Zaloguj się, aby obserwować  
Mogrim

Aborcja

262 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2007 o 19:17, Budo napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że te słowa też brzmią jak z ust fanatyka, prawda? ;]


Nie. Takie są fakty i gdyby nie Kościół aborcja byłaby legalna w jeszcze większej ilości krajów. A cywilizacja śmierci to fakt - ok. 1/3 liczby eutanazji w Holandii to eutanazje przymusowe (więc kryptanazje), w wyniku aborcji rocznie ginie zaś kilkanaście milionów dzieci. To gorsze od wojny. Nazywaj to sobie jak chcesz, ja to nazywam cywilizacją śmierci - to określenie zostało stworzone przez, jak to ładnie ująłeś, fanatyka Jana Pawła II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni morderstwo 20 letniego syna od usunięcia płodu? Dla mnie to identyczne rzeczy.
W oczach niektórych ludzi aborcja to nie morderstwo, bo płód jeszcze nie jest człowiekiem.
Niestety, za jakiś czas się nim staje, a więc usuwając płód mordujemy człowieka. Bardzo wczesnego, ale jednak.
Takie jest MOJE zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

darmowe prezerwatywy w afryce zmniejszyly by zachorowalnosc na aids :) a tak... zamiast aborcji w afryce mamy dzieci umierajace z glodu - i wszystko jest "po bozemu" - ironia losu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2007 o 19:28, Budo napisał:

Trudno, ne możemy odpowiadać za prawo w reszcie świata -_-

Ale możemy je wspołtworzyć- przynajmniej w ramach UE

Dnia 30.05.2007 o 19:28, Budo napisał:

Masz jakąś alternatywę? A btw tak bogaci jak i biedni powinni deko uważać, chyba wiadomo od
czego sie w ciąże zachodzi, nieprawdaż? Argument że to prawo uderza w najuboższych jest chybiony...
nie stać ich na antykoncepcję to trudno, ale zdaje sie że działają jakieś programy refundacji
antykoncepcji, jak w Afryce rozdawanie darmowych prezerwatyw ;]

Już niedługo, kolego, już niedługo. Nie wiem czy zauważyłeś ale nasz kochany rząd ostanio promuje naturalne metody antykoncepcji

Dnia 30.05.2007 o 19:28, Budo napisał:

Nie stać Cię na brykę to jej nie kradniesz, tylko radzisz sobie bez prawda?

Nie stać cię na chleb, zdychasz z głodu(?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwny aborcji (chyba że istnieje zagrożenie życia matki) przecież jak kobieta urodzi dziecko to bezproblemowo i szybko może je oddać do adopcji. A widziałem film w którym było pokazane jak dokonywana jest aborcja...aż niedobrze mi się zrobiło...dziecko jest rozrywane na kawałki i wyciągane po kawałeczku...okrutne i barbarzyńskie wręcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 19:25, Budo napisał:

Teraz można usunąc chyba w czterech przypadkach- po gwałcie, gdy ciąża zagraża zdrowiu i życiu
matki, gdy u płodu wykryto jakieś poważne wady i nie wiem kiedy jeszcze... w ogóle nie daję
głowy bo sie nie znam za bardzo, jakiś czas temu sie pytałem w wątku o homoseksualiźmie i tak
mi napisali ;]

Jestem pewien że masz racje :P własnie w takich wypadkach jest, tzn tak myśle :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 19:36, Konował napisał:

Ja jestem przeciwny aborcji (chyba że istnieje zagrożenie życia matki) przecież jak kobieta
urodzi dziecko to bezproblemowo i szybko może je oddać do adopcji
. A widziałem film w którym
było pokazane jak dokonywana jest aborcja...aż niedobrze mi się zrobiło...dziecko jest rozrywane
na kawałki i wyciągane po kawałeczku...okrutne i barbarzyńskie wręcz.

.. żartujesz? szybko i bezproblemowo? Chyba Ci się kraje pomyliły albo co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2007 o 19:45, M1chał napisał:

> na kawałki i wyciągane po kawałeczku...okrutne i barbarzyńskie wręcz.
.. żartujesz? szybko i bezproblemowo? Chyba Ci się kraje pomyliły albo co..


Autentiko...moja mama pracuje jako pielegniarka i opowiadała mi o babce która przyszła do szpitala urodziła, wyszła i adijos. To normalka a dziecko trafia do domu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 19:48, Rexaw napisał:

Mylisz się... Można dziecko zostawić w szpitalu i już..

No tak ale ja nie patrze tylko ta tą chwile, zostawić tak ale co potem z tym dzieckiem? O to mi chodzi, trafiają do domów dziecka :/ Jak im się poszczęści to ktoś ich zaadoptuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 18:59, Budo napisał:

/.../

Tak już totalnie na marginesie i pomijając to co piszesz, uważaj prosze na regulamin, bo to
kolejne konto tez zbanujemy...


Uwazaj na teksty "ty i tobie podobni" bo userom sie moga nie podobac szanowny jasnie panie moderatorze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 20:01, Rexaw napisał:

Wolę dom dziecka niż śmierć...

Też prawda. Ja na temat śmierci nie będe się wypowiadał.. jakoś nie przeraża mnie perspektywa śmierci.. ale to jest spowodowane dzieciństwem.. :P :/ tak myśle.. Nie boje się umrzeć, a że wierze że tam jest lepsze życie to można by powiedzieć że "nie mogę się jej doczekać" ale ostatnio się to zmienia :P Przez miłość :) zakochałem się.. nieszczęśliwie w sumie.. :/ :/ :/ Ale ja nadal Ją kocham ;) I teraz jakoś nie chcem "doczekać się śmierci" bo mi na kimś zależy, ale śmierci chyba nadal się nie boję..
PS. Chcem zostać zawodowym żołnierzem :P pisze to bo.. nie wiem po co :P tak dla wiadomości, może inaczej wtedy popatrzycie na moją wypowiedź, która tak czy inaczej jest.. szalona? głupia? idiotyczna? ale prawdziwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie ciąży przez zgwałconą kobietę nie sprawi, że nie będzie ona zgwałcona, ucierpi na tym tylko ktoś kto mógł zostać kimś wielkim i nie dostał szansy. Oczywiście kobieta twierdzi przecież to jej brzuch jej dziecko, więc w takim układzie, dlaczego ta sama kobieta gdyby zaszła w ciąże z facetem, który nie jest jej mężem, bądź nim był i się rozwiedli, chce od niego alimenty przecież to jej brzuch jej dziecko? Wniosek jest taki nie nam decydować o życiu bądź nie życiu i nikt nie zmusza matki do wychowywania dziecka po porodzie można zwykle zrzec się praw rodzicielskich, i jestem pewien, że po porodzie większość matek nie oddała by dziecka. Problem jednak tkwi, gdzie indziej w ludzkim upodobaniu do wygody i tyle na dziś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 19:34, Minsc i Boo napisał:

Nie stać cię na chleb, zdychasz z głodu(?)


Idziesz do pracy, ale nie kradniesz prawda? ;]
Trzeba sie liczyć s konsekwencjami. A co do współtworzenia praw w UE to chyba wiesz jaka jest sytuacja- jesteśmy przegrani jesli chodzi o perspektywy wprowadzenia zakazu aborcji w obrębie UE. Pewnie nikt tego nie bierze nawet pod uwagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 20:02, Hra'ko'lothanek napisał:

Uwazaj na teksty "ty i tobie podobni" bo userom sie moga nie podobac szanowny jasnie panie
moderatorze :/


Grozisz mi? Bez jaj, mogę dać Ci bana z miejsca za Twoje dwa czy ileś tam poprzednich, a określenie "inni Twojego pokroju" w niczym Ci nie ujmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może sprawy Afryki nie poruszajmy, bo to zbyt skomplikowane na nasze głowy... i to nie tylko o AIDS, antykoncepcje, głód chodzi. Chociaż masz rację po częsci z tymi niedożywionymi dziećmi, każdy kij ma dwa końce, nawet tak szczytna akcja jak darmowe prezerwatywy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:37, Budo napisał:

> Uwazaj na teksty "ty i tobie podobni" bo userom sie moga nie podobac szanowny jasnie panie

> moderatorze :/

Grozisz mi? Bez jaj, mogę dać Ci bana z miejsca za Twoje dwa czy ileś tam poprzednich, a określenie
"inni Twojego pokroju" w niczym Ci nie ujmuje.


oho, nagle zaczalem grozic- dobrze wiedziec ^^
I nie 2- wiecej ich bylo
Zreszta, bana mozesz dac z jajami nawet, co mi tam po twoim "bez jaj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować