Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Za pierwszym razem kiedy przechodziłem labirynt też tak myślałem, jednak za drugim razem dokładniej przeczytałem te bełkotliwe notatki (było nie było pisał je szaleniec) i przemierzyłem labirynt nieco inaczej. Okazało się że idąc przez labirynt za pierwszym razem za szybko skręciłem bodajże na południe, jeśli zgodnie ze wskazówkami pójdzie się o jedną komnatę dalej na wschód a resztę przejdzie się tak samo to zaliczy się wszystkie komnaty za jednym przejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 22:47, Karharot napisał:

....


hmmm jestes pewien? ja odkad pamietam zawsze musialem jej szukac recznie, bo idac zgodnie ze wskazowkami yakmana nigdy nie moglem tam trafic. no ale w sumie problem niewart polemiki, bo komnate mozna latwo znalezc na chybil, a potem isc dalej wg wskazowek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej chili zainstalowanego BG2 ale o ile pamiętam to niejasność była na samym początku labiryntu, notatki można zinterpretować że po wyjściu z początkowej komnaty należy iść albo jeden albo dwa razy na wchód (teraz już dokładnie nie pamiętam) podczas gdy należy to zrobić o jeden raz więcej (czyli udać się na wschód dwa albo trzy razy). Jeśli się tak zrobi to wszystko będzie dobrze, jeśli skręci się na południe wcześniej to skończy się to właśnie ominięciem komnaty z demonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Karharot to stary wyjadacz w BG.No więc dlaczego żadna świątynia nie chcę mi udzielić pomocy?(paladyni i złodzieje powiedzieli TAK)Znasz może jakiś mod żeby w dwójce grać drowem albo duergarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci chodzi o wyprawę na Bodhi - do pomocy możesz wziąć Paladynów (o ile nie jesteś zły chyba), Drizzta (jak go spotkasz i nie będziesz chciał ubić), oraz Złodziei Cienia (jeśli pracowałeś z nimi w trzecim rozdziale). Nie ma innych pomocników. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 12:55, Adham napisał:

Jeśli Ci chodzi o wyprawę na Bodhi - do pomocy możesz wziąć Paladynów (o ile nie jesteś
zły chyba), Drizzta (jak go spotkasz i nie będziesz chciał ubić), oraz Złodziei Cienia
(jeśli pracowałeś z nimi w trzecim rozdziale). Nie ma innych pomocników. :]

I wszystkich zaaranżowałem do walki.Ale słyszałem że mozna otrzymać pomoc od jednej ze świątyń.ja akurat pracowałem u Helma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można poprosić kapłanów o pomoc, ale jej nam nie udzielają. O ile dobrze pamiętam odsyłają nas do Zakonu Promiennego Serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 12:49, Aragloin napisał:

Widzę że Karharot to stary wyjadacz w BG.No więc dlaczego żadna świątynia nie chcę mi
udzielić pomocy?(paladyni i złodzieje powiedzieli TAK)Znasz może jakiś mod żeby
w dwójce grać drowem albo duergarem?

MI się wydaje , że pomagają , gdy jest sie ich kapłanem. Mod na podrasy to Subrace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi komnatami na trzecim poziomie jest tak jak mówi Karharot, tzn. jeśli pójdzie się zgodnie z dziennikiem i nie skręci zbyt wcześnie na południe, to odwiedza się kolejno wszystkie komnaty na tym poziomie, ale z wyjątkiem jednej. Jest jeszcze komnata ze strefą dzikiej magii, drzewkiem pośrodku i mnóstwem szalonych chochlików, które rzucając grupowo i masowo czary wywołują totalny chaos :P Do tej komnaty najlepiej iść na początku, skręcając z pomieszczenia początkowego na zachód, pokonując chochliki, a potem wracając tym samym wyjściem, którym się do komnaty weszło. I potem można już iść zgodnie z dziennikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spytam się jeszcze tutaj, wie ktoś jak rozwiązać problem w BG1 na dotatku BGT, Minsk mi świruje kiedy jestem w twierdzy, Noirr powiedział, że Shadow Keeperem można to załatwić, ale wie ktoś którą dokładnie wartość trzeba zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 16:47, Xanax napisał:

A próbowałeś tego sposobu, który ja podałem?


Jeszcze nie, trzymam go jako ostatnią deske ratunku. Wole przedłuzyć czas o te 5 minut, niżeli używać teleporta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 16:42, Night Elf napisał:

...


podeslij mi save jak mozesz to poszperam za tym globalem

qnio00@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem tę zmienną określającą czas na wykonanie zadania. Global nazywa się po prostu MINSC. Wystarczy więc, że ustawisz ją na jakąś dużą wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, znalazłem tę zmienną określającą czas na wykonanie zadania. Global nazywa się
> po prostu MINSC. Wystarczy więc, że ustawisz ją na jakąś dużą wartość.
>


Hmm... olałem tą wartość, gdyż patrząc na starszy Save, ta wartość WZRASTA, a nie maleje wraz z czasem.

Ale działa, przetestowałem ją, o dziwo jak dałem ją na z 2,8 mln na 1mln to odrazu mnie zaatakował, a jak dalem 3 mln to juz wszystko bylo ok. Choc im starszy save tym wartość ta była mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uuuufffff. Skończyłem Cienie Amn..Niezłe te piekło.Ale gdzieś słyszałem że na koniec mamy(tzn.drużyna) się spotkać z Elminsterem.PS.kurdę jestem ZŁY neutralny po tych OCZACH.Co mam zrobić żeby przywrócić poprzedni charakter(neutralny dobry)???PSS.Szkoda że nie mogę przekonwertować grafy z dwójki na jedynkę:spotkałem Vola w Nashkeel ,a z tego co przeczytałem z dialogu przy pierwszym spotkaniu Drizzta w II to jego też można spotkać a raczej zaatakować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 10:18, Aragloin napisał:

Ale gdzieś słyszałem że na koniec mamy(tzn.drużyna) się spotkać z Elminsterem.


Będziesz mógł go spotkać dopiero w Tronie Bhaala (i to na późniejszym etapie). Niewiele jednak z tego spotkania wyniknie:(

Dnia 13.02.2008 o 10:18, Aragloin napisał:

PS.kurdę jestem ZŁY neutralny po tych
OCZACH.Co mam zrobić żeby przywrócić poprzedni charakter(neutralny dobry)???


Nie ma sposobu abyś zmienił swój charakter. Możesz się oczywiście uciec do ShadowKeepera ale to już będzie oszustwo. Jeśli chcesz zachować swój charakter musisz po prostu dokonać w Piekle właściwych wyborów nawet jeśli są nieopłacalne.

Dnia 13.02.2008 o 10:18, Aragloin napisał:

PSS.Szkoda że nie mogę przekonwertować grafy z dwójki na jedynkę:


Też uważam że grafika z BG1 miała lepszy klimat:)

Dnia 13.02.2008 o 10:18, Aragloin napisał:

spotkałem Vola w Nashkeel ,a z
tego co przeczytałem z dialogu przy pierwszym spotkaniu Drizzta w II to jego też można
spotkać a raczej zaatakować..


Hmm, przyznam że nie bardzo rozumiem tą część. Vola możesz spotkać w TB (niemal na samym początku). Jeśli natomiast chodzi Ci o Drizzta to możesz go zaatakować albo podczas spotkania z nim zaraz po wyjściu z Podmroku albo w kryjówce Bodhi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2008 o 10:36, Karharot napisał:

Hmm, przyznam że nie bardzo rozumiem tą część. Vola możesz spotkać w TB (niemal na samym
początku). Jeśli natomiast chodzi Ci o Drizzta to możesz go zaatakować albo podczas spotkania
z nim zaraz po wyjściu z Podmroku albo w kryjówce Bodhi.

Chodzi mi oto że szkoda ze BGI ma taką grafę.A nie wiedziałem że Vola można spotkać wTronie.Jezu naprawdę jestem zły na to że jestem ZŁY.Nigdy nie byłem ZŁY najniższy charakter jaki kiedykolwiek maiłem to chaotyczny zły a pewnie w Trone będą następstwa..Gdybym wcześniej wiedział że postępowanie w piekle będą miały następstwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki, to polecam zainteresowanie się modem/konwerterem pod tytułem Baldur''s Gate Trilogy. Umożliwia on uruchomienie jedynki na silniku dwójki, co pozwala, między innymi, ustawić wyższą rozdzielczość grafiki.
A jeśli nie podoba Ci się twój obecny charakter, to cofnij się do Piekła do momentu zanim zacząłeś zbierać Łzy Bhaala i tym razem dokonuj jedynie dobrych wyborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować