Zaloguj się, aby obserwować  
Mogrim

Aborcja

262 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2008 o 21:25, Ubiquit napisał:

http://www.federa.org.pl/?page=article&catid=781&lang=1

Ciekawy artykuł na temat, rozwiewający przynajmniej jeden z mitów o aborcji.


Ogólnie rzecz biorąc to trudno się nie zgodzić. Ale i tak gorszy jest "mit" krzyczącego, cierpiącego, płaczącego i proszącego o życie embrionu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No aborcja, powinna być legalna a to przynajmniej z trzech powodów
1. Gdy matka zostanie zgwałcona. ( i zapołodniona)
2. Gdy rodzice przyszłęgo dziecka wiedzą że ich sytuacja się na tyle pogorszyła że nie zdołają utrzymac dziecka.
3. Gdy u dziecka wykryję się jakąś chorobę, która będzie znacznie utrudniała życie dziecku, gdy wyjdzie na świat.

Pisząc to, nie uważam że to jest dobre, ale każdy ma swoje powody chociażby takie jak wymieniłem wyżej żeby zabić dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 18:34, Manieusz napisał:

No aborcja, powinna być legalna a to przynajmniej z trzech powodów
1. Gdy matka zostanie zgwałcona. ( i zapołodniona)

No chyba tak teraz jest...

Dnia 07.01.2008 o 18:34, Manieusz napisał:

2. Gdy rodzice przyszłęgo dziecka wiedzą że ich sytuacja się na tyle pogorszyła że nie zdołają
utrzymac dziecka.

A kto im zrefunduje koszty aborcji? Święty Mikołaj?

Dnia 07.01.2008 o 18:34, Manieusz napisał:

3. Gdy u dziecka wykryję się jakąś chorobę, która będzie znacznie utrudniała życie dziecku,
gdy wyjdzie na świat.

Tak też chyba jest, także jak zagrożone jest życie matki

Dnia 07.01.2008 o 18:34, Manieusz napisał:

Pisząc to, nie uważam że to jest dobre, ale każdy ma swoje powody chociażby takie jak wymieniłem
wyżej żeby zabić dziecko...

BTW: Uważam, że obecny kompromis antyaborcyjny jest bardzo dobry i nie należy go ruszać, ale jak widzę posty typu: "Wolę dom dziecka niż śmierć" to mnie bierze na zdziwienie. Zastanawiam się, jak jako płód możesz myśleć i wiedzieć co jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2008 o 18:44, Budyn napisał:

A kto im zrefunduje koszty aborcji? Święty Mikołaj?


A przynajmniej to, że jak już aborcja miałaby być w zupełności legalna, to prawo napewno by nie pomineło tego zagadnienia ;] Zwrotu pieniędzy za aborcję lub przynajmniej ich częsci...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 18:51, Manieusz napisał:


> A kto im zrefunduje koszty aborcji? Święty Mikołaj?

A przynajmniej to, że jak już aborcja miałaby być w zupełności legalna, to prawo napewno by
nie pomineło tego zagadnienia ;] Zwrotu pieniędzy za aborcję lub przynajmniej ich częsci...

Takie zabiegi są bardzo drogie, w szczególności, jak kobiety by się zwaliły do lekarzy. Bankructwo państwa. Skoro teraz nie ma pieniędzy na In Vitro, to nie dziwię się Tuskowi, że nie chce rozmawiać nic a nic o aborcji, kompromis musi być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym koronnym argumentem przeciw aborcji jest prawo do życia KAŻDEGO człowieka. Tak na prawdę to tu powinna się dyskusja zakończyć, ale niestety tak nie jest. Na dodatek w UE zamiast bronić nienarodzonych pragnie się wprowadzić nakaz ich zabijania... absurdem jest też fakt, że ze straszliwą krytyką spotkały się plany przywrócenia w Polsce kary śmierci! Niewinnych zabijać można, ale tego co kogoś pozbawił życia, okradał, gwałcił itd. należy bronić! Gdzie tu sens, gdzie logika? Aborcja powinna być zakazana wszędzie, nie tak jak jest teraz, że chyba tylko w Polsce niema pozwolenia na zabijanie nienarodzonych dzieci (pomijają znane wszystkim 3 przypadki).
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 18:44, Budyn napisał:

BTW: Uważam, że obecny kompromis antyaborcyjny jest bardzo dobry i nie należy go ruszać...

W sumie to warto było by sie zastanowić nad tym miedzy kim jest ten kompromis. Z faktu iż mamy jedną z najbardziej restrykcyjną ustaw antyaborcyjnych w Europie, można było by odnieś wrażenie, że jest to tak naprawdę kompromis jedynie między kościołem, a jakimiś pozorami państwa świeckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aborcja według mnie to jest i dobre i nie wsumie bardzo sprzeczny temat.
1) matka dziecka które ma się urodzic zostala np. Zgwałcona i nie chce tego dziecka
2) Nie ma pieniędzy ale swiadomie to dziecko sobie "zrobiła" ;p więc to już nie powinno się aborcji robic :)
Nie znam się dokładnie i proszę nie naskakiwac ze pisze głupoty bo pisze to co uwazam za słuszne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 19:48, DreaN napisał:

Aborcja według mnie to jest i dobre i nie wsumie bardzo sprzeczny temat.
1) matka dziecka które ma się urodzic zostala np. Zgwałcona i nie chce tego dziecka
2) Nie ma pieniędzy ale swiadomie to dziecko sobie "zrobiła" ;p więc to już nie powinno się
aborcji robic :)
Nie znam się dokładnie i proszę nie naskakiwac ze pisze głupoty bo pisze to co uwazam za słuszne
;]



Dokładnie to samo napisałem wyżej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według polskiego prawa:
- Każda kobieta która została zgwałcona skutkiem czego jest ciąża, ma prawo do aborcji;
- Jeżeli nie ma pieniędzy aby utrzymać dziecko, może je zostawić w szpitalu w celach adopcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 18:34, Manieusz napisał:

No aborcja, powinna być legalna a to przynajmniej z trzech powodów
1. Gdy matka zostanie zgwałcona. ( i zapołodniona)

Dlaczego dziecko ma płacić za grzech swego biologicznego ojca? Poza tym jest tu pole do nadużyć: żona powie, że mąż ją zgwałcił i problem mają z głowy.

Dnia 07.01.2008 o 18:34, Manieusz napisał:

2. Gdy rodzice przyszłęgo dziecka wiedzą że ich sytuacja się na tyle pogorszyła że nie zdołają
utrzymac dziecka.

Chyba wiedzą, że dzieci nie przynosi bocian. Aborcja ze względów społecznych to coś katastrofalnego. Pomyśl o młodych zależnych od rodziców ludziach, którzy wówczas w razie wpadki będą mogli powołać się na ten zapis. Zniknie jeden z hamulców sprawiający, że takie osoby nie kopulują z kim się da i kiedy się da.

Dnia 07.01.2008 o 18:34, Manieusz napisał:

3. Gdy u dziecka wykryję się jakąś chorobę, która będzie znacznie utrudniała życie dziecku,
gdy wyjdzie na świat.

A może takie dziecko swojej choroby nie będzie odbierało w taki sposób? Z własnego punktu widzenia będzie normalne, a może nawet jego niepełnosprawność w jednej dziedzinie będzie rekompensowana ponadprzeciętnym talentem w innej. To jest ograniczanie prawa do wolności dla takiego dziecka i ćwiczyli to już np. Spartanie.

Dnia 07.01.2008 o 18:34, Manieusz napisał:

Pisząc to, nie uważam że to jest dobre, ale każdy ma swoje powody chociażby takie jak wymieniłem
wyżej żeby zabić dziecko...

Dlaczego prawo miałoby zezwalać na rzeczy, które nie są dobre, a nawet złe (szczególnie punkt 2)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 18:19, zpawelz napisał:

Ogólnie rzecz biorąc to trudno się nie zgodzić. Ale i tak gorszy jest "mit" krzyczącego, cierpiącego,
płaczącego i proszącego o życie embrionu...

Ta, szczególnie, że o embrionie mówimy do 8-9 tygodnia ciąży, potem mówimy o płodzie. Bardzo ciekawa jest najpopularniejsza metoda dokonywania aborcji stosowana na płodzie właśnie. Polega ona mniej więcej na tym, że wprowadza się macicy rurę od odkurzacza, a w niej narzędzie, które będzie rozcinać płód. No i tym narzędziem, kawałek po kawałku, płód jest rozrywany na strzępy, zaczynając od części dolnych, na tym co w przyszłości mogłoby zostać nazwane głową, kończąc. Na pewno znajdziesz na YouTube filmy USG obrazujące ten proces (niestety w większości są one okraszone komentarzem, często zgoła niemerytorycznym).
Gdzieś, ktoś zadał w mej przytomności pytanie: do jakiego miejsca można stracić ciało i jeszcze przez chwilę żyć. Na tych filmach można znaleźć odpowiedź.

Smacznego. Życzę możliwości oglądania tego, co odsysa owa rura od odkurzacza - wszak wiedza wzbogaca człowieka, choć czasem prowokuje wymioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 14:57, Treant napisał:

> No aborcja, powinna być legalna a to przynajmniej z trzech powodów
> 1.
Dlaczego dziecko ma płacić za grzech swego biologicznego ojca? Poza tym jest tu pole do nadużyć:
żona powie, że mąż ją zgwałcił i problem mają z głowy.
> 2.
Chyba wiedzą, że dzieci nie przynosi bocian. Aborcja ze względów społecznych to coś katastrofalnego.
Pomyśl o młodych zależnych od rodziców ludziach, którzy wówczas w razie wpadki będą mogli powołać
się na ten zapis. Zniknie jeden z hamulców sprawiający, że takie osoby nie kopulują z kim się
da i kiedy się da.
> 3.

A może takie dziecko swojej choroby nie będzie odbierało w taki sposób? Z własnego punktu widzenia
będzie normalne, a może nawet jego niepełnosprawność w jednej dziedzinie będzie rekompensowana
ponadprzeciętnym talentem w innej. To jest ograniczanie prawa do wolności dla takiego dziecka
i ćwiczyli to już np. Spartanie.

Dnia 08.01.2008 o 14:57, Treant napisał:

Dlaczego prawo miałoby zezwalać na rzeczy, które nie są dobre, a nawet złe (szczególnie punkt
2)?


Ad.1
Gdyby kobieta zgłosiła zgwałcenie na policję ;] Była by wtedy możliwa aborcja, ponieważ gdy lekarz miałby ją wykonać ządałby od matki papierow z policji ;)) No a gdyby ich nie było to nic by nie stanowiło podstway do tego, żeby aborcję wykonać :))
Ad.2
No tak, mogę się tylko obronić tym, że rodzina ta mogłaby zostać okradziona w czasie ciązy matki... Ale jednak przyznaje Ci racje :)
Ad.3
Biorąc pod uwagę coraz większe skażenie powietrza i wszystkie tego typu zagrożenia, będzie coraz więcej anomalii ;] Ostatnio słyszałem że gdzieś na bliskim wschodzie urodziła się dzewczynka z 4 rękoma...Nie wiem co się z nią stało:)). Ja miałem na myśli taką chorobę którą w bardzo dużym stopniu utrudni życie ;] Nie znam się na medycynie także ich nazw nie wymienie :P


Wiesz, zależy od tego jak to ktoś interpretuje... No bo na przykład dla tekiej zgwałconej matki byłoby to chyba ostatnią deską ratunku...A w Polskim prawie jest dużo luk, niestety ;)). Mój sąsiad miał włamanie, niestety był w domu, a dlatego niestety, że obronił się przed atakiem, a nawet obezwładnił włamywacza :)), potem sprawa się tak potoczyła, że okazało się, że jest to jego wina... Narazie proces jeszcze trwa, ale teraz to już i tak jest nieuniknione, że to on zostanie ukarany, a nie włamywacz. A więc myśle że prawo do aborcji, napewno na bardziej rozwiniętych warunkach jak opisałem to wyżej, niebyłoby czymś złym...

@Hallas
Mógłbyś mi podać linka do takich filmików ;> ? Albo przynajmiej tagi :)) To sobie już znajde :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 19:51, Manieusz napisał:

Ad.1
Gdyby kobieta zgłosiła zgwałcenie na policję ;]

Ofiary gwałtu doznają nierzadko poczucia zbrukania, obwiniają się o sprowokowanie/danie sposobności gwałcicielowi, wreszcie czują wstyd i nie jest tak łatwo im się przyznać. Wreszcie rodziny z tzw. marginesu - kobieta może być na wszelkie możliwe sposoby poniżana przez swojego partnera, lecz gdy próbuje interweniować ktoś z zewnątrz, staje murem za swoim "oprawcą".

Dnia 08.01.2008 o 19:51, Manieusz napisał:

Ad.3
Biorąc pod uwagę coraz większe skażenie powietrza i wszystkie tego typu zagrożenia, będzie
coraz więcej anomalii ;] Ostatnio słyszałem że gdzieś na bliskim wschodzie urodziła się dzewczynka
z 4 rękoma...Nie wiem co się z nią stało:)).

Słyszałem, że poddano ją operacji chirurgicznej.

Dnia 08.01.2008 o 19:51, Manieusz napisał:

Ja miałem na myśli taką chorobę którą w bardzo dużym stopniu utrudni życie ;]

I tu jest ta trudność. Dla jednej osoby uciążliwe będzie poddawanie się cyklicznym zabiegom lekarskim, dla innej zaś brak sprawnej kończyny, jeszcze innej ślepota. Podziwiam osoby, które potrafią żyć szczególnie z tym ostatnim - ja sobie nawet tego nie wyobrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem podobny film na lekcji... religii. Był tak drastyczny, że wcześniej rodzice na zebraniu musieli dać zgodę, na jego oglądanie. Ale mniejsza o to. Na filmie było pokazywane na aparacie USG, cały proces na którym przebiega aborcja. Pokazuje, jak za pomocą specjalnych narzędzi (m.in wspomnianej przez Ciebie rurki) zabijany jest płód. Widzimy jak główka dziecka zostaje dosłownie zmiażdżona. Osobiście po tym filmie jestem zdecydowanie przeciw aborcji. Zabijanie dzieci, nawet w łonie matki jest dla mnie nieludzkim zjawiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram aborcję, gdy kobieta zostaje zgwałcona i nie chce tego dziecka, bądź nie ma funduszy by zapewnić mu podstawowych środków do życia.
Natomiast nie mogę pojąć jednej rzeczy gdy kobieta odbędzie stosunek ze swoim wybrańcem, jest w ciąży a on po kilku odchodzi, a ta z kolei usuwa ciążę bo ma taki kaprys i nie będzie utrzymywać dziecka mężczyzny (jeżeli tak można nazwać takiego typka), który od niej odszedł.
Natomiast podziwiam kobiety, które wiedzą o jakiejś wadzie wrodzonej u dziecka a po mimo to chcą je urodzić i dla nich mam wielki szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 20:55, Roberto 7 napisał:

Popieram aborcję, gdy kobieta zostaje zgwałcona i nie chce tego dziecka, bądź nie ma funduszy
by zapewnić mu podstawowych środków do życia.

Co do pierwszego mogę się jeszcze zgodzić, natomiast dziwi mnie argument: "z braku funduszy". Skoro kobieta planowała ciążę, powinna zastanowić się, czy zdoła razem z mężem/partnerem utrzymać urodzone dziecko.

Dnia 08.01.2008 o 20:55, Roberto 7 napisał:

Natomiast nie mogę pojąć jednej rzeczy gdy kobieta odbędzie stosunek ze swoim wybrańcem, jest
w ciąży a on po kilku odchodzi, a ta z kolei usuwa ciążę bo ma taki kaprys i nie będzie utrzymywać
dziecka mężczyzny (jeżeli tak można nazwać takiego typka), który od niej odszedł.

To wszystko sprowadza się do ludzkiej odpowiedzialności i braku przewidywania konsekwencji swoich czynów. Niestety takie sytuacje są na porządku dziennym... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 21:25, Ubiquit napisał:

/.../ > Ciekawy artykuł na temat, rozwiewający przynajmniej jeden z mitów o aborcji.

Tak, tylko weź pod uwagę to, że pisany na zamówienie.
Jedni mają swoje badania, drudzy swoje. Jak im niewygodnie/wygodnie, to po prostu kantują.
Przyjąłeś ten artykuł jako stwierdzający "prawdę" ale czy nie dlatego, że już wcześniej zajmowałeś takie stanowisko?
Aha, teraz się nie mówi o aborcji, tylko o "planowaniu rodziny".
Aborcja ma zbyt negatywny wydźwięk. Ale trzeba mieć szczególne "poczucie humoru", żeby zabójstwo płodu/embrionu/człowieka w początkowyn stadium rozwoju nazywać "planowaniem rodziny".
Zmiana nazewnictwa ma zmienić nasz stosunek do zabójstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować