Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2008 o 12:56, Alien1981 napisał:

Hmm mam rozumieć że ten romans rozpocznie się automatycznie po przyłączeniu Viconii
do drużyny, nie muszę się starać by "coś zaiskrzyło"? ;)

Nic tylko cierpliwość... ja mam tak, że zwykle czekam z 2 godziny, czy coś takiego. Wtedy Viconia przejmie inicjatywę... potem jedyne co musisz robić, to czekać godzinę czasu rzeczywistego, żeby Drowka do Ciebie zagadała.
Można też użyć cheatów, żeby przyspieszyć romans... ale gdzie wtedy będzie zabawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 13:09, Długi18 napisał:

Mam pytanie, czy w Baldur''s Gate 2 jest możliwość spotkania Drizzta Do'' Urdena ?

Tak. Zabicia go, kooperowania z nim nawet ;). Ja zabijam zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak można go spotkać po wyjściu z Podmroku razem z Regisem, Wulfgarem, Catti-brie i Bruenorem , możemy z nim walczyć, poprosić go o pomoc w pewqnej rzeczy lub po prostu pójść w swoją stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabiłem Neba i zdobyłem ilit w międzyczasie trafiłem do krasnoluda Cromwella i powiedział że jeśli przyniosę do niego wakiere zniszczeń to pokryje ją dla mnie właśnie tym metalem. Czy opłaca się odać ilit dla świątyni Helma czy lepiej zachować go dla wzmocnienia broni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 14:53, Alien1981 napisał:

...


zdecydowanie czysty ilit cromwelowi na ulepszenie wekiery. swiatyni przynies stop ilitu, swiatynia go przyjmie bo ma akurat ksztalt ktory odpowiada (nawet w opisie masz napisane, ze stop ma ksztalt ktory cos ci przypomina).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej jest ulepszyć tę wekierę. Stanowi ona świetną broń przeciwko wszelkim nieumarłym. Zadanie dla świątyni da się wykonać bez illitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulepszenie tej wekiery da jej właścicielowi niewrażliwość na wyssanie poziomów oraz podniesie jej umagicznienie z +1 do +2. Ogólnie ta broń nie ma szans gdy porównuje sie ją z najlepszymi broniami w grze, jednak trzeba przyznać że przeciwko nieumarłym (zwłaszcza wampirom) spisuje się doskonale.
Sam musisz wybrać co wolisz - za ukończenie questa dla świątyni dostaniesz expa, złoto i Hełm Chwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież nagrodę dostaje się niezależnie od tego czy dostarczy się illit czy stop. Jedyna różnica to mniejsza ilość doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej po zainstalowaniu Tronu Bhaala powinienem na targu przygód mieć 2 dodatkowych kupców. Zainstalowałem sagę (BG II + TB) , ale kupców nie ma, any help?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 17:12, Sand Wraith napisał:

Okej po zainstalowaniu Tronu Bhaala powinienem na targu przygód mieć 2 dodatkowych kupców.
Zainstalowałem sagę (BG II + TB) , ale kupców nie ma, any help?

Jeden kupiec jest na Targu Przygód. A drugi Pod Miedzianym Diad. w Slumsach :). Tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie TB dodawał tych sprzedawców. Mod który ich udostępniał znajdował się oryginalnie na płycie bonusowej dodanej do premierowej edycji BG2, nie wiem jak to było z późniejszymi wydaniami.
W razie czego możesz go sobie ściągnąć stąd:
http://bsi.gry-online.pl/html/pliki.htm
Nazywa się "Dodatkowi sprzedawcy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 17:27, Karharot napisał:

To chyba nie TB dodawał tych sprzedawców. Mod który ich udostępniał znajdował się oryginalnie
na płycie bonusowej dodanej do premierowej edycji BG2, nie wiem jak to było z późniejszymi
wydaniami.
W razie czego możesz go sobie ściągnąć stąd:
http://bsi.gry-online.pl/html/pliki.htm
Nazywa się "Dodatkowi sprzedawcy".


Mod jest też w packu EaseOfUse od weimara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z liszem spod bram z Amn ... a raczej z jego Ifritem, normalnie nie mogę go zabić. Co go zabiję to zamienia się w ten gazowy kształt i powraca. jaką bronią go zabić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie wykonywania questu z kultem bezokiego. Zdobyłem już część różdżki i nie wiem co dalej :| Wcześniej rozmawiałem z pewnym wyrzutkiem i powiedział by przyjść do niego jak już zdobędę tą częśc ale jego nie ma, jest tylko dwóch kolesi ale nie mówią nic konkretnego. Kiedy oddaje różdżkę kapłanowi to wszyscy mnie zaczynają atakować a jak ich zabijam to różdżki już nie znajduje a przecież mam zanieść całą różdżkę w to miejsce gdzie znalazłem jej część. Mijałem też ukryte drzwi ale nie mogę ich otworzyc :/
help pls ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby zdobyć drugą część różdżki szczelinowej musisz porozmawiać z tym wyrzutkiem - jeśli go tam nie ma to najprawdopodobniej wbrew jego ostrzeżeniom otworzyłeś grobowiec lisza i zabrałeś złote kości (należy to zrobić dopiero po tym jak rozwiążesz zadanie z kultem bezokiego). Ukryte przejście które znalazłeś prowadzi do leża bezokiego (tam gdzie wysyła Cię ten wyrzutek) jednak może być otworzone tylko z dugiej strony (innymi słowy jest to wyjście a nie wejście).

->Sand Wraith
Ifryty czasem tak mają, można zabić gazowy kształt przy użyciu Pierścienia Tarana. Jeśli go nie posiadasz to opuść kryjówkę lisza, wyjdź z gospody i jeśli trzeba to nawet opuść obszar Bram Miejskich, prześpij się potem gdzie indziej po czym wróć i sprawdź czy Ifryt wciąż tam jest - ponieważ jest to przyzwana istota to teoretycznie powinien zniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh a ja nie mam zapisanej gry w pobliżu :( W taki mrazie pozostaje mi chyba tylko oddać tą część różdżki kapłanowi i zabić ich wszystkich, bo przechodzić od początku całe kanały to mi się nie chce ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 18:17, Karharot napisał:

...


wg mnie to sassar po prostu zginal przy walce z liszem. ja zawsze otwieram grobowiec przed koncem zadania i nigdy koles nie znikal, no chyba ze zostal zabity np. przez demona albo plugawca. co do ifritow, to dla mnie po prostu lepiej je ominac zamiast sie z nimi babrac, bo przeciez nigdzie niema zadan na wykonczenie wszystkich potworow w lokacji:D

Alien1981 - przywolaj sassara kodem, global powinien normalnie zalapac po rozmowie z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego że facet zginął zabity przez lisza to się zgadzam, zresztą napisałem o tym w poprzednim poście (choć może nie sprecyzowałem przyczyn zniknięcia). Tak czy siak to BG a nie Arcanum więc raczej nie ma opcji żeby nekromancją przywołać ducha ze zwłok i zapytać się go czy mimo wszystko by nam nie pomógł:)
Co do Ifryta to zgadza się że nie ma potrzeby go zabijać, mimo wszystko jednak warto się go jakoś pozbyć zanim zacznie się rozbrajać pułapkę na skrzyni i zbierać loot, Ifryty ze swoimi kulami ognia potrafią być męczącym towarzystwem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2008 o 18:32, Noirr napisał:

Alien1981 - przywolaj sassara kodem, global powinien normalnie zalapac po rozmowie
z nim.


Już zabiłem wszystkich ;p Jak miałbym to zrobić, jaki kod i jak się go używa? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować