Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2010 o 14:48, Tuldor1 napisał:

Zna ktoś sposób na to by postaci losowała się maksymalna liczba HP przy awansie? Mam
powoli dosyć tego co póki co komputer dla mnie rzuca...


Możesz też użyć klasycznej i starej jak świat taktyki save&load. Najpierw sprawdź w tabelce ile dana postać może maksymalnie HP dostać, a potem wczytuj się do momentu uzyskania satysfakcjonującej liczby. W sumie to raczej nie polecam tej metody, lepiej marudzić że się mało losuje, a potem wspominać jak to komp nas kręcił, a mimo to utarliśmy mu nosa...:P
Pamiętam też, że w Icewind Dale była taka fajna opcja od razu w grze, która dawał max HP na poziom, jak widać twórcy nie przenieśli jej go BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 17:15, Nephren-Ka napisał:

Możesz też użyć klasycznej i starej jak świat taktyki save&load. Najpierw sprawdź w tabelce
ile dana postać może maksymalnie HP dostać, a potem wczytuj się do momentu uzyskania
satysfakcjonującej liczby

Hmm... problem gdy masz multiklasowca. Ja np gram W/M/Z jako jednoosobową drużynką na BGT z Tacticsem i zachodzę w głowę - co robić w przypadku gdy wychodzi mi dzielenie z resztą np 4,66666 hp na level :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 18:39, Tuldor1 napisał:

Hmm... problem gdy masz multiklasowca. Ja np gram W/M/Z jako jednoosobową drużynką na
BGT z Tacticsem i zachodzę w głowę - co robić w przypadku gdy wychodzi mi dzielenie
z resztą np 4,66666 hp na level :P


To nie działa tak, że jak robisz poziom jako wojownik, to dostajesz HP za wojownika(podobnie mag i złodziej)? Nigdy nie grałem wieloklasowcem, nigdy też nie używałem modów i nie bardzo wiem jak to działa tak do końca, ale najprościej byłoby chyba tak...:>
Jak coś całkiem pomyliłem to sorki, dawno dość nie miałem styczności z drugą edycją D&D...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wieloklasowca, to przy awansie bierzesz maksymalną liczbę punktów życia, jaką może dostać dana klasa (woj - 10, mag - 4, złodziej - 6), dodajesz bonus z kondycji i dzielisz przez liczbę klas (3). Wynik, o ile dobrze pamiętam, zaokrąglany jest w górę lub w dół, w zależności od wartości ułamka. Te poniżej lub równe 0,5 zaokrąglane są w dół, powyżej 0,5 - w górę. Czyli jak wychodzi 4,666, to dostaniesz 5 punktów.

Musisz też pamiętać, że po przekroczeniu 10 levelu, postacie dostają znacznie mniej punktów życia i nie jest brany pod uwagę bonus z kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem gram w drużynie 6 osobowej w Tronie Bhaala. Mam 28lvl i dalej nie mogę wejść, ponieważ nie ma już żadnego zadania do wykonania ani nie znalazłem wroga. Do Melissany nie zabardzo mi się opłaca iść, ponieważ nie jestem jeszcze zabardzo silny by ją pokonać.

Jest jakaś rada na wyższy lvl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję że Twierdze Strażnika już przerobiłeś?
Doświadczenie można nabijać w różnych miejscach (np. tłyukąc wszystkich niewolników w enklawie Sendai czy wszystkich najemników w Amkethranie) ale jeśli przed Tobą jest już tylko Amelissana to za wiele wykombinować się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 09:47, Levland napisał:

Jest jakaś rada na wyższy lvl?

Na to już jak już wspomniano raczej za późno, chociaż akurat w TOB z expem nie ma problemu (choćby to miasto na początku, starczy ustawić na murach postacie z bronią dystansową, i na skrypcie "agresywnym" do znudzenia tłuc atakujących (ci nigdy się nie kończą, więc można nabijać levele do woli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury czysto technicznej.
Czy jak pozostawie przedmioty np. w kuli sfer(mojej twierdzy), to pozostaną na stoliku przez całą gre, czy jest na to jakiś określony czas ? I po tym czasie znikają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostawisz przedmioty w jakimś pojemniku (skrzyni, szafce, biurku czy czymś takim) to pozostaną one w nim przez całą grę. Jeśli masz doinstalowany Tron Bhaala to warto wiedzieć że przedmioty pozostawione w Twierdzy Strażnika w czasie gry w podstawkę można tam znaleźć po przejściu do dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 09:47, Levland napisał:

Mam problem gram w drużynie 6 osobowej w Tronie Bhaala. Mam 28lvl i dalej nie mogę wejść,
ponieważ nie ma już żadnego zadania do wykonania ani nie znalazłem wroga. Do Melissany
nie zabardzo mi się opłaca iść, ponieważ nie jestem jeszcze zabardzo silny by ją pokonać.

Jest jakaś rada na wyższy lvl?


Idź do TS (chyba, że już zrobiłeś) bądź rób już Melissianę;). (wystarczy używać młyńców i najwyżej zniżyć poziom trudności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wyjadaczy:
Jak zdjęć limit doświadczenia w BG2? Bo gram w/m/z a nie dostaje doświadczenia od dłuższego czasu, a przydałoby się już. Dajcie linka i jak zainstalować, dziaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 21:40, bartog123 napisał:

Pytanie do wyjadaczy:
Jak zdjęć limit doświadczenia w BG2? Bo gram w/m/z a nie dostaje doświadczenia od dłuższego
czasu, a przydałoby się już. Dajcie linka i jak zainstalować, dziaa

Podpinam się pod tą prośbę... jednocześnie mówię iż mnie osobiście chodziłoby o zdjęcie limitu dla łamańców, nie zaś całkowite jego usunięcie (nie potrzeba mi postaci na 50 poziomie :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w BG2 limit wynosił 2950000 a w TB 8000000. W przypadku wieloklasowców doświadczenie wszystkich klas się sumuje co mocno ogranicza maksymalny poziom który można osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zdjeciu limitu dla wieloklasowcow postac i tak bedzie miala cos kolo 110 poziomow doswiadczenia, efektywnie powiedzmy kolo 60, wiec duzej roznicy nie zrobi jezeli xp cap zostanie zdjety do 50 poziomu. Odpowiedni komponent modow Ease of Use albo BG2 tweaks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modowanie w ten sposób gry to oddzielna sprawa, pytanie dotyczyło istniejącego limitu a nie sposobów na jego usunięcie (co jest lekkim oszukiwanie, przynajmniej o ile nie idzie się solo) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 21:48, Karharot napisał:

w BG2 limit wynosił 2950000 a w TB 8000000. W przypadku wieloklasowców doświadczenie
wszystkich klas się sumuje co mocno ogranicza maksymalny poziom który można osiągnąć.

No i właśnie mi chodzi o moda zdejmującego te utrudnienie. Bo chcę przewymiatać, a nie wiem co to za mod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś zaproponuje kim grać w Baldurs Gate 2? Grałem już palladynem i boje się, że inna klasą nie poradzę sobie bez no... tego miecza od czerwonego smoka. Ma ktoś pomysł? Czy jakaś inna klasa ma podobny sprzęt do tłuczenia wrogów jak ów miecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 22:54, ejkers napisał:

Może mi ktoś zaproponuje kim grać w Baldurs Gate 2? Grałem już palladynem i boje się,
że inna klasą nie poradzę sobie bez no... tego miecza od czerwonego smoka. Ma ktoś pomysł?
Czy jakaś inna klasa ma podobny sprzęt do tłuczenia wrogów jak ów miecz?

Mnich, czarownik, łowca nagród... doskonale się nimi gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 22:54, ejkers napisał:

Może mi ktoś zaproponuje kim grać w Baldurs Gate 2? Grałem już palladynem i boje się,
że inna klasą nie poradzę sobie bez no... tego miecza od czerwonego smoka. Ma ktoś pomysł?
Czy jakaś inna klasa ma podobny sprzęt do tłuczenia wrogów jak ów miecz?


Mysle ze na poczatek bedzie dobry najzwyklejszy wieloklasowiec czyli wojownik-mag albo wojownik-zlodziej. Postacie wzglednie proste w prowadzeniu, a przy tym potezne. Mozesz rowniez sprobowac np. lucznika. Bardzo przydatny w walce, przy odpowiednim zaopatrzeniu w strzaly (rozproszenia, trucizny) zdolny do walki nawet z magami, chociaz trzeba uwazac zeby nie wladowac sie w ochrone przed magiczna bronia, bo ta chyba chroni nawet przed strzalami rozproszen. W dodatku ciosy smierci dzialaja na luki, wiec nie bedziesz mial problemow ze zdejmowaniem na odleglosc np. illithidow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować