Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt zamyka CDPROgram, zapowiada nowy program lojalnościowy i rozdaje... przeterminowane klucze do GOG-a

321 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2012 o 20:30, dave03 napisał:

Mogę więc w takim układzie zassać tą grę
po tym 12 listopada czy wtedy będzie już musztarda po obiedzie?

Musisz po prostu dodać grę do biblioteki. Potem ściągasz kiedy chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 17:49, Wojman napisał:

A seria GameBook? A Diablo III? A World of WarCraft: Mists of Pandaria? A StarCraft II:
Heart of the Swarm? A Football Manager 2013? Jednak trochę tych gier jest. Z maila od
CDP wynika, że niedługo wystartuje jakiś nowy program lojalnościowy.


Gamebook cieżko nazwać czymkolwiek nowym, od kolejna seria z reedycjami ktorych CDP ma pierdyliard.
Kilka moze jest ale to wszystko Blizzarda i dalej nie te ilosci i w zadnym wypadku nie ta ranga i jakosc polonizacji co tytuly z lat 1998-2002, wtedy byla zlota era polonizacji i CDP na niej krolowal, teraz to zalosc, zamiast lepiej jest duuuzo gorzej i to nie tylko tyczy sie CDP a jakosci polonizacji w ogole.
Heart of the Swarn ciezko zaliczac do gier wydanych bo premiery jeszcze nie bylo.
Moze i bedzie tylko zastanawiam sie na jakiej zasadzie bedzie dzialac, jesli sie okaze ze trzeba zebrac np 150 punktow (tak jak jest to teraz) by cos otrzymac to obawiam sie ze przy dzisiejszej ilosci tytulow jakie wydaje CDP uzbieranie tego potrwa ze 2 lata.
Ujme to tak, od CDP w "pieknych,dawnych czasach" kupowalem przynajmniej ze 2-3 gry miesiecznie, teraz ostatnie co kupilem to w zasadzie caly ich plan wydawniczy, czyli Diablo 3 i WoW - MoP oraz jakies przedpotopowe reedycje z sprzed kilku lat z wyprzedazy.
Oczywiscie wydaja rowniez niszowe tytuly pokroju Farm Simulator czy jakies inne "my little pony", stracili wszystkich wydawcow na rzecz znienawidzonej przezemnie cenegi a ta ostatnia nawet sie starajac by cos im dobrze wyszlo jest (dlamnie przynajmniej) najwieksza zakala polskiego rynku wydawniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta sie zrobila fajna... Dlaczego ?
Jak bierzemy gre za 150pkt dostajemy kod na gry do 5.99 - WSZYSTKIE NA GOGU.
Za kod na 300 pkt bierzemy co chcemy do 9.99.

Przywitałem Far Cry 2, Theme Hospital, Dungeon Keepera 2 i Unreala 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 20:16, Catastrophe-she napisał:

Nie znacie się najwyraźniej na dobrych starych grach które można było dostać ''przy okazji''
- bardzo miły bonus, często kopia zapasowa gry

Znam się, mam dużo gier na GOGu. My mówimy bardziej o tych ludziach, którzy krzyczą, że jak CDP śmie usuwać program, a potem pytają się, jak zalogować się na GOGa, bo nigdy tam nie byli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 17:11, TobiAlex napisał:

Dodatek zrobiony nie przez producenta tylko jakaś osobę. To tak jakby się chwalić modami
do gry (których notabene jest dużo więcej i o wiele lepsze niż to, co cenega rozdaje
"za darmo").


Z tego co mi wiadomo, to gry najczęściej są robione ‘przez jakąś osobę’, a często nawet przez wiele osób. Jak dotąd, raczej nikomu to nie przeszkadzało.

A teraz poważnie. ‘Ścieżki przeznaczenia’ są oparte na twórczości pani Marii Kossakowskiej, są firmowane jej nazwiskiem i miały wejść do polskiego wydania GOTY ‘Wojowniczej Księżniczki’. Projekt najwyraźniej został skasowany. Myślę, że to znakomity pomysł, iż praca nad tym dodatkiem została zakończona. A rozdawanie go za darmo jest ewenementem szczególnie w czasach, gdy za zbroje dla konia trzeba dodatkowo zapłacić. Nie rozumiem też celowości użycia cudzysłowu przy ‘za darmo’.

I niech to będzie mój głos w dyskusji o tym, że Cenega pnie się w górę, a CDP leci w dół. Życzę im, aby się opamiętali, tak, aby miał kto zrobić następnego Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 20:30, dave03 napisał:

I mam go ściągać ze strony CDProgramu czy z goga? A może to bez znaczenia? No i jak wygląda
kwestia wykorzystania tego kodu,


Ściąga się wyłącznie z GOGa - na cdprojekt.pl tylko finalizujesz transakcję. Dodaj grę do biblioteki GOG, a ściągniesz se wtedy, kiedy będziesz miał czas/ochotę/możliwości.

Dodam jeszcze że:
- 300 pkt. można wymienić na grę za 10 $, a gra za 6 $ kosztuje 150 pkt; gier kosztujących powyżej 10 $ nie można w ten sposób nabyć, nawet jeśli masz dużo punktów,
- uzyskując kod ( http://www.cdprojekt.pl/CDPROgram) standardowo otrzymujesz potwierdzenie (via e-mail) - mimo że wskazuje się konkretną grę na stronie CDP, to jednak na GOG-u wklejając kod ( https://secure.gog.com/en/redeem) możesz wybrać zupełnie inny tytuł z tego samego progu cenowego - a więc nie trzeba się martwić, jeśli się rozmyślisz w tzw. międzyczasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem newsa, zalogowałem się na CDP, przewinąłem listę gier, łezka zakręciła się w oku. Pierwszą z nich zarejestrowałem 6 lat temu, kawał mojego życia. 364 Punkty. Nawet nie umiem ich wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 20:16, Catastrophe-she napisał:

Nie znacie się najwyraźniej na dobrych starych grach które można
było dostać ''przy okazji'' - bardzo miły bonus, często kopia zapasowa gry


Nie licząc tych darmowych, mam w sumie 14 gier na GOG. Może nie jakoś specjalnie dużo, ale sporo czasu można przy nich spędzić. Generalnie CDProgram był dobry. Pytasz, po co mieszać? Dlatego że de facto ten projekt zdechł już jakiś czas temu - po prostu CDP przerzucił się z dystrybucji pudełkowej na elektroniczną. Potrzebne są więc nowe zasady. Myślę, że punkty będą naliczane teraz od gry kupionej na CDP.pl, a wydać je będzie można na jakąś obniżkę również na tym samym portalu. Choć nie obraziłbym się, gdyby kod działał i na CDP.pl, i na GOG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 20:35, Jarden napisał:

Oczywiscie wydaja rowniez niszowe tytuly pokroju Farm Simulator czy jakies inne "my little
pony", stracili wszystkich wydawcow na rzecz znienawidzonej przezemnie cenegi



Niszowe gry? Sprawdź proszę TOP 10 sprzedanych tytułów w Empiku. Z 10 pozycji: 5 jest CD Projektu (z tego na pierwszych dwóch miejscach).

Większość tutaj popełnia dość prosty błąd, patrząc jedynie na tytuły, a nie zwracając uwagi na sprzedaż. CD Projekt wydaje teraz mało gier, ale są one bardzo skuteczne finansowo. Diablo III + Guild Wars 2 + Farming + Euro Truck + MoP + Football Manager 2013 + Starcraft + Epic Mickey = największa liczba sprzedanych egzemplarzy w stosunku do nakładu marketingowego. Jasne, ktoś może powiedzieć, że EA czy Ubi pewnie przewyższają liczba sprzedanych sztuk. Być może, dokładnych danych nie znam. Szkoda tylko, że nie chwalą się ile wydali na reklamy w TV. Pewnie dlatego, że zaraz by się okazało, że wychodzą na nieznaczny plus.

Co do zamknięcia cd programu, to cóż - nie zrobili niczego niezgodne z regulaminem, który zaakceptowałem przy rejestracji, więc co najwyżej mogę im podziękować za gry. Swoją drogą nie mogę się nadziwić, jak niektórzy wieszają tutaj na nich psy. Ludzie, dali wam coś dodatkowego, czego wcale nie musieli robić, bo i dlaczego? Wielu z was ma dzięki ich lojalnej wobec graczy postawie kilka darmowych gier, a teraz jak zamykają (bo może szykują coś lepszego), to mówicie, że źle traktują graczy? Rozpaczania "mam 60 punktów i mi przepadną" odbieram za mocne jęczenie dupy. Masz 60 punktów, kupiłeś dwie gry i najlepiej, gdybyś dostał dwie gry gratis. Nie płaciliście za cdpunkty, to było coś dodatkowego, bonus, którego nie musieliście dostać, a teraz nagle głosy, jakby was ktoś okradł. Ja sam kupiłem dwie gry i mi 90 punktów zostało.

Nie bronie cd projektu w całości, bo robią masą błędów i wtop (czasem gorszych od konkurencji), stracili sporo ze starego blasku, nie raz mnie zawiedli, ale nie lubię, jak się nie podchodzi logicznie do sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu są żałośni. Pierw były wpln, później te śmieszne punkty, przy których jak się okazało że kilka set wpln zmieniało się na jakies 15 może 30zł no tyle sa warte zeczy które za te punkty mozna było dostać. A teraz całkowicie likwidują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciekawe jest to na przykładzie EA i DEAD SPACE 3 ile muszą ładować w reklamę skoro aby seria żyła muszą gracze nabyć 5 milionów sztuk by gra miała wyjść na plus.

zgadzam się z uwagą na temat narzekania sam mam 91 pkt. i nie marudzę z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 21:59, Aer napisał:

Rozpaczania "mam 60 punktów i mi przepadną"
odbieram za mocne jęczenie dupy. Masz 60 punktów, kupiłeś dwie gry i najlepiej, gdybyś
dostał dwie gry gratis. Nie płaciliście za cdpunkty, to było coś dodatkowego, bonus,
którego nie musieliście dostać, a teraz nagle głosy, jakby was ktoś okradł. Ja sam kupiłem
dwie gry i mi 90 punktów zostało.

Chodzi raczej o to, że punkty nie są nigdzie przenoszone, a po prostu znikają :) Miło by było, gdyby te punkty nie zniknęły, a zostałyby jakoś uwzględnione w (może) następnym programie lojalnościowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 22:50, Janek_Izdebski napisał:

Ja tam nie mogę się doczekać na od dawna już zapowiadany "Symulator Sedesu 2014".
A Wy? ;) A jakie DLC zapowiedziano do tej gierki... Po prostu palce lizać... ;D

Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 22:51, Zgreed66 napisał:

> Ja tam nie mogę się doczekać na od dawna już zapowiadany
> "Symulator Sedesu 2014". A Wy? ;) A jakie DLC zapowiedziano do tej gierki... Po
> prostu palce lizać... ;D

Smacznego :)

Dziękuję i nawzajem życzę "smacznego". ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 22:50, Janek_Izdebski napisał:

Ja tam nie mogę się doczekać na od dawna już zapowiadany "Symulator Sedesu 2014".
A Wy? ;) A jakie DLC zapowiedziano do tej gierki... Po prostu palce lizać... ;D

Spływ kanalizacją mógłby mieć całkiem ciekawy i efektowny gameplay. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować