Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Colin McRae: Dirt - temat ogólny [M]

871 postów w tym temacie

Jesli Codemasters mialo by wydac polska wersje gry to zastanawia mnie kogo wezma do tlumaczenia. A zreszta ja tam moglbym grac nawet w angielska. Nie przeszkadzalo by mi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne uczucie, że niby jak ją Codermaster wyda w polsce to gra nie będzie miała wielkiej przyszłości u nas. Zapewne będzie droga i reklamy nie będzie miała kilka dni pobędzie i wszyscy o niej zapomną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 12:21, Carl92 napisał:

Mam takie dziwne uczucie, że niby jak ją Codermaster wyda w polsce to gra nie będzie miała
wielkiej przyszłości u nas. Zapewne będzie droga i reklamy nie będzie miała kilka dni pobędzie
i wszyscy o niej zapomną.


No nie wiem, jak dla mnie jest to przełom w grach samochodowych gdzie wyścigi to rajd. Z tekstu w PSX-extreme wyczytałem, że gra ma niezoptymalizowany silnik i w tym czasie na XBOX-ie 360 wyciąga ok. 15 klatek na sekunde :/ Na szczęscie wersja na PS3 wychodzi dopiero w 4 kwartale roku, więc można na "chlebak" będzie lepiej, chociaż twórcy mówią, że problem na X-a do wersji sklepowej będzie rozwiązany-a ja wątpie :) Oby na pieca chodziło elegancko :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 12:21, Carl92 napisał:

Mam takie dziwne uczucie, że niby jak ją Codermaster wyda w polsce to gra nie będzie miała
wielkiej przyszłości u nas.

Recepta na sukces gry to niby wydanie jej przez CDP ?? Właśnie, że nie... Seria jest dobrze znana, a reklamą są m.in.recenzje w czasopismach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm gry wydawane od Cenegi czy od LEMU nie trzymają się zbytnio długo. Kilka dni będzie o ich szum potem cisza i koniec do póty nie trafią do taniej serii. CDP potrafi zrobić dobrą reklamę grze, która długa będzie się sprzedawać.
Z Colinem DiRT może być podobnie chodź jeszcze tego nie wiadomo. Tylko jedynie mnie to martwi dlaczego nie wydaje tej gry jakiś znany dystrybutor gier w Polsce. Zresztą życzę DiRT''owi jak najlepiej, ale ta gra, nie dla mnie chodź jestem wielkim fanem wyścigów Colina. Źle z optymalizowany engine (ledwo co chodzi na moim złomie) i wogóle jakoś mnie nie przekonała ta część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP = jakość. Jeśli oni by wydawali Colina to na 100% bym zakupił. A teraz widzę, że kolejny producent robi skok na kasę i wyzbywa się dystrybutorów. Jestem przekonany, że wydanie będzie na masę gówniane. W byle pudełku i z byle instrukcją (coś jak wydawnictwa Lem, zero szacunku dla graczy). A jeśli mają ją spolszczyć jacyś niemcy to nie sądzę, że jakość tłumaczenia będzie lepsza niż CDP. Coś jak ruski pirat pewnie wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajcie. To ścigałka a nie RPG żeby spolszczenie wymagało setek godzin wytężonej pracy. Będzie w porządku, bo w ścigałkach zbyt dużo tekstu nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jestem bardzo ciekaw jak Codemasters ściągnie sobie Martynę Wojciechowską i Kszyśka Hołowczyca. Przecież to oni mają dawać głos jako polscy piloci. Z CD Projekt nie było by problemu, ale jak gre w polskiej wersji ma wydać zagraniczny producent to trochę sprawa się komplikuje. Tak wogóle to poczekajmy na konkretne info odnośnie premiery i wydawcy gry w Polsce. Czy to już jest pewne, że wyda ją Codemasters?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 23:04, KannX napisał:

No nie przesadzajcie. To ścigałka a nie RPG żeby spolszczenie wymagało setek godzin wytężonej
pracy. Będzie w porządku, bo w ścigałkach zbyt dużo tekstu nie ma ;)


Ale jest pilot a w ostatnich colinach kazdy pilotaz byl nagrywany osobno, do kazdego odcinka bylo cale, ciagle nagranie, wiec gadania troche jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 23:02, mmizu napisał:

CDP = jakość.

Żarty sobie robisz?? Jaka jakość ?? A na kogo innego najczęściej słychać, jak nie CDP ??

Dnia 10.06.2007 o 23:02, mmizu napisał:

Jestem przekonany, że wydanie będzie na masę gówniane

Taa, jasne. Producent nie przyłoży się do spolszczenia swojego produkty. Lepiej już się nie podlizuj CDP, bo to co gadasz to niestety bzdury. To właśnie spolszczenie, które robią pracownicy CDP jest wykonane nieprofesjonalnie (inaczej ''w pośpiechu'').

Dnia 10.06.2007 o 23:02, mmizu napisał:

W byle pudełku

Hmm, czym może różnić się pudełko do gry?? Będzie zwyczajny DVD-box, jak zawsze (tylko raz bodajże CDP zrobiło pudełko metalowe [TCRD3]).

Dnia 10.06.2007 o 23:02, mmizu napisał:

z byle instrukcją

Wiesz, nie spotkałem się z graczem, który czyta instrukcje. Życzę powodzenia, jesteś pierwszy...

Dnia 10.06.2007 o 23:02, mmizu napisał:

A jeśli mają ją spolszczyć jacyś niemcy

a) Codemasters to brytyjska firma :)
b) ''''polskojęzyczny przedstawiciel Codemasters Software z siedzibą w Niemczech'''' - myślisz, że za granicą nie pracują Polacy??

Dnia 10.06.2007 o 23:02, mmizu napisał:

to nie sądzę, że jakość tłumaczenia będzie lepsza niż CDP

To nie sądź, nie miałeś jeszcze w rękach gry Codemasters przetłumaczonej na Polski właśnie przez tego producenta...

Dnia 10.06.2007 o 23:02, mmizu napisał:

Coś jak ruski pirat pewnie wyjdzie...

Pirat?? Człowieku, wiesz co mówisz?? Skoro jesteś takim obrońcą CDP to wymyśl coś bardziej sensownego :/

kuko7

Dnia 10.06.2007 o 23:02, mmizu napisał:

Z CD Projekt nie było by problemu, ale jak grę w polskiej wersji ma wydać zagraniczny producent to trochę sprawa się komplikuje.

Czemu?? Wg mnie nie powinno być problemu, tym bardziej, iż Codemasters to duża firma, więc więcej zaoferuje (domyślcie się czego). Wątpie by odmówili...

Lepiej nie rozwijać tego wątku, bo przecież informacje są nieoficjalne. Poczekamy, zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czytam instrukcję do gier i nie sądzę że jestem jedyny. Mam gry różnych polskich wydawców i najlepiej prezentują się gry od CDP i nie da się tego ukryć. Może macie rację, że poziom spolszczenia u CDP trochę się obniżył, ale na pewno nie poziom wydawania gier. Pytanie co za różnica jak to wydadzą skoro to i tak ścigałka. A dla mnie jest to różnica. I to duża. CDP pokazał, że potrafi się postarać i wydał super TRD3. I nawet instrukcja nie była zwykłym czarno białym kawałkiem papieru, ale w pełni kolorową z zafoliowaną okładką. O wiele lepiej niż inne tego typu produkcje. A całość dzięki wPLN i bezpłatnej przesyłce mogłem mieć (i mam zresztą) za 60zł. Nie miałbym tego gdyby wydawcą był ktoś inny. Po prostu CDP zna polskie realia, a zachodni wydawca nie (myśli, że skoro na zachodzie giera schodzi za 40euro to i w Polsce za tyle pójdzie). Ja nie mam kasy na każdą premierę, a jeśli jakaś gra mnie zaciekawi i chcę ją kupić to liczę, że jakość wydania (także dodatki) będzie na wysokim poziomie. Nie popieram piractwa, ale jeśli mogę mieć w jednej ręce płytę z piratem a w drugiej płytę z oryginalną grą, a oba wydania różnią się tylko nadrukiem to ja dziękuję za taki szacunek dla klienta. Jeśli nowego Colina wyda CDP to prawdopodobna cena to będzie 99zł, a dzięki wPLN 79. To o wiele mniej niż 139zł ( według ultimy: http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=4715&SID=2efb63dc6870514c0f8bc97a5dfadec0 ). Może dla niektórych liczy się tylko tytuł, ale dla mnie coś więcej. Zresztą nie tylko ja tak myślę, ale sporo graczy. Co widać chociażby po polityce Cenegi, która z roku na rok wydaje gry coraz lepiej (więc przepraszam, ale nie podlizuję się CDP. Nie muszę bo i tak nie mam od nich nic za darmo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:42, mmizu napisał:

I to duża. CDP pokazał, że potrafi się postarać i wydał super TRD3

A ja ci powiem, że za mało grałeś w tą grę lub po prostu jesteś mało spostrzegawczy, skoro ja dostrzegłem wielu błędów w tłumaczeniu. Tak, z winy CDP...

Dnia 11.06.2007 o 13:42, mmizu napisał:

Jeśli nowego Colina wyda CDP to prawdopodobna cena to będzie 99zł, a dzięki wPLN 79.

Przecież to nie od CDP zależy, ile wynosić będzie cena gry. Widocznie nie jesteś obeznany, skoro myślisz, że każda gra kosztuje tyle samo, nawet cena gier tej samej serii ulega zmainie. CMD pochłonął Codemasters dużo pracy, więc nie widzę problemu, że zażądał takiej sumy za pudełko z gra. Z resztą NFS też tyle kosztują, a przecież to odgrzewane kotlety. A mimo to ludzie kupują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 14:38, speedraid napisał:

A ja ci powiem, że za mało grałeś w tą grę lub po prostu jesteś mało spostrzegawczy, skoro
ja dostrzegłem wielu błędów w tłumaczeniu. Tak, z winy CDP...


Eh, widzę że bardzo się czepiłeś. W TRD3 grałem bardzo dużo i masz rację że jest bardzo dużo błędów w tłumaczeniu. Są buraki merytoryczne i tego nie da się ukryć. Dlatego w poprzednich wypowiedziach zaznaczyłem, że lokalizcje CDP straciły ostatnio na jakości. Co nie zmienia faktu, że firma ma jeden z największych potencjałów w tej dziedzinie i jeśli miałbym obstawiać kto zrobi lepiej lokalizację: CDP czy zachodnia firma (nawet taka w której pracują polacy jak sam wspomniałeś) to stawiałbym na CDP (choć nie muszę mieć wcale racji). Poza tym forma w jakiej został wydany RD3 jak najbardziej mi się podobała i żadne zachodnie wydanie takiego nie miało.

Dnia 11.06.2007 o 14:38, speedraid napisał:

Przecież to nie od CDP zależy, ile wynosić będzie cena gry. Widocznie nie jesteś obeznany,
skoro myślisz, że każda gra kosztuje tyle samo, nawet cena gier tej samej serii ulega zmainie.


Pewnie, że nie od CDP zależy. Ale producent nie narzuca z góry dystrybutorowi ceny. To CDP musi tak dostosować cenę grę by wpływy zadowoliły producenta, polskiego klienta i samego dystrybutora. Jeśli gra jest za droga to może mniej osób ją kupić. Jeśli za tania to dystrybutor może na tym stracić. Moim zdaniem cena jest wypadkową tych różnych sytuacji i najczęściej dla takich produkcji oscyluje w granicach 99zł.

Dnia 11.06.2007 o 14:38, speedraid napisał:

CMD pochłonął Codemasters dużo pracy, więc nie widzę problemu, że zażądał takiej sumy za pudełko


Moim zdaniem pochłonął za mało. Może i gra prezentuje się super ale za to na jakich wymaganiach. Tworząc taki niezoptymalizowany silnik graficzny pomijają ogromne rzesze graczy ze starszymi komputerami i tym samym potencjalnych klientów. Mój komputer nie jest taki stary, a mimo inwestycji w sprzęt ledwo co wyciąga nowego Colina. Realizm jazdy jest bardzo mały w porównaniu do np GTR. Jakby stworzyli grę mniej arcade, lub lepiej zaimplementowali dwa tryby: arcade (dla mniej wymagających) i sim (coś dla pasjonatów) to jeszcze bardziej zyskali by klientów i tym samym pieniądze bez konieczności podnoszenia ceny gry. Poza tym Codemasters to powoli studio taśmowe tworzące dużo gier i nie sądzę by musieli podwyższać cenę gry w obawie że się nie zwróci. Potencjał finansowy mają ogromy.

Dnia 11.06.2007 o 14:38, speedraid napisał:

z gra. Z resztą NFS też tyle kosztują, a przecież to odgrzewane kotlety. A mimo to ludzie kupują...


Fakt, polityka EA w ogóle do mnie nie dociera. Nastawili się na masową sprzedaż odgrzewanych kotletów bo rzesza gówniarzy i tak wyprosi od rodziców nową grę wyścigową, fifę czy inne simsy... Za to polityka CDP czy Cenegi jest kierowana do bardziej świadomych graczy, którzy widzą czego chcą i nie kupują kota w worku. Mi starzy gier nie kupują (całe szczęście nie muszą). Kupuję je sam, za własnoręcznie zarobione pieniądze. A jeśli mam je wydać na grę to oczekuję że produkcja (zarówno sama gra jak i jej wydanie) będzie zasługiwać w 100% na każdą wydaną złotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego w poprzednich wypowiedziach zaznaczyłem, że lokalizcje CDP straciły ostatnio na jakości.
Więc nie rozumiem dlaczego napisałeś ''''wydał super TRD3''''...

> Realizm jazdy jest bardzo mały w porównaniu do np GTR.
Przypomnę, że Colin to raczej gra arcade i wątpię, by miało się to zmienić.

> Tworząc taki niezoptymalizowany silnik graficzny pomijają ogromne rzesze graczy ze starszymi komputerami i tym samym potencjalnych klientów.
Też sie tutaj dziwię, Colina 07 można uznać za najładniejszą grę pod DirectX 9. No, oczywiście każdy ma swój pogląd... Tylko dziwne jest to, że Codemasters nie pomyślało, że mimo zrobienia tak pięknej gry, nikt jej nie kupi właśnie ze względu na wymagania.

> Nastawili się na masową sprzedaż odgrzewanych kotletów bo rzesza gówniarzy
Nie zawsze gówniarze. Są i dojrzałe osoby, które nie rozumią, że każda nowa gra EA to tak naprawdę stara z nową okładką.

> Mi starzy gier nie kupują (...), będzie zasługiwać w 100% na każdą wydaną złotówkę
Mi też, ale ja nie zwracam uwagi na cenę. Zawsze tak mam, że jeżeli sie do niej dowiem i powiem ''''Tak! Muszę ją mieć'''' to gra znajdzie sie w moich rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:19, speedraid napisał:

> CDP = jakość.
Żarty sobie robisz?? Jaka jakość ?? A na kogo innego najczęściej słychać, jak nie CDP ??


A widziałeś forum u jakiegoś innego dystrubutora ?

Dnia 11.06.2007 o 13:19, speedraid napisał:

Taa, jasne. Producent nie przyłoży się do spolszczenia swojego produkty. Lepiej już się nie
podlizuj CDP, bo to co gadasz to niestety bzdury. To właśnie spolszczenie, które robią pracownicy
CDP jest wykonane nieprofesjonalnie (inaczej ''w pośpiechu'').


Krzywdząca opinia, grałeś w poprzednie Coliny ? Lokalizacja była tam aż tak zła ?

Dnia 11.06.2007 o 13:19, speedraid napisał:

Wiesz, nie spotkałem się z graczem, który czyta instrukcje. Życzę powodzenia, jesteś pierwszy...


Hah.. oj to wpadnij na forum jak wydam jakas gre bez instrukcji i policzymy posty pod watkiem "SKANDAL CDP wydaje gry bez instrukcji" ;))))


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2007 o 14:38, speedraid napisał:

Przecież to nie od CDP zależy, ile wynosić będzie cena gry. Widocznie nie jesteś obeznany,
skoro myślisz, że każda gra kosztuje tyle samo, nawet cena gier tej samej serii ulega zmainie.
CMD pochłonął Codemasters dużo pracy, więc nie widzę problemu, że zażądał takiej sumy za pudełko
z gra. Z resztą NFS też tyle kosztują, a przecież to odgrzewane kotlety. A mimo to ludzie kupują...


Nio wiec niestety cena detaliczna zalezy od dystrybutora, a dokladniej od warunkow jakie zagwarnatuje sobie w kontrakcie, cen detalicznych nikt nie narzuca z gory (oczywiscie jak od kazdej reguy sa wyjatki vide gry na konsole), cene detaliczna w danym kraju ustala dystrybutor wspolnie z producentem kalkulujac ja tak zeby wszyscy w lancuchu mogli zaraobic. Czym nizsza cena deatliczna tym mniejszy zysk najczesciej dla dystrybutora bo producent niechetnie schodzi ze swoich warunkow zakupu. Jesli dystrybutor chce duzo zarobic na jeden sztuce gry to cena idzie w gore, jesli zadowala sie malym zyskiem na sztuce, ale liczy na duza wolumen sprzedazy narzuca nizsza marze, to wszytsko kwestia wyczucia duetu dystrybutor/producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 20:40, migem napisał:

Nio wiec niestety cena detaliczna zalezy od dystrybutora, a dokladniej od warunkow jakie zagwarnatuje

...

Dnia 11.06.2007 o 20:40, migem napisał:

to wszytsko kwestia wyczucia duetu dystrybutor/producent.


No, czyli dobrze kombinowałem. A wiadomo coś dokładnie. CDP wyda Colina czy nie? (pisałem nawet w tej sprawie do CDP ale jeszcze nikt nie odpisał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, widzę, że Ty jako pierwszy z pracowników CD Projekt tu napisałeś, a więc czy mógłbyś powiedzieć coś o premierze Colina. Czy CD Projekt zabierze się za jego lokalizacje, czy raczej zrobi to Codemasters, a może jeszcze jakaś inna firma? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować