Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2006 o 14:48, Rosenrot 14 napisał:

Szukam dobrej rady w pewnej delikatnej sprawie... Otóż mam niezły cyrk w sprawie broni dla
Anomena... Ma 2 gwizdki na wekierach, jedną na młotach i aktualnie posługuję się cep wieków
i wekierą +3. A może olać go i zastąpić Keldornem? :)



Anomen to bardzo dobra postać, ja bym zostawił mu dwie gwiazdki w wekierach i ładował w młoty- potem Crom Faeyr i Ano zaczyna wymiatać :P
Keldorn prezentuje podobną użyteczność w walce (jego zalety to możliwość korzystania z Karsomira), natomiast żaden z niego kapłan. Zostawiłbym Anomena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na którym poziomie wy poszliście do twierdzy strażnika? Słyszałem że jest baaardzo trudna, jestem złodziejem na 15 poziomie wykonałem już prawie wszystkie zadania przed Brynnlaw, aha i jeszcze jak mogę dostać jakieś pantalony ?? ktoś wspominał że zdobywa się je przy queście z gościem zakopanym na cmentarzu??( tego am-si mi zmiotnął lisz jak kiedyś przed nim zwiewałem:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:05, Tanaathos napisał:

Na którym poziomie wy poszliście do twierdzy strażnika?


Ja poszedłem do twierdzy wczesnie, jak wchodziłem to wiekszosc druzyny była na okolo 12 poziomie, było to w drugim rozdziale, zaraz przed wycieczką do Brynlaw... =]

Twierdza jest trudna ale tylko dla laików, jezeli grasz juz chwile i ci dobrze idzie, oraz masz troche oleju w głowie <czasem sie przydaje =] > to powinienes bez problemów wiekszych przejsc. Jesli kilka miejsc w ktorych miałem ogromny porblem, ale jakoś sie uporałem... i wyszedłem z Twierdzy cały, zdrowy i dużo, duzo silniejszy! =]

W Twierdzy jest dużo świetnych przedmiotów, oraz w wiekszosci questów dostajesz BARDZO DUŻO pd i to na każdego członka... =]

Bardzo polecam Twierdze. =]

Jakby Cie gdzies przystawiło to pisz tu to, podam sposób w jaki ja to zrobiłem, moją wtedy nie najlepszą drużyną. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:05, Tanaathos napisał:

Na którym poziomie wy poszliście do twierdzy strażnika? Słyszałem że jest baaardzo trudna,
jestem złodziejem na 15 poziomie wykonałem już prawie wszystkie zadania przed Brynnlaw, aha
i jeszcze jak mogę dostać jakieś pantalony ?? ktoś wspominał że zdobywa się je przy queście
z gościem zakopanym na cmentarzu??( tego am-si mi zmiotnął lisz jak kiedyś przed nim zwiewałem:()


Pantalony przydadzą Ci się tylko gdy, przeszedłeś jedynkę i wziąłeś z niej pierwsze pantalony. A więcej tu:
http://www.cob-bg.com/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=285

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dręczy mnie od pewnego czasu irytująca sprawa związana z MODami do BG II

Chodzi mi o portrety, a własciwe o ich zmiane.

Co wiem?

1. Wymiary obrazków to: duzy 110x170 mały 38x60 format bmp
2. Do postaci NPC- należy do folderu Override wkleić gotowe obrazki z nazwami:

- duży - N(imiepostaci)M np NJAHEIRAM
- mały - N(imiepostaci)S np NJAHEIRAS

3. Własny portret- do folderu Portraits wklejamy gotowe obrazki z odpowiednimi nazwami:

- duży - MojapostaćL
- mały - MojapostaćS

Opis dokładny by pokazać ze mniej więcej wiem co robić natomiast moje pytanie brzmii:

Dlaczego obrazek Jaheiry nie chce mi sie zmienić, po wielokrotnych próbach? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:05, Tanaathos napisał:

Na którym poziomie wy poszliście do twierdzy strażnika? Słyszałem że jest baaardzo trudna,
jestem złodziejem na 15 poziomie wykonałem już prawie wszystkie zadania przed Brynnlaw, aha
i jeszcze jak mogę dostać jakieś pantalony ?? ktoś wspominał że zdobywa się je przy queście
z gościem zakopanym na cmentarzu??( tego am-si mi zmiotnął lisz jak kiedyś przed nim zwiewałem:()


No wiesz, ja nie mialem problemu, a jestem w trzech czwartych trzeciego poziomu i jeszcze nie bylem w Przytulku. To juz zalezy od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2006 o 20:20, Ian Ard napisał:

Jakby Cie gdzies przystawiło to pisz tu to, podam sposób w jaki ja to zrobiłem, moją wtedy
nie najlepszą drużyną. =]


Jak byla ta nienajlepsza druzyna, bo ja jeszcze nie bylem w Przytulku i chcialem sie porownac, bo musze przyznac, ze moja druzyna jest troche "wypasiona" jak na 3 rozdzial.

A to druzyna:

Ja, Kawaler-14 poz.
Moja lowczyni nagrod-18 poz.
Moj skald -20 poz.
Moja czarodziejka -16 poz.
Yeslik (TDD) Kaplan/Wojownik- 14/14 poz.
Shaar Tel (TDD) (Byla Blademaster) - 16 poz.

I jakie moga byc problemy w Przytulku, z taka druzyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 14:57, Budo napisał:

> Szukam dobrej rady w pewnej delikatnej sprawie... Otóż mam niezły cyrk w sprawie broni
dla
> Anomena... Ma 2 gwizdki na wekierach, jedną na młotach i aktualnie posługuję się cep wieków

> i wekierą +3. A może olać go i zastąpić Keldornem? :)


Anomen to bardzo dobra postać, ja bym zostawił mu dwie gwiazdki w wekierach i ładował w młoty-
potem Crom Faeyr i Ano zaczyna wymiatać :P
Keldorn prezentuje podobną użyteczność w walce (jego zalety to możliwość korzystania z Karsomira),
natomiast żaden z niego kapłan. Zostawiłbym Anomena.
mam anomena w drużynie jest genialny. Masa hp, dobry wojownik i idealny kapłan


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest isc do Twierdzy od razy po skompletowaniu drużyny- świetne przedmioty a jak się myśli to nic nie stanowi problemu
Moja druzyna
1-Kawaler
2-Viconia
3-Cernd
4-Jan
5-Edwin
6-Valygar
Kiedy ich juz mialem to nic nie stanowilo dla mnie problemu-przynajmniej na 1 i 2 poziomie twierdzy. Oczywiscie trzeba miec wczesniej szate Vecny i jakic pas dla czarnulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Anomen jak dla mnie to chodzaca tragedia! Fakt ze jest kaplanem-wojem ma swoje plusy tylko w tym ze moze pakowac sie czarami, a wiec maiejsca na czary bojowe marnujemy na te ktore go wzmacniaja. Dla mnie i tak czarnulka go bije na glowe-procz zemsty Shar ktora jej zmniejszyla sile- a i uwazam ze Cernd w bitwie na czary wygrywa. Dajemy Viki pas, grzmiacy mlot i jest nie do pokonania. Cernda ubieramy w skorzana zbroje smoka cienia, rekawice zrecznosci, a do lapy tan kij ktory daje czary z 5 i 6 poziomu. Dla mnie miodzio! Przy zmianie w wiekszego wilczka -14 KP (a umiemy sie zmieniac jeszcze przed Brynlaw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 08:32, Harmegidon napisał:

Bo obrazków NPC''ów nie można zmieniac ;], można zmienić za to obrazki tylko głównego bohatera
albo postaci
w grze multiplayer ;].

>

Ale... ja... ehh hrmpfyy ^^'' no a co powiesz na to iż MINSC i IMOEN [obr poniżej] dali sie bez przeszkód zmienić.

Z głowy sobie tego sam nie wyczasnąłem...

[url] http://bg2.cdprojekt.com/default.asp?id=html\mody\portrety[/url]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 12:00, Harmegidon napisał:

Do licha podpadłem, pierwszy raz się z tym spotykam, ale chyba tego w podstawowej wersji gry
nie da się, masz mody jakieś??

Tja najnowszy patche ściągnięty z gram.pl no i Throne of Bhaal jeżeli ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 12:10, Łuk4s2 napisał:

ale to nie sa mody - path naprawia tylko bledy w grze a ToB to przeciez oficjalny dodatek

>

To sie nazywa niewyspanie, tak masz racje złapałem sie na błędzie tuż po przycisnięciu "Dodaj post" ^^''

A ma ktos wgranego BG II?
Może by skopiował portrety i sprawdził to u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem - moze ktos sie z nim juz spotkal.

uzywam linuxa - zawsze instalowalem BG2 - wersja pudełkowa - razem z trąbalem - i nigdy nie miałem problemów z zaistalowaniem modów weimera. niestety stare plytki poszly w diably wiec zakupilem wersje z NXK. i tu zdziwienie. ani tatcics, ani EoU, ani IE nie chcą się zainstalować - dostaje tylko info o nieprawidlowej wersji chitin.key

miał ktoś już może coś takiego? na starej wersji pudelkowej wszystkie te mody pod linuchem instalowały się bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 14:32, Łuk4s2 napisał:

a przez co odpalasz Baldura - Wine''a czy Cedege?


wine 0.9.12 , standardowa paczka dla slacka 10.2.

ale to raczej nie tedy droga - pozyczylem plytki od kumpla - ma wersje chyba z platynowej - i na tej wersji spokojnie te mody zainstalowalem. wiec imho - to nie problem wine - tylko cos nie tak z wersja z NXK. Sam nie wiem.

wiem, wiem, teraz mam na plytkach kumpla zainstalowanego BG 2 z modami wiec niby nie ma problemu - ale dla mnie sam ten fakt jest dziwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wersja w NXK zostala upakowana na 1 plyte mniej i to razem z modami wiec moze to kwestia nietypowego instalatora z ktorym wine nie moze sobie poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować