Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2007 o 00:17, Icestalker napisał:

Masz rację we wszystkim. Ja na przykład wolę 2D z Baldura niż to 3D, nie wiem, ale obraz latający
za moją postacią przyprawia mnie o kręćka.

Mi najbardziej podobała się grafika w P:T, jak się dowiedziałem, że wszystkie plansze były robione ręcznie to poprostu wymiękłem :-D

hans olo mam nadzieję, że z "Dragon Age" to prawda, ale, że zobaczę jeszcze klasycznego, drużynowego, fabularnego, nie "akcjowego" RPG-a już straciłem nadzieję ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2007 o 00:27, sodolis napisał:

Mi najbardziej podobała się grafika w P:T, jak się dowiedziałem, że wszystkie plansze były
robione ręcznie to poprostu wymiękłem :-D


Wiem, powalajace.

Dnia 17.01.2007 o 00:27, sodolis napisał:

hans olo mam nadzieję, że z "Dragon Age" to prawda, ale, że zobaczę jeszcze klasycznego,
drużynowego, fabularnego, nie "akcjowego" RPG-a już straciłem nadzieję ;-(



Podzielam Twoje nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie znajdę historię wszystkich postaci z BG2, dokładnie chodzi mi o to, co się z nimi stało po zakończeniu przygody. Są postacie które napewno nie trafią do mojej drużyny a chciałbym poznać ich dalsze losy ;-).
Właśnie instaluję BG2 i będę grał ponownie od początku i tu moje pytanie, zastanawiam się czy przyłączyć Sarevoka do drużyny, ostatnio jak grałem to go odpuściłem ale czytałem, że jest najpotężniejszą postacią możliwą do przyłączenia (zarówno jako woj jak i mag). Czy jego charakter nie sprawi problemów w mojej planowanej neutralnie dobrej drużynie, opartej na druidzie i wszystkich postaciach z GB (oprócz złych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 00:27, sodolis napisał:

Mi najbardziej podobała się grafika w P:T, jak się dowiedziałem, że wszystkie plansze były
robione ręcznie to poprostu wymiękłem :-D

z tego co wiem to plansze w BG/BG2 też były malowane ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sarevok to najlepszy wój jakiego można mieć w całej sadze. Jest arcymistrzem miecza oburęcznego, a jego specjalny cios "atak zwiastuna śmierci" zabiera jednym uderzeniem 200 punktów życia. Po prostu miód :D
Nie przejmuj się jego charakterem zbytnio, bo i tak będzie ci wierny (wymuś na nim złożenie przysięgi ;- ) )

Polecam Sarevoka w całej swojej okazałości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 15:13, Pakulas napisał:

> Mi najbardziej podobała się grafika w P:T, jak się dowiedziałem, że wszystkie plansze
były
> robione ręcznie to poprostu wymiękłem :-D
z tego co wiem to plansze w BG/BG2 też były malowane ręcznie.

Teoretycznie w kazdje grze na infinity engine, typu ice wind dale, czy planescape troment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 15:32, Feno napisał:

Sarevok to najlepszy wój jakiego można mieć w całej sadze. Jest arcymistrzem miecza oburęcznego,
a jego specjalny cios "atak zwiastuna śmierci" zabiera jednym uderzeniem 200 punktów życia.
Po prostu miód :D
Nie przejmuj się jego charakterem zbytnio, bo i tak będzie ci wierny (wymuś na nim złożenie
przysięgi ;- ) )


Wręcz przeciwnie, jeśli grasz drużyną nie-złą to właśnie nie powinno się wymuszać na nim tej przysięgi.
Jeśli tak się właśnie zrobi to w trakcie gry po odpowiednim poprowadzeniu dialogów jego charakter zmieni się na chaotyczny dobry. A wierny i tak Ci będzie, a dlaczego? - sam to powie.
Jako woj jest rewelacyjny, na maga chyba nie opłaca się go przerabiać - stracisz doskonałego wojownika na rzecz po prostu dobrego maga z ogromnym deficytem punktów doświadczenia, a tych 2-3 milionów EXP się raczej nie odrobi.
Zresztą - Sarewok od początku ma jakiś milion EXP do tyłu w stosunku do reszty dużyny. No, ale to jakoś da się przeboleć. Cierpliwi mogą posiedzieć przy machinie Luma Szalonego.
A najlepszym magiem w BG2 jest Edwin. Dalej w kolejności - Nalia, Imoen, Aerie i Jan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 21:59, Amistan napisał:

Wręcz przeciwnie, jeśli grasz drużyną nie-złą to właśnie nie powinno się wymuszać na nim tej
przysięgi.
Jeśli tak się właśnie zrobi to w trakcie gry po odpowiednim poprowadzeniu dialogów jego charakter
zmieni się na chaotyczny dobry.


Tak wiem. Ale ja jednak wolę go złego ;- )
I zgadzam się, że Edwin jest najlepszym magiem w grze, i te jego teksty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 21:59, Amistan napisał:

Wręcz przeciwnie, jeśli grasz drużyną nie-złą to właśnie nie powinno się wymuszać na nim tej
przysięgi.

Hehe właśnie miałem zapytać, co się stanie jak nie wymuszę przysięgi, i już wiem ;_)

Dnia 17.01.2007 o 21:59, Amistan napisał:

Jeśli tak się właśnie zrobi to w trakcie gry po odpowiednim poprowadzeniu dialogów jego charakter
zmieni się na chaotyczny dobry.

O to między innymi mi chodził, zastanawiałem się czy przypadkiem jak taki jeden nie wsadzi mi noża w plecy jak będzie naprawdę potrzebny ;-)

Dnia 17.01.2007 o 21:59, Amistan napisał:

A najlepszym magiem w BG2 jest Edwin. Dalej w kolejności - Nalia, Imoen, Aerie i Jan.

Grałem tylko raz i to dość dawno temu miałem w drużynie druida-siebie, Jaheirę, M+Boo;-), Nalię, Anomena i Iomen. Teraz chciałbym spróbować z Sarevokiem zamiast Anomena i kogoś zamiast Nalii, ciekawi mnie ta drowka którą ratuję ze stosu, to chyba kapłanka ale zła, także się zastanowię, możę zacznę wszystkich nawracać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 01:50, sodolis napisał:


Grałem tylko raz i to dość dawno temu miałem w drużynie druida-siebie, Jaheirę, M+Boo;-), Nalię,
Anomena i Iomen. Teraz chciałbym spróbować z Sarevokiem zamiast Anomena i kogoś zamiast Nalii,
ciekawi mnie ta drowka którą ratuję ze stosu, to chyba kapłanka ale zła, także się zastanowię,
możę zacznę wszystkich nawracać ;-)

Drowka to Viconia - jest b. dobrą kapłanką, choć w/g mnie Anomen jest lepszy - ze względu na wartości bojowe i charakter (chodzi tu o odpędzanie i niszczenie umarlaków - u Viconii ta funkcja praktycznie odpada), ale romans z nią jest świetny. Ale musisz się wtedy zdecydować na Jaheirę lub Viconię. Zamiast Minsca można spróbować Valygara, Keldorn jest też godny polecenia zwłaszcza że jako jedyny w grze może posługiwać się Karsomirem a to duża zaleta. Właściwie każda prawie postać z BG2 jest warta przyłączenia, więc może by tak skompletować drużynę z zupełnie innych postaci?
A`propos Sarewoka - ubawił mnie jeden z jego textów (przerywników) "powinniśmy wpaść kiedyś do Wrót Baldura, ciekawe co by ludzie powiedzieli jakby zobaczyli nas razem?" :-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba wsadzić tej babce? (patrz na screen) To jest w ruinach świątyni, gdzie pokonuje się Pana Cieni i uwalnia się Mazzy Fentan

20070118111259

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler! Jeśli masz romans z jakąś postacią i nie doszedłeś jeszcze do ostatecznej walki z Bodhi, to poniższy tekst może popsuć Ci zabawę!


Bodhi zamienia postać, z którą romansujemy w wampira. Ten posąg służy do przemienienia jej z powrotem w człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby urozmaicić sobię grę chciałbym jakieś mody (wcześniej tego nie robiłem) w kolektywie znalazłem ich całkiem sporo, może polecilibyście któreś, głównie zależy mi na rozwoju fabuły, nowe qesty itd.
Nie wiecie gdzie można znaleść jakieś fajne fotki postaci, bo baza zdjęć do wyboru w BG2 jest bardzo uboga.
Na przykład dla mojego druida jest tylko dredziarz i indiański stary szaman, trochę mało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 15:10, sodolis napisał:

Wiecie może gdzie znajdę historię wszystkich postaci z BG2, dokładnie chodzi mi o to, co się
z nimi stało po zakończeniu przygody. Są postacie które napewno nie trafią do mojej drużyny
a chciałbym poznać ich dalsze losy ;-).



http://orfi.uwm.edu.pl/~jarek_z/oig/bg2histk.htm <---Tutaj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 14:49, sodolis napisał:

Żeby urozmaicić sobię grę chciałbym jakieś mody (wcześniej tego nie robiłem) w kolektywie znalazłem
ich całkiem sporo, może polecilibyście któreś, głównie zależy mi na rozwoju fabuły, nowe qesty
itd.
Nie wiecie gdzie można znaleść jakieś fajne fotki postaci, bo baza zdjęć do wyboru w BG2 jest
bardzo uboga.
Na przykład dla mojego druida jest tylko dredziarz i indiański stary szaman, trochę mało ;-)



Ja bym Ci polecił nowego (w zasadzie nową:P) NPC Chloe z całą stanowczością. A co fabuły to The Darkest Day jest zdecydowanie najbardziej popularnym choć jeszcze nie miałem okazji go wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 17:01, icee napisał:

witam ;)

mam pytanie odnosnie moda ease-of-use. Otoż nie wiem gdzie go wrzucic tzw. rozpakowac ?


w glownym katalogu gry ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:36, Vlad Tepes napisał:

Ja bym Ci polecił nowego (w zasadzie nową:P) NPC Chloe z całą stanowczością. A co fabuły to
The Darkest Day jest zdecydowanie najbardziej popularnym choć jeszcze nie miałem okazji go
wypróbować.

Brzmi zachęcejąco ;-) mam nadzieję, że jak wrzucę parę modów to nic się nie stanie ;-P
Przejżałem wszystkie linki z kolektywu do zdjęć postaci, a druida jak nie było tak nie ma ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 17:25, sodolis napisał:

Brzmi zachęcejąco ;-) mam nadzieję, że jak wrzucę parę modów to nic się nie stanie ;-P
Przejżałem wszystkie linki z kolektywu do zdjęć postaci, a druida jak nie było tak nie ma ;-(


W The Darkest Day zachęcający jest powrót starego drucha Kivana:). Dużo graczy zachwala również mod dzięki któremu możesz dołączyć Solaufein''a(tego drowa z podmroku) do drużyny oraz Valen(wampirzyca w służbie Bodhi). Trzeba przyznać, że ta druga naprawdę wymiata ale mi osobiście do gustu nie przypadły te dwie postaci.
http://www.pocketplane.net/modlist/index.php?ax=list&cat_id=5 na tej stronce znajdziesz mnóstwo świetnie zapowiadających się modów:].
PS. W razie czego nie instaluj Amber ponieważ po jej zainstalowaniu nie uruchamiało mi się BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować