Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Ma więcej do powiedzenia niż miał w Nashkel. W Saradush Volo ma przygotowany tekst na temat każdego NPC z naszej drużyny którego mu przedstawimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to nie ma reguły. Raz uda się wylosować z pierwszym razem porządne wartości, kiedy indziej trzeba na to poświęcić nawet kilka godzin...
Jeśli chodzi o siłę, to zbrojni mają coś takiego jak narzut oznaczany właśnie przez tę drugą liczbę po slashu. Narzut tworzy dodatkowe przedziały, w których zmieniają się wartości bonusów do trafienia, obrażeń i rozginania. Przybiera wartości od 01 (najmniejszy) do 00 (największy). Po dalsze informacje odsyłam do instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się losować staty dopóki nie osiągnę 94 punktów (choć może to czasem trwać nawet parę godzin). Wylosowanie wyższych statystyk jest możliwe ale o ile nie dostaniesz ich przez czysty łut szczęścia to daj sobie z nimi spokój).
Ta podwójna wartość w przypadku siły to tzw modyfikator do siły - im wyższy tym lepiej (18/01 to najniższy natomiast 18/00 to najwyższy - wynika to z tego że gra nie może wyświetlić 3 cyfr gdy wylosujesz 18/100). Modyfikator ten wpływa na szansę trafienia i obrażenia zadawane w walce wręcz, dopuszczalny udźwig oraz wyłamywanie. Dokładne wartości znajdziesz w jednej z tabel dotyczących statystyk na końcu instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 18:37, Karharot napisał:

Ja staram się losować staty dopóki nie osiągnę 94 punktów (choć może to czasem trwać
nawet parę godzin). Wylosowanie wyższych statystyk jest możliwe ale o ile nie dostaniesz
ich przez czysty łut szczęścia to daj sobie z nimi spokój).
Ta podwójna wartość w przypadku siły to tzw modyfikator do siły - im wyższy tym lepiej
(18/01 to najniższy natomiast 18/00 to najwyższy - wynika to z tego że gra nie może wyświetlić
3 cyfr gdy wylosujesz 18/100). Modyfikator ten wpływa na szansę trafienia i obrażenia
zadawane w walce wręcz, dopuszczalny udźwig oraz wyłamywanie. Dokładne wartości znajdziesz
w jednej z tabel dotyczących statystyk na końcu instrukcji.

Hmmm a lepiej wylosować o punkt więcej czy mieć ten większy ten współczynnik do siły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 19:26, Sand Wraith napisał:

> Ja staram się losować staty dopóki nie osiągnę 94 punktów (choć może to czasem trwać

> nawet parę godzin). Wylosowanie wyższych statystyk jest możliwe ale o ile nie dostaniesz

> ich przez czysty łut szczęścia to daj sobie z nimi spokój).
> Ta podwójna wartość w przypadku siły to tzw modyfikator do siły - im wyższy tym
lepiej
> (18/01 to najniższy natomiast 18/00 to najwyższy - wynika to z tego że gra nie może
wyświetlić
> 3 cyfr gdy wylosujesz 18/100). Modyfikator ten wpływa na szansę trafienia i obrażenia

> zadawane w walce wręcz, dopuszczalny udźwig oraz wyłamywanie. Dokładne wartości
znajdziesz
> w jednej z tabel dotyczących statystyk na końcu instrukcji.
Hmmm a lepiej wylosować o punkt więcej czy mieć ten większy ten współczynnik do siły?

Jak chodzi ci o to , to lepiej mieć 19 niż 18/00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zbrojnych ten modyfikator jest dosyć ważny, konkretne różnice występują w przedziałach 18/01-18/50, 18/51-18/75, 18/76-18/90, 18/91-18/99 i 18/00. Postaraj się wylosować przynajmniej 18/51+ a jeszcze lepiej 18/76+, jeśli musisz to poświeć w zamian za to 1 czy 2 punkty statystyk, jeśli wylosujesz 18/00 to jest to warte nawet 3 lub 4 punktów.
Uwaga na boku - jeśli twoja siła wzrośnie do 19 lub więcej (dzięki przedmiotom podnoszącym siłę lub Maszynie Luma Szalonego z Twierdzy Strażnika) to ten modyfikator przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Pfff losuję już 2 godzinę (sic!) i udało mi się wyrzucić 90 w tym siła 18/94 ... i teraz pytanie co rozłożenia punktów (jestem wojem) siła oczywiście na maxa, kondycja i zręczność też - została inteligencja, mądrość i charyzma. Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 20:07, Sand Wraith napisał:


Pfff losuję już 2 godzinę (sic!) i udało mi się wyrzucić 90 w tym siła 18/94 ... i teraz
pytanie co rozłożenia punktów (jestem wojem) siła oczywiście na maxa, kondycja i zręczność
też - została inteligencja, mądrość i charyzma. Co proponujecie?

Olej charyzmę. Mądrość przyda się to rzutów obronnych, a inteligencja przeciwko niektórym czarom, np. chyba Labirynt. Posprawdzaj w opisach czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 20:09, Taschon napisał:

>
> Pfff losuję już 2 godzinę (sic!) i udało mi się wyrzucić 90 w tym siła 18/94 ...
i teraz
> pytanie co rozłożenia punktów (jestem wojem) siła oczywiście na maxa, kondycja i
zręczność
> też - została inteligencja, mądrość i charyzma. Co proponujecie?
Olej charyzmę. Mądrość przyda się to rzutów obronnych, a inteligencja przeciwko niektórym
czarom, np. chyba Labirynt. Posprawdzaj w opisach czarów.

LOL to ma dać charyzmę 3? Hehe zabawne postać ze statsami prawie jak Sarevok a taka charyzma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 20:13, Sand Wraith napisał:

> >
> > Pfff losuję już 2 godzinę (sic!) i udało mi się wyrzucić 90 w tym siła 18/94
...
> i teraz
> > pytanie co rozłożenia punktów (jestem wojem) siła oczywiście na maxa, kondycja
i
> zręczność
> > też - została inteligencja, mądrość i charyzma. Co proponujecie?
> Olej charyzmę. Mądrość przyda się to rzutów obronnych, a inteligencja przeciwko
niektórym
> czarom, np. chyba Labirynt. Posprawdzaj w opisach czarów.
LOL to ma dać charyzmę 3? Hehe zabawne postać ze statsami prawie jak Sarevok a taka charyzma
;]

Nic strasznego nie powinno się stać. Poza tym, nie mówię, ile ma dać, tylko stwierdzam, że jest najmniej istotna. Poza tym, na specjalne okazje, można zakładać pierścionek, co daje 18 charyzmy, zdobywa się go gdzieś na początku gry. Chyba w cyrku, ale teraz to już nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 18:37, Karharot napisał:

Ja staram się losować staty dopóki nie osiągnę 94 punktów


94 oO... oz w morde mi by sie nie chcialo. nawet jak robilem postac pod modowana solowke to nigdy nie cisnalem takich statsow, max 90. jak cie moge jeszcze na tacu i ascesionie, to na czystej taka postac to za duzy kozak:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 23:38, Noirr napisał:

> Ja staram się losować staty dopóki nie osiągnę 94 punktów

94 oO... oz w morde mi by sie nie chcialo. nawet jak robilem postac pod modowana solowke
to nigdy nie cisnalem takich statsow, max 90. jak cie moge jeszcze na tacu i ascesionie,
to na czystej taka postac to za duzy kozak:D

ja raz pocisnąłem maga ze 104 i paladyna 102 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 00:08, hans olo napisał:

> > Ja staram się losować staty dopóki nie osiągnę 94 punktów
>
> 94 oO... oz w morde mi by sie nie chcialo. nawet jak robilem postac pod modowana
solowke
> to nigdy nie cisnalem takich statsow, max 90. jak cie moge jeszcze na tacu i ascesionie,

> to na czystej taka postac to za duzy kozak:D
>
ja raz pocisnąłem maga ze 104 i paladyna 102 :)

104/108 ... HEH Ile ci to zajęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 00:10, Sand Wraith napisał:

> ja raz pocisnąłem maga ze 104 i paladyna 102 :)
104/108 ... HEH Ile ci to zajęło?

bodaj po 3 godzinach był już mag. Przy paladynie siedziałem od rana do wieczora. Niestety kompa na którym miałem te postaci diabli wzięli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

94 to dla mnie standard, zawsze losuję tak długo aż osiągnę tą wartość bo wiem że jest to możliwe i osiągalne. Co do wyższych statów to raz udało mi się trafić 96 i raz 95, ale to po prostu był przypadek - wyskoczyło mi tak podczas tworzenia postaci (nawet w miarę szybko) i nie narzekałem:)
Jeśli jednak ktoś umyślnie chce osiągnąć taką wartość (już nie mówię o wartościach powyżej 100) to jest on w innej lidze niż ja:) Trzy, może cztery godziny na losowanie to jest coś co mogę zaakceptować (i nawet dobrze się przy tym bawić) , 10+ godzin na sumowaniu cyferek to już jednak dla mnie przegięcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hehe, do statow zawsze mialem szczescie, pol godzinki losowania i mam takiego oto herosa
18
18
18
12-14
14
18
najczesciej paladyn, czasem zamieniam inteligencje z madroscia, wiecej mi nie trzeba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

98-100 w pół godziny? Wow!
Słuchaj, a myślałeś kiedyś o tym żeby grać w Totka? Bo najwyraźniej liczby Ci sprzyjają:)
Co prawda paladyn ma pewien bonus (jeśli podczas losowania jego charyzma będzie <17 to automatycznie za free zostaje podniesiona do 17, mądrość chyba też ma jakiś podniesiony limit), ale tak czy siak takich cech to ja nigdy nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować