Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2007 o 06:19, Icestalker napisał:

Dodaje bardzo fajnego NPC. Czarownice Tashie o neutralnym dobrym charakterze. Statsy moga przyprawic
o wybuch smiechu, ale sama Tashia jest genalna osobka z ciekawymi czarami.

A spolonizowany to mod? Bo choć radzę sobie z angielskim nienajgorzej to nie lubię mieszania dwóch języków na jednym ekranie. Miałem z tego powodu drobny problem z Solaufeinem - wszystkie jego długie przemowy były po angielsku. Za długie zresztą jak na mój gust.
A romans jakiś jest z nią?
A jeśli chodzi o drużynę to ja lubię w grupie minimum trzech magów. Z czego choć jeden jednoklasowiec. Bardzo wydajne postaci, czarownicy szczególnie :-)
No, a statystyki w przypadku czarownika to sprawa tak jakby drugorzędna chyba??? ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 11:48, Amistan napisał:

A jeśli chodzi o drużynę to ja lubię w grupie minimum trzech magów

Wow, hehe. Ja jedynego maga jakiego miałem przy przechodzeniu gry to.. Jan Jansen, a używałem tylko jednego czaru - przyspieszenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 11:41, niev napisał:

I tu moje pytanie: jest jej przetłumaczona - polska wersja? czy musze nastawic się na granie
ininglisz?


Inglish, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 11:48, Amistan napisał:

A spolonizowany to mod?


Chwilowo tylko English.

Dnia 26.01.2007 o 11:48, Amistan napisał:

Bo choć radzę sobie z angielskim nienajgorzej to nie lubię mieszania
dwóch języków na jednym ekranie.


Ja się musiałem przyzwyczaić.

Dnia 26.01.2007 o 11:48, Amistan napisał:

Miałem z tego powodu drobny problem z Solaufeinem - wszystkie
jego długie przemowy były po angielsku. Za długie zresztą jak na mój gust.
A romans jakiś jest z nią?


Więcej o Tashi tutaj: http://www.spellholdstudios.net/mods/tashia/

Dnia 26.01.2007 o 11:48, Amistan napisał:

A jeśli chodzi o drużynę to ja lubię w grupie minimum trzech magów. Z czego choć jeden jednoklasowiec.
Bardzo wydajne postaci, czarownicy szczególnie :-)


Bardzo, oj bardzo.

Dnia 26.01.2007 o 11:48, Amistan napisał:

No, a statystyki w przypadku czarownika to sprawa tak jakby drugorzędna chyba??? ;-)))


Prawda. Chociarz zręczność wcale nie zła polecam też:

Yasraena: http://www.gilalion.com/yasraenamod.htm - genialny portret.
i
Saerileth: http://www.gilalion.com/saerilethmod.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 12:08, Icestalker napisał:


Więcej o Tashi tutaj: http://www.spellholdstudios.net/mods/tashia/

Prawda. Chociarz zręczność wcale nie zła polecam też:

Yasraena: http://www.gilalion.com/yasraenamod.htm - genialny portret.
i
Saerileth: http://www.gilalion.com/saerilethmod.htm



A jak u niej z charyzmą?
A jeśli chodzi o pozostałe postaci to dobry drow mi jakoś nie pasuje, za dużo się tego rozmnożyło ostatnimi czasy, jedyny zdatny do strawienia był Solaufein, ale i tak Viconia pozostała jedynym chyba prawdziwym drowem z krwi i kości.
A paladynka? Poza moją Allorią z kobiet tej profesji lubię tylko Mazzy. ;-))))
Acha - a gdzie mamy tej czarownicy szukać? Bo na w/w stronie nic na ten temat nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 12:53, Cahlind napisał:

Ja kocham grać wojowniko-mago-złodziejem:P A do tego w drużynie MUSI u mnie być przynajmniej
2 magów (zwłaszcza Aerie ;) )

Mój skład drużyny (gram bez modów)
Ja - wojownik - zwarcie
Imoen - magia+złodziejstwo
Nalia - jw.
Aerie - główna magiczna siła mojej drużyny
Jaheira - uzdrowicielka/wsparcie drugiej lini
Mazzy - łuczniczka
(to że poza mną w drużynie są same dziewczyny to zbieg okoliczności)
Zwykle walka wygląda tak : Ja idę na wroga, Mazzy i Jaheira zasypują go z odległości, a tzry pozostałe dziewczyny robią zawody który czar zada więcej obrażeń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 12:21, Amistan napisał:

A jak u niej z charyzmą?


Mniej więcej.

Dnia 26.01.2007 o 12:21, Amistan napisał:

A jeśli chodzi o pozostałe postaci to dobry drow mi jakoś nie pasuje, za dużo się tego rozmnożyło
ostatnimi czasy, jedyny zdatny do strawienia był Solaufein, ale i tak Viconia pozostała jedynym
chyba prawdziwym drowem z krwi i kości.
A paladynka? Poza moją Allorią z kobiet tej profesji lubię tylko Mazzy. ;-))))
Acha - a gdzie mamy tej czarownicy szukać? Bo na w/w stronie nic na ten temat nie pisze.


Gospoda w Targowie. Ja sam szukałem na necie przez 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 13:05, kamiln napisał:


> 2 magów (zwłaszcza Aerie ;) )
Mój skład drużyny (gram bez modów)
Ja - wojownik - zwarcie
Imoen - magia+złodziejstwo
Nalia - jw.
Aerie - główna magiczna siła mojej drużyny
Jaheira - uzdrowicielka/wsparcie drugiej lini
Mazzy - łuczniczka
(to że poza mną w drużynie są same dziewczyny to zbieg okoliczności)
Zwykle walka wygląda tak : Ja idę na wroga, Mazzy i Jaheira zasypują go z odległości, a tzry
pozostałe dziewczyny robią zawody który czar zada więcej obrażeń :D


Ja proponuję Nalię wymienić na Jana. Imoen odpocznie od złodziejstwa. A Jan jest poprostu ciekawszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 13:17, Icestalker napisał:

Ja proponuję Nalię wymienić na Jana. Imoen odpocznie od złodziejstwa. A Jan jest poprostu ciekawszy.

1) nie cierpię specjalistów
2) jak dla mnie jan po jakimś czasie staje się nieco zbyt...irytujący
Choc swoją drogą może masz rację, jak odpowiednio długo pochodzę z tym gnomem to tak mnie wkurzy, że moce Bhaala objawią się duużo wcześniej ;) tylko dla niego nie będzie to zbyt przyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 13:21, kamiln napisał:

> Ja proponuję Nalię wymienić na Jana. Imoen odpocznie od złodziejstwa. A Jan jest poprostu
ciekawszy.
1) nie cierpię specjalistów
2) jak dla mnie jan po jakimś czasie staje się nieco zbyt...irytujący
Choc swoją drogą może masz rację, jak odpowiednio długo pochodzę z tym gnomem to tak mnie wkurzy,
że moce Bhaala objawią się duużo wcześniej ;) tylko dla niego nie będzie to zbyt przyjemne


To zamiast Nalii warto dać jakąś inną postać. Dwuklasowanie na 4-tym poziomie, to jakiś nieśmieszny żart. Nalia wydaje mi się kulą u nogi, ale jak kto woli. Valygar byłby lepszy, jako drugi woj. Warto zawsze mieć dwóch wojowników, tak na zapas. Teraz gram drużyną o 5-ciu wojach i czarowniku i powiem szczerze, że dużo lepiej niż inwestując w magów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aerie - jako mag
Imoen - złodziej (wcześniej Yoshimo)
Anomen - Kapłan
Keldorn - Paladyn po cieniach amn - Sarevok
Ja - Łowca (łucznik)
Mazzy - Woj
Role są podzielone: Zwarcie - Anomen, Keldorn (Sarevok). Dystans Ja, Mazzy (młyniec+Krótki łuk Gesena cudowne połączenie!;)), Czary - Aerie (Wspomagające) - Imoen (Klątwy, Ofensywne). W takim składzie przeszedłem większośc przeciwników bez problemu. trochę się męczyłem z niebieskim smokiem i Melissaną. Aha jak bym nie grał nie mogłem przejść Demogorgona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 14:07, Songohan1986 napisał:

Aerie - jako mag
Imoen - złodziej (wcześniej Yoshimo)
Anomen - Kapłan
Keldorn - Paladyn po cieniach amn - Sarevok
Ja - Łowca (łucznik)
Mazzy - Woj
Role są podzielone: Zwarcie - Anomen, Keldorn (Sarevok). Dystans Ja, Mazzy (młyniec+Krótki
łuk Gesena cudowne połączenie!;)), Czary - Aerie (Wspomagające) - Imoen (Klątwy, Ofensywne).
W takim składzie przeszedłem większośc przeciwników bez problemu. trochę się męczyłem z niebieskim
smokiem i Melissaną. Aha jak bym nie grał nie mogłem przejść Demogorgona.


Moja pierwsza drużyna wyglądała praktycznie tak samo i też nie mogłem pokonać Uwięzionego. Zauważyłem, że jeden kapłan i czarownik są w stanie spełnić rolę trzech magów, a resztę można przeznaczyć na postaci walczące i powstaje potężniejsza drużyna. Tak było u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tashia, Yasraena i Saerileth powiadasz?? Spróbuję tych modów, słyszałem o nich, ale jeszcze nie grałem. Aha rozumiem, że są Inglish, ale czy słyszałeś o planach ich spolszczenia, ktos juz się tym zajął? Tak się zastanawiam, jak je wypróbuje po angielsku i mi sie spodobaja to je może sam spolszczę :) Zależy ile będę miał czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 14:21, boogie85 napisał:

Tashia, Yasraena i Saerileth powiadasz?? Spróbuję tych modów, słyszałem o nich, ale jeszcze
nie grałem. Aha rozumiem, że są Inglish, ale czy słyszałeś o planach ich spolszczenia, ktos
juz się tym zajął? Tak się zastanawiam, jak je wypróbuje po angielsku i mi sie spodobaja to
je może sam spolszczę :) Zależy ile będę miał czasu :D


Powiem tak:

Saerileth jest bardzo delikatnym NPC''em i trzeba uważać przy romansie, sama Saerileth i masa rzeczy, opcji oraz questów powoduje, że jest bardzie dopracowana niż oryginalni NPC.

Yasraena jest podobna i romans też toczy się powoli. Obie kobiety mają niesamowite portrety. Yasraena jest wojem i w dodatku świetnym.

Nie wspomniałem, ale oprócz tych trzech mam jeszcze Amber, niesamowity mod i Chloe, którą też z całego serca polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 14:34, Icestalker napisał:

Saerileth jest bardzo delikatnym NPC''em i trzeba uważać przy romansie, sama Saerileth i masa
rzeczy, opcji oraz questów powoduje, że jest bardzie dopracowana niż oryginalni NPC.

Yasraena jest podobna i romans też toczy się powoli. Obie kobiety mają niesamowite portrety.
Yasraena jest wojem i w dodatku świetnym.

Nie wspomniałem, ale oprócz tych trzech mam jeszcze Amber, niesamowity mod i Chloe, którą też
z całego serca polecam.

Heh i jeszcze powiedz, że zupełnie przez przypadek masz w teamie same kobiety ;> taki BG pimp z Ciebie xD A z rad skorzystam wkrótce :D gdy tylko sesja się zakończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie przypadek. Uważam, że NPC kobiece są lepiej dopracowane, a szególnie ich portrety...

I jeszcze taka mała wpadka: Przed sesją zainstalowałem mody z NPC i zainstalowałem też Solcia. Po czym zorientowałem się, że mam 6-ciu NPC. Ale się zrobiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 14:56, Icestalker napisał:

Szczerze, to nie przypadek. Uważam, że NPC kobiece są lepiej dopracowane, a szególnie ich portrety...

I jeszcze taka mała wpadka: Przed sesją zainstalowałem mody z NPC i zainstalowałem też Solcia.
Po czym zorientowałem się, że mam 6-ciu NPC. Ale się zrobiłem...

Hyh ja nie grałem jeszcze z NPC z modów, do tej pory wystarczyli mi ci z gry :D tak więc zarówno Sola jak i Valen muszę jeszcze wypróbować :D a ze standardowych NPCów to Nalia, Valygar i "kruk" mi się ostali :D Resztą grałem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować