Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2006 o 22:25, Sarafan_Knight napisał:

> napewno lepszy z niego crpg niż z diablo (bo ten ostatni jest siekaniną z niewielkimi
elementami
> rpg)

I przede wszystkim w Tacticsie trzeba myśleć, a w Diablo nie. :)


Dopiero w grach pc Forgoten Realms trzeba myśleć, a szczególnie ICWD II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 18:32, Harmegidon napisał:

Dopiero w grach pc Forgoten Realms trzeba myśleć, a szczególnie ICWD II

przy f: tactis też przeszedłem to wiem (pare razy było już naprawde marnie, ale odpowiednia strategia pomagała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 18:32, Harmegidon napisał:

Dopiero w grach pc Forgoten Realms trzeba myśleć, a szczególnie ICWD II


Więc wyliczmy: Baldur''s Gate, Planescape Torment (w tym wypadku gra nie odnosiła spektakularnych sukcesów na zachodzie m.in. dlatego, że trzeba było dużo czytać i za bardzo zagłębiać się w świat gry...), Baldur''s Gate 2 i Neverwinter Nights (a posiedź sobie chwilkę przy edytorze, a w szczególności przy skryptach, to dopiero zobaczysz). Wszystkie cztery, które wymieniłem wymagają olbrzymiego zaangażowania gracza i myślenia nad tym co się robi. Ponadto IWD 1 i 2 wymagają stosowania zaawansowanych taktyk podczas walki (grałeś w trybie Serce Furii?), co siłą rzeczy sprowadza się do myślenia. W Diablo po prostu nacierasz do przodu klikając na przeciwnikach, często losowo, bo jest taki kocioł, że się połapać nie można. Zero taktyki i praktycznie zero fabuły. Co nie oznacza, że obie części Diablo nie podobają mi się. Wręcz przeciwnie. Są świetnymi odstresowywaczami. :) Chcę tylko pokazać, że ta gra ma niewiele wspólnego z prawdziwym RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2006 o 18:32, Harmegidon napisał:

Dopiero w grach pc Forgoten Realms trzeba myśleć, a szczególnie ICWD II


Że co? Prz IWD II trzeba myśleć? Wolne żarty, chyba coś przegapiłem ;]
Nie jest to przeciez jakiś super angażujący rpg i do pięt nie dorasta BG II, czy Planescape: Torment. Z drugiej jednak strony jest dużo lepiej niż w nvn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 18:32, Harmegidon napisał:

Dopiero w grach pc Forgoten Realms trzeba myśleć, a szczególnie ICWD II


Ups. :) Chyba nieco źle zinterpretowałem Twój post. :) Mam pytanie. Czy był on w ironicznym tonie, czy nie? :) Jeżeli nie to bardzo przepraszam za pomyłkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 21:37, Budo napisał:

Że co? Prz IWD II trzeba myśleć? Wolne żarty, chyba coś przegapiłem ;]
Nie jest to przeciez jakiś super angażujący rpg i do pięt nie dorasta BG II, czy Planescape:
Torment. Z drugiej jednak strony jest dużo lepiej niż w nvn.


W trybie Serce Furii trzeba się ostro nakombinować, żeby wygrać większość walk. :) Co do NWN, to przy skryptach w edytorze też trzeba się ostro namyśleć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na dobra sprawe to w kazdej grze trzeba myslec jesli druzyna nie jest na tyle silna zeby poprostu zmiesc przeciwnika w pyl. Wtedy potrzebujemy strategi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 22:10, Carmon napisał:

na dobra sprawe to w kazdej grze trzeba myslec jesli druzyna nie jest na tyle silna zeby poprostu
zmiesc przeciwnika w pyl. Wtedy potrzebujemy strategi:)

Wiesz... W Baldurkach trzeba myśleć też w innych momentach :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2006 o 22:16, Mumin napisał:

Wiesz... W Baldurkach trzeba myśleć też w innych momentach :-D

Faktycznie, nie pros dao o doswiadczenie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 21:30, Sarafan_Knight napisał:

> Dopiero w grach pc Forgoten Realms trzeba myśleć, a szczególnie ICWD II

Więc wyliczmy: Baldur''s Gate, Planescape Torment (w tym wypadku gra nie odnosiła spektakularnych
sukcesów na zachodzie m.in. dlatego, że trzeba było dużo czytać i za bardzo zagłębiać się w
świat gry...), Baldur''s Gate 2


jeżeli chodzi o BG i ICWD i ich następne częsci to m. in o to przecież chodzi, zaś jeżeli chodzi o Diablo II to tylko gra nekromantą i driudem nie jest nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 21:37, Budo napisał:


> Dopiero w grach pc Forgoten Realms trzeba myśleć, a szczególnie ICWD II

Że co? Prz IWD II trzeba myśleć? Wolne żarty, chyba coś przegapiłem ;]
Nie jest to przeciez jakiś super angażujący rpg i do pięt nie dorasta BG II, czy Planescape:
Torment. Z drugiej jednak strony jest dużo lepiej niż w nvn.


Napewno część druga "Ajcłida" :P jest znacznie trudniejsza niż pozostałe rpg FR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 21:39, Sarafan_Knight napisał:

> Dopiero w grach pc Forgoten Realms trzeba myśleć, a szczególnie ICWD II

Ups. :) Chyba nieco źle zinterpretowałem Twój post. :) Mam pytanie. Czy był on w ironicznym
tonie, czy nie? :) Jeżeli nie to bardzo przepraszam za pomyłkę. :)


Napewno nie jest w ironicznym tonie, chociaż gram teraz na singlu w BG II składem stworzonym przez samego siebie bez npc''ów(głównie same wojaki i w/mz/) to nie trzeba się tak za bardzo zastanawiać, ale zagraj sobie składem samych magów to będzie trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 00:43, Harmegidon napisał:

Napewno część druga "Ajcłida" :P jest znacznie trudniejsza niż pozostałe rpg FR

Ehm? Pozwolę sobie się nie zgodzić. Wcale nie jest trudna. Jeśli się stworzy 6-cioosobową drużynę i rozwinie ją nie popełniając przy tym błędów wielkiego kalibru to IWD II okazuje się całkiem łatwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 01:12, Mumin napisał:

> Napewno część druga "Ajcłida" :P jest znacznie trudniejsza niż pozostałe rpg FR
Ehm? Pozwolę sobie się nie zgodzić. Wcale nie jest trudna. Jeśli się stworzy 6-cioosobową drużynę
i rozwinie ją nie popełniając przy tym błędów wielkiego kalibru to IWD II okazuje się całkiem
łatwe...


Ja mam na myśli BG2 bo ICWD II to da się to przejść ale na poziomie łatwy, przeokropnie ten "ajsłid" :P jest trudny, do każdej bitwy potchodziłem min 10 raz - już nie wydoliłem ze swoją cierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 01:25, Harmegidon napisał:

Ja mam na myśli BG2 bo ICWD II to da się to przejść ale na poziomie łatwy, przeokropnie ten
"ajsłid" :P jest trudny, do każdej bitwy potchodziłem min 10 raz - już nie wydoliłem ze swoją
cierpliwością.

Przepraszam, że naiwnie zapytam, ale Internet nie jest najlepszym nośnikiem dla tego typu środków językowych - czy to była ironia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 01:36, Mumin napisał:

> Ja mam na myśli BG2 bo ICWD II to da się to przejść ale na poziomie łatwy, przeokropnie
ten
> "ajsłid" :P jest trudny, do każdej bitwy potchodziłem min 10 raz - już nie wydoliłem ze
swoją
> cierpliwością.
Przepraszam, że naiwnie zapytam, ale Internet nie jest najlepszym nośnikiem dla tego typu środków
językowych - czy to była ironia?


To że napisałem "ajsłid" zamiast icewind to tak dla żartu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 01:25, Harmegidon napisał:

"ajsłid" :P jest trudny, do każdej bitwy potchodziłem min 10 raz - już nie wydoliłem ze swoją
cierpliwością.


ID trudne???? pierwszy raz coś takiego słysze, są czasami trudne walki ale jest ich mało, ja grałem na normalnym i nie miałem problemów,
Serce Furi jest tylko trudne(ja tak gdzieś grałem do połowy gry, a potem mi sie znudziło bo za dużo razy musiałem od nowa powtarzać te walki;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2006 o 00:43, Harmegidon napisał:

Napewno część druga "Ajcłida" :P jest znacznie trudniejsza niż pozostałe rpg FR


No nie wiem w którym miejscu. Ja przeszedłem go bez najmniejszych problemów, tylko zdziwiłem się czemu ten smok taki k#$a łatwy. Ze smokami w BGII niekiedy musiałem sie pomęczyć, a tam nic. Inne walki też proste, zagadek brak, więc intelektualnego wysiłku tez nie było. Jednym słowem lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2006 o 10:46, Budo napisał:


No nie wiem w którym miejscu. Ja przeszedłem go bez najmniejszych problemów, tylko zdziwiłem
się czemu ten smok taki k#$a łatwy. Ze smokami w BGII niekiedy musiałem sie pomęczyć, a tam
nic. Inne walki też proste, zagadek brak, więc intelektualnego wysiłku tez nie było. Jednym
słowem lipa.


Do smoka (czarnego) w ICWD II podchodziłem ok 70 razy, myślałem że mnie kroista paranoiza zaleje.
A nie myśląc o sercu furii bo ja grałem na łatwym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynałem IWD I z dodatkami, nastawiłem sobie poziom trudności na szaleńczy (bez serca furii) Skutek? W jaskini orków, tam gdzie była skrzynia, zamiast jednego ogra pojawiły mi się (!) CZTERY. A ja bidulek z postaciami na 2 poziomie męczyłem się i... przeszedłem chyba za 12 razem :P Jaka satysfakcja później ogarnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować