Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Game Informer odkrywa najbardziej pożądane karty jesieni - znamy szczegóły dotyczące GTA V

63 postów w tym temacie

Panowie spokojnie jeszcze nie wyszło, nie martwcie się na zapas, pójdzie pewnie nawet i na komórkach, teraz wszak taka moda jest, żeby wszystko pakować na telefon to i na waszych komputerach pójdzie ! Na PC pewnie także się ukaże, ale później jak to z poprzednimi częściami było. Od XP''ka faktycznie lepiej już odchodzić, bo chociaż jest to przyjemny windows to wsparcie ma coraz mniejsze a i możliwości odpalenia nowych gier przy dobrej płynnej rozgrywce są relatywnie mniejsze niż na nowszych systemach patrząc tylko na aspekt różnych systemów operacyjnych, a nie na różnorodny hardware :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 23:31, Zgreed66 napisał:

> Tak, jest to prawda. Natomiast MITEM jest mowienie, ze windows xp bezproblemowo
jest
> w stanie wykorzystac 4 rdzenie. Ten system nawet dwoma rdzeniami nie potrafi odpowiednio

> zarządzać, nie mówiąc już o 4.
Sądząc po wynikach w takim GTA IV. W swoim czasie różnic specjalnie nie było ;)
Kiedyś jak będzie mi się chciało sobie potestuje.


Po odpaleniu "Benchmarka" GTA IV na 4 rdzeniowcu i windowsie XP wykorzystanie CPU nigdy nie przekraczało 50%. Na windowsie 7 przy tym samym procku było już normalnie 70-90%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 22:51, Vojtas napisał:

No nie... Nikt mnie tak nie irytował w czasie wykonywania misji, jak Roman trujący dupę,
by iść na dziwki.

Podobno ma to być mniej uciążliwe. Trójka bohaterów będzie głównie spędzać czas ze sobą, a dopiero później z innymi znajomymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teren WIEKSZY niz gta 4 san andreas i RDR razem wziete??!! WOW, 3 bohaterow, hmnnn.....ja piernicze alez to bedzie DUIZA I DOBRA GRA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No można powiedzieć że na prawdę zapowiada się rewelacja. Bardzo wielki świat kilku bohaterów. Można powiedzieć że V to już będzie inna swera serii GTA. Teoretycznie wygląda to wszystko świetnie, ale trzeba jeszcze sprawdzić pod względem praktyki. Ale to dopiero na przyszły rok.
Tylko ja osobiście zastanawiam się czy to wszystko bedzie tak pięknie wyglądało jak zapowiadają twóry. Czy np. przełączanie bohaterów nie będzie takie na siłe ... Czy ten wielki świat będzie odpowiednio i ze smakiem zapełniony.
Czy tylko lasy ciągnące się i ciagnące ( pustynie itp )
No ale nic przekonamy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fantastycznie. System 3 postaci może właśnie w ciekawy sposób zmusić gracza do przejścia gry parę razy. Miło by było jakby dało się powtarzać misje różnymi postaciami na jednym save, zamiast posiadać 3 różne.

Poza tym paradoks graczy komputerowych:
Z jednej strony uważają że konsole zatrzymują rozwój, z drugiej strony chcieliby gry działające na Xp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się zapowiada ta gra, najważniejsze dla mnie jest, że powróci bardziej zróżnicowany świat jaki znamy z GTA: SA, czyli będziemy mogli poszaleć samochodem czy motorem gdzieś poza miastem w lesie czy na polach. Do tego ogromy świat więc pewnie szybko się nie znudzi, bo wiele czasu zajmie odkrywanie nowych ciekawych miejscówek, no i większa ilość pojazdów, bo tutaj też SA biła IV na głowę. Swoją drogą szkoda, iż mimo wiejskich terenów nie pojawią się żadne maszyny rolnicze, bo jednak dodawało to klimatu, no i zabawne było zabranie takiego kombajnu z pola i pojechania nim do miasta. Jeśli chodzi i fabułę i barwność postaci to tutaj chyba nie musimy się obawiać, bo te elementy zawsze były mocną stroną serii GTA ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostało nam już tylko czekać i szykować kasę na grę. Bo ponad 200zł to spory będzie wydatek na jeden tytuł. Jednak uważam iż producentowi GTA się należy bo przykładają się do pracy i na pewno ja zaopatrzę się w swój egzemplarz. Kolejne kilkaset godzin spędzone będzie przed telewizorem :D
W moich przypadku na XBOXa 360. Jestem wielkim fanem GTA IV. A jeśli chodzi o wersję na PC to moim zdaniem również powinna się okazać, jednak oby nie za szybko, piractwo wciąż rządzi na PC niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 22:31, kuzyn123 napisał:

W sumie dobrze, że na razie nic nie mówią o PC bo tylko zbeszcześci skrzynkę takim GTA
te R*.

3 bohaterów? Chyba trochę im za dobrze w tej firmie. Podział na odcinki, przełączanie
się miedzy nimi i jeszcze czasami 3 na raz podczas jednej akcji.


Można spokojnie powiedzieć że IV miało trzech bohaterów (Niko, Luis i Johny) i podział na odcinki, czyli Epizody z LC i główna kampania. Gdybyś włączył wszystko naraz (zwykłe IV i epizody) to podczas pewnej misji w muzeum za pomocą kombinacji alt+tab mógłbyś się nawet przełączać między bohaterami :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 15:54, Pomidor napisał:

Można spokojnie powiedzieć że IV miało trzech bohaterów (Niko, Luis i Johny) i podział
na odcinki, czyli Epizody z LC i główna kampania. Gdybyś włączył wszystko naraz (zwykłe
IV i epizody) to podczas pewnej misji w muzeum za pomocą kombinacji alt+tab mógłbyś się
nawet przełączać między bohaterami :>


Jeżeliby tak jeszcze wątek główny trwał tyle, co IV + EFLC to było by miodzio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy jestem zainteresowany GTA. Jak dotąd żadna częśc mnie nie wciągnęla przez co w ogóle nie rozumiem fenomenu serii i wysokich ocen. Ty mrazem po obejrzeniu traileru, wiem że to przez muzykę, bardzo chcę zagrać, a informacje podane wyżej tylko ten stan utrzymują :)


@Vojtas
Strzelanie do ptaków dało przynajmniej świetny odcinek Christopher Walkenthrough ;)

@KarolUG
Na X360 wcale nie jest lepiej, sam widziałem pokaźne kolekcje piratów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 07:22, mati285 napisał:

Podobno ma to być mniej uciążliwe. Trójka bohaterów będzie głównie spędzać
czas ze sobą, a dopiero później z innymi znajomymi.


"Spędzanie czasu ze sobą" też nie napawa jakąś specjalną nadzieją. No ale zobaczymy. Wkurzały mnie jeszcze dwie rzeczy w GTA IV:

1. po prostu nie było co robić z kasą. No bo ileż można tej broni kupić albo hamburgerów zjeść? Albo ubrań kupić czy wydać na randce? Albo kupić dzwonek na komórkę czy zafundować sobie wycieczkę helikopterem. Nad tym powinni popracować. Bardzo chętnie bym zobaczył opcję kupna, czy nawet zbudowania własnego lokum, jakkolwiek by ono miało wyglądać. Duże pole do popisu dla modderów swoją drogą.

2. jakieś 50-60% czasu misji to dojazzd na miejsce akcji. Ale to nie jest bolesne, to jest zrozumiałe. Co w GTA IV faktycznie irytowało, że w razie porażki trzeba było ponownie robić tę samą trasę. Tak jakby nie można było sobie dowolnie 2-3 razy w czasie misji zasejwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 16:51, Vojtas napisał:

1. po prostu nie było co robić z kasą. No bo ileż można tej broni kupić albo hamburgerów
zjeść? Albo ubrań kupić czy wydać na randce? Albo kupić dzwonek na komórkę czy zafundować
sobie wycieczkę helikopterem. Nad tym powinni popracować. Bardzo chętnie bym zobaczył
opcję kupna, czy nawet zbudowania własnego lokum, jakkolwiek by ono miało wyglądać. Duże
pole do popisu dla modderów swoją drogą.

2. jakieś 50-60% czasu misji to dojazzd na miejsce akcji. Ale to nie jest bolesne, to
jest zrozumiałe. Co w GTA IV faktycznie irytowało, że w razie porażki trzeba było ponownie
robić tę samą trasę. Tak jakby nie można było sobie dowolnie 2-3 razy w czasie misji
zasejwować.


1. Przecież było w artykule, że przyłożyli się do ekonomii w grze tzn. ma być wiele sposobów wydawania pieniędzy.

2. A taxówki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 16:51, Vojtas napisał:

2. jakieś 50-60% czasu misji to dojazzd na miejsce akcji. Ale to nie jest bolesne, to
jest zrozumiałe. Co w GTA IV faktycznie irytowało, że w razie porażki trzeba było ponownie
robić tę samą trasę. Tak jakby nie można było sobie dowolnie 2-3 razy w czasie misji
zasejwować.

Patrząc na to, jak wygląda komórkowe GTAIII, RDR i dodatki do GTAIV można liczyć na to, że będzie lepiej niż w czwórce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 16:51, Vojtas napisał:

"Spędzanie czasu ze sobą" też nie napawa jakąś specjalną nadzieją.

To może zacytuję GI, bo trochę źle się wyraziłem:
"GTA V preserves the mobile-phone concept, but you won''t be getting calls from friends all the time. For all intents and purposes, you are your best friends" Nigdzie nie jest powiedziane, że cała trójka będzie razem chodzić na kręgle ;-)

Dnia 09.11.2012 o 16:51, Vojtas napisał:

1. po prostu nie było co robić z kasą.

Rockstar zapewnia, że będzie co robić z kasą i mówi (tu znów cytat): "There won''t be property, but there will be loads of other stuff"

Dnia 09.11.2012 o 16:51, Vojtas napisał:

Co w GTA IV faktycznie irytowało, że w razie porażki trzeba było ponownie
robić tę samą trasę. Tak jakby nie można było sobie dowolnie 2-3 razy w czasie misji
zasejwować.

Epizody i RDR już miały checkpointy w trakcie misji, więc o to bym się nie martwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 16:52, Becamer napisał:

1. Przecież było w artykule, że przyłożyli się do ekonomii w grze tzn. ma
być wiele sposobów wydawania pieniędzy.


Tak, czytałem. Ale słyszałem, że w GTA V nie będzie można kupić własnego domu/mieszkania/posiadłości/fabryki. Szkoda, bo w ten sposób można by się pozbyć dużej sumy praktycznie jednym kliknięciem. Myślę, że takie rozwiązanie byłoby ciekawsze niż oczekiwanie, by w misji trafiła się jakaś zabałaganiona klitka albo, jak w przypadku TLaD, melina. Własna chałupa mogłaby być miejscem, gdzie można by prezentować swoje growe osiągnięcia. Gracze lubią takie rzeczy.

Dnia 09.11.2012 o 16:52, Becamer napisał:

2. A taxówki? :D


Tak, jazda taksówką też (z wyjątkiem bezczelnego taryfiarza od Romana). Również jedzenie orzeszków i hot-dogów, picie napojów gazowanych, dotowanie bezdomnych, seanse ze skromnie odzianymi pannami, przemalowywanie pojazdów, surfowanie po GTA-necie, etc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 17:21, mati285 napisał:

Epizody i RDR już miały checkpointy w trakcie misji, więc o to bym się nie martwił.


Owszem, ale jak bohater zginął, to trzeba było zacząć wszystko od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 17:32, Vojtas napisał:

Owszem, ale jak bohater zginął, to trzeba było zacząć wszystko od nowa.

Bzdura - restart był od checkpointu. Jeżeli wyłączyłeś grę, by wrócić do niej później, to musiałeś zaczynać wszystko od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 17:30, Vojtas napisał:

> 2. A taxówki? :D

Tak, jazda taksówką też (z wyjątkiem bezczelnego taryfiarza od Romana). Również jedzenie
orzeszków i hot-dogów, picie napojów gazowanych, dotowanie bezdomnych, seanse ze skromnie
odzianymi pannami, przemalowywanie pojazdów, surfowanie po GTA-necie, etc. ;)


To znaczy chodziło mi o to, że taksówką można dojeżdżać szybko na miejsce misji - często z nich sam korzystałem, bo rzeczywiście takie wykonywanie tej samej trasy, któryś raz z kolei po nieudanej "robocie" było strasznie denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować