Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2011 o 10:16, Prophett napisał:

Jakie mody możecie polecić osobie przechodzącej BG2 pierwszy raz, ale znającej dosyć
dobrze mechaniki D&D? Jutro mam zamiar zacząć i zastanawiam się co by zainstalować, w
miarę możliwości nie gryzące się z polską wersją.


BG2 Fixpack
BG2 Tweaks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 10:16, Prophett napisał:

Jakie mody możecie polecić osobie przechodzącej BG2 pierwszy raz, ale znającej dosyć
dobrze mechaniki D&D? Jutro mam zamiar zacząć i zastanawiam się co by zainstalować, w
miarę możliwości nie gryzące się z polską wersją.

A jak dobrze znasz język angielski? Większość najlepszych modów jest w tym języku.
Z tych po polsku polecam Xan NPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 14:02, Asthariel napisał:

A jak dobrze znasz język angielski? Większość najlepszych modów jest w tym języku.
Z tych po polsku polecam Xan NPC.


Znam bardzo dobrze, całe Dragon Age przeszedłem po angielsku, bo nie podobał mi się polski dubbing. Tyle że z BG2 jest odwrotnie - dubbing pierwsza klasa. Nie lubię mieszać tekstów w języku angielskim z polskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 17:42, Prophett napisał:

> A jak dobrze znasz język angielski? Większość najlepszych modów jest w tym języku.

> Z tych po polsku polecam Xan NPC.

Znam bardzo dobrze, całe Dragon Age przeszedłem po angielsku, bo nie podobał mi się polski
dubbing. Tyle że z BG2 jest odwrotnie - dubbing pierwsza klasa. Nie lubię mieszać tekstów
w języku angielskim z polskimi.

No to dodaję mody po angielsku:
Item Revisions (poprawki broni)
Spell Revisions (poprawki czarów) - oba te mody zmieniaja opisy broni i czarów na angielskie!
Kivan NPC (elfi łucznik)
Banter Pack, IEP Banter Pack, Crossroad Mod, Yoshimo / Viconia / Mazzy / Imoen Friendship (dodatkowe dialogi)
NPC Flirt Pack (poprawki do romansów)
Angelo NPC (wojownik / mag)
Faren NPC (wojownik / złodziej)
Baldur''s Gate Trilogy (łączy obie części gry w jedną całość)

Tu http://www.shsforums.net/topic/46262-big-world-project-bwp-v95/ jest gigantyczna, ponad 150 stronowa lista modów, z podana kolejnością instalacji. Ale skoro grasz pierwszy raz, to polecam ograniczyć sie do wtych wcześniej podanych dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze grajac po raz pierwszy nie warto instalowac nic poza poprawkami i cieszyc sie gra taka jaka jest. Dopiero przy ktoryms przejsciu warto instalowac wiecej modyfikacji, kiedy ma sie juz pewnosc, ze zna sie wiekszosc podstawowej wersji. Np. nie widze sensu instalowania odrazu nowych npc jezeli nie zna sie jeszcze obecnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, czy spodoba mi się gra z mieszanymi językami, mimo że potrafię wszystko zrozumieć. W wersji którą mam (Saga Baldur''s Gate) jest tylko język polski niestety. Zainstaluję najwyżej tylko te spolszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, tylko gra wywala do windowsa po wejściu do twierdzy łowców niewolników przez kanały. Z tego co czytałem crashe mogą występować często, ale jest jakiś sposób na ich obejście? Mam ominąć to zadanie? Co jeśli wywali mnie w lokacji związanej z głównym wątkiem? Trzeba będzie zacząć grę od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 14:47, Prophett napisał:

Wszystko pięknie, tylko gra wywala do windowsa po wejściu do twierdzy łowców niewolników
przez kanały. Z tego co czytałem crashe mogą występować często, ale jest jakiś sposób
na ich obejście? Mam ominąć to zadanie? Co jeśli wywali mnie w lokacji związanej z głównym
wątkiem? Trzeba będzie zacząć grę od nowa?


Ale gra wywala Ci się z powodu tych modów właśnie? Jak tak, to wywal je w cholerę!:P Sam teraz gram po raz enty(z tym, że pierwszy raz tą samą postać mam w pierwszej i drugiej części) i gra zachowuje idealną stabilność i zerowy poziom bugów. Sama w sobie jest też na tyle długa i ciekawa, że można by chyba zrezygnować z fanowskich dodatków, szczególnie jeśli grasz w nią pierwszy raz.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiego powodu. Poza tym wątpię, czy po wywaleniu wszystkich będę mógł dalej grać na tym save, a zaczynać grę trzeci raz tą samą postacią to dla mnie za dużo. Gdybym wiedział co dokładnie powoduje ten error to mógłbym tylko to odinstalować, ale jak wywala mnie z gry nic się nie pokazuje, a grę muszę wyłączyć menedżerem zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 15:56, Prophett napisał:

Nie wiem z jakiego powodu. Poza tym wątpię, czy po wywaleniu wszystkich będę mógł dalej
grać na tym save, a zaczynać grę trzeci raz tą samą postacią to dla mnie za dużo. Gdybym
wiedział co dokładnie powoduje ten error to mógłbym tylko to odinstalować, ale jak wywala
mnie z gry nic się nie pokazuje, a grę muszę wyłączyć menedżerem zadań.


Podaj liste modow ktore instalowales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG2 Enchanced, TweakPack, FixPack, fPack (błędy w dialogach), SpellRefresh, KeyNames, Banterpack. Niekoniecznie w tej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh kolejny błąd, tym razem poważniejszy. Prawie wszyscy w mojej drużynie nie mogą rzucać zaklęć - mój dziki mag, Nalia i Viconia. Tylko Minsc dalej może rzucać swoje błogosławieństwo. Nie mają na sobie żadnych negatywnych efektów, czary są zapamiętane, a jak rzucam to postać zwraca się w podanym kierunku, ale nic nie robi. Lekkomyślne Zaklęcie Nahala działa, ale rzucone za jego pomocą inne czary już nie.

Z gry już mnie nie wywala, bo olałem tamten poboczny quest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 17:53, Prophett napisał:

BG2 Enchanced, TweakPack, FixPack, fPack (błędy w dialogach), SpellRefresh, KeyNames,
Banterpack. Niekoniecznie w tej kolejności.


Jezeli chodzi o czary to obstawiam SpellRefresh, a blad w kanalach najprawdopodobniej BG2 Enchanced. Kolejnosc instalacji ma ogromne znaczenie w modowaniu Baldura, jak zrobic to zle to bedzie sie sypac, tak jak u ciebie. Asthariel podal ci link do instalacji BiGWorld. Warto sie z tym zapoznac, gosc wykonal naprawde ogromna prace aby polaczyc jak najwiecej modow. Tam znajdziesz i kolejnosc instalacji oraz sposoby i dodatkowe pliki poprawiajace niektore mody. Nie musisz robic calej instalacji, wazne zebys znalazl swoje mody i zainstalowal je w odpowiedniej kolejnosci. Nie bedziesz musial zaczynac gry od nowa, savy beda dzialac nawet na czystej instalacji. Jezeli nie chcesz ryzykowac to po prostu nazwij swoj folder z Baldurem inaczej i zrob dodatkowa czysta instalacje zeby sprawdzic czy zadziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 19:42, Malevyn napisał:

jak sie wydostac z miasta ghuli w jaskiniach kultu oka w dzielnicy swiatyn ?? zabilem
obserwatora co teraz ???


Na poludniu lokacji masz schody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 21:37, Noirr napisał:

> jak sie wydostac z miasta ghuli w jaskiniach kultu oka w dzielnicy swiatyn ?? zabilem

> obserwatora co teraz ???

Na poludniu lokacji masz schody.



chodzi ci o wejscie ktorym wszedlem ? nie moge tamtedy wrocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z miasta ghuli przechodzisz do legowiska obserwatora (gdzie masz kawałek różdżki itd) i na południu tej lokacji masz wyjście (wychodząc z komnaty z różdzką skręcasz w lewo - schody są w połowie drogi do następnego skrzyżowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, prawdopodobnie już było wiele takich postów, ale wyszukiwarka jakoś kulawo działa i nie mogę nic znaleźć.

Mam starą wersję kolekcjonerską BGII wydaną przez CDP. Gdy zainstaluję same Cienie Amn (pełna instalacja), działa wszystko ok. Jednak po zainstalowaniu Tronu Bhaala (pełna instalacja) nie mogę odpalić gry. Wyświetla się error "włóż płytę z rozszerzeniem". Nie muszę chyba dodawać, że płyta tam jest. Próbowałem bawić się ścieżkami dostępu w baldur.ini, ale bezskutecznie.

Ktoś ma jakieś rozwiązanie? Chciałbym odświeżyć sobie stary klasyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 13:11, Aiwendil22 napisał:

Ktoś ma jakieś rozwiązanie? Chciałbym odświeżyć sobie stary klasyk :)


Hmm, też mam pierwsze wydanie kolekcjonerskie BG II(ToB z breloczkiem:P) i nigdy się nie spotkałem z takim problemem, a użytkowałem grę tę wersję gry na kilku różnych systemach i komputerach o różnych konfiguracjach. Jedyne, co mogę wymyślić to łatka, która usuwa kilka irytujących problemów(odpalanie konfiguracji przy każdym odpalaniu gry czy słynny bug ''nie możesz rozpocząć rozmowy, postać robi coś innego''), może poradzi też sobie z domniemanym brakiem cd w napędzie: http://www.mediafire.com/?eneez94nus0v4xl
:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 13:11, Aiwendil22 napisał:

Ktoś ma jakieś rozwiązanie? Chciałbym odświeżyć sobie stary klasyk :)

Mam to samo, ostatnimi czasy grałem w BGII + Cienie Amn, gdyż komp upominał się o płytę z rozszerzeniem i z Tronu Bhaala nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować