Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Colin McRae: Dirt - temat ogólny [M]

871 postów w tym temacie

odpaliłem dzisiaj demko :)

wrazenia wrecz pozytywne . chodzi w miare płynnie na max detalach (1024x768 i max) na Kręconym GF 7600 GS, 64 X2 4600+ -2.4ghz=>2.8ghz, 1 gb ddr ram .
a mowili ze takie duze ma wymagania :D !

co do fizyki jazdy ,to trudno powiedzieć ale wydaje sie byc dobry model zniszczen tez ciekawy choć w demie są tylko 2 poziomy zniszczen/fizyki jazdy - rookie i amateur .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu gry pierwsze co rzuca się w oczy, to niezwykle dopracowana grafika. Wszystko począwszy od głównego menu, ustawienia, aż po samą rozgrywkę jest dopracowane i przemyślane. Ewidentnie widać, że motywem przewnodnim twórców z Codemaster był efekt latających okien (przynajmniej ja to tak nazywam ;)), wygląda to efektownie, jest przyjemne dla oczu i co ważne, czytelne. Drugą istotną kwestią jest to, że mimo wersji demo udostępniono nam 3 samochody, 3 różne trasy i tryb mulitplayer. Grafika w grze jak dla mnie jest przełomowa, jeżeli mówimy o grach samochodowych, tylu szczegółów nie widziałem jeszcze w żadnej produkcji na PC. Nawet Test Drive Unlimited w porównaniu z najnowszym CMR wypada bladziutko. Przejdźmy teraz do sedna, czyli samej rozgrywki. Prowadzenie samochodu nie uległo znaczącym zmianom w porównaniu z poprzednimi wersjami gry, auta są nadal przewidywalne i łatwe do opanowania. Ja osobiście wolałbym bardziej ambitny model sterowania, który wymaga od prowadzącego większych umiejętności. Ale to co dostaliśmy nie jest najgorsze i jak dla mnie całkowicie do zaakceptowania. Następnym ważnym elementem jest model zniszczeń. Szczerze powiedziawszy był to element, który najbardziej mnie zaskoczył otóż wymyślenie czegoś bardziej kompleksowego na obecną chwilę jest chyba niemożliwe. Z naszym samochodem może stać się dosłownie wszystko, począwszy od porysowania lakieru, połamaniu plastikowych zderzaków, aż po totalną destrukcję auta. Ciekaw jest, że gdy na przykład uderzymy w słup, i zedrzemy przedni zderzak, ten odrywa się i ląduje na ziemi. Najlepsze jest to, że gdy mijamy ten sam słup przy następnym okrążeniu, nasz zderzak ciągle tam leży i ma się dobrze. Szkoda jedynie, że zniszczenia jakie dokonują się na naszym samochodzie nie mają znaczącego wpływu na prowadzenie i jest to chyba największy minus całej gry. Drugim poważnym mankamentem są wymagania sprzętowe. Aby móc rozkoszować się specjałami, które zafundowali nam panowie z Codemaster należy dysponować faktycznie porządnym sprzętem. Miejmy nadzieję, że w finalnej wersji gra będzie lepiej zbalansowana i czerpanie z możliwości jakie daje najnowszy Colin McRae Rally będzie dostępne dla ciut słabszych sprzętów. Na koniec zamieszczam kilka wykonanych przeze mnie screenów.

20070525141859

20070525141908

20070525141915

20070525141922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem DEMKO i mam problem ;/

Zainstalowałem, odpalam i.. nic... gra się nie włącza no to czekam..czekam... dalej nic. No to ściągnąłem z innego serwera i dalej to samo. Mam oczywiście najnowsze sterowniki itd. Wszystkie gry działają jak zwykle a Colin nie chce ....

Co ciekawe w Menedżer zadań w zakładce Procesy pojawia się Colin, a w Aplikacjach go nie ma .

Proszę nie pisać "zdefragmentuj hdd, wyczyść rejestr... - już to robiłem)

P4 2.8, 2 GB RAM, x800pro, x-fi. jakieś pomysły ? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż może po tym jak włączysz demo i odczekasz kilkanaście sekund spróbuj nacisnąć jakiś klawisz na klawiaturze, ja też tak mam, dopóki nie nacisnę klawisza na klawie, demo nie chce się wczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...ja też tak mam, dopóki nie nacisnę klawisza na klawie, demo nie chce się wczytać.

Niestety w wersji demo jest to normalne, że występują dość irytujące błędy. W moim przypadku jest chociażby to, że po zwinięciu gry do paska, ta nie daje się ponownie uruchomić. Jest to szczególnie denerwujące, gdy chce się wykonać kilka screenów. Miejmy tylko nadzieję, że Mistrzowie Kodu nie zawiodą nas w ostatecznej wersji i oddadzą do użytku w pełni działający produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, oby tak nie było w wersji finalnej.
A co do screenów to można je wykonać za pomocą FRAPS''a. Jest to zdecydowanie przyjemniejsze niż używanie opcji Print Screen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale niestety chyba ni tu leży problem :( Patrzyłem na oficjalne fora i temat z pomocą techniczną odnośnie gry cieszy się duużym powodzeniem :D - niesety. I tam też wiele osób ma ten sam problem co i ja. Być może gra się nie odpala bo moja grafa nie jest w liście kart obsługujących grę/nie ma shaderów w wersji 3.0 - jak to miałem z SP: double agent , że wymagał w wersji własnie 3 a ja mam 2 / lub jest to jakiś błąd gry. Ja jednak obstawiam pierwsze dwa. Ehhh :( Widać Codemastersi nie są takimi mastersami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:36, sferis napisał:

Ja mam pytanko. Czy najnowszy Colin wspiera DirectX10 ?


Nie, przynajmniej w obecnej wersji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 19:59, Zaix... napisał:

Nie, przynajmniej w obecnej wersji. :)


A po screenach wydaje się jakby wspierał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No grałem w demo i powiem tak grafika jest naprawdę ładna, nawet na średnio-wysokich ustawieniach. Na takich działa u mnie jeszcze w miarę płynnie(tylko w 2 momentach mi się zacieło) , lecz na wysokich to już niestety mam pokaz slajdów. Co do samej gry, podoba mi się menu, model jazdy stał się trochę trudniejszy, odczułm to wchodząc Lancerem na pełnym gazie w zakręt, ale nie jest to jeszcze RBR, więc dla mnie w sam raz. Są to wrażenia po demie, obaczymy co bedzie z pełną.Ale sądze że bedzie to pierwsz część Colina od 2 którą z chęcią zakupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 19:59, Zaix... napisał:

> Ja mam pytanko. Czy najnowszy Colin wspiera DirectX10 ?

Nie, przynajmniej w obecnej wersji. :)



moim zdaniem nie bedzie wogóle DX 10.0 dla colina DIRT. i tak zajefajnie wyglada . po wlaczeniu wszystkich bajerow to gra ywglada jak by byla na najnowszym dx 10, ale tak nie jest .
naprawde z dx 9.0c są wyciagniete ósme poty :)

zreszta z tego co czytałem w zadnych wypowiediach , ani jeden z producnetow gry nie mowił o tym ze gra bedzie wspierac dx 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 20:29, thenat17 napisał:

zreszta z tego co czytałem w zadnych wypowiediach , ani jeden z producnetow gry nie mowił o
tym ze gra bedzie wspierac dx 10


To byłoby dla nich absolutnie nie opłacalne. Liczba ludzi posiadających karty z DX10 jest marginesowa. Bo albo są szajsowate i nie warte kupna (8600), albo za drogie dla przeciętnego człowieka. A przecie twórcy chcą na swojej produkcji zarobić, ergo musi ona trafić do jak największej ilości użytkowników. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 21:00, Zaix... napisał:

> zreszta z tego co czytałem w zadnych wypowiediach , ani jeden z producnetow gry nie mowił
o
> tym ze gra bedzie wspierac dx 10

To byłoby dla nich absolutnie nie opłacalne. Liczba ludzi posiadających karty z DX10 jest marginesowa.
Bo albo są szajsowate i nie warte kupna (8600), albo za drogie dla przeciętnego człowieka.
A przecie twórcy chcą na swojej produkcji zarobić, ergo musi ona trafić do jak największej
ilości użytkowników. ;)


moze si zdziwisz ale pisałem w tym temacie --> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=8724 ze kupiłem GF 8800 GTS 320 mb za 970 zł :) wiec nie mow mi ze są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 21:23, thenat17 napisał:

moze si zdziwisz ale pisałem w tym temacie --> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=8724
ze kupiłem GF 8800 GTS 320 mb za 970 zł :) wiec nie mow mi ze są drogie.


Wiesz 900zł nie jest tanio. Sam kupuję w czerwcu dokładnie ten sam typ karty, ale nie wciskaj że 900zł to tanio. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 21:30, Zaix... napisał:

> moze si zdziwisz ale pisałem w tym temacie --> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=8724

> ze kupiłem GF 8800 GTS 320 mb za 970 zł :) wiec nie mow mi ze są drogie.

Wiesz 900zł nie jest tanio. Sam kupuję w czerwcu dokładnie ten sam typ karty, ale nie wciskaj
że 900zł to tanio. :)


bardzo tanio jak na model 8800 GTS 320 mb ! bo jezscze cały czas w sklepach kosztuja modele 8600 GTS ponad 850 zł !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh tyle sciagania i sie okazuje ze gra nie odpala :(
z tego co czytam to widze ze gra nie bedzie dzialac na radku X800 ;/, czy to tylko demo nie chce na tym odpalic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować