Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Mam problem z migoczacym kursorem. Kilkanascie razy na sekunde kursor ruchu zmienia sie w kursor rozmowy i z powrotem, obojetnie gdzie go wyceluje (nawet jak jest nieruchomy). Zmiana ekranu gry (z glownego na np. ekran czarow albo ekwipunku) pomaga tylko na chwile (jest wtedy normalnie i kursor zmienia sie tylko wtedy, gdy powinien). Co ciekawe gdy gralem miesiac temu bylo normalnie, teraz po prostu jeszcze raz zainstalowalem w tym samym katalogu i pojawil sie ten problem.

Jakies pomysly? Probowalem juz wylaczyc 3D w opcjach, wylaczylem efekty czarow i zredukowalem rozdzielczosc (nie wiadomo po co) - wszystko bez efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 15:51, Adham napisał:

Działa BG!!!!!!!
od nowa zainstalowałem sterowniki i działa!! I przy okazji dostałem ochrzan za zbyt długie
granie :PPPP


Więc teraz pamiętaj, że jak zmieniasz sprzęt, to trzeba przeinstalować sterowniki (przynajmniej DirectX). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 18:14, Harmegidon napisał:

CZY KTOŚ WIE ? ? ? co jest w tej skrzyni zaznaczonej czerwoną strzałką lub wie jak się
tam dostać.


Dobrze by było gdybyś zarzucił jeszcze screena z mapy lokacji. :)

A tak przy okazji, jeśli chodzi o ciekawostki, to czy wiedzieliście o tym, że w slumsach można znaleźć jedną strałę (kwasową lub ognistą) ukrytą w murku. :) Wielkość obszaru, na który można kliknąć w tej skrytce, to około 3-4 piksele. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2006 o 18:18, Sarafan_Knight napisał:

Dobrze by było gdybyś zarzucił jeszcze screena z mapy lokacji. :)


To jest tuż obok przytółku(szpitalu dla upadłych magów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 18:25, Goblin13 napisał:

jest ktoś chętny do gry wieloosobowej w Cienie Amn??jakby był ktoś chętny to podajcie gg .moje
8114834


Ja jestem już w pewnej siatce(grającą w BG2), ale zagram chętnie w ICWD II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 18:28, Harmegidon napisał:

> jest ktoś chętny do gry wieloosobowej w Cienie Amn??jakby był ktoś chętny to podajcie
gg .moje
> 8114834

Ja jestem już w pewnej siatce(grającą w BG2), ale zagram chętnie w ICWD II.

niestety nie mam zainstalowanego IWD II :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam się nie da dostać (chyba, że jest jakiś kod na teleportowanie drużyny w wybrane miejsce). Kilka razy przemierzałem przytułek w poszukiwaniu tajnego przejścia prowadzącego w to miejsce i nic. W official game guide też nic o tym nie wspominają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 18:18, Sarafan_Knight napisał:

> CZY KTOŚ WIE ? ? ? co jest w tej skrzyni zaznaczonej czerwoną strzałką lub wie
jak się
> tam dostać.

Dobrze by było gdybyś zarzucił jeszcze screena z mapy lokacji. :)

A tak przy okazji, jeśli chodzi o ciekawostki, to czy wiedzieliście o tym, że w slumsach można
znaleźć jedną strałę (kwasową lub ognistą) ukrytą w murku. :) Wielkość obszaru, na który można
kliknąć w tej skrytce, to około 3-4 piksele. :)

Obok domu Jana??jak tak to wiedziałem-wcisnąłem Tab :)

a tak wogóle to jaką postacią gra Wam się najlepiej (mi paladynem) ??

po wejściu do kuli sfer w slumsach na początku są 3 rycerze i czytałem że jak sie ich uratuje i wrócą do swojej sfery to dostanie się fajny pas,wie może ktos jak to zrobić??bo ja jak wkładam serce demona to wracam z powrotem do slumsów a ci rycerze to coś tam pomarudzą i nic,więc wie ktos jak zdobyc ten pas (o ile idzie :) ) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 20:23, Goblin13 napisał:

po wejściu do kuli sfer w slumsach na początku są 3 rycerze i czytałem że jak sie ich uratuje
i wrócą do swojej sfery to dostanie się fajny pas,wie może ktos jak to zrobić??bo ja jak wkładam
serce demona to wracam z powrotem do slumsów a ci rycerze to coś tam pomarudzą i nic,więc wie
ktos jak zdobyc ten pas (o ile idzie :) ) ??


o ile sie nie myle to to zadanie jest tylko dla magów(ale moge się mylić:D:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 20:23, Goblin13 napisał:

po wejściu do kuli sfer w slumsach na początku są 3 rycerze i czytałem że jak sie ich uratuje
i wrócą do swojej sfery to dostanie się fajny pas,wie może ktos jak to zrobić??bo ja jak wkładam
serce demona to wracam z powrotem do slumsów a ci rycerze to coś tam pomarudzą i nic,więc wie
ktos jak zdobyc ten pas (o ile idzie :) ) ??


Po wyniesieniu maga na powetrze wróć do kuli, po drodze do komnaty z rycerzami powinien się teleportowac wysłannik zakapturzonych. W rozmowie znim porusz ten wontek i zaoferuj (koniecznie!!!) pomoc w ich odesłaniu a później idz na targ przygody na promenadzie pogadaj z właścicielem i zgódz się na jego warunki. Tylko nie pamiętam czy jak nie jesteś magiem to ten wysłannik się pojawia. Jak by u ciebie się nie pojawił to pogadaj z rycerzami i koniecznie wybierz opcję pomocy w ich powrocie (nie da się powtórzyć tej rozmowy i wybrać czegoś innego) bo koleś na targu ... nie zaoferuje ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 18:21, Harmegidon napisał:

To jest tuż obok przytółku(szpitalu dla upadłych magów).


Pewnie to jakiś żart ze strony twórców, żeby wszyscy zastanawiali się jak tam dotrzeć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 20:23, Goblin13 napisał:

Obok domu Jana??jak tak to wiedziałem-wcisnąłem Tab :)


Tak. :) Niemniej jednak grając bez TB, w którym jest możliwość podświetlenia skrytek i przedmiotów znalezienie tej strzały jest praktycznie niemożliwe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w baldura 2 nie gralem od chyba 5 lat ale gdy 3 razy przechodzilem gre zauwazylem kilka questow ktorych nie ma w necie. To byly chyba questy od bohaterow i chyba quest z demiliczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 21:24, Sarafan_Knight napisał:

> To jest tuż obok przytółku(szpitalu dla upadłych magów).

Pewnie to jakiś żart ze strony twórców, żeby wszyscy zastanawiali się jak tam dotrzeć. :)


O żarcie tu nie myślałem, ale jak shinian powiedział może być ukryte przejście, myślałem że ja tylko nie wiem ale okazuje się że wiedzą tylko twócy, a sądzę tak dlatego gdyż jak tu nikogo nie znalazłem(i rozmawiałem przez internet z takimi wyjadaczami BG2 jakich świat nie widział), chyba z ciekawości napiszę list do twórców tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 07:29, Shadowtear napisał:

Ja w baldura 2 nie gralem od chyba 5 lat ale gdy 3 razy przechodzilem gre zauwazylem kilka
questow ktorych nie ma w necie. To byly chyba questy od bohaterow


Bo wtedy baldurki były nowością i nikt wtedy nie mógł zdążyć z szybkim rozpracowaniem takiej obszernej gry.

Dnia 10.01.2006 o 07:29, Shadowtear napisał:

i chyba quest z demiliczem...

no no ta misja chciałem zauważyć że kończy się najtrudniejszą walką w Shadow Amn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 21:26, Sarafan_Knight napisał:

> Obok domu Jana??jak tak to wiedziałem-wcisnąłem Tab :)

Tak. :) Niemniej jednak grając bez TB, w którym jest możliwość podświetlenia skrytek i przedmiotów
znalezienie tej strzały jest praktycznie niemożliwe. :)

W Ruinach Świątyni jest pewien posąg. Gdy użyjemy tabulatora, to widać, że skrywa "coś" w sobie. Ale za nic nie chce nam tego oddać. Czy ktoś ma jakąś radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 10:52, keanu napisał:

> > Obok domu Jana??jak tak to wiedziałem-wcisnąłem Tab :)
>
> Tak. :) Niemniej jednak grając bez TB, w którym jest możliwość podświetlenia skrytek i
przedmiotów
> znalezienie tej strzały jest praktycznie niemożliwe. :)
W Ruinach Świątyni jest pewien posąg. Gdy użyjemy tabulatora, to widać, że skrywa "coś" w sobie.
Ale za nic nie chce nam tego oddać. Czy ktoś ma jakąś radę?


mowisz o tym posagu, co to do niego dostac sie trzeba po ''literkach''? jesli to ten, to tam trzeba cos zostawic, a nie zabierac. a jesli mowisz o takim blisko wiezienia mazzy, to on sam ci to odda, jesli z nim pogadsz: odprawisz rytual.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować