Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2009 o 22:00, Wilczyca15 napisał:

Mam problem z grą Oddech Zimy. Jestem na planszy z ognistym aniołem i z cieniami. Znalazłam
kaplice, ale nie wiem, jak je zapalić i czym. Proszę o pomoc. Nie wiem też co zrobić
z fragmentami kości(nie dotyczy zadania z ogrem) i z handlarką.



Aby zapalić płomienie musisz podprowadzić do ich żywiołaki ognia które wychodzą z takiego kamienia (chyba) co jest na wschodnim końcu mapy.
Mówisz o takich kościach jak np. w kształcie kuszy lub sztyletu? Jest do nich misja, którą zaczynasz u orka w Tirganah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny kamień, tzw. Kaplica Zaracha. Gdy tam podejdziesz, to pojawi się żywiołak ognia, którego musisz zaprowadzić do takich stojaków z czerwonym znakiem płomienia nad nimi (taki jakby plastik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie konkretniej znajduje się ten kamień? Sądziłam, że są tylko cztery pochodnie, a są cztery. Gdzie leży ten czwarty. Oba znalazłam na północy, a trzeci jest niedaleko ognistego anioła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:22, Wilczyca15 napisał:

Gdzie konkretniej znajduje się ten kamień? Sądziłam, że są tylko cztery pochodnie, a
są cztery. Gdzie leży ten czwarty. Oba znalazłam na północy, a trzeci jest niedaleko
ognistego anioła.

Czwarty jest na takiej górce w północno-wschodniej części mapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:22, Wilczyca15 napisał:

Gdzie konkretniej znajduje się ten kamień? Sądziłam, że są tylko cztery pochodnie, a
są cztery. Gdzie leży ten czwarty. Oba znalazłam na północy, a trzeci jest niedaleko
ognistego anioła.

Jest jeszcze jeden na południowym zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem. Otóż jestem w Eloni i poszedłem szukać grup elfek które się odłączyły. Poszedłem na sam koniec, tam już prawie pod portal, gdzie one są, jednak nie zastopowałem gry i przez chwilę nie obserwowałem co się dzieję. Teraz przychodzę, elfek nie ma, paru goblinów leży trupem, a elfek nigdzie nie ma. Czyżby je zabilii wraz z "liderką"? Trochę dziwne, z reguły postacie związane z questami mają nieśmiertelność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeszukałeś całą krainę i ich nie znalazłeś, to możliwe, że jednak zabili też liderkę. Możliwe to jest w Cieniu Drzew, przy elfich więźniach u orków. Oni mogą umrzeć, więc łuczniczki chyba też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 23:01, Aragi napisał:

> Gdzie konkretniej znajduje się ten kamień? Sądziłam, że są tylko cztery pochodnie,
a
> są cztery. Gdzie leży ten czwarty. Oba znalazłam na północy, a trzeci jest niedaleko

> ognistego anioła.
Czwarty jest na takiej górce w północno-wschodniej części mapy


Właśnie o nim wspomniałam Aragi. Czy daleko jeszcze mam do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 12:21, Jaki Ganh1 napisał:

Cześć, mam problem. Otóż jestem w Eloni i poszedłem szukać grup elfek które się odłączyły.
Poszedłem na sam koniec, tam już prawie pod portal, gdzie one są, jednak nie zastopowałem
gry i przez chwilę nie obserwowałem co się dzieję. Teraz przychodzę, elfek nie ma, paru
goblinów leży trupem, a elfek nigdzie nie ma. Czyżby je zabilii wraz z "liderką"? Trochę
dziwne, z reguły postacie związane z questami mają nieśmiertelność...

Przeszukaj całą mapę, tam są 3 grupy schowanych elfek, i nikt ich nie zabije, nawet jak opuścisz mapę i wrócisz na nią póżniej to można je znależć. Jest tam też schowany mały smoczek do ubicia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2009 o 18:06, Wilczyca15 napisał:

Właśnie o nim wspomniałam Aragi. Czy daleko jeszcze mam do końca?

Prawie końcówka, o ile się nie mylę to masz jeszcze dwie mapki: Otchłań i Rozpadlinę Lodowego Tkacza oraz powtórnie mapki (fragmenty zaszłych misji - skarb Triondii (coś podobnego), kościane bronie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 20:58, Aragi napisał:


> Właśnie o nim wspomniałam Aragi. Czy daleko jeszcze mam do końca?
Prawie końcówka, o ile się nie mylę to masz jeszcze dwie mapki: Otchłań i Rozpadlinę
Lodowego Tkacza oraz powtórnie mapki (fragmenty zaszłych misji - skarb Triondii (coś
podobnego), kościane bronie)

Postaram się przeszukać całą mapę jeszcze raz.Może jakąś pochodnię przegapiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 11:35, Wilczyca15 napisał:

Czy jest jakiś sposób na pokonanie pełzaków w Zwodniczych Bagnach czy nie warto zakrzątać
się skrzynką, której pilnują?

W tej skrzynce jest całkiem fajny ekwipunek, jednak raczej nieprzydatny na tym etapie gry (np. wymaga 8 poziomu różnych umiejętności), co nie oznacza, że pełzaczy nie da się na tym etapie pokonać. Będziesz później mieć misję na tej mapie, która raczej wymaga budowy bazy, więc okazja do zdobycia zawartości skrzynki jeszcze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 11:35, Wilczyca15 napisał:

Czy jest jakiś sposób na pokonanie pełzaków w Zwodniczych Bagnach czy nie warto zakrzątać
się skrzynką, której pilnują?



Ja to zrobiłem tak:
-zebrałem całą armię przy wejściu do zagłębienia z pełzaczami
-rzuciłem całą armię na nie poza jednym
-gdy wszystkie pełzacze były zajęte moją armią ten jeden dostał się na tyły i zabrał zawartość skrzyni
-najlepiej jest pełzacze wyciągnąć tak by można otworzyć skrzynię, bo jak będą za blisko to nadal będzie czerwona obwódka
-tuż przed otworzeniem skrzyni najlepiej zapisać grę i otwierać ja dopóki przedmioty nie będą nam odpowiadać (zalecane w szczególności dla magów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z was cioły... W tej skrzynce za Olbrzymimi Jadowitymi Pełzaczami w Zwodniczych bagnach jest kawałek Sługi Ostrzy, potrzebny do misji (wykonanie runy Sługi Ostrzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 14:02, Rombacz napisał:

Ale z was cioły... W tej skrzynce za Olbrzymimi Jadowitymi Pełzaczami w Zwodniczych bagnach
jest kawałek Sługi Ostrzy, potrzebny do misji (wykonanie runy Sługi Ostrzy).



Jej chodzi o tą skrzynkę późniejszą jak ty to mówisz ciołku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 14:14, Thalanthas napisał:

> Ale z was cioły... W tej skrzynce za Olbrzymimi Jadowitymi Pełzaczami w Zwodniczych
bagnach
> jest kawałek Sługi Ostrzy, potrzebny do misji (wykonanie runy Sługi Ostrzy).


Jej chodzi o tą skrzynkę późniejszą jak ty to mówisz ciołku.

Zgadzam się z tobą i dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa... A to sorry, zwracam honor. A najlepszym sposobem zabicia tych pełzaczy jest zrobienie armii z samych czarnoksiężników i walenie wszystkimi na raz w jednego ropuszaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ponad czterech latach zacząłem grać znowu w Spella :)

Zawsze lubiłem na kilka godzin zagłebić się w tamten świat, ale nie pisze tu memoriałowo. Mam dwa pytania:

1. Kto mi zleci zadanko, na koncu którego zbroję Amry dostane?
2. Kto mi zleci zadanko ze zamkniętą skrzynią w Zatoczce Driad w Shiel (czy jakoś tak)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się