Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2007 o 00:18, el-coyote napisał:

Nawet złote wydanie nie ustrzeże Baldur''s Gate''a od bugów. Szczegóły załączone na obrazku.


Ja chyba czegoś takiego nie miałem, czy to jest ten sam dżin co w lochach Irnicusa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 01:17, Grizzly. napisał:

> Nawet złote wydanie nie ustrzeże Baldur''s Gate''a od bugów. Szczegóły załączone na obrazku.


Ja chyba czegoś takiego nie miałem, czy to jest ten sam dżin co w lochach Irnicusa ?

No tak, jeśli poznajesz po dialogu :]. Tyle ile ich jest na obrazku, to z tyloma musiałem gadać :/. Sporo klikania w sumie. A coś czuje, że się znowu namnożą, bo wcześniej było ich tylko dwóch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2007 o 01:23, el-coyote napisał:

> Ja chyba czegoś takiego nie miałem, czy to jest ten sam dżin co w lochach Irnicusa ?
No tak, jeśli poznajesz po dialogu :]. Tyle ile ich jest na obrazku, to z tyloma musiałem gadać
:/. Sporo klikania w sumie. A coś czuje, że się znowu namnożą, bo wcześniej było ich tylko
dwóch :D


Wow..hehe.. to aż tyle ich mama miała :P Szkoda że tyle razy tego miecza +2 nie można dostać :) Może zadobry nie jest ale na początek gry zawsze się troche kasy przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 00:18, el-coyote napisał:

Nawet złote wydanie nie ustrzeże Baldur''s Gate''a od bugów. Szczegóły załączone na obrazku.

Ale to jest BG1, a to temat o BG2:)
I tak właśnie zauważyłem, jak dla mnie w BG2 , w wydaniu Sagi, jest dużo mnie bugów niż kiedyś, a w BG1 jest ich więcej:/ Ja na szczęście mam BG1 jeszcze z czasów NXK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 09:25, NuGGet napisał:

Ale to jest BG1, a to temat o BG2:)


To jest BG2 a dokładnie Doki w Atkathli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 09:42, Mistic napisał:

> Ale to jest BG1, a to temat o BG2:)

To jest BG2 a dokładnie Doki w Atkathli...

Oj sorka, nie przypatrzyłem sie dobrze:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią pograłbym sobie w tą grę (miałem do czynienia tylko z wersją demo), ale ja kocham gry... krótkie! Dla mnie za długi był Gothic I z jego 25godzinami gry przy pierwszym podejściu, a gdy słyszę tutaj o 300-350 godzinach gry... Niestety to nie dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 12:01, Lesz3yk napisał:

Z chęcią pograłbym sobie w tą grę (miałem do czynienia tylko z wersją demo), ale ja kocham
gry... krótkie! Dla mnie za długi był Gothic I z jego 25godzinami gry przy pierwszym podejściu,
a gdy słyszę tutaj o 300-350 godzinach gry... Niestety to nie dla mnie...


Wiesz, gdyby każdy mówił sobie "to nie dla mnie", to nigdy byśmy niczego nowego nie spróbowali. Dlaczego podobają Ci się krótkie gry? Nie lubisz się zagłębiać w fabułę? Jeśli perspektywa spędzenia ładnych kilku tygodni nad grą zdecydowanie Cię odrzuca, to rzeczywiście Baldurek może nie być dla Ciebie, ale wydaje mi się, że warto dać mu szansę. Inwestycja nie jest wielka, bo raptem 25zł za całą sagę, a może akurat dasz się wciągnąć w wir opowieści i ani się obejrzysz, a już będziesz kończył.
Zachęcam do spróbowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, mam problem. Mianowicie, w czasie wypełniania zadania na Wzgórzach Umar, tego z tajemniczymi zgonami i zniknięciami, każdy chyba wie o co chodzi, już przeszukałem chatkę łowcy, wziąłem co miałem wziąć i odkryły mi się te całe ruiny. Tyle że chciałem sobie zrobić małą odskocznie, a dokładnie poszedłem sobie z Valygarem do Kuli Sfer. Zrobiłem w niej co miałem zrobić, ale po wyjściu okazało się że Wzgórza Umar, Ruiny Świątyni i Twierdza Strażnika (czyli wszystko co dotychczas miałem odkryte na mapie) zniknęły. Nie mam pojęcia dlaczego. Do Wzgórz Umar jeszcze wróciłem poprzez zadanie w Zakonie Płomiennego Serca ale nawet jak jeszcze raz czytam te zapiski z chatki łowcy (notatkę od Mazzy) to ruiny i tak się nie pokazują. No i jeszcze ta Twierdza Strażnika O.o Ma ktoś pomysły o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 12:01, Lesz3yk napisał:

Z chęcią pograłbym sobie w tą grę (miałem do czynienia tylko z wersją demo), ale ja kocham
gry... krótkie! Dla mnie za długi był Gothic I z jego 25godzinami gry przy pierwszym podejściu,
a gdy słyszę tutaj o 300-350 godzinach gry... Niestety to nie dla mnie...


No i są gry które niektórzy uważają za krótkie np. Fable, WP Powrót Króla. Widzisz, każdy znajdzie gry dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 13:03, Wirand napisał:

Ma ktoś pomysły o co chodzi?


Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Wiem jednak jak możesz sobie z tym poradzić. Konsola

w baldur.ini musisz dodać linijkę
Debug Mode=1 (ze spacją lub bez, porównaj z innymi wpisami) pod Program Options

Następnie podczas gry wciskasz jednocześnie ctrl i spację, otworzy się okienko konsoli.
Tam wpisujesz:
CLUAConsole:MoveToArea("xxxxx")

istotna jest wielkość liter, oraz zamiast xxxx musisz wpisać kod tego lasu w którym zaczyna się zabawa...

Ten kod to chyba AR1404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 12:01, Lesz3yk napisał:

Z chęcią pograłbym sobie w tą grę (miałem do czynienia tylko z wersją demo), ale ja kocham
gry... krótkie! Dla mnie za długi był Gothic I z jego 25godzinami gry przy pierwszym podejściu,
a gdy słyszę tutaj o 300-350 godzinach gry... Niestety to nie dla mnie...

zapewniam Cie, Baldurek (pierwszy i drugi) jak Cie wciągnie to będziesz chciał więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2007 o 14:12, Latniak napisał:

Ten kod to chyba AR1404


Wielkie dzięki, działa ^^
A czy mógłbyś mi podać jeszcze kod do Twierdzy Strażnika? Albo chociaż powiedz gdzie takowy można znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 15:26, Wirand napisał:


> Ten kod to chyba AR1404

Wielkie dzięki, działa ^^
A czy mógłbyś mi podać jeszcze kod do Twierdzy Strażnika? Albo chociaż powiedz gdzie takowy
można znaleźć?


Jest wiele miejsc gdzie go mozna znaleźć: Near Infinity, sorcerers.net , przeróżniaste walkthrough, strony fanowskie.
Ja akurat szybko znalazłem te kody na gamebanshee.com/baldursgateii , jako że nie mam teraz BG na kompie.

Twierdza strażnika to AR3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 14:46, NuGGet napisał:

> a gdy słyszę tutaj o 300-350 godzinach gry... Niestety to nie dla mnie...

Czas który zasłyszałeś jest przesadzony. Niemniej wciąż BG jest jedną z dłuższych gier w historii.

Dnia 30.07.2007 o 14:46, NuGGet napisał:

zapewniam Cie, Baldurek (pierwszy i drugi) jak Cie wciągnie to będziesz chciał więcej:)

Z tym, że nie ma więcej :P. Chyba, że sięgniesz po bogatą liczbę modów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie wróciłem znowu do Baldurka :) wcześniej grałem wojem więc teraz on odpada i doszło do tego że gram zabójcą. Zobaczymy jak to będzie, na razie ja, Viki, Minsc, Jaheira, Korgan i pewnie Edwin. Najbardziej jestem zaniepokojony konfliktem między Edwinem a Minsc''em. W odwecie pozostaje jeszcze Aerie za Edwina i Keldorn za Korgana ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Baldurek pochłania i to mocny, a przechodzenie różnymi postaciami, z różnymi rzeczami, z różnymi modami, sprawia, że ta gra się nie nudzi :D

PS. Hiroshi, fajny masz avatarek ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 19:30, Battlesuit napisał:

Baldurek pochłania i to mocny, a przechodzenie różnymi postaciami, z różnymi rzeczami, z różnymi
modami, sprawia, że ta gra się nie nudzi :D

To prawda, ale przygoda wciąż jednakowa. Niemniej racja, sam BG1 przechodziłem kilka razy, a grałem kilkanaście.

Dnia 30.07.2007 o 19:30, Battlesuit napisał:

PS. Hiroshi, fajny masz avatarek ^^

Ręce przy sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 19:28, majkel. napisał:

Po jakimś czasie wróciłem znowu do Baldurka :) wcześniej grałem wojem więc teraz on odpada
i doszło do tego że gram zabójcą. Zobaczymy jak to będzie, na razie ja, Viki, Minsc, Jaheira,
Korgan i pewnie Edwin. Najbardziej jestem zaniepokojony konfliktem między Edwinem a Minsc''em.
W odwecie pozostaje jeszcze Aerie za Edwina i Keldorn za Korgana ;p

Bierz poprawkę na to, że Keldorn będzie się gryzł z Viconią :P
Minsc z Edwinem zdecydowanie się nie lubią, ale nie pamiętam żeby dochodziło między nimi do rękoczynów (chyba że mnie pamięć zawodzi, co możliwe), więc chyba Edka nie będziesz musiał wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2007 o 19:33, HiroshiTakubo napisał:

Ręce przy sobie :P


O co ci chodzi ty zboczeńcu :P

A tak na poważnie:Szkoda, że Baldurek nie jest na zasadach 3ed, rozwijanie cech byłoby piękne, i leczenie charyzma razy level u palladyna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować