Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

>

Dnia 24.02.2006 o 21:15, Hubi Koshi napisał:

/.../ tym tuż za wejściem, jeśli na razie nie możesz to spróbuj po queście w Wzgórzach Wichrowych
Włóczni, ale powinieneś móc i bez tego


Nie wiem dokładnie z kim mam porozmawiać, więc mógłbyś mi powiedzieć dokładniej? Wykonałem wszystkie questy dla Targowa, Wzgórza Wichrowych Włóczni i Wzgórzach Umar. Obecnie wykonuje zadanie dla Anara z obroną tego ładunku w Dokach. Tak to wszystkie questy wykonałem, a swoim bardem mam twierdzę :) (to ten teatr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciąż mi się nie podświetla warownia D''arnisa.. i nie mogę pomóc Nalii.. a wyłaże przez bramy miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec, wejdź do siedziby Paladynów w Dzielnicy Światynnej wyjdź z tego przedsionka do głównej sali i tam tuż przed schodkami na to obniżenie powinien stać jeden Paladas z nim własnie musisz pogadać. To Paladas najbliżej wyjścia z przedsionka, chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 22:11, Sidal napisał:

Wciąż mi się nie podświetla warownia D''arnisa.. i nie mogę pomóc Nalii.. a wyłaże przez bramy
miasta.


Nalia nie zaznaczyła jej na Twojej mapie? To raczej nie możliwe.... Poszukaj dokładnmie na mapce - taki zamek na niebiesko powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 22:11, Sidal napisał:

Wciąż mi się nie podświetla warownia D''arnisa.. i nie mogę pomóc Nalii.. a wyłaże przez bramy
miasta.


To samo miałem spróbuj przejsc z sąsiedniej lokacji np ruin świątyni, albo innej planszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 23:00, Fr4t3r napisał:

> Wciąż mi się nie podświetla warownia D''arnisa.. i nie mogę pomóc Nalii.. a wyłaże przez
bramy
> miasta.

To samo miałem spróbuj przejsc z sąsiedniej lokacji np ruin świątyni, albo innej planszy.


Na mapie mi zaznaczyła. Ale był jakiś błąd i ta lokacja nie chciała się podświetlić, bym się do niej udał. Ale już ok.. poprzecgodziłem pare razy z jednej lokacji do drugiej i w końcu się uruchomiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 22:08, DemoBytom napisał:

Czy ja wiem.. Za pierwszym razem przerwałem romans zanim się na dobre zaczął a i tak szybciutko
ją wezwali.. Za drugim i trzecim razem romansowałem równocześnie z Aerie i Jaheirą.. I też
szybciutko ją wezwali.. Zaraz po odpoczoynku po zadaniu Xazara.. A teraz juz z tydzień czasu
gry minął od zadania Xzazara.. I dalej nic :(


Nie chciałbym nic sugerować, ale wygląda na to, że pojawiły się u Ciebie jakieś bugi skoro ją szybko wzywali. :) Powinni ją wezwać dopiero wtedy, kiedy romans odpowiednio się rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na poziomie z maszyną Luma w Twierdzy Helma. W podziemiach Iilithidów zdobyłem Laskę IIlithidów i nie wiem co mam dalej robić ? Portal na poziom niżej nie jest jeszcze gotowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 11:06, Thorongil napisał:

Tak z czystej ciekawości, na jakim poziomie trudności gracie?

najtrudnieszy jest fajny ale jak jestes poczatkujacy to duzo bedziesz wczytywac, ale jak juz przeszedles raz gre conajmneij to fajneie jest na najtrudniejszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde zapomnialem ta gre wzuci do koszyka jak zamawialem morrowinda:/ teraz juz nie bende placic tych 7 zl za przesylke.. ale fajna ta gierka? i wciagajaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 12:13, ArtuRPGpl napisał:

Kurde zapomnialem ta gre wzuci do koszyka jak zamawialem morrowinda:/ teraz juz nie bende placic
tych 7 zl za przesylke.. ale fajna ta gierka? i wciagajaca?


Strasznie wciągająca... Wg mnie o wiele lepsza od Neverwinter Nights czy Icewind Dale II. Jeszcze jeśli kupisz w NXK razem z dodatkiem, to będziesz miał zabawę na conajmniej miesiąc... Ja pamiętam jak grałem w nią przez całego Sylwestra bo siedziałem w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy gralem pierwszy raz to moja druzyna wygladala tak:
Ja <Paladyn>, Minsc, Yoshimo, Jaheira, Edwin, Aerie

Teraz gram po raz drugi, mam pomysl na taka druzyne:
Minsc, Keldorn, Ja <Złodziej>, Viconia, Aerie, Edwin

Dokonalem takie zmiany dlatego ze:
- Po tym jak odszedl Yoshimo, nie moglem znalesc nikogo na jego miejsce, dlatego teraz nie mam go w nowej druzynie, a jego miejsce zajalem Ja
- Keldorn jako paladyn wejdzie na moje miejsce z pierwszej gry, gdyz jak tylko zdobede Karsomira to bedzie nim wymiatal
- Jaheira raczej malo wnosila do mojej druzyny, w sumie to uzywalem jej glownie do rzucania zklec, ktore nie robily raczej wiekszej szkody, przyzwane zwierzeta w walce z mocnym przecinkiem nie dawaly NIC, bo przeciwnik jesli jest dobry to rzuca zaklecie ktore niszczy wszystkie przyzwane istoty, a w walce tez nei byla super dobra.
- VIconie wzialem gdyz jest najlepsza kaplanka, i w polaczeniu z kaplanka Aerie moga dobrze sobie radzic. Tylko obawiam sie ze moze sie klocic z moja dobra druzyna, szczegolnie z Aerie i Keldornem.

Prosze wypowiedzcie sie. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2006 o 13:39, Ian Ard napisał:

Teraz gram po raz drugi, mam pomysl na taka druzyne:
Minsc, Keldorn, Ja <Złodziej>, Viconia, Aerie, Edwin

Dnia 25.02.2006 o 13:39, Ian Ard napisał:

Prosze wypowiedzcie sie. =]


Wg mnie masz za mało luda do walki wręcz. Dla mnie optimum to 3 lub 4, nic nie zastapi dobrego woja :)
A co do Viconii, to Keldorna chce ja zatłuc, nie wiem czy da się ją odratować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 13:39, Ian Ard napisał:

- Po tym jak odszedl Yoshimo, nie moglem znalesc nikogo na jego miejsce, dlatego teraz nie
mam go w nowej druzynie, a jego miejsce zajalem Ja

Zawsze można w jego miejsce wziąć Jana Jansena, który jest dodatkowo iluzjonistą i świetnym tekściarzem ;-)

Dnia 25.02.2006 o 13:39, Ian Ard napisał:

- Keldorn jako paladyn wejdzie na moje miejsce z pierwszej gry, gdyz jak tylko zdobede Karsomira
to bedzie nim wymiatal

Owszem, będzie. Tylko daj mu Rękawice Zręczności, bo kiepsko u niego z tą cechą.

Dnia 25.02.2006 o 13:39, Ian Ard napisał:

- Jaheira raczej malo wnosila do mojej druzyny /ciach/

Ja tam na nią nawet nie narzekałem. Gdybyś ją wystawił do przodu to pewnie radziłaby sobie lepiej, bo w walce spisuje się nienajgorzej.

Dnia 25.02.2006 o 13:39, Ian Ard napisał:

- VIconie wzialem gdyz jest najlepsza kaplanka, i w polaczeniu z kaplanka Aerie moga dobrze
sobie radzic. Tylko obawiam sie ze moze sie klocic z moja dobra druzyna, szczegolnie z Aerie
i Keldornem.

No pewnie będą wymiatać - masz dwóch magów i dwóch kapłanów w trzech osobach :-)
No i zdecydowanie będą się kłócić - Viconia z Keldornem...

Dnia 25.02.2006 o 13:39, Ian Ard napisał:

Prosze wypowiedzcie sie. =]

Rzekłem.
;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 13:42, Budo napisał:

Wg mnie masz za mało luda do walki wręcz. Dla mnie optimum to 3 lub 4, nic nie zastapi dobrego
woja :)

Eee... Ja mam zwykle dwójkę do walki wręcz + czworo magów :-D Np. Keldorn i ja (tropiciel) z przodu, Jan i Nalia jako wsparcie łucznicze (nie są powalający w tej dziedzinie, ale radzą sobie) oraz Aerie i Tashia (mój ulubiony NPC z modów :-) ) jako czarujące towarzyszki ;-) Oczywiście Jansen i Nalia też rzucają zaklęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2006 o 13:51, Mumin napisał:

Eee... Ja mam zwykle dwójkę do walki wręcz + czworo magów :-D Np. Keldorn i ja (tropiciel)
z przodu, Jan i Nalia jako wsparcie łucznicze (nie są powalający w tej dziedzinie, ale radzą
sobie) oraz Aerie i Tashia (mój ulubiony NPC z modów :-) ) jako czarujące towarzyszki ;-) Oczywiście
Jansen i Nalia też rzucają zaklęcia.


To u mnie odwrotnie- 4 wojów i Jan oraz Nalia z tyłu :P
A co do Keldorna i Vici, to kiedyś chciałem zobaczyć chociaz jak ona gada i jakie ma staty, a miałem Kely''ego w drużynie. Nie zdążyłem wejśc do karty postaci a już sie na nią z mieczem rzucił :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 13:39, Ian Ard napisał:

Teraz gram po raz drugi, mam pomysl na taka druzyne:
Minsc, Keldorn, Ja <Złodziej>, Viconia, Aerie, Edwin

Ciekawa drużyna. Taka, hmmm... zróżnicowana :P
Przygotuj tylko coś na nerwy, bo przepychanki słowne pomiędzy NPCami Cie wykończą. Mozliwe też, że dojdzie do jakiegoś mordobicia... :D
A Yoshimo można (chociaż ja tego dupka nigdy nie biorę - jest chyba nawet bardziej irytujący niż pewnien kryptohomoseksualista - kapłan. Po tych tekstach o tańczeniu na ostrzu miecza mam ochotę sprawdzić jak tańczy z toporem w plecach...) zastąpić Imoen. Prawdę powiedziawszy nie wyobrażam sobie gry bez niej. I nie ma znaczenia, że lekko odstaje od drużyny w chwili ponownego przyjęcia. To jedyny pomiot Bhaala, który nie próbuje mnie zabić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 13:54, Budo napisał:

To u mnie odwrotnie- 4 wojów i Jan oraz Nalia z tyłu :P

No tak, ale ja swojego tropiciela prowadzę i wyposażam tak, że już Keldorn nie bardzo ma co robić na polu walki, a co dopiero jacyś dodatkowi wojownicy :-D

Dnia 25.02.2006 o 13:54, Budo napisał:

A co do Keldorna i Vici, to kiedyś chciałem zobaczyć chociaz jak ona gada i jakie ma staty,
a miałem Kely''ego w drużynie. Nie zdążyłem wejśc do karty postaci a już sie na nią z mieczem
rzucił :/

Tak szybko? Heh... Nigdy nie miałem ich oboje naraz w drużynie, więc nie miałem okazji zaobserwować. Ale wydaje mi się, że Keldorn mógłby być honorowy i chociaż coś do niej powiedzieć (nawet jeśli byłoby to "Giń nędzny pomiocie zła!") :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2006 o 14:00, Mumin napisał:

Tak szybko? Heh... Nigdy nie miałem ich oboje naraz w drużynie, więc nie miałem okazji zaobserwować.
Ale wydaje mi się, że Keldorn mógłby być honorowy i chociaż coś do niej powiedzieć (nawet jeśli
byłoby to "Giń nędzny pomiocie zła!") :-D


To było własnie cos w tym stylu- wlączył się jeszcze Anomen że cos tam niby jej bronił, ale Kel nie słuchał, potem już tylko "koniec rozmowy" i "Na Torma powalę Cię" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować