Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2007 o 11:27, Trancemorpher napisał:

Mam podobnie. Gdy odpalam grę, obraz zaczyna wariować...Wszystko miga jak na dyskotece ;) Nie
wiem w czym tkwi problem. Mam GeForce 7300GT, wcześniej miałem jakiegoś Radeona (nie pamiętam
już jakiego) i występował ten sam problem. Wina sterowników? DX-a? Wie ktoś może coś kiedyś
ktoś coś? ;)


Spróbuj ustawić rozdzielczość w grze 800x600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie poprawia sytuacji. Wygląda to tak, że gdy pojawia się menu gry to non stop miga logo Wizards of the Coast albo...pulpit :| Nie wiem o co kaman, nie mniej jednak dziękuję za zainteresowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 11:42, Trancemorpher napisał:

Niestety to nie poprawia sytuacji. Wygląda to tak, że gdy pojawia się menu gry to non stop
miga logo Wizards of the Coast albo...pulpit :| Nie wiem o co kaman, nie mniej jednak dziękuję
za zainteresowanie :)

Miałem tak samo z IWD2 na starym kompie, spróbuj zainstalować starsze albo najnowsze stery do grafiki, mi wtedy pomogło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 11:42, Trancemorpher napisał:

Niestety to nie poprawia sytuacji. Wygląda to tak, że gdy pojawia się menu gry to non stop
miga logo Wizards of the Coast albo...pulpit :| Nie wiem o co kaman, nie mniej jednak dziękuję
za zainteresowanie :)


Napisz jakie masz sterowniki do karty. W opcjach graficznych Baldurs Gate''a spróbuj ustawiać większe/mniejsze ilości klatek, i tym podobne rzeczy. Po kilku testach powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nic nie pomaga. Błąd w grafice występuje dopiero po wciśnięciu opcji "używaj sprzętowego 3D"
opcja "wyłącz Vertex Padding" też nic nie daje.
oto sterowniki (obrazek), które mi wyświetla.

20070729120505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcja używania 3D, praktycznie nic nie daje, a często spowalnia grę na słabszych kompach/na nowszych potrafi wywołać dziwne efekty. Wyłącz ją i graj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Battlesuit:
>Masz Vistę czy tylko jej wygląd? Bo vista może być przyczyną tego problemu, ta gra nie działa pod nią porządnie.

Nie mam tylko jej wygląd. Ale BG jest kompatybilne z Vista.

Goenitz:
>Opcja używania 3D, praktycznie nic nie daje, a często spowalnia grę na słabszych kompach/na nowszych potrafi wywołać dziwne efekty. Wyłącz ją i graj.

Tak zrobiłem. A wcale nie mam słabego sprzętu bo Gothic 3 chodzi mi na full detalach bez problemu. Gra wygląda ładniej na sprzętowym 3D i animacje są ładniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzielnicy świątyń, a dokładnie w świątyni Helma znalzłem dziwną miksturę, nie mżna jej wypić. Czy ona się doczegoś może przydać ? Czy to prawda że Cespenar może ulepszyć kataną furię niebios ? A jak tak to jaki potrzeba składnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 17:03, Adam Malysz napisał:

Goenitz:
>Opcja używania 3D, praktycznie nic nie daje, a często spowalnia grę na słabszych kompach/na
nowszych potrafi wywołać dziwne efekty. Wyłącz ją i graj.

Tak zrobiłem. A wcale nie mam słabego sprzętu bo Gothic 3 chodzi mi na full detalach bez problemu.
Gra wygląda ładniej na sprzętowym 3D i animacje są ładniejsze.


Goenitzowi chodzi o to, ze efekt 3d spowalnia stare kompy, a w nowych sa dziwne efekty, byc moze wlasnie to Tobie sie przytrafilo, jako, ze masz nowego kompa.
Nie podales jeszcze wersji swoich sterownikow graficznych./z menadzeru systemu czy jak to sie nazwa w XP/
Probowales instalowac inne(starsze lub nowsze) wersje sterownikow?


A probowales zmieniac sterownik uzywany przez gre?
Chodzi o "sterownik" co pokazany jest na zdjeciu, pod slowami "Uzywaj sprzetowego 3D" sprobuj dac cos innego niz "Default OpenGL Driver", jesli masz jakis wybor.
Zastanawiam sie czy opcja "Tekstury 32-bitowe(wyl.dla 3dfx)" nie powinna byc wylaczona?
Nie wiem czy skrot "wyl." ma znaczenie "wylacznie" czy "wylacz". W readme.txt nic nie ma na ten temat?
A jak klikasz na "Test" to jaki masz wynik, przy ustawieniach, robiace blad w grafice w grze?
Co mozesz zrobic w menu GLsetup...?
W ustawieniach pulpitu kolory, masz na True color 32 bity czy High color 16 bitow, chociaz nie wiem czy to w ogole cos wplywa na gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 17:45, Grizzly. napisał:

W dzielnicy świątyń, a dokładnie w świątyni Helma znalzłem dziwną miksturę, nie mżna jej wypić.
Czy ona się doczegoś może przydać ? Czy to prawda że Cespenar może ulepszyć kataną furię niebios
? A jak tak to jaki potrzeba składnik ?


Nie pamietam dziwnej mikstury.
A katane to mozna ulepszyc za pomoca moda Item Upgrade, bo raczej domyslnie w grze tego nie bylo.
Link do stronki z modem weidu.org/main.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2007 o 17:45, Sarinew napisał:

A probowales zmieniac sterownik uzywany przez gre?
Chodzi o "sterownik" co pokazany jest na zdjeciu, pod slowami "Uzywaj sprzetowego 3D" sprobuj
dac cos innego niz "Default OpenGL Driver", jesli masz jakis wybor.

Nie mam żadnego wyboru

Dnia 29.07.2007 o 17:45, Sarinew napisał:

Zastanawiam sie czy opcja "Tekstury 32-bitowe(wyl.dla 3dfx)" nie powinna byc wylaczona?

Próbowałem ale to nic nie daje.

Dnia 29.07.2007 o 17:45, Sarinew napisał:

A jak klikasz na "Test" to jaki masz wynik, przy ustawieniach, robiace blad w grafice w grze?

Mam wynik pozytywny (trzy kolory:niebieski zielony i czerwony)

Dnia 29.07.2007 o 17:45, Sarinew napisał:

W ustawieniach pulpitu kolory, masz na True color 32 bity czy High color 16 bitow, chociaz
nie wiem czy to w ogole cos wplywa na gre.

To niema wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musze przyznac, ze nie wiem.
Wyglada na to, ze bedziesz sie musial poswiecic i grac bez tych efektow.
Albo zainstalowac inne(nowsze lub starsze) stery do karty graficznej, a moze directx zmienic?
Albo przeinstalowac sterownik i directa na nowo. Chociaz nie wiem czy to cos da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 18:00, Sarinew napisał:

To musze przyznac, ze nie wiem.
Wyglada na to, ze bedziesz sie musial poswiecic i grac bez tych efektow.
Albo zainstalowac inne(nowsze lub starsze) stery do karty graficznej, a moze directx zmienic?
Albo przeinstalowac sterownik i directa na nowo. Chociaz nie wiem czy to cos da.

No cuż mimo wszystko dzięki za pomoc.
najwidoczniej bede zmuszony grać bez ładniejszej grafiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mnie uznacie za świra... ale mi sie strasznie podoba grafika w BG2:)
Nie wiem, jakoś gra jest już dosyć stara a grafika jak dla mnie sie nie zestarzała, takie Amn np. każda dzielnica się różni, wszędzie jakieś stragany, chodzą sobie ludzie:) Normalnie jak w Gothicu, tylko że z lotu ptaka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 19:36, mikolajmix napisał:

zgadzam się z tobą, mi też ta grafika się bardzo podoba może to dziwne zabrzmi ale jest...klimatyczna
:P

Klimatyczna, to jest dobre słowo:) Fajnie wyglądają tereny za miastem np. ta wioska (nie pamiętam nazwy) w której krążą legendy o jakiejś wiedźmie, wyjdziemy kawałek za nią i już widzimy fajną rzeczke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 19:38, NuGGet napisał:

> zgadzam się z tobą, mi też ta grafika się bardzo podoba może to dziwne zabrzmi ale jest...klimatyczna

> :P
>
Klimatyczna, to jest dobre słowo:) Fajnie wyglądają tereny za miastem np. ta wioska (nie pamiętam
nazwy) w której krążą legendy o jakiejś wiedźmie, wyjdziemy kawałek za nią i już widzimy fajną
rzeczke:)


o wiedźmie ????

to chyba na Wzgórza Umar bo tam był quest o jakiejś krwi chomika (ale nie od boo) potzrebnej do zbudowania tego golema i Barona (chyba Barona)

czarownica jest w jaskini na zachód kierujcie się na południe od chatki Valygarda :D jak ktoś oczywiście będzie szukać czarownicy XD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten mag poszukuje krwi mimika nie chomika:)
Wiedźmę można znaleźć w jaskini jedynie jeśli jest się łowcą (lub zainstaluje się moda pozwalającego zdobyć wszystkie twierdze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2007 o 20:06, Meriv napisał:


o wiedźmie ????

to chyba na Wzgórza Umar bo tam był quest o jakiejś krwi chomika (ale nie od boo) potzrebnej
do zbudowania tego golema i Barona (chyba Barona)

czarownica jest w jaskini na zachód kierujcie się na południe od chatki Valygarda :D
jak ktoś oczywiście będzie szukać czarownicy XD

Wiedźma czy czarownica, jeden pies:P Właśnie chodziło mi o Wzgórza Umar:)

BTW: Która lokacja Wam się najbardziej podoba?:) Ja jakoś zagnieździłem sie w Targowie (chyba tak:P) i śmigam sobie po mieście, zrobiłem właśnie questa z tym dżinami, tymi na targu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować