Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2010 o 13:27, Shelazar napisał:

Chodziło mi o większe tryby rozdzielczości, bo mam bardzo duży monitor.


Widescreen mod jest w stanie ogarnac wieksze rozdzielczosci z tego co pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 13:59, Noirr napisał:

> Chodziło mi o większe tryby rozdzielczości, bo mam bardzo duży monitor.

Widescreen mod jest w stanie ogarnac wieksze rozdzielczosci z tego co pamietam.


Idealnie, postępując z instrukcjami w przypiętym poście + Widescreen = wszystko mi pięknie działa w rozdzielczości 1920x1080, wielkie dzięki Noirr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 15:17, Shelazar napisał:

Idealnie, postępując z instrukcjami w przypiętym poście + Widescreen = wszystko mi pięknie
działa w rozdzielczości 1920x1080, wielkie dzięki Noirr!


Bardzo prosze, zawsze to przyjemnosc wiedziec, ze ktos tam jeszcze gra w Baldury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przejściem gry mniejszą ekipką. Czy dam radę w takim składzie:
- ja gnom iluzjonista/wojownik
- Aerie
- Jan
?
Ewentualnie myślałem nad dołączeniem jeszcze Korgana jako tanka, lub Edwina jako jednoklasowego maga, ale z taką ilością dwuklasowców nie wiem czy jest sens kogoś jeszcze brać. Ciekawi mnie czy dane mi będzie dwuklasowymi magami dojść do najpotężniejszych czarów? I czy nie napotkam jednak przeciwników nie do pokonania dla takiego składu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 11:40, misioo napisał:

Zastanawiam się nad przejściem gry mniejszą ekipką. Czy dam radę w takim składzie:

Jeśli się zaweźmiesz to możesz grę przejść nawet jedną postacią, pytanie tylko jak bardzo chcesz ją sobie utrudnić i ile interakcji z drużyną jesteś gotów poświęcić.

Dnia 18.09.2010 o 11:40, misioo napisał:

- ja gnom iluzjonista/wojownik
- Aerie
- Jan
Ewentualnie myślałem nad dołączeniem jeszcze Korgana jako tanka, lub Edwina jako jednoklasowego maga, ale z taką ilością dwuklasowców nie wiem czy jest sens kogoś jeszcze brać.

Edwina sobie odpuść - przy 3 wieloklasowych magach nie potrzebujesz dodatkowego, jeśli jednak nie zamierzasz zmienić swojej głównej postaci w tanka (co jest możliwe) to przydałby Ci się takowy .

Dnia 18.09.2010 o 11:40, misioo napisał:

Ciekawi mnie czy dane mi będzie dwuklasowymi magami dojść do najpotężniejszych czarów?

Dojdziesz z tym że zajmie Ci to więcej czasu.

Dnia 18.09.2010 o 11:40, misioo napisał:

I czy nie napotkam jednak przeciwników nie do pokonania dla takiego składu?

Przeciwników nie do pokonania nie napotkasz (sama dobrze rozwinięta Aerie jest w stanie wygrać solo z większością przeciwników) jednak najpotężniejsi (Demogorgon, Pustoszyciel, Amelissana) mogą się okazać bardzo trudni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę już przeszedłem trzykrotnie, dlatego właśnie chcę sobie nieco urozmaicić i utrudnić grę, ale zawsze jak ognia unikałem dwuklasowców (nie licząc Jana oraz ludzkich dwuklasowców) dlatego się pytam. Bo z tego co pamiętam to nawet przy końcu gry Janowi chyba wiele brakowało by dociągnąć do najlepszych czarów, ale z drugiej strony miałem 6-osobowy skład, więc dostawał 2x mniej doświadczenia niż gdy będzie nas tylko 3.

Aha i jeszcze dwa pytanka - jak czytam opisy npców czy to jedynki czy dwójki to często wytykanym brakiem u magów jest niska inteligencja. W zasadzie za co ona odpowiada? Bo ilość slotów na czary do użycia jest chyba zależna wyłącznie od tego czy bohater jest czystym magiem czy specjalistą. A ograniczenie ilości zapamiętanych czarów i tak się omija miksturami geniuszu, i są do tego zmuszeni nawet najlepsi magowie typu Edwin. Więc w zasadzie chyba ''whatever'', prawda?
I drugie - czy magowie specjaliści naprawdę dostają jakieś premie do czarów ze swoich szkół, czy ogranicza się to tylko do braku możliwości zapamiętania czarów tych przeciwnych szkół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 12:11, misioo napisał:

Aha i jeszcze dwa pytanka - jak czytam opisy npców czy to jedynki czy dwójki to często
wytykanym brakiem u magów jest niska inteligencja. W zasadzie za co ona odpowiada? Bo
ilość slotów na czary do użycia jest chyba zależna wyłącznie od tego czy bohater jest
czystym magiem czy specjalistą. A ograniczenie ilości zapamiętanych czarów i tak się
omija miksturami geniuszu, i są do tego zmuszeni nawet najlepsi magowie typu Edwin. Więc
w zasadzie chyba ''whatever'', prawda?
I drugie - czy magowie specjaliści naprawdę dostają jakieś premie do czarów ze swoich
szkół, czy ogranicza się to tylko do braku możliwości zapamiętania czarów tych przeciwnych
szkół?

Wysoka inteligencja pozwala wpisać więcej czarów po prawej stronie i daje większe prawdopodobieństwo wpisania czaru (nauczenia się). Ale to się łatwo załatwia soczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 12:11, misioo napisał:

Grę już przeszedłem trzykrotnie, dlatego właśnie chcę sobie nieco urozmaicić i utrudnić
grę, ale zawsze jak ognia unikałem dwuklasowców (nie licząc Jana oraz ludzkich dwuklasowców)

Trochę Cię poprawię - jedynie ludzie mogą zostać dwuklasowcami (dwuklasowiec zaczyna jako czystoklasowiec i wybiera drugą klasę już w trakcie gry przy czym w tej pierwszej przestajwansować), wszyscy nie-ludzie mogą być jedynie wieloklasowcami (ich doświadczenie jest dzielone po równo pomiędzy wszystkie ich klasy).

Dnia 18.09.2010 o 12:11, misioo napisał:

I drugie - czy magowie specjaliści naprawdę dostają jakieś premie do czarów ze swoich szkół, czy ogranicza się to tylko do braku możliwości zapamiętania czarów tych przeciwnych szkół?

Mag specjalista dostaje po jednym dodatkowym slocie na zaklęcia na każdy poziom czarów za co płaci niemożliwością rzucania zaklęć ze szkoły przeciwnej. Nie ma żadnych bonusów do zaklęć z wybranej szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 10:14, Shelazar napisał:

Czy można prowadzić romans z Jaheirą i Vickonią na raz?

Nie. Musisz dokonać wyboru (drogi padawanie ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 10:16, PanSpam napisał:

> Czy można prowadzić romans z Jaheirą i Vickonią na raz?
Nie. Musisz dokonać wyboru (drogi padawanie ;p).


A ten wybór to będzie jakoś fabularnie poprowadzony, czy po prostu mam jedną obrazić albo wszystko szlag trafi? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 10:20, Shelazar napisał:

A ten wybór to będzie jakoś fabularnie poprowadzony, czy po prostu mam jedną obrazić
albo wszystko szlag trafi? ;P

W trakcie rozmowy musisz poprostu wybrać, jedna i tak się obrazi, ale chyba nie będzie musiała odejść z drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, może trochę jak noob zapytam, ale jestem początkującym w świecie Baldura, chodzi mi o to czy podczas losowania cech dla nowego bohatera jest szansa wylosować jakąś dobrą konfigurację np 18 18 18 18 18 18 ;) czy zawsze jest to jakaś określona liczba np 50 tylko inaczej rozłożona np 15 15 15 5, niech mi to ktoś wyjaśni albo poda jakiś post gdzie jest to wyjaśnione, z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 21:37, ewident napisał:

...


Podczas losowania jest potencjalna szansa na trafienie samych 18, ale jak mala jest to szansa mozna sobie wyliczyc. Z tego co wiem nie mozna trafic malych liczb, gra bedzie podnosic sume do akceptowalnych wartosci. Trafienie sumy oczek w okolicach 90 - 96 jest juz calkiem niezle, obsadzasz wysoko 4 cechy i dwie na 8 co pozwala na postac bez minusow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować