Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2007 o 14:18, Mumin napisał:

To działa z Tacticsem? O ile wiem, to Tactics znacznie zwiększa smokom pole widzenia, tzn.
one widzą znacznie dalej niż dowolna postać z drużyny (co jest logiczne, skoro oczy mają kilka
metrów wyżej niż taki gigant jak Minsc, nie wspominając o Korganie czy Mazzy ;) ), więc w zasadzie
Firkraag powinien widzieć wszystko co się dzieje w jego jaskini - i to w dowolnym jej zakamarku.

Jestem pewien, mi to zadzialało przy tacticsie. Tzn. widział je, bo chciał mnie atakować, ale zdąyłem spokojnie zastawić ile trzeba i on sięna nie nadział normalnie, więc to nadal działa choć gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 15:06, Tanaathos napisał:

Jestem pewien, mi to zadzialało przy tacticsie. Tzn. widział je, bo chciał mnie atakować, ale
zdąyłem spokojnie zastawić ile trzeba i on sięna nie nadział normalnie, więc to nadal działa
choć gorzej.

Aaaa... No to wszystko się zgadza :)
Ale ja tam myślę, że boogie ma rację - korzystanie z pułapek to niewielka frajda. No chyba że mamy jakąś wyjątkową sytuację, np. gramy samym złodziejem. Wtedy pułapki często ratują życie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy graniu małą drużyną, lub samemu multiklasowcem (m/w/z), bez pułapek się nie obejdzie. Ale jak gram pełną, sześcioosobową drużyną, to z pułapek nie korzystam. Wolę tradycyjne metody eksterminacji przeciwnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 15:28, hito_kun napisał:

Przy graniu małą drużyną, lub samemu multiklasowcem (m/w/z), bez pułapek się nie obejdzie.
Ale jak gram pełną, sześcioosobową drużyną, to z pułapek nie korzystam. Wolę tradycyjne metody
eksterminacji przeciwnika:)

Toteż o takiej właśnie sytuacji mówiłem, ale podałem za przykład tylko samotnego złodzieja (był na starym forum CDP gość, który nam relacjonował postępy z grania solowym złodziejem - przeszedł całą dwójkę wraz z ToB), choć odnosi się to oczywiście również do multiklasowców i małych drużyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyślmy. Gra samym złodziejem w BG2. Z zainstalowanym Tacticsem. Jakby ktoś zagwarantował mi roczną dostawę ziółek uspokajających, to mógłbym spróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 15:46, hito_kun napisał:

Pomyślmy. Gra samym złodziejem w BG2. Z zainstalowanym Tacticsem. Jakby ktoś zagwarantował
mi roczną dostawę ziółek uspokajających, to mógłbym spróbować:)


Większość przeciwników można by było pułapkami załatwić...ale co z demiliszem albo półliszem w Twierdzy strażnika... tych to już pułapki nie zabiją:P... Chociaż Demigorgon ginie jak mucha:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backstab? I zwoje ochrony przed magią/przemiana w zabójcę? Jestem po wczorajszej imprezie ,,nieco" rozkojarzony więc nic innego mi teraz do głowy nie wpada:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 15:52, hito_kun napisał:

Backstab? I zwoje ochrony przed magią/przemiana w zabójcę? Jestem po wczorajszej imprezie ,,nieco"
rozkojarzony więc nic innego mi teraz do głowy nie wpada:P


Ale jak dla mnie przejście gry tylko złodziejem jest nierealne... no chyba że używając "magicznych klawiszy":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brrr. Dlatego zawsze staram się mieć wyłączony Debug Mode. Za bardzo kusi mnie łatwa możliwość wybrnięcia z ciężkiej sytuacji. Trochę to utrudnia naprawienie błędów z konsoli (wyłączyć grę, edytować baldur.ini, naprawić błąd, przywrócić poprzednie ustawienia), ale przynajmniej nie można sobie zepsuć zabawy w chwili słabości:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 16:01, hito_kun napisał:

Brrr. Dlatego zawsze staram się mieć wyłączony Debug Mode. Za bardzo kusi mnie łatwa możliwość
wybrnięcia z ciężkiej sytuacji. Trochę to utrudnia naprawienie błędów z konsoli (wyłączyć grę,
edytować baldur.ini, naprawić błąd, przywrócić poprzednie ustawienia), ale przynajmniej nie
można sobie zepsuć zabawy w chwili słabości:P

Ja zawsze gram pełną drużyną:) Nieziemską frajdę sprawia mi możliwość prowadzenia większej liczby postaci:) z resztą to gra typowo zespołowa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Nawet jak gram wieloklasowcem. Miło jest mieć drużynę, gdzie każda postać za co innego odpowiada. No i te romanse, rozmowy i kłótnie:) Szkoda, że po wielokrotnym przejściu gry, zna się większość z nich na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 16:09, hito_kun napisał:

Ja też. Nawet jak gram wieloklasowcem. Miło jest mieć drużynę, gdzie każda postać za co innego
odpowiada. No i te romanse, rozmowy i kłótnie:) Szkoda, że po wielokrotnym przejściu gry, zna
się większość z nich na pamięć.

Ja gram tylko multiklasowcem:P wszystko inne stanowi obrazę dla mojego kunsztu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię czasem wcielić sie w maga,czarownika lub paladyna. Z wieloklasowców preferuję maga/wojownika i maga/kapłana. Za to nigdy nie dwuklasowałem postaci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2007 o 15:24, Mumin napisał:

Aaaa... No to wszystko się zgadza :)
Ale ja tam myślę, że boogie ma rację - korzystanie z pułapek to niewielka frajda. No chyba
że mamy jakąś wyjątkową sytuację, np. gramy samym złodziejem. Wtedy pułapki często ratują życie
:D

Chodzi o to że ja próbowałem tak ja graem samym złodziejem :) to jednak nie takirębajło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 16:15, hito_kun napisał:

Ja lubię czasem wcielić sie w maga,czarownika lub paladyna. Z wieloklasowców preferuję maga/wojownika
i maga/kapłana. Za to nigdy nie dwuklasowałem postaci:)

A ja dwuklasowałem tylko raz... i stwierdziłem że to porażka i zrobiłem multiklasowca... bo dwuklasowiec może być jedną profesją do określonego poziomu.... i dłużej się czeka aż się uaktywni druga...a multi ma wszystko od razu i jest frajda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grr... Miałam pomóc bronić jakiejś twierdzy czy czegoś w tym stylu, a z miasta wyjść nie mogę, bo ciągle ktoś się czegoś domaga ode mnie. W dodatku Jaheira zwiała... Pytanie: kiedy wróci i czy nie zgubi po drodze tego, w co ją wyposażyłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 19:43, minimysz napisał:

Grr... Miałam pomóc bronić jakiejś twierdzy czy czegoś w tym stylu, a z miasta wyjść nie mogę,
bo ciągle ktoś się czegoś domaga ode mnie. W dodatku Jaheira zwiała... Pytanie: kiedy wróci
i czy nie zgubi po drodze tego, w co ją wyposażyłam?


Jaheira ucieka 2 razy:P (o przedmioty się nie martw) pierwszy raz wróci po odpoczynku (ponieważ udaje się z Meronią do stanicy Harfiarzy), drugim razem ucieknie po Spotkaniu z Dermin (wtedy trzeba będzie po nią sie udać do Stanicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 19:46, reaven1 napisał:

Jaheira ucieka 2 razy:P

A da się wykopać po pierwszym powrocie?
Czy jest jakiś limit czasowy w tym zadaniu z twierdzą? Bo panna zaczyna się niecierpliwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 19:50, minimysz napisał:

> Jaheira ucieka 2 razy:P
A da się wykopać po pierwszym powrocie?
Czy jest jakiś limit czasowy w tym zadaniu z twierdzą? Bo panna zaczyna się niecierpliwić...


Nie musisz się pozbywać Jaheiry , żeby przyjąć Nalię do drużyny a co za tym idzie wypełnić zadanie w twierdzy:P Zadanie z twierdzy możesz wziąć bez przyłączania Nalii, po prostu mówisz jej żeby się tam z tobą spotkała:) (jeśli o to wogóle ci chodziło) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować