by była w granicach 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra w której każdą misję możesz przejść na kilka sposób, w tym również nie zabijając nawet głównych celów jest przewidywalna? Nigga please.
A x-comem zachwycać się można, jeśli się nie grało w pierwowzór, bo te uproszczenia względem oryginału są tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę nabylem w dniu premiery, wiedząc że z powodu braku czasu raczej nie zagram w nią przez najblizsze dni. Po prostu chciałem wsprzeć nową markę już w trakcie premiery. Uważem, że akurat Dishonored na to zasluguje. Odpalilem dopiero wczoraj i wciągnelo mnie na ponad 6h. Mam nadzieję, że Dishonored odniesie na tyle duży sukces by powstała kolejna część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 09:35, pawbuk napisał:

Dishonored debiutowało mniej więcej w tym samym
czasie co Xcom i FIFA, a to zupełnie inne gatunki gier :)


Obecnie to nie ma znaczenia. Ludzie patrzą w portfele i często kupują tylko jeden, góra dwa tytuły z danego okresu sprzedażowego. Tym razem FIFA i Dishonored wygrały, XCom przegrał (na szczęście tylko na konsolach, na PC to gra Firaxis sobie radzi lepiej ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale FIFA, Xcom czy Dishonored mają inne grupy odbiorców - FIFĘ kupują bardzo często osoby, które w ogóle nie patrzą na inne gry, XCOM to gra skierowana głównie do miłośników wszelkiej maści strategii, a Dishonored to skradanka/FPS. W tym sensie te gry nie są dla siebie konkurencją. AC3 byłby już dla Dishonored konkurencją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodziłbym się. Konkurencją to są dla siebie FIFA i PES czy CoD i BF. Dishonored oferuje gameplay, jakiego próżno gdzie indziej szukać, podobnie jak Total Wary. Sam widok FPP nie wystarczy, żeby zaszufladkować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 11:49, pawbuk napisał:

Ale FIFA, Xcom czy Dishonored mają inne grupy odbiorców - FIFĘ kupują bardzo często osoby,
które w ogóle nie patrzą na inne gry, XCOM to gra skierowana głównie do miłośników wszelkiej
maści strategii, a Dishonored to skradanka/FPS. W tym sensie te gry nie są dla siebie
konkurencją. AC3 byłby już dla Dishonored konkurencją :)

Może kiedyś. Obecnie gracz ma bardzo zróżnicowane gusta i raczej chodzi tu o pieniądze, a nie o gatunek gry. Sam uwielbiam FIFĘ i pragnę ją kupić od dłuższego czasu(ze względu na multi), ale jednak przeważają inne priorytety niestety. Wszystkie gry mają swoje wady, zalety. Rok temu był to Battlefield 3, w tym roku Guild Wars 2. A w międzyczasie lubię sobie pyknąć w Test Drive, czy NFS-a. Do tego jestem fanem RPG-ów, dawniej Gothic, teraz Risen, Skyrim. Także tu raczej chodzi o kaskę, bo gdybym ją miał, tej jesieni grałbym w Dishonored, Far Cry 3, ACIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 09:50, BuIkers napisał:

W ostatnich 4 tygodniach wydane zostały trzy ciekawe gry, Borderlands 2, X-COM i Dishonored,
ale najnowsze dziecko Bethesdy według mnie nie może się równać z produkcjamy 2K Games.

jezu.. ludzie, rozróżniać WYDAWCĘ od DEVELOPERA. Beth tylko WYDAŁO ten tytuł, tak jak Acti WYDAJE CoDa a nie go robi. To samo za każdym razem trzeba komuś powtarzać gdy o New Vegas mowa :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 09:27, Phobos_s napisał:

No i się cieszę. Dobrze będzie jeśli ten tytuł porządnie się sprzeda. Może faktycznie
coś się ruszy na tym skostniałym od pewnego czasu rynku :)

znając Todda i Hinesa tok myslenia będzie wyglądał "skoro gra tak świetnie zarobiła będąc skradanką, to ile byśmy zarobili gdyby dwójka była bardziej CoDowata!". W końcu ten sam Hines to koleś od tekstu, że blizzard jest głupi bo starcrafta robi w izo i na pewno bedzie to fail sprzedażowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 17:13, dark_master napisał:

jezu.. ludzie, rozróżniać WYDAWCĘ od DEVELOPERA. Beth tylko WYDAŁO ten tytuł, tak jak
Acti WYDAJE CoDa a nie go robi.

Technicznie, to właśnie ci ludzie mają rację. Arkane Studios to oddział Zenimaxu od 2009 roku, tak samo jak wszystkie studia od CoDów są wewnętrznymi studiami Activision.

Dnia 23.10.2012 o 17:13, dark_master napisał:

To samo za każdym razem trzeba komuś powtarzać gdy o
New Vegas mowa :F

Nie do końca, bo Obsidian, do Beth/Zeni nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 17:15, dark_master napisał:

znając Todda i Hinesa tok myslenia będzie wyglądał "skoro gra tak świetnie zarobiła będąc
skradanką, to ile byśmy zarobili gdyby dwójka była bardziej CoDowata!". W końcu ten sam
Hines to koleś od tekstu, że blizzard jest głupi bo starcrafta robi w izo i na pewno
bedzie to fail sprzedażowy.


Przecież sam wcześniej napisałeś, że to nie Bethesda robi Dishonored, tylko Arkane Studios ;D więc jeśli tak jest rzeczywiście, to nie mają nic do gadania... Jeśli jednak przyjmiemy, że w niektórych przypadkach wydawca ma dość dużo do powiedzenia jeśli chodzi o grę, to możemy powiedzieć, że częściowo współtworzy tą grę :D nie wiem jak jest dokładnie w tym przypadku - być może Arkane dostało dość dużą swobodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować