Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2008 o 12:09, RWS napisał:

Moja rada jest taka: przed odprawieniem rytuału odpocznij i sprawdź zaklęcia, bo od razu
po odprawieniu rytuału czeka cię bardzo trudna walka z ożywionymi posągami wokół portalu.
Zdobędziesz na nich m. in. Ostrze Usuno (ninja-to +4), Postrach Wrogów (bastard +3) i
dlugi łuk +3

A co to dla mojego Crom Faeyra ,Carsomira,Wyrównywacza,Postrachu Wrogów+5,Kosturu lasów+4,Procy Arvooen+4,Łuku Gesena?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się - na pewno będziesz mógł jeszcze wrócić do Twierdzy Strażnika więc nie pozbywaj się ani księgi ani reszty stuffu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:12, Karharot napisał:

Na pewno będziesz mógł jeszcze wrócić do Twierdzy Strażnika więc nie pozbywaj się ani
księgi ani reszty stuffu.

chyba trochę tych "postrzępinych pegaminów" się pozbyłem.A z tego co widziałem w poradniku ,ta Twierdza jest naprawdę wielka i trudna.
PS.Czy jest możliwość żeby Viconia została w "dobrej' drużynie w TB?W CA zwerbowałem ją i Edwina i po kilku dniach było do widzenia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdza Strażnika jest naprawdę dużym podziemiem (5 osobnych rozległych poziomów) i mają tam miejsce jedne z najtrudniejszych walk w grze. Jednak zdecydowanie warto tam iść bo można tam znaleźć całe tony doskonałego ekwipunku, do zdobycia jest tam masa doświadczenia a jako bonus na 4 poziomie twierdzy można podnieść sobie o jeden punkt każdą z głównych cech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:18, Karharot napisał:

Twierdza Strażnika jest naprawdę dużym podziemiem (5 osobnych rozległych poziomów) i
mają tam miejsce jedne z najtrudniejszych walk w grze. Jednak zdecydowanie warto tam
iść bo można tam znaleźć całe tony doskonałego ekwipunku, do zdobycia jest tam masa doświadczenia
a jako bonus na 4 poziomie twierdzy można podnieść sobie o jeden punkt każdą z głównych
cech.

Siłe mam 25:)A Minscowi da się zwiększyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:14, Aragloin napisał:

...


aby viconia mogla zostac musisz poprowadzic jej romans do konca, jak dobrze bedziesz z nia gadal to jej charakter zmieni sie na chaotyczny dobry, bodajze to samo masz u sarevoka. niedobrze ze pozbyles sie pergaminow bo na nich byly instrukcje do machiny luma szalonego (4 poziom twierdzy, +1 do wszystkich cech i jeszcze jakies bajery) cechy mozesz zwiekszyc komu chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:22, Noirr napisał:

> ...

aby viconia mogla zostac musisz poprowadzic jej romans do konca, jak dobrze bedziesz
z nia gadal to jej charakter zmieni sie na chaotyczny dobry, bodajze to samo masz u sarevoka.
niedobrze ze pozbyles sie pergaminow bo na nich byly instrukcje do machiny luma szalonego
(4 poziom twierdzy, +1 do wszystkich cech i jeszcze jakies bajery) cechy mozesz zwiekszyc
komu chcesz

to dobrze bo Minsc jest BARDzo podatnby na magię:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zwiększyć dowolnej postaci ze swojej drużyny. Jednak każdą cechę możesz zwiększyć tylko jeden raz (czyli jeśli zwiększysz Siłę Minscowi to nie będziesz jej mógł podnieść już nikomu innemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:25, Karharot napisał:

Możesz zwiększyć dowolnej postaci ze swojej drużyny. Jednak każdą cechę możesz zwiększyć
tylko jeden raz (czyli jeśli zwiększysz Siłę Minscowi to nie będziesz jej mógł podnieść
już nikomu innemu).

A czyli można mu zwiększyć mąd.,int. ale innemu już nie?No cóż może o mojego maga coś takiego zastosuję(wejdźcie na my gs!.Napisałem opowiadanie w świecie FR!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Charakter Viconii można w trakcie romansu z nią zmienić jedynie na Neutralny (True Neutral żeby sprecyzować bez wątpliwości). Niestety nie ma możliwości przeciągnięcia jej na jakikolwiek Dobry charakter.

-> Aragloin
Możesz Minscowi podnieść Siłę o 1, Viconii Mądrość o 1 i tak dale. To ty wybierasz która z twoich postaci otrzyma każdy z tych bonusów, chodzi mi jedynie o to że jak już któryś z tych bonusów przyznasz to nie możesz go już dać po raz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:36, Karharot napisał:

Charakter Viconii można w trakcie romansu z nią zmienić jedynie na Neutralny (True Neutral
żeby sprecyzować bez wątpliwości). Niestety nie ma możliwości przeciągnięcia jej na jakikolwiek
Dobry charakter.


hmmm no calkiem mozliwe, to sarevokowi zmienia sie na CG. a zeby viki miala dobry charakter stosujemy helm zmiany charakteru:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie:Czy da się cos zrobić z npc gdy ,,robią coś innego?"Chodzi mi oto że np.Chce uratowac Nalie i musze pogadac z Bargiem to wyswietla sie komunikat że barg robi coś innego i nie moge z nim pogadac przychodze pozniej i znowu to samo a to już trwa 30 dni z rzędu xDTO samo z naszyjnikiem dla Maevara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 13:35, LastLost napisał:

Siema mam pytanie:Czy da się cos zrobić z npc gdy ,,robią coś innego?"Chodzi mi oto że
np.Chce uratowac Nalie i musze pogadac z Bargiem to wyswietla sie komunikat że barg robi
coś innego i nie moge z nim pogadac przychodze pozniej i znowu to samo a to już trwa
30 dni z rzędu xDTO samo z naszyjnikiem dla Maevara


Chodzi w tym o to ze zapewne przychodzisz za wczesnie. Zrob jakies inne zadania itd. i przyjdz pozniej, a nie ''''spij'''' jak mowi ze robi cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale Jaheira mi zdycha bo wszyscy w dzielnicy rządowej robią coś innego :p cholernie mnie to wkurza bo może rzucać już tylko 5 czarów i w dodatku tylko 1 i 2 poziomu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 13:53, LastLost napisał:

No dobra ale Jaheira mi zdycha bo wszyscy w dzielnicy rządowej robią coś innego :p cholernie
mnie to wkurza bo może rzucać już tylko 5 czarów i w dodatku tylko 1 i 2 poziomu :/



taki komunikat mi sie pojawial czasami tylko i sprobuj zrobic tak przed gosciem prz ktorym sie to pojawia. zagadaj wtedy pojawi sie komunikat. zrob szybki zapis gry i daj szybki odczyt po tym . i teraz zagadj i wszystko bedzie w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz przeczytać notatki mistrzów. Aby zabić olbrzyma musisz najpierw wyprowadzić żywiołaki ognia które są przy nim i zwabić je do laboratorium mistrza lodu w którym zamarzną i zginą (zwyczajne zabicie ich niczemu nie służy bo po prostu się odrodzą). Za którymś razem (chyba po zamrożeniu czwartego z nich) żaden nowy żywiołak się nie pojawi - wtedy będziesz mógł zabić Ognistego Olbrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hij!Czy jeśli się w Cieniach w drużynie NIE miało Viconii, to czy po bitwie z Yaga-shurą da sie też zmienić jej charakter?PS jestem już w drugim poziomie Twierdzy Strażnika!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować