Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: PlayStation 4 ma kosztować około 400 dolarów

74 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2013 o 20:40, Janek_Izdebski napisał:

> Jeżeli potwierdzą się plotki, to sprzęt włożony do PS4 raczej nie będzie
> usprawiedliwiał potencjalnej kwoty 2.5 tysiaka.
Zapomniałeś ująć jeszcze cło, VAT i inne "niespodzianki" od polskiego rządu i UE w cenie
towaru. :)

Przecież jak byk napisałem : SPRZĘT. SPRZĘT nie będzie usprawiedliwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 20:44, Darkstar181 napisał:

Przecież jak byk napisałem : SPRZĘT. SPRZĘT nie będzie usprawiedliwał.

Sprzęt i komponenty też trzeba gdzieś złożyć i opodatkować itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2013 o 20:42, vegost napisał:

Tylko, że za omawianą kwotę, można by było kupić bardzo dobre komputer. A konsola była
by jak zwykle w cieniu. W konsoli nie możemy niczego zmieniać a kosztuje nieziemsko dużo.
Chciałbym płacić za sprzęt a nie za markę.


To jest niestety cena za jednorodność konsol - wkładasz płytę z grą i masz pewność, że ruszy Ci bez żadnych problemów. Zawsze.
O PC nie można tego powiedzieć, nawet takim za milijon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 20:46, Janek_Izdebski napisał:

> Przecież jak byk napisałem : SPRZĘT. SPRZĘT nie będzie usprawiedliwał.
Sprzęt i komponenty też trzeba gdzieś złożyć i opodatkować itd.

Tak samo jak w przypadku komputerów, a dam sobie rękę uciąć że sporo obecnych, a tym bardziej i tych w przyszłości, w czasie premiery PS4 będzie za taką samą cenę oferować znacznie wydajniejsze komponenty. To co mają włożyć do PS4 tylka nie urywa. A powinno. Znowu się okaże że będą one sztucznie blokować potencjał Pecetów.
Zobaczymy jak będą na tym wyglądać gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 21:00, Darkstar181 napisał:

Tak samo jak w przypadku komputerów, a dam sobie rękę uciąć że sporo obecnych,
a tym bardziej i tych w przyszłości, w czasie premiery PS4 będzie za taką samą cenę oferować
znacznie wydajniejsze komponenty.

Pamiętaj jeszcze o różnych dodatkowych marżach pośredników (dystrybutorów, hurtowników, sklepów itd.), także tych ukrytych.

Co do podzespołów komputerowych, tutaj jest większa konkurencja, więcej różnych dystrybutorów i znacznie niższe marże. Stąd i ceny niższe.

A w przypadku takiej firmy jak Sony, to musisz zapłacić "frycowe" za markę niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dwa kawałki nie kupisz dobrego kompa. Możesz co najwyżej wydać te 2k na jakiś solidny upgrade tego co już masz, a nawet to nie daje gwarancji tego, że sobie pograsz komfortowo. Bo spieprzą optymalizację, bo nagle wyjdzie jakaś nowa super hiper architektura która bije wszystko na głowę i masz teraz śmiecia. Przerabiane milion razy w "wojnie" między konsolowcami a PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 800zł za nową konsole? Obecna generacja nie zeszła jeszcze do tego poziomu, tak więc
> szczerze wątpię.
W media markt PS3 jest za 699. Jakoś teraz albo lada moment ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Za dwa kawałki nie kupisz dobrego kompa. Możesz co najwyżej wydać te 2k na jakiś solidny
> upgrade tego co już masz, a nawet to nie daje gwarancji tego, że sobie pograsz komfortowo.
> Bo spieprzą optymalizację, bo nagle wyjdzie jakaś nowa super hiper architektura która
> bije wszystko na głowę i masz teraz śmiecia. Przerabiane milion razy w "wojnie" między
> konsolowcami a PC.
Ja wydałem 2,5 tysia za kompa 2 lata temu i komp chodzi jak marzenie :), więc co wy gadacie ludzie że za 2k nie dostanie dobrego kompa, spokojnie dostanie a nie bd musiał na gry wydawać 250 tylko 100-150 zł :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 20:09, Chopek napisał:

Bankowo może u nich będzie 450$, ale u nas to będzie po 2,5k wzwyż....


Dokładnie, już widzę te promocje za 2 tyś. oczywiście wszystko pół darmo. Mało kto zdaje sobie sprawę, że konsole często sprzedawane są poniżej kosztów produkcji, producent zarabia na grach. Do tego dojdzie prawdopodobnie brak możliwości odsprzedaży tytułów konsolowych, co szczególnie ucieszy portfele dwóch dużych korporacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Tylko, że za omawianą kwotę, można by było kupić bardzo dobre komputer. A konsola
> była
> > by jak zwykle w cieniu. W konsoli nie możemy niczego zmieniać a kosztuje nieziemsko
> dużo.
> > Chciałbym płacić za sprzęt a nie za markę.
>
> To jest niestety cena za jednorodność konsol - wkładasz płytę z grą i masz pewność, że
> ruszy Ci bez żadnych problemów. Zawsze.
> O PC nie można tego powiedzieć, nawet takim za milijon.

A jaką ty filozofie widzisz w graniu na PC? Kupujesz grę, instalujesz ją, odpalasz, grasz.

BTW Te gaikai to bd na zasadzie takim jak onlive pewnie, ktoś kto nie lubi pudeł z grami to sobie kupi w chmurze a ci co lubią pudełka bd mogli płytkę kupić, gdyby tak nie było to nie wkładali by napędy Blu-Ray a jednak wkładają w obie konsole. A co do xboxa to hmm to są plotki i myślę że nie popełnią błędu DRM''owskiego z tym stałym połączeniem. Po za tym stawiam rok że konsole bd złamane, płyty blu-ray nie są drogie, bo w podobnej cenie do tych dwuwarstwowych, nagrywarki blu-ray oscylują w granicach 100-150 zł jak widziałem w sklepie u siebie w mieście, a 1,5 roku stawiam że konsole dostaną zadyszki i już trzeba co raz bardziej kroić gry na nie z grafiki i innych elementów takich jak fizyka.

Slay_Blaste

Dolicz Vat, marże, i podatek od Bóg nie wiadomo czego od naszego (nie) kochanego rządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 21:09, Garadon napisał:

Za dwa kawałki nie kupisz dobrego kompa. Możesz co najwyżej wydać te 2k na jakiś solidny
upgrade tego co już masz, a nawet to nie daje gwarancji tego, że sobie pograsz komfortowo.
Bo spieprzą optymalizację, bo nagle wyjdzie jakaś nowa super hiper architektura która
bije wszystko na głowę i masz teraz śmiecia. Przerabiane milion razy w "wojnie" między
konsolowcami a PC.


Owszem kupisz za 2,5 zł bardzo wydajny zestaw. Każda gra na nim pójdzie i nie będzie mogła nawet się ściąć. Mowa tutaj o produkcjach, które są dostosowane do komputerów a nie do konsol. Porty i do tego spieprzone od strony technicznej, zawsze będą powodować problemy nawet ze sprzętem z najwyższej możliwej półki technologicznej. Zawsze się mówi, że to komputer powoduje to, jak chodzi gra. Nie jest to prawdą.

@Daelor to jest dobre na rok czy dwa. Potem taka konsola to przeżytek technologiczny. Za takie coś nie powinno się płacić tyle, co za komputer stacjonarny, który oferuje lepsze bebechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:01, vegost napisał:

Owszem kupisz za 2,5 zł bardzo wydajny zestaw. Każda gra na nim pójdzie i nie będzie
mogła nawet się ściąć. Mowa tutaj o produkcjach, które są dostosowane do komputerów a
nie do konsol. Porty i do tego spieprzone od strony technicznej, zawsze będą powodować
problemy nawet ze sprzętem z najwyższej możliwej półki technologicznej. Zawsze się mówi,
że to komputer powoduje to, jak chodzi gra. Nie jest to prawdą.

@Daelor to jest dobre na rok czy dwa. Potem taka konsola to przeżytek technologiczny.
Za takie coś nie powinno się płacić tyle, co za komputer stacjonarny, który oferuje lepsze
bebechy.


Powiem dużo więcej. Obecnie każda gra odpali na karcie... GF 8800 GTS. Coś z ostatnich premier, DMC aż mnie zaskoczyło(bo przyzwyczaiłem sie do ustawień średnich, rzadko minimalnych, na wyższe już nie skacze bo i tak speecjalnej różnicy nie ma a klatki zjada), chodzi pięknie mając ustawione wszystko na Maksa. To swoją drogą pokazuję w jakim stanie są konsole obecnej Generacji skoro karta 6-letnia może wygenerować lepszą grafikę niż na konsolach. Dlatego komputer obecnie kupiony za 2500-3000 bez problemu dorówna next-genom.
Dlatego też czekam na oficjalną zapowiedź tych konsol i ich "bebechów" by w końcu po 5 latach wymienić komputer (bo wcześniej to sensu nie miało, skoro do tej pory wszystko ładnie chodzi :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:35, Robhans5 napisał:

Powiem dużo więcej. Obecnie każda gra odpali na karcie... GF 8800 GTS. Coś z ostatnich
premier, DMC aż mnie zaskoczyło(bo przyzwyczaiłem sie do ustawień średnich, rzadko minimalnych,
na wyższe już nie skacze bo i tak speecjalnej różnicy nie ma a klatki zjada), chodzi
pięknie mając ustawione wszystko na Maksa. To swoją drogą pokazuję w jakim stanie są
konsole obecnej Generacji skoro karta 6-letnia może wygenerować lepszą grafikę niż na
konsolach. Dlatego komputer obecnie kupiony za 2500-3000 bez problemu dorówna next-genom.


O ile wiem, to model 8800 nie był low profilową kartą. Ale może pomyliło mi się z wersją Ultra, która była promowana wraz z DX10 i Lost Planet od Capcoma :) Sam długo miałem 8600 i nie było źle. Z drugiej strony DMC nie jest wybitną grą i nie potrzeba potwora do jej uruchomienia na najwyższych detalach. Capcom z optymalizacją sobie zawsze jakoś radzi. Druga sprawa, że wersję na PC, robiło polskie studio, ale zapewne Capcom się przyglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:35, Robhans5 napisał:

To swoją drogą pokazuję w jakim stanie są
konsole obecnej Generacji skoro karta 6-letnia może wygenerować lepszą grafikę niż na
konsolach.


Nie zapominaj, że konsole mają lat 8, a grafika jest co najmniej porównywalna (sam piszesz, że odpalasz gry na średnich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby byla za 400 e to calkiem przyzwoita cena, spodziewalem sie 600-700 e. W polsce pewnie bedzie kosztowalo kolo 2000-2500zl. Jak na nowa generacje konsol to dobra cena, jako wydatek sam w sobie, wiadomo, zawsze bedzie za duzo :) Ale jak ktos slusznie tutaj napisal komorki kosztuja tyle samo a nawet wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 01:53, Cykada85 napisał:

Jakby byla za 400 e to calkiem przyzwoita cena, spodziewalem sie 600-700 e.
W polsce pewnie bedzie kosztowalo kolo 2000-2500zl. Jak na nowa generacje konsol to dobra
cena, jako wydatek sam w sobie, wiadomo, zawsze bedzie za duzo :) Ale jak ktos slusznie tutaj
napisal komorki kosztuja tyle samo a nawet wiecej.

W Polsce konsola będzie dosyć droga bo przecież trzeba "wyżywić" całe stado pośredników-darmozjadów (z ukochanym rządem na czele), nieprawdaż? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kupić za 2000 zł ( plus , minus ) to raczej chyba powinno zależeć od gier . Po co mi konsola w dniu premiery , jak do niej 2-3 dobre tytuły startowe będą. Gry się liczą a nie skrzynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować