Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy serii Total War przejmują licencję na Warhammera!

78 postów w tym temacie

Polecam mod Call of Warhammer Rage Of The Dark Gods do Medieval 2 Total War świetnie wykonany i wcale się nie zdziwie jak sie okarze lepszy od nowej gry Creative Assembly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zapominam, że jest też czysto fantasy Warhammer i kiedy widzę tę nazwę to automatycznie kojarzę z 40.000. I już pomyślałem, że THQ sprzedało prawa, ale jednak nie. Może to i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!!!

Najlepszy mozliwy news! Szkoda tylko, ze trzeba bedzie czekac troche na to.

To bedzie epic.

Ciekawe jakie rasy dadza. Licze na orkow bo sa komiczni, imperium, krasie i chaos. Mrocznymi elfami nie pogardze:D

Sweeettttt

EDIT:

Mam tylko cicha nadzieje ze warhammer bedzie na troche mniejsza skale. Tzn nie ze tysiace jednostek, ale np setki (przypadajacych na strone, nie suma sumarum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 16:13, ManweKallahan napisał:

Cały czas zapominam, że jest też czysto fantasy Warhammer i kiedy widzę tę nazwę to automatycznie
kojarzę z 40.000. I już pomyślałem, że THQ sprzedało prawa, ale jednak nie. Może to i
dobrze.



Dobrze dobrze. Relic co by nie mowic robi genialne strategie. Jak skoncza COH2 maja sie zabrac na nowo za Dawn of War 3.

PS

THQ nie ma prawa sprzedawac swoich praw do licencji warhammera. GW jest mega rygorystyczne w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Licencja na Warhammera 40,000 pozostała w rękach THQ." Kamień z serca mi spadł :)

Ano!

W40k w rekach THQ (Relic) i WFB w rekach SEGA (Creative Assembly) to chyba najlepsza mozliwosc dla fanow warhammera.

Do listy najbardziej wyczekiwanych tytulow przeze mnie, obok Dawn of War 3, dolacza przyszle warhammerowe dziecko CA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Cieszę się że dostali tego lepszego wara :]. Teraz Relic będzie musiał się spiąć by dorównać CA. Po nie ciekawym DOWie 2 czas na powrót do korzeni i stworzenie trójki na podobieństwo części pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby w czym jest to dobre przy kłopotach finansowych THQ?

Poza tym jedyny Warhammer to Warhammer 40k. Tego fantasy w ogóle nie uznaję, ani to pełnoprawny 40k ani nic specjalnie odmiennego od ton innych światów fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko doczytałem ze chodzi o Fantasy to jakoś świat stał się piękniejszy. Teraz już wiem że wraz ze swoimi miniaturkami bede przesiadywal godzinami przed ekranem... (kiedys).

Ciekawi mnie jak to bedzie wygladalo, bo jak wiadomo brodate gnomy, zielone żelki i Skaveny mają swoje główne siedziby pod ziemią. Ciekawe czy mapa bedzie dwu poziomowa. Oczywiscie zakladajac ze to bedzie gra strategiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym jedyny Warhammer to Warhammer 40k.

Warhammer Fantasy istniał na dłuuuugo zanim powstał 40k.

> Tego fantasy w ogóle nie uznaję, ani to pełnoprawny
> 40k

Co znaczy niby "pełnoprawny 40k"? WHF to rzecz kompletnie i całkowicie inna nie mająca kompletnie nic wspólnego z 40k poza studiem które go wyprodukowało i kilkoma elementami kreacji świata.

> ani nic specjalnie odmiennego od ton innych światów fantasy.
A tu się akurat zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 17:16, Skrzypiec napisał:

Po nie ciekawym DOWie 2 czas na powrót do korzeni i stworzenie trójki na podobieństwo części pierwszej.


Imperatorze uchowaj!
Żadnego "powrotu do korzeni" - budowanie baz i zbieranie surowców (minerałów i innego badziewia) jest dobre w grach typu StarCraft czy inny Command & Conquer, ale zupełnie nie pasuje do klimatu WH40k gdzie podczas konfliktów armie były transportowane przez floty i po dotarciu na orbitę desantowane na powierzchnie planet.
W ten właśnie sposób przedstawiono to w DoW 2 - był pojedynczy budynek pełniący funkcję polowego centrum dowodzenia, generatory i wieżyczki. Żadnego mozolnego budowania bazy, zbierania minerałów tylko szybka i brutalna walka, a uzupełnienia docierają z orbity - taki jest właśnie WH40k.
Jak ktoś chce budować bazę i zbierać surowce to IMO może zagrać właśnie w SC lub C&C.
Oby DoW 3 był rozwinięciem pomysłów z "dwójki".
Oby w "trójce" poszczególne Zakony SM i CSM miały charakterystyczne dla siebie jednostki itp.
I niech dodadzą Grey Knights jako oddzielny Zakon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że "dwójka" jest jedną z najlepszych strategii naszych czasów. Okazała się jednak za dużym szokiem dla fanów StarCrafta i stawiania budynków. A szkoda, bo wystarczyło trochę uruchomić wyobraźnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że "dwójka" jest jednym z najlepszych klikfestów RTS naszych czasów.

Bo do najlepszych strategii naszych czasów, jak Combat Mission, Close Combat, Panzer General, Steel Panthers czy nawet Hearts Of Iron, to jednak dużo temu klikfestowi brakuje...


Wiadomośc miła, bo w końcu świat klasycznego Młotka dostanie może dobra strategię.
Choć i tak obecny WFB jest cieniem pierwszych dwóch edycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się strategia na silniku Total Wara z kampanią fabularną na miarę "Shadow of the Horned Rat" lub "Dark Omen" - "Mark of Chaos" to była pomyłka... Pożyjemy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Swoją drogą ciekawe, na której edycji WFB będzie oparta gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego co mówicie dla mnie jedynka pozostanie kultowa, a dwójka będzie średnio ciekawym rtsem. Jedynka miała swój klimat, a multi przynosi masę frajdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oby to było coś lepszego od Mark of Chaos. Przydał by się jakiś dobry RTS w tym uniwersum,
> bo do tej pory jego potencjał nie został wykorzystany w tym gatunku.

jeśli gra nie będzie gorsza od serii Dawn of War to na pewno zagram ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WYCHODZĘ TERAZ Z DOMU, A GDY ZA TRZY MIESIACE WROCE WCIAZ BEDE ZALANY!

Na takie newsy czeka się latami ! Marzyłem od dobrych kilkunastu lat by to SEGA się za to wzięła.
Nie widzę nikogo innego godnego do przejęcia praw do tej marki.
WAAAAAAGHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Święty Mikołaju! ^^ Godzinę temu wróciłem z partyjki w Warhammera, gdzie przez chwile pomyślałem "fajnie by było zobaczyć jak moja armia młóci wroga na ekranie, a nie tylko zdejmować figurki ze stołu". Hurray!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 16:26, neo_dodger napisał:

"Licencja na Warhammera 40,000 pozostała w rękach THQ." Kamień z serca mi spadł :)

Rozumiem że fakt iż THQ jest na skraju bankructwa to już drobny szczegół ? Nie za wiele im po tej licencji bedzie za pare miesiecy. Zresztą,gdyby byli tacy dobrzy, to nikt by się nie cieszył że Sega przejmuje powoli licencje tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 14:48, Tomoya-kun napisał:

Choć jest jeden patent który by był dobry do przeniesienia z MoCh czyli patent na pojedynki
bohaterów (pomijam zrobienie ich lepiej)

Gdyby dobrze zbalansowali tych bohaterów i zrobili dobre animacje+kolizje na modelach to czemu nie. W MoCh reklamowano to jako jedną z głównych cech gry, a wyszło to co najwyżej przeciętnie z bohaterami stojącymi w pewnej odległości od siebie, uderzającymi w powietrze.

Dnia 06.12.2012 o 14:48, Tomoya-kun napisał:

Jeśli zrobią TW to napewno będą. Tak samo spodziewam się żeby ludzie byli podzielenie
na wszystkie księstwa.

Standardowo pewnie będzie tylko Imperium. Subfrakcje w postaci landów byłyby niezłym pomysłem, aczkolwiek bardziej ucieszyłaby większa liczba ras, jeśli ich brak miałby oznaczać większy wybór armii. Co najwyżej mogliby oprócz Imperium wprowadzić Bretonię. Zapewne jednak będzie standardowo Imperium, Chaos, wysokie elfy i może jeszcze orkowie lub skaveni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować