Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Mam problem:) Siedzę sobie w kryptach zegarowych, przeszłam już większość, zostało mi otwarcie dwóch skrzynek przy 7 lampkach.Żeby otworzyć jedną, trzeba wszystkie lampki zapalić, żeby otworzyć drugą, wszystkie zgasić. Nawet znalazłam posta z odpowiedzią, jak przejść wszystkie zadania w kryptach, ale akurat to jest opisane bądź niekompletnie, bądź jestem blondynką do takiej potęgi, że nie umiem odpowiednio wskazówek tam zawartych zastosować:) Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tamta podpowiedź rzeczywiście pomaga w niewielkim stopniu, ale pozwala "dobrze zacząć". Zapalić wszystkie lampki jest moim zdaniem łatwiej, mi udalo się je zarówno zapalić jak i zgasić kombinując na chama :) Próbuj aż w końcu się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 10:42, Lord Andre napisał:

Tamta podpowiedź rzeczywiście pomaga w niewielkim stopniu, ale pozwala "dobrze zacząć". Zapalić
wszystkie lampki jest moim zdaniem łatwiej, mi udalo się je zarówno zapalić jak i zgasić kombinując
na chama :) Próbuj aż w końcu się uda.


Miałam tygodniowy wyjazd, trudno jest tak sie wdrozyć do gry od razu na takim poziomie:) Pamiętasz może kolejność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 10:33, ilius-mage011 napisał:

Ale jak ukraść coś w empyrii?????że np. podświetli się coś na niebiesko i wybiore opcje ukradnij??????;\


Musisz miec szpon kieszonkowej kradzieży i przejść obok jakieś postaci automatycznie coś ukradniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 22:09, Lord Andre napisał:


> Kostur jest dla ciężkiego woja. W mistrzowską gre można tylko zremisować.
>
Z tym kosturem to już w między czasie sprawdziłem w grze, ale ciągle proszę o odpowiedź na
pytanie o Łzę Zerbity.
Jeszcze chciałbym wiedzieć: co można dostać wygrywając z Zerbo Hadeko i czy jest to trudno
zrobić; wciąż brakuje mi lalki bohatera i nie wiem gdzie ją znaleźć, a niektóre mam podwójnie,
czy z Hirinem w Mieście Dusz można pogadać tylko raz i to wszystko? Potem nas już odpędza,
więc pewnie nie; jakie misje jeszcze zleca Władca Marionetek (jako członkowi gildii) i czy
opłaca się je robić, bo ja pomogłem Sethowi i mnie nie przyjął, tylko dał różę wartą 1000 złota
no i czy da się we wschodniej części Miasta Dusz rozwalić te demony co się z jaskini pojawiają?
Zabiłem dwa na 50 poziomie (ja mam 46) i teraz się pojawiają po trzy i nie wiem czy nawet na
50 mi się uda ich z bohaterami rozwalić ;)
Pozdrawiam

wygrywając w hadeko z Zerbo dostaniesz hełm Zerbo dosyc dobry (nie pamietam atrybutów) ale ymagania małe bo tylko 30 poz. trzeba tylko wiedziec jaka lalka którą pokonuje : cien poknuje mentora, bohater wszystkich, odzwierny pokonuje cienia , mentor pokonuje odzwiernego, a oszyst różnie bo raz jest lepszy a raz gorszy :).
władca marionetek chyba juz nie daje żadnej misji mozna u niego później sprzedac lalki jak wygrasz z Zerbo bo mozna grac tylko raz, a co do Hirina to niewiem bo u mnie tez nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 10:36, grimnir napisał:

Mam problem:) Siedzę sobie w kryptach zegarowych, przeszłam już większość, zostało mi otwarcie
dwóch skrzynek przy 7 lampkach.Żeby otworzyć jedną, trzeba wszystkie lampki zapalić, żeby otworzyć
drugą, wszystkie zgasić. Nawet znalazłam posta z odpowiedzią, jak przejść wszystkie zadania
w kryptach, ale akurat to jest opisane bądź niekompletnie, bądź jestem blondynką do takiej
potęgi, że nie umiem odpowiednio wskazówek tam zawartych zastosować:) Pomocy!

Udało mi się zapalić wszystkie lampki, w natchnieniu chyba, bo nawet nie wiem, jakim cudem mi to wyszło, ale zgasić nie potrafię, ciągle zostaje mi jedna, teraz została mi środkowa, resztę zgasiłam, ale nadal nie umiem sobie z tym poradzić, a uparłam sie pootwierać wszystkie skrzynki:) Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

axedi dzięki za odpowiedź :) Przyda się bo właśnie w Twierdzy Mrocznego Waitru znalazłem bohatera, więc niedługo sobie zagram z nim ;)
grimnir: z tymi lampkami tak już jest - zawsze zostaje jakaś jedna, ale da się zgasić wszystkie. Jeśli dobrze pamiętam to ja kombinowalem najczęściej po skosie i się zgasiły :) Co z tą Łzą Zerbity? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 14:04, Lord Andre napisał:

axedi dzięki za odpowiedź :) Przyda się bo właśnie w Twierdzy Mrocznego Waitru znalazłem bohatera,
więc niedługo sobie zagram z nim ;)
grimnir: z tymi lampkami tak już jest - zawsze zostaje jakaś jedna, ale da się zgasić wszystkie.
Jeśli dobrze pamiętam to ja kombinowalem najczęściej po skosie i się zgasiły :) Co z tą Łzą
Zerbity? :D

Łzę Zerbity dostałem od tej Nardini-sama do mnie przylazła jak chodziłem pierwszy raz po Empyrii.
Jak przejdziesz Twierdzę Mrocznego Wiatru to powiedz jakim sposobem ją przeszedłeś. Ja spróbowałem dwóch-nie udało się. Nikt nie chce mi napisać jak to przejść, prócz kolesia axedi i arti.uki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 14:04, Lord Andre napisał:

axedi dzięki za odpowiedź :) Przyda się bo właśnie w Twierdzy Mrocznego Waitru znalazłem bohatera,
więc niedługo sobie zagram z nim ;)
grimnir: z tymi lampkami tak już jest - zawsze zostaje jakaś jedna, ale da się zgasić wszystkie.
Jeśli dobrze pamiętam to ja kombinowalem najczęściej po skosie i się zgasiły :) Co z tą Łzą
Zerbity? :D

łze zerbity dostaniesz ,a raczej wyleci ze smoka w tej misji w której musisz isc do żołnierzy świtu i powiadomic ich zeby wracali do odmu (nie pamiętam jak sie zwała:D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już tę łzę ze smoka i tą z Krypt, ale chce żeby przedmiot miał pełną moc, więc potrzebuję jeszcze tej od Nandini, a ona wogóle za mną nie chodzi. Może potrzebuję tego szponu kradzieży? Sam już nie wiem.
Kris: Co do Twierdzy to nie sprawiła mi żadnego problemu jakoś. Zacząłem ją na 46 poziomie. Po przejściu przez portal idziesz na zachód, przywołujesz bohaterów, odbijasz bramę. Masz do dyspozycji Kathai, razem z bohaterami i awatarem chyba 25 jednostek. Idziesz odbić monumenty i ja w tym momencie nie aktywowałem ich jeszcze, tylko poszłem na wschód i potem na południe od poratlu do Krypt. Tam jest roche umarlaków i kiedy dojdziesz do miejsca zagraconego kamieniami dostajesz info o ataku - powstrzymujesz go i masz na przyszłość go z głowy. Oczyść tą część mapy, ale nie wchodź do wrogich obozów. Wróć do północnych monumentów. Możliwe, że będą tam wrogowie , którzy chcieli Cię zaatakować, ale Ty nie masz bazy, więc tylko stoją przy monumentach. Rozwal ich i budujesz bazę krasnali. Docelowo 30 jednostek (ja brałem samych obrońców z upgradem). Zbuduj małą bazę elfów - żeby móc szkolić druidki (lenya+drewno+żywność z krzaków). Druidki są lepsze od Uzdrowicielek bo mają aurę leczenia i rażą Ostrza Świętością. Jak masz ok 30 obrońców i 10 druidek idziesz na pobliską bazę. Zero problemów miałem z nią. Potem monument krasnali i możesz tu uzupełnić ewentualne straty. Dajesz na południe, odbijasz most, niszczysz bazy (możesz wziąść Dawcę Burzy od elfów - na odległość będzie niszczył te kwiatki wielkie) no i potem podchodzisz do bramy - jest scenka, brama się otwiera. Zwróć uwagę, że na południu są monumenty - przywołaj robotników żeby zbierali żywność, jak możesz przywołaj tytanów i powiększ limit, tak do 60. I idziesz za bramę i rozwalasz ostrza. Jest problem bo jest trochę takich na 48 poziomie, dobrzy nawet są. I najważniejsze - do jaskini podsyłasz jednostkę, żeby do niej weszła i blokujesz (klaiwsz H) żeby się nie ruszała. To powstrzyma napływ nowych ostrzy. Robisz tak z wszystkimi okolicznymi jaskiniami i uwalniasz Craiga i Sługę Run. Ważne jest to, żeby ich uwolnić dopiero jak zablokujesz wejścia - inaczej napłyną spore grupy z jaskiń. Następna brama się otwiera i rozwalasz wszystkich i koniec misji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos czy z tym Hinrikiem coś jest związane jakies zadanie poboczne bo jak się z nim gada to nic z tego nie wynika??????????????????????


A w mieście dusz jest tak w części południowo-zachodniej po prawo od strażników kamiennych takie miejsce : na środku jest jeden kamienny starżnik ale na nieniesko sie świeci czyli sojuszniczy.a w około niego jest pare takich "studzienek" jakby i je sie jakoś zorwala kryształowymi mieszami tylko jeden mi został do "rozwalenia" ale nie wiem gdzie zdobyć ten kryształowy ostatni miecz bo wcześniejsze zdobyłem w mieście dusz przy kimś i w skrzyniach chyba ale reszta????
Zrobił to zadanie ktoś czy nie???Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te kryształy możesz rozwalić mieczami, które wypadaja z meduz. Są 4 meduzy, każda ma miecz. Rozwaliłem wszystkie krysztaly, ale Gargulec nie ożywił się, nic. Zauważyłem tylko, że czasem się obraca w różnych kierunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 20:07, Lord Andre napisał:

Te kryształy możesz rozwalić mieczami, które wypadaja z meduz. Są 4 meduzy, każda ma miecz.
Rozwaliłem wszystkie krysztaly, ale Gargulec nie ożywił się, nic. Zauważyłem tylko, że czasem
się obraca w różnych kierunkach.

Miałem tak samo z tym gargulcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z kryptami zegarowymi... Nie żebym rozwiązała poprzedni, już mnie cos trafia... Kolejnośc
wajch w tym miejscu, gdzie po drugiej stronie jest Zerbita, który też wajchy przesuwa...

Ustaw dźwignie tak:
Lewa, prawa, lewa,
Prawa, prawa, prawa, (ostatnia w tej linii wajcha nie działa, ale to nic. Zrób inne jak podałem)
Lewa, prawa, lewa
Jak dla mnie ta podpowiedź jest niejasna, ponieważ istnieje wajcha prawa lewa i środkowa... I tak trzy razy. Poprzednie przejścia załatwiłam siłowo, dla mnie to żaden problem, mam już wysoki poziom, nawet bardzo. Niestety, te mumijki, które tutaj wychodzą, trochę mi rezają drużynkę, a to nie o to chodzi. Próbowałam już kilkakrotniepostąpić według tej podpowiedzi, ale nadal nie działa... Jak zwykle - pomocy!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw te wajchy jak jest napisane, przy czym ostatnio na prawo w środkowej linii nie działa. Kiedy je ustawisz musisz poczekać aż Zerbita poprzestawia te po drugiej stronie aż on zginie i oczka znikną. Trwa to dość długo niestety (jakieś 5 minut), możesz sobie w tym czasie zrobić porządek w ekpiwunku itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic się nie da zrobić, oprócz pogadania.
Może ktoś podać sposób na przejście Wąwozu? Wkurza mnie ta misja - nie lubię jak mnie atakują na dwa fronty i do tego pełno takich długi przejść - dość głupie jak dla mnie. Mając 50 jednostek mam problem żeby obronić jednocześnie monumenty i zgasić lampy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę ponownie o pomoc, nie mogę sobie poradzić z Wąwozem, głupia misja. Samym awatarem nie przejdę bo czarne wieże są i za dużo tych Sha jest na południu. Jak już mam armię i idę gasić latarki to atakują mnie Sha na bazę, moje 8 wież nie radzi sobie z nimi i wdzierają się do bazy, a miejsca żeby je postawić nie ma.... Niech ktoś powie jak sobie z tym poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 20:26, Lord Andre napisał:

Proszę ponownie o pomoc, nie mogę sobie poradzić z Wąwozem, głupia misja. Samym awatarem nie
przejdę bo czarne wieże są i za dużo tych Sha jest na południu. Jak już mam armię i idę gasić
latarki to atakują mnie Sha na bazę, moje 8 wież nie radzi sobie z nimi i wdzierają się do
bazy, a miejsca żeby je postawić nie ma.... Niech ktoś powie jak sobie z tym poradzić.


Aktywuj 1 z monumentów wybuduj tytana i wieże oblężnicze. Potem dezaktywuj monument. Z bohaterami, tytanem(możesz wybudować 2) i wieżami powinieneś bez większych problemów przejść tą mapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się