Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2008 o 11:00, bartog123 napisał:

Zawsze starałem się to ominąć :P


Ehm, napisałem, że nie będzie przyjemnie za przejściem, nie z tą drużyną. :P Ekipa jest łatwa, miły exp, raz tylko sprawili mi problemy - gdy poleciałem tam na szybko żeby Keldorna od razu do drużyny dołączyć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że bartog123 mówił właśnie o przeciwnikach czających się za przejściem - faktycznie można ich ominąć używając krycia się w cieniu bądź niewidzialności (choć powinno to być niemożliwe) i po prostu ukraść to czego pilnują.
Chociaż szkoda expa bo za wytłuczenie tej ekipy trochę doświadczenia jednak wpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 11:25, Karharot napisał:

Mam wrażenie że bartog123 mówił właśnie o przeciwnikach czających się za przejściem
- faktycznie można ich ominąć używając krycia się w cieniu bądź niewidzialności (choć
powinno to być niemożliwe) i po prostu ukraść to czego pilnują.
Chociaż szkoda expa bo za wytłuczenie tej ekipy trochę doświadczenia jednak wpada.

No ok. tak. Ale ta walka jest niezwykle trudna :) Ilithidzi to nie bułka z masłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem właśnie z tych kanałów gdzie walczyłem z łowcami umysłu (czy jakoś tak) nie było tak trudno.
Często powtarzaliście o romansie głownego bohatera z Viconią a u mnie ciągle nic się nie dzieje :| Mam dwie postaci o złym charakterze, kapłanka i Edwin, moja reputacja wynosi obecnie 19, gdzie najlepiej zabić jakiegoś ludzika by spadła mi reputacja a nie zaczęło ścigać wojsko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 13:04, Alien1981 napisał:

Wyszedłem właśnie z tych kanałów gdzie walczyłem z łowcami umysłu (czy jakoś tak) nie
było tak trudno.
Często powtarzaliście o romansie głownego bohatera z Viconią a u mnie ciągle nic się
nie dzieje :| Mam dwie postaci o złym charakterze, kapłanka i Edwin, moja reputacja wynosi
obecnie 19, gdzie najlepiej zabić jakiegoś ludzika by spadła mi reputacja a nie zaczęło
ścigać wojsko?

Wystarczy rozwalic jakiegos wieśniaka w prywatnym domu, tak żeby nikt nie widział. Jak zabijesz kogos na ulicy, to przy twojwj reputacji nic sie nie stanie. Lepsze jest jednak jakieś odosobnione miejsce. Zabójstwo na ulicy może być trochę problemowe; ludzie na ulicy staja się wrogami i jeśli masz włączone AI to twoi łucznicy zaczną do nich strzelać, stracisz kolejne punkty reputacji. Inna sprawa to Autopauza, jeśli masz włączoną opcje ( zauważono wroga ). Dosyś frustrujące jak idziesz przez miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miałeś już jakąś rozmowę, którą zaczęła Viconia? Taką przy grającej w tle ładnej muzyczce? Jeśli nie, to na twoim miejscu sprawdziłbym wartość globali. Może coś się zepsuło albo nie możesz mieć romansu obecną postacią?
W celu sprawdzenia globali otwórz konsolę kombinacją Ctrl+Spacja (wcześniej musisz w pliku Baldur.ini dopisać linijkę Debug Mode=1 w sekcji [Program Options] ) i wpisz następujące polecenia (wielkość liter jest ważna!):
CLUAConsole:GetGlobal("ViconiaMatch","GLOBAL") -- jeśli wartość będzie 1, to wszystko jest w porządku, jeśli 0, to znaczy, że nie możesz mieć romansu ze względu na rasę lub płeć swojej postaci.
W przypadku wartości 1 dla poprzedniego polecenia wpisz następujące:
CLUAConsole:GetGlobal("ViconiaRomanceActive","GLOBAL") -- powinno być 0 lub 1 (w tym przypadku po prostu poczekaj, aż romans się zacznie), jeśli jest 3, to znaczy, że romans został przez Ciebie przerwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Nie, chyba nie było takiej rozmowy, nie pamiętam :p
Kurde nie sprawdze tego za pomocą tego kodu bo nie działa mi konsola do wpisywania. Dopisałem w pliku tą linie debug mode ale w grze po wciśnięciu ctrl i spacji wbija mi się tylko pauza.
Moja głowna postać to elf zawadiaka, myślisz że elf nie wpadnie z nią w romans? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 14:01, Alien1981 napisał:

/ciach/
Nie, chyba nie było takiej rozmowy, nie pamiętam :p
Kurde nie sprawdze tego za pomocą tego kodu bo nie działa mi konsola do wpisywania. Dopisałem
w pliku tą linie debug mode ale w grze po wciśnięciu ctrl i spacji wbija mi się tylko
pauza.
Moja głowna postać to elf zawadiaka, myślisz że elf nie wpadnie z nią w romans? :>

No i sie wyjaśniło. Viconia nie romansuje z Dartir (elfami). Tylko człowiek i półelf moga romansować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja to sobie zawsze życie utrudniam :p W grze można zmienić charakter jednej czy kilku postaciom?
Zwiedzam teraz Czarowięzy i jak dla mnie to za dużo jest tych zagadek w jednym miejscu, właśnie odpowiedziałem na 12 pytań co prawda były banalne ale na jednym się pomyliłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 15:51, Alien1981 napisał:

Ehh ja to sobie zawsze życie utrudniam :p W grze można zmienić charakter jednej czy kilku
postaciom?
Zwiedzam teraz Czarowięzy i jak dla mnie to za dużo jest tych zagadek w jednym miejscu,
właśnie odpowiedziałem na 12 pytań co prawda były banalne ale na jednym się pomyliłem
;)


napewno mozesz zmienic sarevokowi i viconii i chyba jeszcze komus (anomenowi?) ale tutaj nie mam pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 16:09, Sand Wraith napisał:

istnieje jakiś quest, cokolwiek z różdżką cudów? Bo dziwne żeby ten przedmiot był tak
drogi ot tak ... (btw. u rybek można ja sprzedać za 40k :P )

NIe ma żadnego questa. Zresztą większość przedmiotów jest droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co najbardziej się oplaca "kupić" za mithrilowe żetony? Zbroję za 20 sztuk czy może buty za 5 i to coś (skleroza ;)) za 15 tak aby wydać wszystkie "pieniążki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buty szybkości za 15 i buty ochrony przed mrozem za 5. Zbroja jest bodajże tylko dla bardów więc większej wartości nie przedstawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbroja jest gówniana, po za tym, że kolorowa, to nie ma żadnych specjalnych właściwość. Nawet dla barda się nie nadaje bo ogranicza zdolności czarodziejskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 17:11, Alien1981 napisał:

Co najbardziej się oplaca "kupić" za mithrilowe żetony? Zbroję za 20 sztuk czy może buty
za 5 i to coś (skleroza ;)) za 15 tak aby wydać wszystkie "pieniążki"



jak reszta...buty szybkosci za 15 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pewien problem z dźwiękiem w grze.Otóż wszystkie dźwięki tj.odgłosy posatci, odgłosy walki przyrody itd. sa odgrywane bez zastrzeżeń niestety muzyka włącza się dosłownie kiedy chce.Raz jest raz jej nie ma, a przecież jest ładna, a ponieważ ja przywiązuje też sporą wagę do nmuzyki w grach rpg tto chciałbym by była odgrywana cały czas.Da sie jakoś zrobić tak by była odgrywana cały czas czy to może jakaś wina sprzętu?moj komp;Athlon x2 4400+ 2Gb ramu karta geforce 8600 ge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 12:39, Matt Buckner napisał:

...


zgraj sobie muze do jakiegos folderu i odtwarzaj winampem:) a ta w grze wycisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w mieście po wyjściu z lochów na początku gry. Moje postacie awansowały więc znalazłem okienko awans które teraz się zaświeciło. Ale tam tylko kilka umiejętności ma obok siebię okienka + i -, a gdy klikam na + to nic się nie dzieje. Jak przydzielać umiejętności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować