Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek-Techland

Konkurs: odgadnij tytuł "Dobrej Gry"

114 postów w tym temacie

Hmm, Nexuiz? XD

Tak w ogóle to gratuluję pomysłu, bo brakuje takiej serii na rynku, a Grywalność ponad wszystko olano zaraz na starcie.
No i brawa za To the Moon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 17:20, Kakarotto napisał:

No i raczej o to chodzi, czyż nie?

Tak, ale za darmo nikt nic nie daje i trzeba wykazać się trochę myśleniem i znajomością rynku gier. Nie może być za łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 17:29, vegost napisał:

Tak, ale za darmo nikt nic nie daje i trzeba wykazać się trochę myśleniem i znajomością
rynku gier. Nie może być za łatwo.



Mam nadzieję, ze jutro trochę się natrudzicie nad 4 nowością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 17:34, Tomek-Techland napisał:

Mam nadzieję, ze jutro trochę się natrudzicie nad 4 nowością :)

Każda zagadka jest na swój sposób trudna, bo trzeba sobie przypomnieć niektóre gry, który by pasowały opisem z podpowiedzi :) Mam nadzieję, że w końcu coś wygram ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 17:34, Tomek-Techland napisał:

> Tak, ale za darmo nikt nic nie daje i trzeba wykazać się trochę myśleniem i znajomością

> rynku gier. Nie może być za łatwo.


Mam nadzieję, ze jutro trochę się natrudzicie nad 4 nowością :)


Wybaczcie offtop ale te dwie gry poza To The Moon wyglądają jakby je ktoś na grzybach czy innych dragach robił o.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 18:37, Rzygthul napisał:

Wybaczcie offtop ale te dwie gry poza To The Moon wyglądają jakby je ktoś na grzybach
czy innych dragach robił o.o

Urok gier niezależnych. Myślisz, że tylko wysokobudżetowe Crysisy mogą pobić rekordy sprzedaży ? Zapewniam cię, że gry niezależne sprzedają się lepiej albo podobnie niż wysokobudżetowe produkcję od gigantów z tej branży :) A kosztuje o wiele mnie i wyglądają zupełnie inaczej. To jest ten plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 19:36, vegost napisał:

> Wybaczcie offtop ale te dwie gry poza To The Moon wyglądają jakby je ktoś na grzybach

> czy innych dragach robił o.o
Urok gier niezależnych. Myślisz, że tylko wysokobudżetowe Crysisy mogą pobić rekordy
sprzedaży ? Zapewniam cię, że gry niezależne sprzedają się lepiej albo podobnie niż wysokobudżetowe
produkcję od gigantów z tej branży :) A kosztuje o wiele mnie i wyglądają zupełnie inaczej.
To jest ten plus.


Nie myślę jaka gra zarabia najwięcej. W te gry zazwyczaj nie gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie offtop ale te dwie gry poza To The Moon wyglądają jakby je ktoś na grzybach czy innych dragach robił o.o


Ot ich urok. Psychodeliczne, niszczące psychikę gry baardzo podchodzą pod moje gusta... :D

Jesteście niesamowitym źródłem haseł promocyjnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 21:38, Tomek-Techland napisał:

Wybaczcie offtop ale te dwie gry poza To The Moon wyglądają jakby je ktoś na grzybach
czy innych dragach robił o.o


Ot ich urok. Psychodeliczne, niszczące psychikę gry baardzo podchodzą pod moje gusta...
:D


Jesteście niesamowitym źródłem haseł promocyjnych :P


wymyśliłbym wam za darmo lepsze od tych pojedynczych czerwonych oczojeb... wyrazów które macie na opakowaniach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 22:37, Rzygthul napisał:

wymyśliłbym wam za darmo lepsze od tych pojedynczych czerwonych oczojeb... wyrazów które
macie na opakowaniach :P


Co racja to racja. Wygląd pudełek nie należy do najładniejszych. Nie chcę nikogo obrażać, tym bardziej że sam kupuję podobne reedycje, ale to tak jakby napisać "SPESZAL EDYSZYN DLA BIEDAKÓW". Fajnie by było gdyby wyglądało to bardziej jak premierówka.
No chyba że to czerwone coś to tylko zewnętrzny kartonik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 00:06, Dotson napisał:

Co racja to racja. Wygląd pudełek nie należy do najładniejszych.

A ja jakoś specjalnie nic nie mam do tego designu. Owszem, nie powala, ale chyba nawet nikt na to specjalnie nie liczył. Po tych wszystkich mniej lub bardziej tanich seriach gier na przestrzeni ostatniej dekady jakoś przyzwyczaiłem już do nich oczy. Jednego nie można Dobrej Grze zarzucić - z pewnością będzie się wyróżniała na półce, a o to zapewne chodzi przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 01:58, Ichibanboshi-kun napisał:

Mogłyby mieć mały znaczek, że to do serii należy, bo, np. takie To The Moon, się po prostu
marnuje, a wygląda obłędnie ten art.


Już to proponowałem, żeby wielki napis "Dobra Gra, wrzucić na pudełku jako mały znaczek a resztę tła z gry zostawić jak w wersji premierowej. Ale właśnie taki wygląd ma przyciągnąć klienta. Żeby zobaczył, że to tania seria różnych ciekawych gier. Na takiej serii gier, trudno się dorobić bo koszt jednej to 19,90 ? :) Liczy się pomysł. Ktoś tu napisał, że seria dla biedaków. Przepraszam, ale nie każdego stać kupować gry w czasie premiery za 120 zł. Niektórzy muszą czekać dłuższy czas, aż cena zmaleje do rozsądnej dla tego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 02:24, vegost napisał:

120 zł. Niektórzy muszą czekać dłuższy czas, aż cena zmaleje do rozsądnej dla tego kraju.


No pewnie, ja tak robię zawsze. Jasne, muszę czekać, ale nie piracę za to i mam czyste sumienie, ze twórca grosz dostanie. Czasem zdarzą się wyjątki i kupięcoś drożej, ale wiadomo, wyjątek potwierdza regułę.

Co do przyciągania uwagi, zawsze można zrobić bajer w stylu Cenegi, a mam na myśli te żółte, oczo

Spoiler

jebne

obwoluty, które mają nadrukowaną "okazję". Na mnie sprawdza się za każdym razem. Oczywiście nie kupuję, ale sprawdzam z ciekawości co proponują(nie kupuj, bo z reguły liche gry mają tę obwolutę).
edit: Teraz mi się przypomniało, Fajna Cena CDPu też miała taką obwolutę(przed Cenegą ;) ).

No i, dla biedaków czy nie, fajnie że gry indie są w normalnych cenach proponowane i to konkurencyjnych jak diabli. Sprawdzałem To the Moon i w Anglii chodzi po 10 funciaków, więc lepiej w pudęłku u nas kupić jak cyfrowo.

@Sigu
Dużo lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak było z pewną partią Top$ellera. W tekturowym opakowaniu serii było opakowanie premierowe. Bardzo ładne, nie kosztuje w produkcji więcej i jak ktoś chce to ma premierówkę w umiarkowanie taniej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 02:41, Ichibanboshi-kun napisał:

Co do przyciągania uwagi, zawsze można zrobić bajer w stylu Cenegi, a mam na myśli te
żółte, oczo

Spoiler

jebne

obwoluty, które mają nadrukowaną "okazję". Na mnie sprawdza się
za każdym razem. Oczywiście nie kupuję, ale sprawdzam z ciekawości co proponują(nie kupuj,
bo z reguły liche gry mają tę obwolutę).
edit: Teraz mi się przypomniało, Fajna Cena CDPu też miała taką obwolutę(przed Cenegą
;) ).


Jeśli mam zamiar kupić jakąś grę, to wcześniej łykam recenzję i inne rzeczy na jej temat. Staram się poznać produkt dobrze przed zakupem. Na pudełka raczej nie zwracam uwagi, bardziej na cenę. Pudełko gdzieś tam upchnę i będzie gnić a gra będzie grac :) Kiedyś to były brzydkie pudełka od CDP i Cenegi. EA też nie była lepsza. Wszystko było takie wyblakłe i niezbyt estetycznie.Teraz się poprawiło jeśli chodzi o premierówki, ale gry z przeceny, ciągle mają z tym problem. Nie lepiej jest przecenić produkt i sprzedawać w tym samym pudle ? :) Oszczędność i fajny wygląd w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 02:47, Sigu napisał:

Dokładnie tak było z pewną partią Top$ellera. W tekturowym opakowaniu serii było opakowanie
premierowe.

W Topsellerze były dwustronne okładki, z tego co wiem. Z jednej strony Topseller, z drugiej premierówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czasu aż przestali korzystać z grubych DVD Boxów. Potem był karton, a w środku zwykły DVD Box bez żadnych oznaczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować